Igre na srecu(LOTO)-Velike namestaljke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=a2953b6d8a8815b1401dc9e1193a888d&lang=0

Nije izvučena "sedmica", loto "groznica" se nastavlja
Blic - Pre 37 minuta

Srbija nije dobila novog loto milionera, a u jučerašnjem izvlačenju Državne lutrije Srbije 87 igrača pogodilo je "šesticu" i dobilo po 85.611,67 dinara.

U petnaestom kolu igre na sreću "Loto 7 od 39" Državne lutrije Srbije izvučeni su sledeći brojevi: 3, 7, 9, 13, 14, 22, 28. "Peticu", vrednu 2.577,24 dinara dobilo je 2.890 igrača, "četvorku", vrednu 400 dinara 43.774 igrača, a "trojku", vrednu 40 dinara imalo je 277.936 igrača.

Za jučerašnje izvlačenje uplaćeno je 116.839.800 dinara.

Ukoliko u sledećem izvlačenju (petak, 26. februar) bude izvučena sedmica, srećnom dobitniku će pripasti čak 353.021.400 dinara.

Dobtina kombinacija nije izvučena od 30. oktobra prošle godine.

Evo gde je prevara.
Taj srećni dobitnik neće dobiti ovoliko love koliko oni kažu nego umanjeno za 20% poreza.
Ako su već uveli evropski sistem lotoa ( dva puta nedeljno izvlačenje ) što ne uvedu i evropski način naplate poreza od igara na sreću? Svuda u Evropi se porez naplaćuje kroz cenu kombinacije odmah kod uplate, tako da, ako je premija 3 miliona, dobitnik dobije čistih 3 miliona bez odbijenog poreza.

Btw, koliko smo jadni govori i ova premija. Evropu trese loto groznica za stotinu miliona evra a nas za 3 :lol:
 
Racunica je prosta: broj kombinacija u loto 7 od 39 je 15.340.000 , nedeljne uplate ne idu iznad 200.000.000 dinara to je oko 5.000.000 kombinacija, znaci ostaje oko 10.000.000 kombinacija "nepokriveno". sansa da to budete bas vi, 1 u 15.340.000.....

Neko rece: dovoljno je da jedna loptica bude veca u precniku, ili teza za neku decimalu (dovoljno je da jedna bude ispolirana a druge ne..), i kombinacije koje sadrze taj broj, nikada nece biti izvucene.Koja ce to loptica biti, sazna se u 18:31 na dan izvlacenja :per: .

Kada bi vratili stari bubanj, gde su loptice ispadale same pod silom gravitacije (i Suzanu Mancic :heart: ), kada bi izvlacenje bilo u 19:00, i kada bi optice pre zavrsetka uplate bile javno izlozene , pa potom ubacivane u bubanj, onda bih rekao da je moguce fer izvlacenje brojeva.Ovako...sto rece moj otac: " sada kad kompjuteri izracunaju tacno koji broj treba da bi se dobila sedmica par sekundi po izvlacenju sestog broja, ne verujem da nesto nisu smuvali...":eek:


Mada... ima nesto u tome, kada uplatim 400 kinti, pa sedim sa zenom i mastam na kakve gluposti cemo potroiti taj silan novac.......:super:
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je sve muvachina, jer je u pitanju laka lova.
Ja sam radio sa ortacima na lokalnoj tomboli i peljesili smo lovu naivnim penzionerima entuzijastima skoro dve sezone dok se nismo pokacili medjusobno oko podele plena.Lova je bila sitna u odnosu na ovu koja je u reziji drzavne lutrije i mogu samo da zamislim koje su tamo kombinacije u opticaju.
Niste svesni kako se lako moze muvati, samo kad je ekipa uigrana.:)
 
Ja najviše poverenja imam u kladionice.Ali nikad ne volim da rizikujem mnogo para.I igrala sam isključivo kad igraju neki "koje ja volim",a volime te...insajdere.Tako me pre 3 godine prossralo pa sam na uplatu od 50 din.dobila 6.500 jer sam igrala na Fulam protiv Arsenala i Parmu protiv Lens-a :D.A još me lik u kladionici kad sam mu plaćala pitao "jel sam sigurna":lol:?Ali retko sam to igrala više od jednom mesečno...A od tad više ni ne igram.
 

