POSTAVIMO PITANJE MODERATORU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sedativ45

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
184
Molim vas, budimo korektni. Saznaćemo nešto više o njima samima. Smanjićemo tenziju koja postoji. Ublažiti revolt koji u nama proizvode. Pozvati ih na razmišljanje. Potsetiti ih da su i oni jednom bili jedno od nas. Znači, molim vas, pošto je ova tema na samoj granici dozvoljenih, imajte to u vidu, i nemojte postavljati uvredljiva pitanja, lične prirode. I sve ostalo što se u normalnoj komunikaciji podrazumeva, da se ispoštuje. U slučaju da se ipak odstupi od tog principa, molim one koji su na temi da odmah reaguju sami, ukore prekršioca, i preduzmu sve da ne dođe do zatvaranja teme. Jer, u tom slučaju gubi smisao i otvaranje ove teme! A moderatore posebno molim da budu uviđavni, i da ne reaguju u afektu. Bolje brišite postove koji ne doliče, nego da temu zatvarate! Naravno, tu su mogući i komentari postavljenih pitanja od nas samih, jer bi se inače to moglo smatrati spamom, čatom ili ne znam šta već. Znači tema je slobodna, ali bez vređanja, jedne ili druge strane.
Pa izvolite, prednost imaju stidljive dame.
 
Poslednja izmena:
A kakve prirode da postavimo nego licne kad su se licno promenili i pokazali kakvi su..ko politicari kad dobiju vlast

Pa postavi pitanje, Šta je to uticalo na vas da se promenite kao osoba.Ako negira da se promenila, pitaš da li je spremna da čuje tvoje mišljenje, sad da li javno ili na pp. Zašto to kažem? Jednostavno moramo zajedno. Sa rogatim se ne možeš bosti, ali možeš biti pametniji od njega!
 
Pa postavi pitanje, Šta je to uticalo na vas da se promenite kao osoba.Ako negira da se promenila, pitaš da li je spremna da čuje tvoje mišljenje, sad da li javno ili na pp. Zašto to kažem? Jednostavno moramo zajedno. Sa rogatim se ne možeš bosti, ali možeš biti pametniji od njega!

Ma slazem se sve si upakovo da ne moze bolje..ali ne vredi pricati..glume objektivnost a nayebu oni koje progone dok brane problematicne i traze trunku ljudskog u njima koju nemaju..svi do jednog su sujetni i licne obracune sprovode subjektivno bez ozbira na pravilnik..sve kao zali se administraciji kojoj treba da se pozali pola foruma da bi reagovali..i kad vide da su se ispalili crna mrlja na neduznima ostaje
 
Ma slazem se sve si upakovo da ne moze bolje..ali ne vredi pricati..glume objektivnost a nayebu oni koje progone dok brane problematicne i traze trunku ljudskog u njima koju nemaju..svi do jednog su sujetni i licne obracune sprovode subjektivno bez ozbira na pravilnik..sve kao zali se administraciji kojoj treba da se pozali pola foruma da bi reagovali..i kad vide da su se ispalili crna mrlja na neduznima ostaje

Pusti priču, neka javnost prosudi ko je i koliko objektivan. Ovde imaju priliku da opravdaju svoje postupke objašnjenjem na jednom mestu svima, a ujedno i da ta administracija vidi šta rade, dobro ili loše, ukoliko im je stalo do objektivnosti i fer pleja .Ovo nek je kao knjiga utisaka. I jednima i drugima i trećima, je u interesu da tema opstane. Ko ne želi neće se upisati, što već samo za sebe govori. Molim te nemoj odmah na početku, šta bi bilo kad bi bilo. Neka bude šta će biti, samo nemojmo dati povoda za lošu reakciju. Tri četiri - TEMA IDE!!!
 
Poslednja izmena:
Tema je :ok: svaka čast na ideji...:lol:

Hm...što se tiče ´´kazni´´, ima nekih Modova koji su ipak malo prestrogi u tom kažnjavanju,
eto, ja recimo ne bih ni znala, ali komentar drugog Moda me je naterao na razmišljanje...
Mišljenje je bilo : Kazna je bila prestroga...:neutral:

Ali, da se razumemo, isto tako je i moja krivica, jer nisam pročitala temu Obaveštenje...
Znači, neophodno je držati se pravila, to je što se tiče nas Forumaša,
ali isto tako smatram da i Modovi trebaju da vode računa o tim kažnjavanjima...:lol:
A i da među članstvom ima likova, ima vala...nije ni Modovima lako sa nama...:confused:

