Da li bi ste zivjeli u zemlji gdje ima smrtne kazne

Da li bi ste zivjeli u drzavi koja ima smrtnu kaznu?

  • Da, svakako

  • Ne, nikako

  • Ne znam, nisam u stanju da vam odgovorim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sta mislite da ste slobodan gradjanin u jednojh takvoj zemlji i pozovu te da budes svjedok egzekuciji na eletricnoj stolici jednom osudjeniku.Da li bi ste se javili i da li bi ste prisustvovali eghzekuciji a da ne povratite.

I nakon godinu dana se dokaze da je osudjenik bio nevin i da je doslo do greske.

Pa to je malo neverovatno,takve su se stvari vise desavale po Americi sa Crncima.
 
Sta mislite da ste slobodan gradjanin u jednojh takvoj zemlji i pozovu te da budes svjedok egzekuciji na eletricnoj stolici jednom osudjeniku.Da li bi ste se javili i da li bi ste prisustvovali eghzekuciji a da ne povratite.

I nakon godinu dana se dokaze da je osudjenik bio nevin i da je doslo do greske.

Shit happens. Verovatnoća da do toga dođe je minimalna pošto bi u našim uslovima smrtna kazna bila propisivana samo za masovna ubistva i ubistva dece a to je onda nedvosmisleno.

Uostalom, videla sam i prošle godine kako je auto udario i ubio lepu narandžastu mačku, ni krivu ni dužnu, nije mi bilo svejedno ali evo mrdam još uvek nekako :mrgreen:
 
Da li bi ste zivjeli u Serijatskoj drzavi gdje se sjece ruka za kradju i gdje se odrubljuje glava sabljom za ubistvo?

Pa nemoj sad ići u krajnost. Zavsi kakva krađa ...ako neko ukrade paštetu iz Maksija ne treba mu seći ruku ali ako ima 30 stanova kao onaj bivši direktor EPS-a onda nemam ništa protiv da mu odseku ruku. I ne možeš ubijati ljude za svako ubistvo već npr. za silovanje i ubijanje dece ili masovna ubistva.
 
Da li bi ste zivjeli u zemlji gdje se za preljubu udaraju po 100 udaraca bicem.I tako prolazis lijepo ulicom grada kada tamo se cuju udarci bica i stenjanje.Da li bi ste samo prosli pored njih ili bi ste se zaprepasceno ponijeli i vristali?

Da li ti razlikuješ smrtnu kaznu koja npr. postoji i u SAD od šerijatskog prava i banalnih kazni za sve i svašta? O čemu je ova tema? :dontunderstand:
 
Pa nemoj sad ići u krajnost. Zavsi kakva krađa ...ako neko ukrade paštetu iz Maksija ne treba mu seći ruku ali ako ima 30 stanova kao onaj bivši direktor EPS-a onda nemam ništa protiv da mu odseku ruku. I ne možeš ubijati ljude za svako ubistvo već npr. za silovanje i ubijanje dece ili masovna ubistva.

Za svako namjerno ubistvo bih podrzao smrtnu kaznu.

Sada u Serijatu postoji pravilo o kradji gdje se sjecu ruke ali Iran je to sve svrstao u smrtnu kaznu jer oni imaju svoje pravnike koji su pronasli da mogu kradju svrstati u smrtnu kaznu.Naravno da se kradja odnosi na one srazmere koje su bitne za drustvo a to je pljacka a pljacka iznosi veliku vrijednost i prema tome Serijat propisuje takvu vrstu kazne a to je odsjecanje ruku.Mislim da u Novom Zavetu stoji takodjer da se za kradju odsjeca ruka.
 
Da li bi ste zivjeli u zemlji gdje se za preljubu udaraju po 100 udaraca bicem.I tako prolazis lijepo ulicom grada kada tamo se cuju udarci bica i stenjanje.Da li bi ste samo prosli pored njih ili bi ste se zaprepasceno ponijeli i vristali?

Više mi se sviđa ono javno kamenovanje. Sagneš se, uzmeš kamen i daš svoj doprinos.
Ovako bi se morao sa egzekutorom otimati za bič.
 

Back
Top