У општини Кула подељени ДС, нема кворум. Помоћ најављују радикали.

Poruka
528
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/177969/Nema-kvoruma-za-smenu-predsednika
Nema kvoruma za smenu predsednika
Kula - Demokrate juče ni posle dve pauze nisu uspele da se okupe u dovoljnom broju i održe sednicu Skupštine opštine Kula na kojoj je trebalo da se okonča sukob dvojice prvaka DS. Do očekivane smene Velibora Milojičića, predsednika Skupštine opštine, na zahtev Svetozara Bukvića, predsednika opštine, nije došlo zbog izostanka dva odbornika DS. Sednica je odložena za 9. mart, a ljuti rivali otvoreno su progovorili o višemesečnom sukobu koji opštinu Kula može dovesti i na prag privremene uprave. Opozicija je raskol među odbornicima DS pratila iz obližnjeg kafea.
Dok su demokrate tokom polusatnih pauza pokušavale da manjak od dva odbornika nadoknade iz redova opozicije, odbornici SRS i Slobodne Srbije zaključili su da je najbrojnija odbornička grupa podeljena i da ni tanjušan kvorum od 19 odbornika neće pomoći da se sednica održi.
- Milojičića trenutno podržava barem pet od 16 odbornika DS. Troje ih je u sali i ukoliko neko od opozicije uđe, oni će napustiti sednicu - potvrdio je jedan od odbornika SRS. Da se sa njegovom namerom da smeni Milojičića sa mesta predsedavajućeg ne slažu svi odbornici DS, potvrdio je i sam Svetozar Bukvić, čije je mesto u skupštinskoj sali juče ostalo prazno. On je najavio da će, čim sednica bude imala kvorum, petoro neposlušnih odbornika biti zamenjeno novim.
- Izvršni odbor DS je doneo odluku o aktiviranju pet blanko ostavki i tako ćemo rešiti problem. Stav DS je da ne smenjuje svoje funkcionere i to je razlog zbog kojeg nije aktivirana Milojičićeva ostavka. Ipak, dao sam obećanje da ću stranku i opštinu osloboditi od neradnika i loše reklame i to ću učiniti. Nije važno da li će se to dogoditi danas ili do kraja marta. Čak i da dođe do prevremenih izbora, uveren sam da bi DS osvojila više mandata nego što ih sada ima - rekao je Bukvić.
Velibor Milojičić je dva puta odlagao početak sednice i time je, kaže, pokazao dobru volju da se sednica održi.
- Iznenađen sam što predsednik Bukvić nije uspeo da okupi kvorum za moju smenu, a iznenađen sam i njegovim odsustvom. On je prethodnih nedelja otvoreno pretio odbornicima izbacivanjem iz stranke samo zato što su odbili da potpišu inicijativu o mojoj smeni. Živko Pejin, odbornik koji je izostao sa današnje sednice, danas je zbog pritisaka vratio svoju člansku kartu, a verujem da će njegovim putem krenuti mnogi. Svetozar Bukvić je krenuo u otvorenu hajku na veštice jer sam odbio da odem. Time je pokazao da ne poštuje ni zakon, ni proceduru kada nešto naumi. Čekam da pokrene pitanje moje smene. Tada ću otvoreno progovoriti o pravim razlozima hajke na mene - rekao je Milojičić, koji je javno uputio zahtev predsedniku opštine da za sednicu, koja bi trebalo da se održi 9. marta, obezbedi direktan radio prenos.
Da li će sednica biti održana 9. marta, najviše zavisi od toga da li će neko od odbornika opozicije pristati da omogući kvorum vladajućoj većini kako bi odbornici u punovažnom sastavu konstatovali prestanak mandata postojećim i imenovali novih pet odbornika DS.
U sazivu SO Kula od 37 odbornika, dvadesetočlanu vladajuću većinu čini koalicija od 16 odbornika DS, tri DSS i jednog SVM, dok su u opoziciji 14 odbornika SRS i tri iz Slobodne Srbije.
***********************************************************
Подела ДСа у општини Кула, је евидентна већ скоро шест месеци, а кулминирала
је задњих дана све чешћим и жешћим оптужбама две струје.
Највећи губитници у овој подели су одборници ДССа, који су део владајуће коалиције.
Они су јуче, револтирани најавили да су изборне радње, за њих почеле јуче.
Међутим, председник ДСа и председник општине Кула, најављује да је могућа помоћ од стране СРС.
Да ли је на помолу, нека нова, до сада немогућа коалиција?
Да ли ће у општини Кула владати ДС уз помоћ СРС?
 
