Povjerenje

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Povjerenje se zasniva ili na prihvatanju moralnih normi ili na iskustvu ili na trenutnoj potrebi.
Mislim da se ovde radi o tri razlicita trajanja povjerenja. Moralne norme postoje jer se njihova korisnost najduze dokazivala. Iskustvo moze biti zivotno, ali ne prelazi granice trajanja jednog zivota. Trenutna potreba je vise rizik nego povjerenje, ali nuzda ljude tjera da sklapaju ugovore.

Sta vi kao pojedinci vise preferirate?
 
bitno da je poverenje.... :aha:

preferiram ovo prvo...

Ako sam dobro shvatio, radi se o moralnim normama.
I ja vise volim kad se neko oslanja na provjerene moralne norme i ne ponasa se kao da su svi ljudi prije njega bili glupi i budale, jer to vjerovatno znaci da istim takvima smatra i one oko sebe.

Hajde ti sad malo o svojima.
 
Sto se mene licno tice, mogla si i to da precutis, jer po meni time dokazujes da zivis u najboljem slucaju dan za danom, kao i vecina ...

Vec bi bio obrnut slucaj kad bi neko htio da zivi zivot za zivotom, pa sve stavio na kocku da to uspije.

Zozonce, dakle, spada u trecu kategoriju povjerenja.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro shvatio, radi se o moralnim normama.
I ja vise volim kad se neko oslanja na provjerene moralne norme i ne ponasa se kao da su svi ljudi prije njega bili glupi i budale, jer to vjerovatno znaci da istim takvima smatra i one oko sebe.

Hajde ti sad malo o svojima.
Slazem se sa tobom..
Uvazavam moralne norme i to je dobra osnova da bi imala poverenje u nekoga,..
sta drugo reci...
U sustini mogu imati poverenje u ljude i tako i steci isto... trudim se i ja da budem takva..
 
Sta drugo reci?

Pa logicno je da se povjerenje ljudi iz prve kategorije manifestuje i na nacin druge i trece kategorije.

Ali postoje razlicite moralne kategorije i zato svako moze da da do znanja sta i sam cijeni i zasto.
 
Sto se mene licno tice, mogla si i to da precutis, jer po meni time dokazujes da zivis u najboljem slucaju dan za danom, kao i vecina ...

Vec bi bio obrnut slucaj kad bi neko htio da zivi zivot za zivotom, pa sve stavio na kocku da to uspije.

Zozonce, dakle, spada u trecu kategoriju povjerenja.

Slabo kapiras, spadam u drugu kategoriju, verujem tim ljudima na osnovu stecenog iskustva.
Mada, prvi put pokloniti poverenje nekome znaci rizikovati u velikoj meri i svaki put kada taj neko ne izigra poverenje pocetni rizik se smanjuje, do te mere da je rizik nakon duzeg vremena zanemarljiv tj. tako se posmatra, ali to ne znaci da ne postoji.
Lose si postavi temu, jer cak i kada se poverenje zasniva na drustvenom moralu,mora se uzeti u obzir da takvoj osobi ne mozes pokloniti poverenje kada su u pitanju drustveno nemoralne radnje. Minimum ce osuditi.

Sadasnjost je nekada bila buducnost i buducnost ce postati sadasnjost.

Sve razdvajas, a sve je povezano i uzrocno posledicno.

El treba opet da napisem da ja volim svoje manje moralne prijatelje, od onih visoko moralni, prosto zato sto su iskreniji. One koji sebe smatraju moralnim, izbegavam, na osnovu iskustva.
 
Povjerenje se zasniva ili na prihvatanju moralnih normi ili na iskustvu ili na trenutnoj potrebi.
Mislim da se ovde radi o tri razlicita trajanja povjerenja. Moralne norme postoje jer se njihova korisnost najduze dokazivala. Iskustvo moze biti zivotno, ali ne prelazi granice trajanja jednog zivota. Trenutna potreba je vise rizik nego povjerenje, ali nuzda ljude tjera da sklapaju ugovore.

Sta vi kao pojedinci vise preferirate?

Poverenje (u partnera, prijatelja, decu...) se stiče godinama, a zna da se izgubi u trenutku.
 

Back
Top