sta zene zele

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
ŠTA USTVARI ŽENE ŽELE ?

Mladi kralj Artur je bio iznenađen i uhvaćen od kralja susjednog kraljevstva dok je krišom lovio u njegovim šumama. Kralj ga je mogao ubiti na mjestu jer je to bila kazna za sve one koji bi krali na kraljevom posjedu, ali, on ustuknu pred Arturovom mladošću te mu ponudi slobodu u zamjenu za odgovor na jedno teško pitanje: Sta ustvari žele žene? Ovakvo bi pitanje ostavilo bez riječi i najstarije mudrace i mladom Arturu se činilo da je nemoguće odgovoriti na njega.Kako god bilo, bolje je i odgovor na pitanje nego umrijeti, tako da se vratio u svoje kraljevstvo i počeo ispitivati svoje podanike. Razgovarao je s princezama, kraljicom, prostitutkama, časnim sestrama, mudracima, pa čak i sa dvorskom ludom, sa svima. Ali, nitko mu nije dao zadovoljavajući odgovor. Međutim, svi su mu savjetovali da potraži odgovor kod stare vještice, jer ga je ona jedina i znalaCijena bi bila velika, jer je stara vještica bila nadaleko poznata po svojim preskupim uslugama. Došao je konačno i zadnji dan godine i Artur nije imao drugog rješenja već da razgovara sa vješticom. Ona je pristala dati odgovor, ali u zamenu za
sljedeće: želi se udati za Sir Gawain-a, najplemenitijeg viteza Okruglog stola i Arturovog najboljeg prijatelja. Mladi Artur je uplašeno gledao; bila je gubava i užasno ružna, imala je jedan jedini zub, širila je oko sebe takav smrad koji je tjerao na povraćanje, i ispuštala je neobične krike i zvukove. Nikad Artur nije u svom životu vidio odvratnijeg stvorenja. Pri samoj pomisli da zamoli svog prijatelja da oženi ovo stvorenje, uplašio se i odustao. Ali Sir Gawain je saznao šta se dogodilo i odlučno rekao da je žrtvovanje za život svog prijatelja i za očuvanje Okruglog stola vrijedno toga. Najavljeno je vjenčanje, nakon čega je stara vještica u svojoj paklenoj mudrosti rekla: "Svaka žena želi biti vlasnica svog života!" ]Čim je to izgovorila, svi prisutni su odmah priznali da je izrekla veliku mudrost i da je potpuno u pravu. I tako, mladi Artur je bio spašen.. Čim je čuo odgovor, kralj susjednog kraljevstva je vratio Arturu slobodu i pravo na život.]Vjenčanje je obavljeno i to gala; prisustvovali su svi dvorjani i nitko više od Artura nije osjećao i olakšanje i težinu u isto vrijeme.
Sir Gawain je bio nasmijan svo vrijeme, ljubazan i pun poštovanja, po svom starom običaju.
Stara vještica je napravila pravi skandal svojim najgorijim načinom
ponašanja: ždrala je kao životinja, bez upotrebe pribora za jelo-rukama, prdila je, i uz to proizvodila zastrašujuće urlike i zvuke, a da ne spominjemo nepodnošljivi smrad.
Konačno je došlo i vrijeme prve bračne noći i dok je čekao svoju mladu da mu dođe u krevet... Sir Gawain je ugledao kako mu prilazi najljepše žensko stvorenje koje je ikad u životu mogao zamisliti.
Sav očaran je upitao što se dogodilo, na šta mu mlada djeva odgovori da je to ona, vještica, i da će pola vremena provesti s njim kao vještica, a pola kao mlada djeva i to sve zato što je on bio dobar prema njoj sve vrijeme.
Isto tako, upitala ga je koji njen izgled želi preko dana, a koji preko noći.
Koje okrutno pitanje!
Sir Gawain je požurio sa razmišljanjem.
]Da li da preko dana ima divnu djevu koju ce moći svima pokazivati bez straha i srama, a noću u intimnosti svog kreveta imati zastrašujuću vješticu???
Ili pokazivati prijateljima preko dana vješticu, a trenutke bračnog sladostrašća provoditi sa divnom djevom??? Što biste vi izabrali?
Sir Gawain-ov odgovor se nalazi malo niže, ali prije čitanja, donesite svoju odluku. !!!!
Plemeniti Sir Gawain joj je rekao da joj on dozvoljava da sama odluči. Čim je to čula, vještica je rekla da ce uvijek biti u obliku mlade djeve, i danju i noću, jer ju je on poštovao i dozvolio joj da bude vlasnica svog života.Koja je pouka ove priče?
Nije bitno da li je žena lijepa ili ružna. U biti...........uvijek je vještica.
:mrgreen:
meni je pricica bila simpa..pa sam htela da je podelim sa vama.:)
 