E, a valjda neću popiti domaću Banovaču...:mrgreen:

PoZzZz...´´otvaraču´´ teme, članovima i Modovima...:heart:

 
Mislim da je vec svako ovde na forumu uvideo da postoje povlastice za one koji kafu ispijaju sa zelenim delom foruma, te je uvek aktuelno pitanje dvostrukih arsina, kao i kaznjavanja "na keca" nepodobnih i trazenja rupe u Pravilniku za omiljene... a o istoj stvari se radi.
Dakle, utopija je da ce se nesto pozitivno zakljuciti; razlicit su svet plavi i zeleni, posebno oni koji su vec duze vreme "u fotelji", pa su i korenje pustili...

Sto se toga tice, mislim da bi trebalo uvesti neku vrstu mandata za moderatore, recimo na max. 6 meseci, i to da ne mogu biti vise od recimo tri puta moderatori, barem ne na istom pdf-u, kao i neku vrstu javnog izjasnjavanja o njihovom radu putem jasno postavljene ankete bez mogucnosti komentarisanja na kojoj bi pravo glasa imali samo oni koji su stalni posetioci pdf-a na kojem doticni moderator operise... dakle, radi li svoj posao dobro : da ili ne.
To bi bio najdemokratskiji nacin funkcionisanja mandata moderatora, i ocenjivanja njihovog rada.
 
Tema je :ok: svaka čast na ideji...:lol:

Hm...što se tiče ´´kazni´´, ima nekih Modova koji su ipak malo prestrogi u tom kažnjavanju,
eto, ja recimo ne bih ni znala, ali komentar drugog Moda me je naterao na razmišljanje...
Mišljenje je bilo : Kazna je bila prestroga...:neutral:

Ali, da se razumemo, isto tako je i moja krivica, jer nisam pročitala temu Obaveštenje...
Znači, neophodno je držati se pravila, to je što se tiče nas Forumaša,
ali isto tako smatram da i Modovi trebaju da vode računa o tim kažnjavanjima...:lol:
A i da među članstvom ima likova, ima vala...nije ni Modovima lako sa nama...:confused:

E, a valjda neću popiti domaću Banovaču...:mrgreen:

PoZzZz...´´otvaraču´´ teme, članovima i Modovima...:heart:


Pazi ja sam dobio od sujetnih modova koji su me cekali iza ugla za nesto od ranije..to sam znao da ce tako odreagovati kad tad..3-4 kazne za spam na pdf ljis..gde je 90% postova spam..3 boda za post u kome sam se branio od retarda koji me prvi prozivao..taj post je stajao par dana a moj odbrana obrisan..ta nije dobila ni opomenu a ja ban 3 dana..i ko ce sad to ispraviti?sve ostale opomene takodje kad vise ne mogu trpeti sto oni ne rade dobro posao i ne kaznjavaju u startu provokacije pa uzmem stvar u svoje ruke..opet ja gore prodjem nego retard koji ima preko 50 klon naloga i zamerio se pola foruma nazivajuci majku raspalu..jel znas oni ne vezuju osobu za to sto pise nego pojedinacan nick..to je taj slucaj..a kad se pojavi chika doktor s novim nickom odma ga banuju iako je bezazlen..nego necija dupeta se cuvaju:ok:
 
Mislim da je vec svako ovde na forumu uvideo da postoje povlastice za one koji kafu ispijaju sa zelenim delom foruma, te je uvek aktuelno pitanje dvostrukih arsina, kao i kaznjavanja "na keca" nepodobnih i trazenja rupe u Pravilniku za omiljene... a o istoj stvari se radi.
Dakle, utopija je da ce se nesto pozitivno zakljuciti; razlicit su svet plavi i zeleni, posebno oni koji su vec duze vreme "u fotelji", pa su i korenje pustili...

Sto se toga tice, mislim da bi trebalo uvesti neku vrstu mandata za moderatore, recimo na max. 6 meseci, i to da ne mogu biti vise od recimo tri puta moderatori, barem ne na istom pdf-u, kao i neku vrstu javnog izjasnjavanja o njihovom radu putem jasno postavljene ankete bez mogucnosti komentarisanja na kojoj bi pravo glasa imali samo oni koji su stalni posetioci pdf-a na kojem doticni moderator operise... dakle, radi li svoj posao dobro : da ili ne.
To bi bio najdemokratskiji nacin funkcionisanja mandata moderatora, i ocenjivanja njihovog rada
.

:ok: :cao:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top