Prilozi

  • dobitni tiket.jpg
    dobitni tiket.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 15
Racunica je prosta: broj kombinacija u loto 7 od 39 je 15.340.000 , nedeljne uplate ne idu iznad 200.000.000 dinara to je oko 5.000.000 kombinacija, znaci ostaje oko 10.000.000 kombinacija "nepokriveno". sansa da to budete bas vi, 1 u 15.340.000.....

Neko rece: dovoljno je da jedna loptica bude veca u precniku, ili teza za neku decimalu (dovoljno je da jedna bude ispolirana a druge ne..), i kombinacije koje sadrze taj broj, nikada nece biti izvucene.Koja ce to loptica biti, sazna se u 18:31 na dan izvlacenja :per: .

Kada bi vratili stari bubanj, gde su loptice ispadale same pod silom gravitacije (i Suzanu Mancic :heart: ), kada bi izvlacenje bilo u 19:00, i kada bi optice pre zavrsetka uplate bile javno izlozene , pa potom ubacivane u bubanj, onda bih rekao da je moguce fer izvlacenje brojeva.Ovako...sto rece moj otac: " sada kad kompjuteri izracunaju tacno koji broj treba da bi se dobila sedmica par sekundi po izvlacenju sestog broja, ne verujem da nesto nisu smuvali...":eek:



Mada... ima nesto u tome, kada uplatim 400 kinti, pa sedim sa zenom i mastam na kakve gluposti cemo potroiti taj silan novac.......:super:

:cool:
 
Lutrija i televizije navode građane na kockanje 2010-02-25

Lutrija i televizije navode građane na kockanje Državna lutrija Srbije i televizije sa nacionalnom frekvencijom, najviše Radiotelevizija Srbije i Pink, navode građane na kockanje a da ih pri tom ne upozoravaju o štetnosti kockanja, izjavio je danas osnivač SOS centra za pomoć patološkim kockarima Dejan Stanković.

"Građani se navode na kocku igrama "Loto", "Bingo", "Mobto", "Naš auto našim gledaocima" i sličnim, a da se istovremeno ne upozoravaju na štetnost kockanja. Zato ćemo pozvati televizije da u uglu ekrana stoji broj našeg SOS telefona za pomoć patološkim kocarima 064-333-111 koji je osnovao Herc fond", rekao je Stanković, i dodao da će od svih priređivača igara tražiti da na uplatnim mestima postave obaveštenje o SOS telefonu za pomoć patološkim kockarima.

On je istakao je da u Srbiji tri i po miliona građana igra neku vrstu igara na sreću i da, prema statistikama, svaka peta osoba koja pokaže interesovanje za igru postane patološki kockar, što znači da u Srbiji živi 700.000 građana "pod rizikom" patološkog kockanja.

"U evropskim zemljama se od igara na sreću za prevenciju kockanja izdvaja između pet odsto, kao u Poljskoj, do 30 odsto, kao u Grčkoj, a u Srbiji ni dinar. Nas su svi odbili, Državna lutrija Srbije, Ministarstvo zdravlja, predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić. Za njih kocka nije problem, pitaju nas zašto pravimo problem tamo gde ga nema", rekao je Stanković.

On je podsetio da RTS u udarnom terminu poziva građane da šalju sms poruke uz obaveštenje da je moguće poslati najviše 1.000 poruka i upitao da li je takvo obaveštenje "na ivici ludila"

"Nama se javljaju ljudi koji su zavisni od slanja takvih poruka. Ako neko pošalje 600 poruka, ne mora 1.000, onda je potrošio 500 evra", rekao je Stanković.

