Pay Pal- Jos samo jedan u nizu pokazatelja u kakvoj drzavi zivimo

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Ne znam dal znate, ali u Srbiji se NE MOZE, kupiti nista na netu :hahaha:
Dok u svim okolnim drzavama, ili barem vecini(osim CG) MOZE.
Ovo samo pokazuje do koje granice se proteze bezobraznost monopolista/kriminalaca na vlasti.
Ne mogu da verujem da smo toliko zaostali da cak ni online kapacitete nemamo. E pazi da ne mogu da narucim/platim nista preko interneta, jer moja drzava ne postoji anvedena z:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa ne...to Braco samo pokazuje koliko si ti neuk mali mangup
ima jos sistema za online placanje/kupovanje osim Pay Pala i oni uredno rade sa Srbijom
sto se Pay Pala tice ja npr. imam hrvatski nalog i takodjer ga mogu okaciti macku o rep, za sada, jer mogu njime samo placati, a ne mogu mi nista preko njega platiti...

veci, realno, problem ovdje su sumanuti sistemi carinjenja kupljene te poslane robe
kao i misterijozno "kaliranje posiljke u trasportu"... : )))
 
pa ne...to Braco samo pokazuje koliko si ti neuk mali mangup
ima jos sistema za online placanje/kupovanje osim Pay Pala i oni uredno rade sa Srbijom
sto se Pay Pala tice ja npr. imam hrvatski nalog i takodjer ga mogu okaciti macku o rep, za sada, jer mogu njime samo placati, a ne mogu mi nista preko njega platiti...

veci, realno, problem ovdje su sumanuti sistemi carinjenja kupljene te poslane robe
kao i misterijozno "kaliranje posiljke u trasportu"... : )))

Pay pal je najveci i najzastupljeniji. Svi ostali u poredjenju sa time su beda- jer Pay Pal je svuda zastupljen. Da u Cro je isto lose stanje, ali barem mozes nesto platiti, mi cak ni to nemamo.
 
vidis ovo nije tacno. Paypal i banka Intesa ( ako kupis internet karticu ) mogu da funkcionisu. Ja sam se zezao i preobao. Napravio sam da sam i Slo i regularno verifikovao paypal i ebay nalog. jedini problem je sto adresa koju ukucas za shiping nije tvoja prava al to mozes da resis tako sto ces zamoliti osobu od koje zelis da kupis posalje tebi na tvoju.... Rizik jeste al sta ces....

I da ebay.de je u pitanju....
 
ima dosta smeno jeftinih stvari da se kupi preko e-bay-a al' dzaba kada na to platis carinu i PDV i ustedis jako malo tako da se i onda na kraju ne isplati...treba da ukinu carinu na prozivode ispod 50-100 eura :roll:
pa mislim se ne naplacuje carina na manje iznose :) , pre je bila granica oko 100 dolara ,a moguce je da su lopovi sada jos spustili:roll:
 
Ne znam dal znate, ali u Srbiji se NE MOZE, kupiti nista na netu :hahaha:
Dok u svim okolnim drzavama, ili barem vecini(osim CG) MOZE.
Ovo samo pokazuje do koje granice se proteze bezobraznost monopolista/kriminalaca na vlasti.
Ne mogu da verujem da smo toliko zaostali da cak ni online kapacitete nemamo. E pazi da ne mogu da narucim/platim nista preko interneta, jer moja drzava ne postoji anvedena z:D

ja sam informisan pa cu ti reci sta je razlog zasto Paypal ne podrzava jos jedino Makedoniju i Srbiju od svih drzava u Evropi

2001 godine Demokratska Stranka je donela tzv ZAKON O DEVIZNOM POSLOVANJU , koji zabranjuje fizickim licima iz Srbije da salju novac drugim fizickim licima u inostranstvo osim ako nisu u srodstvu i osim ako slanje novca nije za troskove sklovanja ili lecenja.

Smisao paypala je slanje novca izmedju fizickih lica iz razlicitih zemalja sveta tako da je jasno, zbog tog DS zakona paypal ne moze legalno da posluje u Srbiji

zato smo mi crna rupa sto se toga tice.

Znaci krivica za sve je na Tadicu, Dinkicu , DS-u i G17+
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa ne...to Braco samo pokazuje koliko si ti neuk mali mangup
ima jos sistema za online placanje/kupovanje osim Pay Pala i oni uredno rade sa Srbijom
sto se Pay Pala tice ja npr. imam hrvatski nalog i takodjer ga mogu okaciti macku o rep, za sada, jer mogu njime samo placati, a ne mogu mi nista preko njega platiti...

veci, realno, problem ovdje su sumanuti sistemi carinjenja kupljene te poslane robe
kao i misterijozno "kaliranje posiljke u trasportu"... : )))

tacno je da ima i drugih sistema ali ja Paypal defakto standard za placanje i kupovinu.

Najzastupljeniji i najkorisceniji

Primera radi na ebay mozes da kupis stvari samo preko Paypala i nikako drugacije.
 
ima dosta smeno jeftinih stvari da se kupi preko e-bay-a al' dzaba kada na to platis carinu i PDV i ustedis jako malo tako da se i onda na kraju ne isplati...treba da ukinu carinu na prozivode ispod 50-100 eura :roll:

nekada je bila ukinuta carina na sve ispod 100 evra al onda je dosta ljudi krenulo da kupuje tako stvari i Dinkic i Tadic su popizdeli , jer je to oborilo profite Miskovicu i kompaniji pa se sad carini prakticno sve.

Jos ako narucujes nesto preko DHL-a ili Fedex-a su napravili da mora da platis i SPEDITERA 50 evra troskove tako da bilo sta da narucis preko 20 evra vrednosti troskovi su ti 50 evra za speditera + carina + pdv
 
moze se kupiti svasta ,jedio sto te odrape za carinu i PDV ,al uglavnom sve stize uredno i na vreme

zavisi sta kupujes i odakle roba dolazi ako dolazi iz jewrope nema carine za vecinu proizvoda tako je bar kod nas u frankestajn nametnutoj tvorevini BiH od kako su potpisali sporazum u stabilizaciji i pridruzivanju carine sa eu se ukidaju postepeno


alternativa paypalu je monybookers
 
Па, зар смо и сумњали да је на било ком другом? :lol:

ko moze da ukine taj antisrpski i antinarodni zakon o deviznom poslovanju>?

ko moze da dozvoli da se sve posiljke do 300 evra vrednosti kao sto je pravilo u EU - NE CARINE?

Pa vlast naravno! Tadic!

Ali on to ne zeli!

Cak nam je i ono sto smo mogli za vreme milosevica da uvezemo nesto do vrednosti do 100 evra/maraka bez placanja carine - ukinuo.

Tadic tvoj je najgori.
 

Back
Top