Ne znam šta se dešava u Kuli ali ako pomognu sigurno će im se lepo odužiti ;)

Биће пара.....:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Патриотских пара ће се неко накупити....:per:
20-evro-ocila-z-spas.gif
 
Каквих места, неразумем о чему се ради?:D

Koliko ja znam, radikali su sad svuda opozicija a ako im se vrate neki odbornički mandati koje su naprednjaci pokrali možda negde i dođu do vlasti. Ako DS to može da pogura a mora da može onda im se ovo isplati ...
 
Koliko ja znam, radikali su sad svuda opozicija a ako im se vrate neki odbornički mandati koje su naprednjaci pokrali možda negde i dođu do vlasti. Ako DS to može da pogura a mora da može onda im se ovo isplati ...

А хоће ли онда владати заједно ДС и СРС?:D
 
Pa ne znam, ovde ima neka raspodela mandata ali mi nije jasno kako stvari stoje i šta predstavljaju tri čoveka iz tzv. Slobodne Srbije koji su opozicija.

Па то је одборничка група која је у опозицији...
Они не желе да подрже ДС.:rtfm:
 
Па то је одборничка група која је у опозицији...
Они не желе да подрже ДС.:rtfm:

Pa ako 5 ljudi iz DS ne podržava ovog koji vodi opštinu onda nema druge nego da ulete radikali ili da se raspišu novi izbori. Mislim da njima ide u korist da uđu u vlast jer ionako nisu nigde na vlasti a ovde imaju čak 14 odbornika. Posle novih izbora, u kojima bi učestovala SNS, neće imati više od 5 i onda sa tim mogu da se slikaju ... ovako možda nešto i urade u toj vlasti da privole narod na svoju stranu. Uostalom, naprednjaci su već pokušali da im na silu otmu šest odbornika pa je okružni sud u Somboru to poništio.

Ko vodi SRS u Kuli? Da li je još uvek onaj čovek što mu je nastradala ćerka prošlog februara?
 
Pa ako 5 ljudi iz DS ne podržava ovog koji vodi opštinu onda nema druge nego da ulete radikali ili da se raspišu novi izbori. Mislim da njima ide u korist da uđu u vlast jer ionako nisu nigde na vlasti a ovde imaju čak 14 odbornika. Posle novih izbora, u kojima bi učestovala SNS, neće imati više od 5 i onda sa tim mogu da se slikaju ... ovako možda nešto i urade u toj vlasti da privole narod na svoju stranu. Uostalom, naprednjaci su već pokušali da im na silu otmu šest odbornika pa je okružni sud u Somboru to poništio.

Ko vodi SRS u Kuli? Da li je još uvek onaj čovek što mu je nastradala ćerka prošlog februara?

Да ли је теби природно да у власт уђу СРС и ДС?;)
 
Да ли је теби природно да у власт уђу СРС и ДС?;)

Nema u politici prirodno i neprirodno nego isplativo i manje isplativo kako za one koji će voditi opštinu tako i za one koji tu žive.

Lično mislim da DS ne treba da se blamira zbog Kule jer imaju vlast gotovo u celoj Srbiji i jer će, sasvim sigurno, ako se izbori ponove opet uzeti većinu i doći na vlast. Ali na lokalu ljudi jako retko misle na taj način, uvek gledaju da izbegnu izbore zato što znaju da im sledi dva meseca intenzivnog rada na terenu i lakše im je da se dogovore putem tzv. burazerske politike ako su dobri sa nekim iz opozicije.

Ako je neko iz DS u Kuli prijatelj, rođak, supružnik ili bilo šta slično sa nekim iz SRS komotno će se dogovoriti bez da pitaju nas iz Beograda za mišljenje. Ono što ja znam je da su im odrešene ruke, naši predsednici opštinskih odbora imaju jednu jedinu zabranu a to je formiranje koalicija sa Srpskom naprednom strankom, ostalo je stvar njihove savesti. Uostalom, odbonici u Kuli ne mogu da utiču na državnu politiku koju DS i SRS vide na različit način tako da je pre svega bitno da li ti ljudi mogu da rešavaju lokalne probleme kao tim. Da sutra na Novom Beogradu izgubimo većinu i da znam da su odbornici SRS normalni i dovoljno odgovorni uvek bih pre bila za stvaranje nove većine sa njima nego za izbore, iako znam da bi na tim izborima pobedili. Izbori su trošak i napor koji niko ne voli ;)
 
Zbog čega je onda SNS oberučke uletela u koaliciju sa DS u Prištini?
A uleteli bi još mnogo gde, samo da im je bilo ponuđeno :mrgreen:

Па СНС је производ ДСа....;)
А сад ми објасни, зашто се ДС не изјасни око враћања мандата радикалима у
Скупштини Србије, а ови треба да их подрже било где?
:D
 
Zbog čega je onda SNS oberučke uletela u koaliciju sa DS u Prištini?
A uleteli bi još mnogo gde, samo da im je bilo ponuđeno :mrgreen:
Ма не говорим то да бих пљувао радикале. Само кажем да је такав поступак за осуду, без обзира кога почини, СРС, СНС или ДСС.

