sreca i moral

Kada se vasa sreca suprotstavlja moralnim normama, da li je ipak jurite?
Jel vam bitnije biti dobar prema sebi ili prema drugima?

КОМПЛИКОВАНО....Види овако....
У овом случају, БИТИ СРЕЋАН ЈЕ, КАО УПИШАТИ СЕ У ГАЋЕ.....
СВИ ТО МОГУ ВИДЕТИ А САМО ТЕБИ ЈЕ...ТОПЛО....
:per: :per: :per:
 
Kada se vasa sreca suprotstavlja moralnim normama, da li je ipak jurite?
Jel vam bitnije biti dobar prema sebi ili prema drugima?

Ja imam svoj privatni moral i samo njega priznajem. Sve što se suprotstavlja tom mom moralu ne može me učiniti srećnom, jer se suprotstavlja i meni. A do opšteprihvaćenih i društveno priznatih moralnih normi ne držim.

Povezano je i sa drugim pitanjem...najbitnije je biti dobar prema sebi, a ja prema sebi ne bih bila dobra kada ne bih bila dobra prema drugima, ne zato što njima ne bi prijalo, nego što meni ne bi prijalo. I da, postoji ogromna razlika između "biti dobar prema drugima" i pustiti da te drugi maltretiraju.
 
Moja sreca se do sada nije kosila sa drustvenim normama. Osim toga, cesto pazim sta zelim, sto ne znaci da samu sebe lisavam onog sto hocu, vec da u glavi uvek imam mali akcioni plan koji ce me na cilj odvesti sigurnu. Nije da ne rizikujem, naprotiv, cesto to radim, ali samo kada znam da je vredno i da nema toga sto bi me sprecilo.

Ja gneralno volim ljude i pazim na osecanja i onih koje voloim (porodica, decko, prijatelji), ali i poznanika, pa cak i onih koji su za mene XY, jer ne mogu da uzivam u stecenoj sreci ako su za to trebale zrtve.
 
Ja imam svoj privatni moral i samo njega priznajem. Sve što se suprotstavlja tom mom moralu ne može me učiniti srećnom, jer se suprotstavlja i meni. A do opšteprihvaćenih i društveno priznatih moralnih normi ne držim.

Povezano je i sa drugim pitanjem...najbitnije je biti dobar prema sebi, a ja prema sebi ne bih bila dobra kada ne bih bila dobra prema drugima, ne zato što njima ne bi prijalo, nego što meni ne bi prijalo. I da, postoji ogromna razlika između "biti dobar prema drugima" i pustiti da te drugi maltretiraju.

Savrseno receno, pardon, otkucano :manikir:
 
J.bg koje su moralne norme? :think:
Drustvo je (ako pricamo o srecu aprpo ljisa) odavno prestalo da osudjuje neverstva, veze ozenjenih i udatih (koliko primera u Hollywoodu gde ceo svet navija za "rasturacicu braka", primer: brak Bred Pit - Dzenifer E, "rasturacica" Lepa Andja :lol:) .
 
Kada se vasa sreca suprotstavlja moralnim normama, da li je ipak jurite?
Jel vam bitnije biti dobar prema sebi ili prema drugima?

a ko to kreira moralne norme...?

misim...neću go da šetam po ulicu, al u principu jebbe mi se za moralne norme...

...kad je sreća mene i meni bliskih u pitanju, opet mi se jebbe za moralne norme...

...drugi kažu da sam njima dobar, sebi nisam nešto...

...misim...možda sam i omašijo pojentu, al ****** ga...ja sam tako skonto...
 
Kada se vasa sreca suprotstavlja moralnim normama, da li je ipak jurite?
Jel vam bitnije biti dobar prema sebi ili prema drugima?

Sve to zavisi od trenutnog nacina zivota.Ako si slobodan i nemas porodicu logicno je da se potrudis da zadovoljis svoju potrebu za srecom.Medjutim,kad zivis u zajednici,imas klince onda nalazis kompromisna resenja i trudis se da svojom potrebom za srecom nikoga ne ugrozis pa makar snovi ponekad ostali samo snovi.
 

Back
Top