Pesnica umesto karte na uvid

Ali ovo je najjace

Očevici pričaju da je izjurio iz vozila i počeo da beži. Kontrolor je pojurio za njim. Onda se čovek zaustavio, okrenuo i stao da udara službeno lice. Pretučeni je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.


Nisu mi jasni ti kontrolori. Nikada ne bi mogao to da radim. Mozda u nekoj zemlji tipa Nemacka,Francuska,Belgija.. ali u bednoj Srbiji gde ljudi jedva za hranu imaju da drkam nekoga zato sto nema kartu...ma nikada.
 
Prošle nedelje sam slučajno bila u 18-tici u Zemunu negde blizu Šilerove kada je nadrndani žandar svojim privatnim kolima preprečio put busu , počeo da vrišti i krešti na vozača kako mu je presekao put i da će ga o'ma em bije , em 'apsi i tada nastaje cirkus :

Pola busa krene ka vratima da mu se nahebe mile mamice , sa sve prisutnim ženama , dok žandarčina nije podvio njokalicu i pobegao glavom bez obzira...eh da je takvih scena više , ne bi ni oni divljali :lol:

A ovo za trudnicu - nemam reči:eek::dash::roll:
 
Hvataju me često bez karte ali još nisam imao fizički obračun.
Ako ima slobodnih mesta da mogu da sednem, platim kartu.
Ako nemam gde da sednem, kad mi guraju pazuh u nos, gaze me gde stignu i pritom vozač koči kao za opkladu ne pada mi na pamet da platim kartu i da vidim tog kontrolora koji će da mi napiše kaznu.
Pojeo bi i njega sa sve onim pederskim odelom i kapicom koju nosi.
 
Kod nas uveli od skora da nece uopste da te puste ako nemas kartu , mada su ti kondori u sustini zalosni likovi koji se istresaju samo na slabsnima tipa dece , zene , babe i dede ili neki bas slabici i indijanci ... ono kad te uhvati i kaze "e sad ne mozes da izadjes iz busa " :lol: :lol:
 
Poslednja izmena:
Bagra lopovska neće da plaća karte, a hoće da se voze? Sve to treba na robiju.
Šta im je kriv gradski prevoznik? Šta su im krivi ljudi koji rade u gredskom sobraćajnom? Pa hajde neka uđu u prodavnicu i neka ne plate nešto? Jel se plaća karta ako se voziš? Molim lepo.
Klošari, a prvi su u redu kada njima neko neće da da njihove neke pare.
Prokleta zemlja.
 
Kad bi te ridžovanske " junačine " smele da priđu nekom rmpaliji dvometrašu:roll:

Ladno prilaze samo ženama i po nekom starcu , a ove velike kao ne vide:lol:

Ja kupujem markicu samo zato što nisam uvek raspoložena za pičvajz , inače bi malo sutra videli kintu i od mene...a možda ni to neće još dugo:mrgreen:
 
Kods nas uveli od skpora da nece uopste da te puste ako nemas kartu , mada su ti kondori u sustini zalosni likovi koji se istresaju samo na slabsnima tipa dece , zene , babe i dede ili neki bas slabici i indijanci ... ono kad te uhvati i kaze "e sad ne mozes da izadjes iz busa " :lol: :lol;

Pa tada jedino batine pomazu. Ako se uhvati za sipke na izlazu nema ti druge nego da ga olemas od batina kako bi izasao.
 
Kods nas uveli od skpora da nece uopste da te puste ako nemas kartu , mada su ti kondori u sustini zalosni likovi koji se istresaju samo na slabsnima tipa dece , zene , babe i dede ili neki bas slabici i indijanci ... ono kad te uhvati i kaze "e sad ne mozes da izadjes iz busa " :lol: :lol;

Gurneš ga i izađeš, šta ćeš lakše od toga ... i uzmeš taksi i odvezeš se. Videla sam svojim očima tu situaciju :D
A kartu treba plaćati ali onda kad gradski prevoz bude na nivou cene i kada svako bude mogao da sedne a ne da visimo sa onih šipki.
 
E da, jel' smeju oni da te legitimišu...ono da traže ličnu kartu i kao moraš da im daš ako nemaš kartu ?:think:

Pa kažeš da nemaš i rešen problem ;) Nemaju dozvolu da ti kopaju po tašni.
Ili iskusno od svih dokumenata poneseš neku lažnu člansku kartu za nešto pa im to uvališ sa sve pogrešnom adresom i imenom. Znam devojku koja u tašni godinama nosi prazan index sa svojom slikom i upisanim lažnim imenom i adresom koji joj služi samo da uvali kontroli kad traže :mrgreen: I oni lepo uzmu, upišu i onda pošalju kaznu ko zna kome :lol:
 
Pre desetak godina sam jednog isamarao kod Beogradjanke. Elem uhvatio je devojcicu od nekih 11-12 god. izveo iz tramvaja i uzeo joj 1oodin iz ruke kao za kaznu sto nema kartu. Rekoh mu da vrati pare detetu verovatno su joj dali za uzinu a on otima za pisljivu kartu, e kad ne htede, ja uzeh iz ruke pare ,vratih detetu a on poce da psuje i da se rita ,to mu je bilo poslednje posto je dobio desetak vaspitnih po lobanji.
 
E da, jel' smeju oni da te legitimišu...ono da traže ličnu kartu i kao moraš da im daš ako nemaš kartu ?:think:

Ne moras,mislim nisam se vozio basem vise od 5 godina,ali koliko znam nisi duzan/na da im das isprave,sada da li mogu da zovu muriju to je druga stvar.

Ali ako si zensko,ne das im i krenes napolje ako te na bilo koji nacvin sprecava ti njega za protivpravno lisavanje slobode a on tebe za kartu pa nek vidi da li mu se isplati.....a da,to obavezno da mu napomenes.......cisto onako s' pravnog aspekta :mrgreen:
 

Back
Top