Poslednja izmena:
Vrlo simpaticna pricica, ima i smisla i tacnosti..
Medjutim danas zene kada JESU vlasnice svojih zivota imaju neke nove prohteve.
Zele muskarca koji je jednako ili bar malo vise sposoban da bude vlasnik svog sopstvenog zivota.. I vlasnik jos nekih sitnica :lol: :mrgreen:
Sad ozbiljno, mislim da se sve to razlikuje od zene do zene. Neke (poput mene) nikada nece znati sta hoce. Jer se jos uvek trazim i pitane je kada cu i da li cu da se pronadjem.
Neke i previse dobro znaju sta zele i kao "grabljivice " streme ka tome. Nebitno dal je to brak, sponzor, dete sa nekim, one imaju cilj. Za mene su to zene predatori.
Neke zele bajku. Zele da posle svojih fancy poslova , kada sdodju kuci , imaju princa. Cekaju "pravog"
E sad ima tu i dve podsvrste :
-one koje dok cekaju princa , izlaze i ljube zabe
-i one koje zaista samo cekaju...

A sve mi u biti zelimo da budemo voljene.
Makar ja tako mislim. :)
 
sta zene zele
Rasprodaju
Dobru liniju, a da jedu šta 'oće i kolko 'oće
Njega koji će uvek biti tu za njih
Njega koji ima debele živce da ih trpi tokom pms-a
Da ne gleda druge žene
Da kuvaju bolje od njegove mame
Da im je važnija od daljinskog
Da ih sluša i razume
Da im baterija za mobilni traje bar 5 dana
.....svakog dana ova lista se uveća za 1000 novih stavki......
 
sta zene zele
Rasprodaju
Dobru liniju, a da jedu šta 'oće i kolko 'oće
Njega koji će uvek biti tu za njih
Njega koji ima debele živce da ih trpi tokom pms-a
Da ne gleda druge žene
Da kuvaju bolje od njegove mame
Da im je važnija od daljinskog
Da ih sluša i razume
Da im baterija za mobilni traje bar 5 dana
.....svakog dana ova lista se uveća za 1000 novih stavki......

Sve si u pravu...:ok:

Nego šta napriča koto? Mrsko mi čitati ovako dug post...:roll::confused::D
 
Moji odgovor bi, da sam na mestu Sir Gawain, bio nocu mlada deva, a preko dana vestica. :zcepanje:

Ocigledno je da nisam bas razumela odgovor sta zene zele, jer vec imam ono sto je vestica rekla da zene zele i to je za mene zdravo za gotovo, uobicajeno. No, nije mi bitno sta druge zene zele, bitno mi je sta ja zelim. :cool:
 
sta zene zele
Rasprodaju
Dobru liniju, a da jedu šta 'oće i kolko 'oće
Njega koji će uvek biti tu za njih
Njega koji ima debele živce da ih trpi
tokom pms-a
Da ne gleda druge žene
Da kuvaju bolje od njegove mame
Da im je važnija od daljinskog
Da ih sluša i razume
Da im baterija za mobilni traje bar 5 dana
.....svakog dana ova lista se uveća za 1000 novih stavki......

Boldovano je tacno, narocito ono boldovano i crveno. :cool:
Bas me briga kako kuvam, i onako me smara kuvanje i smatram da je to gubitak vremena, osim pred praznike, tada volim :D. Ako mu se ne svidja ne mora da jede, neka ide kod mame, u restoran ili neka sam kuva. Rasprodaja i mobilni su mi malo bzvz, greskom ubaceni.
 
:sad2: meni je od toga "sta zene zele" blokirano 98% glave. cjeli zivot samo ugadjam zenama:dash: otvorio sam temu sa strahom da je nesto "novo" u pitanju- srecom nije.