Psiholog i suosnivač SOS centra Jelena Manojlović rekla je da su terapije koje primenjuje u centru individualne i izlečeno 85 odsto onih koji su se prijavili, kao i da terapija traje od tri meseca do godinu dana, a da se za odvikavanje od kockanja prijavljuju i deca od 13 godina i 14 godina.

Stanković je izrazio sumnju da će biti uspešan predlog zaštitnika građana Saše Jankovića za izmenu Zakona o igrama na sreću, po kojem bi kockarnice i kladionice bile izmeštene na dva kilometra od škola, jer je to, kako je ocenio, gotovo nemoguće sprovesti.

On je rekao da zavisnici od kockanja mogu da se obrate za pomoć na SOS telefon 24 sata dnevno, kao i preko internet sajtova www.stankovicdejan.com, www.kockanje.org, kao i da je u toku izrada sajta www.soscentar.com.

Državna lutrija odgovorno organizuje igre na sreću

Državna lutrija Srbije saopštila je danas da odgovorno i u skladu sa zakonom priređuje igre na sreću i da vodi računa o edukaciji svojih igrača o značaju
kontrole učestvovanja u tim igrama.

"Poučeni iskustvom i primerima iz prakse lutrija u svetu, pre više od godinu dana započeli smo više različitih inicijativa u pogledu prevencije i podrške u lečenju patološkog kockanja u Srbiji", saopštila je lutrija. Državna lutrija saopštila je da je pokrenula inicijativu za prevenciju i lečenje patološkog kockanja, u saradnji sa Institutom za mentalno zdravlje, što je institucija sa najdužom praksom primarne prevencije i lečenja tog oblika psihijatrijskog poremećaja.

"Ta inicijativa uskoro će obuhvatiti mrežu centara za pomoć zavisnicima, kao i organizaciju kampanje u cilju informisanja javnosti o toj pojavi i načinima za pomoć zavisnicima, kroz liflete (letke) i upozorenja na licu mesta u mreži od preko 4.000 prodajnih objekata Državne lutrija Srbije", navodi se. Lutrija je dodala da će specijalna pažnja biti posvećena edukaciji opšte populacije, maloletnika i njihovih roditelja, a da će pomoć biti pružena i osobama koje su razvile zavisnost od patološkog kockanja i njihovim porodicama.

Izvor: Blic
Konacno neko da pokusa da edukuje naivne ljude koje drzava sistematski vara preko svojih medija.
 
Tacno je,licno ih znam.
Pa niko ih ne tera da rade,kao sto niko ne tera ljude da igraju prevare od igara na srecu koje organizuje drzava... U svakom slucaju i rad za sumu koja je ispod nivoa ljudske egzistencije i prevare sa igrama na srecu za jedne te iste gradjane organizuje drzava Srbija tj. njena vlast...


Pa onda nije ok da poredis njihove plate sa onima koje rade puno radno vreme....

Plate nastavnika/profesora u osnovnoj/srednjoj skoli su daleko iznad proseka.

Apsolutno, a onako kako si ti napisao na početku ispalo je maltene da je to prosečna plata...
A to je dezinformacija.
Daleko od toga da nemam sažaljenja za te ljude,kao i sve druge nabrojane,i daleko od toga da mislim da je lutrija izvor poštenja i morala, ali ne treba širiti dezinformacije...
 
Sta mislite o ovome? Milioni su u pitanju i niko ne zna, ko je ili koga su izvukli... Non stop izvlacenje automobila a niko ne zna ko je izvucen... Neko tamo, neciji prijatelj, drugar, zena, brat? Sto ti da budes izvucen kada moze moj brat?

Najmanja ponuda za Punta... Ko radi na kompu unapred moze da vidi koja je to cifra... Sta ga kosta da pozove nekoga i da mu javi. Prava dojava :)

TV Pink i nekadasnja Lutrija Vojvodine, ako ste ih pratili pazljivije, mogli ste da uocite neke nepravilnosti... Po meni najvece namestaljke se odvijaju bas u ove dve firme... Zasto tako mislim. Ko ih kontrolise? Nikoga u ovoj nasoj majci Srbiji ne zanima sto kradu ljudima PARE!

