Pomoc graficka!!! 5750 ili gts250???

Neznam šta da kupim, koju grafičku. 5750 ati ili nvidia gts 250???
koja je bolja za igranje?
Mišljenje?
ATI HD5750 ubedljivo , aj da si ga upoređivao sa GTX 260 pa da se čovek i razmišlja jer su obično isti na testovima
Razlozi:
- ;40nm proizvodni proces i samim tim manja potrošnja struje, napajanje od 450 wati ladno tera ovu karticu zajedno sa svime ostalim
- dx11 ,
- generacijski je karta ispred gtx250
 
Ja sam sada kontras,...nije sto imam GTS 250 256BIT 1024RAM Gainward,.. iz licnog iskustva srecniji sam sa NVidiom nego sa Atikom.Jedina prednost pomenute Atike je DX11,za koji ce ponovo kao i sa DX10 biti par igara.:rotf:

Sve Ati kartice su mi pocrkavale zbog kvara memorije:besna:,sve,a nisam ih OC-vao....toliko.:think:
 
ATI HD5750 ubedljivo , aj da si ga upoređivao sa GTX 260 pa da se čovek i razmišlja jer su obično isti na testovima
Razlozi:
- ;40nm proizvodni proces i samim tim manja potrošnja struje, napajanje od 450 wati ladno tera ovu karticu zajedno sa svime ostalim
- dx11 ,
- generacijski je karta ispred gtx250

Kakvo uporedjivanje sa GTX260 SP216 ona je bolja i od HD5770 a kamoli HD5750!
 
Kakvo uporedjivanje sa GTX260 SP216 ona je bolja i od HD5770 a kamoli HD5750!
Alo ne lupajte kao maxim po diviziji između gtx 250 i gtx 260 je ogromna provalija u kvalitetu.
Ja nisam rekao da je 5750 bolja od gtx260 ako baš oćete bolja je gtx260 za 2-3 fps po igrici ako vama to nešto znači , ali je baš i zbog toga i upoređuju više sa gtx260 a ne sa 250 . Lepo vam kažem da je razlika u generacijama i u potrošnji , a sa CUDA možete da obrišete samo nos.:)
 
Ja tebe nisam pitao za DX10 nego za CUDA, a to nisam ja spomenuo nego ti kao prednost svoje karte, i jedan od razloga da je postavljac teme kupi?
Gdje si ti iskoristio sa svojom karticom CUDA-u?
I sta ti ustvari smatras da je CUDA, objasni da znaju ljudi sta kupuju, ako nije problem.
 
CUDA?..pa vishe cemo se nagledati igara sa CUDA support,nego sa DX11:hahaha:
Znaš kada ćeš se ti nagledati i naigrati igrica sa CUDA support?
ONDA KADA GA I ATI BUDE UVEO KAO STANDARD A DOTLE MOŽETE DA SANJARITE SAMO.
Isto ti važi i za Physix

A ne zaboravite windows 7 , on je full kompatibilan sa dx11 a to će biti presudno od sada za kreatore igrica.
 
Poslednja izmena:
CUDA je zamrla tokom prošle godine. nVidia ima velikih problema jer su je napustili vodeći stručnjaci iz razvojnog tima.... Ali tako se pričalo i za ATI kad je bio kupljen od strane AMD-a, pa evo gde je sad ko, inače ATI 5xxx serije se fino snalaze i sa physics i sa CUDA 'forama' iako to nigde ne piše, novi drajveri su im zaista dobri i što je najzanimljivije - kada smo posle serije 3xxx ubacivali 4xxx kartice bilo je potrebno samo updateovati drajvere ali sada kada posle serije 4xxx ubacimo karticu 5xxx nećemo podići računar dok ne odradimo remove driver, jednostavno serija 5xxx je potpuno nov proizvod.
 
Konkretno Physx na gts 250 i ne znaci puno (za igre) jer prilikom racunaja fizike u igri sa tom karticom dolazi do velikog pada FPS i igra koje podrzavaju Physx jednostavno postaju ne igrive, CUDA i Physx za igranje mogu da se uzmu u obzir tek od gtx260 pa na dalje, sve ispod je lose.
 
Poslednja izmena:
Konkretno Physx na gts 250 i ne znaci puno (za igre) jer prilikom racunaja fizike u igri sa tom karticom dolazi do velikog pada FPS i igra koje podrzavaju Physx jednostavno postaju ne igrive, CUDA i Physx za igranje mogu da se uzmu u obzir tek od gtx260 pa na dalje, sve ispod je lose.

Ali je jaaaaaako lepo imati recimo AMD Phenom ll X4 954 (ili jači), MB Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, ATI HD 5750 kao glavnu VGA i GTS 250 da 'računa' fiziku. E to je prava stvar :mrgreen:
 

Back
Top