Hladni hodnici i glasno ćutanje

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Ova tema je nastala kao pomoć prijatelju koji me je zamolio da mu je potrebno objašnjenje ovih pojmova.
...sta predstavljaju hladni hodnici i sta kako definistete glasno cutanje....
Pitanje je glasilo baš ovako.

Ja bih mogla objasniti te pojmove kao..recimo..''glasno ćutanje'' ..osoba priča i priča, ali ništa ne kaže..ili ju druga osoba ne sluša...
..a ''hladni hodnici'' ... krećeš se nekuda gdje ti baš neće biti ugodno ....

To bi moglo biti objašnjenje, ako je u pitanju recimo odbijanje potencijalnog partnera...
...ali možda postoji i filozofsko objašnjenje u drugom kontekstu, pa ako neko može da pomogne...vrata su otvorena...:)
 
Hodnici su obichno hladni jer se ne greju, pogotovo gde je sopstveno grejanje, mislim da tu nema dubljeg smisla
a glasno chutanje je kad se vishe kazze chutanjem nego glasom...kao npr neko pita da li mozze da uzme mobilni telefon pokojnika a cela porodica chuti :sad2: i nishta ne mozze glasnije biti od tog muka...
 
Glasno cutanje- nesto kao, ne zeli da dopre do njega o cemu govorim..Nesto kao emotivna hladnoca.
Hladni hodnici- usamnjen,okruzen ljudima koji te ne razumeju..A,ovo- nerazumevanje.
Draga moja,mozda je ovo cisto filozofski,ali mene podseca na to...
Ja mislim da su to sve metafore,za neka raspolozenja,iskreno.
 
...ja sam se najpre zacnula misleci da se govori o bolnicama...ne znam zasto ali to je moja prva asocijacija na zbir ova dva pojma...hladan hodnik kao mesto gde se desavaju lose stvari i glasno cutanje kao strahujemo svi zajedno a niko se ne usudjuje da izgovori...elem cista asocijacija nebitno...

...sto se teme tice kazala bih da je hladan hodnik neko mesto bez emocija...sigurno supruznici koji su u losem braku zive u ledenim hodnicima...glasno cutanje bih povezala sa situacijom kada je i meni i drugoj strani sve jasno i znamo da je i onom drugom jasno ali ne govorimo na glas...
 
...ja sam se najpre zacnula misleci da se govori o bolnicama...ne znam zasto ali to je moja prva asocijacija na zbir ova dva pojma...hladan hodnik kao mesto gde se desavaju lose stvari i glasno cutanje kao strahujemo svi zajedno a niko se ne usudjuje da izgovori...elem cista asocijacija nebitno...

...sto se teme tice kazala bih da je hladan hodnik neko mesto bez emocija...sigurno supruznici koji su u losem braku zive u ledenim hodnicima...glasno cutanje bih povezala sa situacijom kada je i meni i drugoj strani sve jasno i znamo da je i onom drugom jasno ali ne govorimo na glas...

...што има рок трајања.
...што има написмено, да се похвали.
 
Hladni hodnici – teskoba, otuđenost, usamljenost, vrlo često i metafora kojom se označava umiranje.
Glasno ćutanje – ponekad nisu potrebne reči da bi se iskazalo neko raspoloženje/misao; ovaj izraz koristi se u situacijama kada želi da se opiše napeta atmosfera (nabijena izvesnom emocijom i to uglavnom kolektivnom: tuga, zaprepašćenje, odobravanje).
 
glasno ćutanje:kad partner govori tišinom,kad sluša a ne želi i ne može artikulisati odgovor i pušta nas
da sami zaključimo šta nam želi reći..kad naučimo da čujemo što nije izgovoreno
hladni hodnici:prepreke sa kojima se susrećemo,potreba da što pre izađemo iz njih
 
glasno cutanje: mucna, napeta tisina, ispunjena negativnim emocijama, netrpeljivoscu, razocarenjem. cutanje koje optuzuje, koje preti. cutanje koje odbacuje.
nema veceg odbacivanja drugog coveka od prekida komunikacije sa njim, i kad covek zacuti, to je uglavnom kraj...
hladni hodnici: prva asocijacija-bolnicki hodnici, dugi, beli, hladni, bezbojni..kojim su odvedeni nasi mili. neisvesnost, susret sa smrcu..
 
Svoja soba samo isijava sigurnost, i stiti od udara reci, pogleda, dodira. Otvara se po potrebi i zasluzi, sobom drugima i drugim zbog sebe. Onda je oduzmu ili se ostavi u potrazi za boljom, mozda greskom, mozda iz radoznalosti, mozda zbog osvete. Do nove sigurnosne sobe treba proci kroz hodnik. U hladnom hodniku je najuocljivija ogoljenost isterana vestackim svetlom, sopstvena nagost duse koja je pak u svojoj sobi zasticena zidovima. Nekada je polutama, nekada potpun mrak koji gura u bespomocnost i pomeranje tla. Izlaz je skriven i obicno ne blizu. Hladni hodnik izaziva nemir, jezu i strah od prostora koji je nesavladiv, stran.
Glasno cutanje ne odobrava izbor, odluku, cinjenicu. Preti da predje u otvoreni rat, izrecenu osudu ili da prepusti gresku vremenu. Glasno cutanje je i trpljenje koje talozi mudrost. Bukaci dokazuju svoju istinu, glasnocutljivi tudju neistinu ili svoj pad.
 

Back
Top