Уосталом и сам сам критиковао СНС због тога што се доле догодило.
 
Па СНС је производ ДСа....;)
А сад ми објасни, зашто се ДС не изјасни око враћања мандата радикалима у
Скупштини Србије, а ови треба да их подрже било где?
:D

Znaš kako - formalno ne mogu ništa da ti kažem jer nemam pojma zašto se ne izjasne. Pretpostavljam da to koče funkcioneri DS koji nisu u skupštini već u vladi a u stranci se kotiraju bolje od poslanika.

Neformalno su svi za vraćanje i radikali to znaju veoma dobro. Koliko znam to donekle koči Nenad Konstantinović i njegov Administrativni odbor kojim predsedava - razlog ne znam ali drugi poslanici kažu da će možda da promeni taj stav ako se ovi previše razmašu. Nada Kolundžija isto ima nešto protiv toga, danas je npr. pričala da mandat pripada stranci a ne poslaniku ali je ogromna većina poslanika (i DS ali i SPS i LDP) za to da se mandati vrate ... znam da je predsedavajući Zakonodavnog odbora takođe apsolutno za, svojim ušima sam slušala kad je pričao sa vašim Martinovićem i Stefanovićem o tome. Ne znam ko to tačno koči da se to sprovede u delo ali oni među sobom valjda znaju.

Radikali ne moraju nikoga da podrže. Može da se ide na izbore kao što se išlo u Zemunu, na Voždovcu, u Vrbasu, u Odžacima, u Kosjeriću, u Kostolcu, na KIM ... pa kako nam bude. Ako podrže to bi pre svega njima išlo u prilog jer će posle ponovljenih lokalnih izbora oni najviše izgubiti u korist SNS-a. Uostalom, mandati još nisu vraćeni (a navijam za to da se vrate) ali su zato tzv. žute sudije koje DS podtavlja vratile ogroman deo odborničkih mandata a i Toma i Jorgovanka su smenjeni sa mesta predsedavajućih u odborima ... i general je kao potpredsednik skupštine ali ne sme da dođe već mesecima, valjda se plaši da sedne do Nataše :lol: Uostalom, ne znam šta je problem pošto SRS i dalje dobija novac za 78 poslanika a ionako priča pet ljudi tako da se i ne oseti da neko fali.
 
Poslednja izmena:
JEDAN OD NEKADASNJIH 6 ODBORNIKA KOJI SU PRESLI U SNS A SADA SE NALAZI U DSS A DSS JE KRENUO U PREDIZBORNE AKTIVNOSTI ISTOG ONOG MOMENTA KAKA NIJE MOGLA DA SE ODRZI SEDNICA SKUPSTINE.MADA JE BITANJE KAKAV BI BIO ODNOS SNAGA POSLE NOVIH LOKALNIH IZBORA POSTO SE SPOMINJE SNS JER SNS U OPSTINI KULA IMAO JE RASKOL U SVOM OPSTINSKOM ODBORU I MESNI ODBORI SU U RASPADU.FUNKCIONISU IM OD 8 SAMO 4 MESNA ODBORA I MNOGI IH CLANOVI NAPUSTAJU.VEC 4 MESECA NEMAJU SVOJE PROSTORIJE U KULI
 