Zele muskarca koji je jednako ili bar malo vise sposoban da bude vlasnik svog sopstvenog zivota.. I vlasnik jos nekih sitnica
Sad ozbiljno, mislim da se sve to razlikuje od zene do zene. Neke (poput mene) nikada nece znati sta hoce. Jer se jos uvek trazim i pitane je kada cu i da li cu da se pronadjem.
Neke i previse dobro znaju sta zele i kao "grabljivice " streme ka tome. Nebitno dal je to brak, sponzor, dete sa nekim, one imaju cilj. Za mene su to zene predatori.

zar postoji i drugi tip zena?:sad2:
Neke zele bajku. Zele da posle svojih fancy poslova , kada sdodju kuci , imaju princa. Cekaju "pravog"
E sad ima tu i dve podsvrste :
-one koje dok cekaju princa , izlaze i ljube zabe
-i one koje zaista samo cekaju...
ove boldovane posalji u gornju kategoriju
ove druge nisam nikad upoznao:sad2::sad2:
Poruka priče:
žena je uvek žena, bila mlada ili stara, lepa ili ružna ... i želi uz sebe čoveka koji će je prihvatiti onakvu kakva jeste.
naravoucenije: morate mjenjati covjeka (covjekoVe):)
 
A taj sir i nije bio toliko dobar, koliko neodlucan, kada je ostavio vestici izbor da sama odluci u kom delu dana ce biti vestica, a u kom ne. Iz toga izlazi da je vestica bila glupa, jer je njegovu neodlucnost protumacila kao dobrotu. Nije bio dobar, prema njoj, cak i kada je pristao da je ozeni, vec prema svom drugu.

Bas sam lepo analizirala pricicu. :zcepanje:
 
Zene ni same ne znaju sta zele, ako se izostavi onih par standardnih, koje vaze od nastanka civilizacije, tipa da ima mrsavije noge od komsinice sa 2 sprata, manje celulita od one Jelene sa treceg, sprata, vece grudi od kume i da joj dobacuju na ulici(iako se toga kao groze)
Kada napune 30 godina masovnos e farbaju u plavo, valjda to misle da muskarci smatraju sexy.

To sve zele i to vec vekovima.

Sta van toga zele ne znaju.
Sa jedne strane bi da budu nezavisne, a opet im treba neko kod koga ce se osecati zasticeno
Opet, vole da imaju karijeru, ali ih pre tridesete "syebe" majcinski insekt ;)
Puna usta emancipacije, a opet dobar deo voli da chami ceo dan u kuhinji.
Vole kada im je partner pun love, ali posle grickaju nokte ceo zivot jer je taj tip mamac za napucane klinke
Vole veliku kucu ali ih smara sto velika kuca=veliko ciscenje
"obozavaju"zenski rod i cinjenicu da su zene, ali bi radije da imaju sina


I za kraj, imaju vekovnu borbu(opravdanu) za ravnorpavnost. Nepromisljenim potezima su platili veliku cenu te ravnopravnosti i sada su dosta cesto na antidepresivima, posle tridesete godine. Znam da ce ova zadnja recenica izazvati lavine prica tipa "u mojoj familiji niko ne pije sedative"
Znam, znam... ;)

Sve u svemu, zene bi najverovatnije zelele da budu prihvacene takve kakve jesu, da nemaju sujetu, da nemaju konstantnu borbu sa svima oko svega i svacega(drugaricama koja je vise smrsala, majkom oko sudara generacija, muzem oko ravnopravnosti bla bla bla) ali ih je danasnji nacin zivota poprilicno syebao. Danas zena mora da bude doterana, dobrog tela, negovanog lica, a i da ima dobar posao.
Tesko je sve to postici rodjaci, posebno uz malu decu...
Zato su popilicno isfrustrirane, ovaj forum je najbolji dokaz.
Znaaam, znaaam, u vasim familijama niko nije isfrustriran i svima vam je deda bio gradonacelnik BGD-a i svaka sa 40 godina izgleda bolje nego sa 16
Znam...
 
Ovo bi one volele da budu..al ne moze svaka i kad jednom naucis lako je
Rubiks_cube.jpg
 

Back
Top