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/177969/Nema-kvoruma-za-smenu-predsednika
Nema kvoruma za smenu predsednika
Kula - Demokrate juče ni posle dve pauze nisu uspele da se okupe u dovoljnom broju i održe sednicu Skupštine opštine Kula na kojoj je trebalo da se okonča sukob dvojice prvaka DS. Do očekivane smene Velibora Milojičića, predsednika Skupštine opštine, na zahtev Svetozara Bukvića, predsednika opštine, nije došlo zbog izostanka dva odbornika DS. Sednica je odložena za 9. mart, a ljuti rivali otvoreno su progovorili o višemesečnom sukobu koji opštinu Kula može dovesti i na prag privremene uprave. Opozicija je raskol među odbornicima DS pratila iz obližnjeg kafea.
Dok su demokrate tokom polusatnih pauza pokušavale da manjak od dva odbornika nadoknade iz redova opozicije, odbornici SRS i Slobodne Srbije zaključili su da je najbrojnija odbornička grupa podeljena i da ni tanjušan kvorum od 19 odbornika neće pomoći da se sednica održi.
- Milojičića trenutno podržava barem pet od 16 odbornika DS. Troje ih je u sali i ukoliko neko od opozicije uđe, oni će napustiti sednicu - potvrdio je jedan od odbornika SRS. Da se sa njegovom namerom da smeni Milojičića sa mesta predsedavajućeg ne slažu svi odbornici DS, potvrdio je i sam Svetozar Bukvić, čije je mesto u skupštinskoj sali juče ostalo prazno. On je najavio da će, čim sednica bude imala kvorum, petoro neposlušnih odbornika biti zamenjeno novim.
- Izvršni odbor DS je doneo odluku o aktiviranju pet blanko ostavki i tako ćemo rešiti problem. Stav DS je da ne smenjuje svoje funkcionere i to je razlog zbog kojeg nije aktivirana Milojičićeva ostavka. Ipak, dao sam obećanje da ću stranku i opštinu osloboditi od neradnika i loše reklame i to ću učiniti. Nije važno da li će se to dogoditi danas ili do kraja marta. Čak i da dođe do prevremenih izbora, uveren sam da bi DS osvojila više mandata nego što ih sada ima - rekao je Bukvić.
Velibor Milojičić je dva puta odlagao početak sednice i time je, kaže, pokazao dobru volju da se sednica održi.
- Iznenađen sam što predsednik Bukvić nije uspeo da okupi kvorum za moju smenu, a iznenađen sam i njegovim odsustvom. On je prethodnih nedelja otvoreno pretio odbornicima izbacivanjem iz stranke samo zato što su odbili da potpišu inicijativu o mojoj smeni. Živko Pejin, odbornik koji je izostao sa današnje sednice, danas je zbog pritisaka vratio svoju člansku kartu, a verujem da će njegovim putem krenuti mnogi. Svetozar Bukvić je krenuo u otvorenu hajku na veštice jer sam odbio da odem. Time je pokazao da ne poštuje ni zakon, ni proceduru kada nešto naumi. Čekam da pokrene pitanje moje smene. Tada ću otvoreno progovoriti o pravim razlozima hajke na mene - rekao je Milojičić, koji je javno uputio zahtev predsedniku opštine da za sednicu, koja bi trebalo da se održi 9. marta, obezbedi direktan radio prenos.
Da li će sednica biti održana 9. marta, najviše zavisi od toga da li će neko od odbornika opozicije pristati da omogući kvorum vladajućoj većini kako bi odbornici u punovažnom sastavu konstatovali prestanak mandata postojećim i imenovali novih pet odbornika DS.
U sazivu SO Kula od 37 odbornika, dvadesetočlanu vladajuću većinu čini koalicija od 16 odbornika DS, tri DSS i jednog SVM, dok su u opoziciji 14 odbornika SRS i tri iz Slobodne Srbije.
***********************************************************
Подела ДСа у општини Кула, је евидентна већ скоро шест месеци, а кулминирала
је задњих дана све чешћим и жешћим оптужбама две струје.
Највећи губитници у овој подели су одборници ДССа, који су део владајуће коалиције.
Они су јуче, револтирани најавили да су изборне радње, за њих почеле јуче.
Међутим, председник ДСа и председник општине Кула, најављује да је могућа помоћ од стране СРС.
Да ли је на помолу, нека нова, до сада немогућа коалиција?
Да ли ће у општини Кула владати ДС уз помоћ СРС?

ДС је протеклих 10 година владала Србијом уз помоћ радикала.
 
JEDAN OD NEKADASNJIH ODBORNIKA SRS PRESAO IZ TE POLITICKE STRANKE U SLOBODNU SRBIJU KOLIKO SAM CULA A NEVARAM SE DA SAM LOSE CULA.STA CE SE DESITI AKO SE ONIM ODBORNICIMA KOJI SU PRESLI IZ RADIKALA U SNS VRATE MANDATI

Desiće se daqa propast SRS.
Ali to nije pitanje već se sada vodi borba za SVM i njihovu naklonost.

SVM se sada cepa jer pola Mađara želi saradnju sa DS a pola sa Nikolićem i ne žele DS.
 

Back
Top