Svojevremeno 60-tih na BBC-u zbog namestaljke su dobili otkaze ljudi koji su radili slicne stvari kao ovi nasi na TV Pinku.... Ko vrsi kontrolu kod nas? Niko, barem ja nisam cuo... A vi??

Naime, za loto kao i za sve ostale "igre", zna se unapred koji brojevi su u pitanju. Milion kombinacija i tacno se zna u kom gradu i na kom mestu je uplacen svaki listic. Time se ostavlja mogucnost manipulaciji...

Znam da mogu da izvuku svaki br. koji god pozele... Npr. Bingo... Ovo se odnosi prvenstveno za TV Pink, imam dokaza i uvek mogu da dokazem!!! Samo ko mene cuje...

Evo linka vezano za ovu temu:
http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2005/01/18/srpski/E05011701.shtml
Ко то може да зна?!:think:

Имам познаника који ради у ЛОТО-у на одржавању компјутерских система. Каже да се не намешта...убедио ме је, најискреније јер ми је рекао ''да се намешта, сам бих себи наместио добитак''.:lol:
Мада, никад се не зна...
 
Hakeri “izbušili” softver
E. H., 06.03.2010

NIKO od osumnjičenih za organizovanu zloupotrebu SMS nagradnih igara nije zaposlen u Državnoj lutriji Srbije. Kako “Novosti” nezvanično saznaju, većina ih radi u nekim drugim državnim institucijama, a među njih 13, koji su se našli iza rešetaka, nalazi se i odbornik iz jedne beogradske opštine!
Specijalno tužilaštvo uskoro će proširiti istragu. Očekuje se da će na površinu isplivati nove zloupotrebe, u kojima su najveću obmanu doživeli građani.
Organizovana grupa, čija većina članova ima fakultetsku diplomu, radila je po razrađenom sistemu. Imali su dobar računar - laptop, u koji je bio instaliran hakerski sistem. Uz pomoć njega upadali su u mrežu Državne lutrije Srbije.
- Pratili su ponude koje su stizale za licitaciju automobila ili stanova - objašnjava naš izvor blizak istrazi. - A onda, 15 sekundi pred zaključenje linija, znali su koji je najmanji jedinstveni broj, pa su slali svoje - najniže ponude. Imali su nekoliko “pripejd” kartica, koje se na trafici mogu kupiti za stotinak dinara, i sa njih slali svoje ponude.
Kada se “dokopa” stana ili automobila, kriminalna grupa je tražila ko će umesto njih da preuzme nagradu. Tačnije, da “paradira” i smeši se dok preuzima ključeve “fijata punto”, “škode fabija” ili stana.
Takve usluge uglavnom su tražili od prijatelja ili od ljudi od “poverenja”. Tako su lažni “srećni” dobitnici preuzimali nagrade, za šta su dobijali od 100 do 200 evra. Nekima su plaćali i više, pa su pojedinci zarađivali i 700 evra. Odmah posle preuzimanja ključeva od stanova ili automobila, prevaranti su dolazili po svoj “plen”.
Pretpostavlja se da su kola kasnije prodavali na auto-pijacama ili preko oglasa, i to po ceni znatno nižoj od tržišne.
Nagradna igra koja je dodeljivala automobil “fijat punto” na gas emitovala se na RTS. Slična licitacija, u kojoj su, takođe, otkrivene malverzacije, a nagrade su bile “škoda fabija” i stan, prikazivala se u “Grandovoj” emisiji na Televiziji Pink!
Služba za borbu protiv organizovanog kriminala oduzela je na desetine automobila. Svi se nalaze na parkingu SBPOK u Makišu. Policija je zapečatila i četiri stana u Beogradu.

HRPA PARA
HRPA para nađena je u stanovima i objektima koji su koristili uhapšeni. Reč je, kako nezvanično saznajemo, o skoro 40 miliona dinara. Jedan od privedenih, u međuvremenu, pušten je da se brani sa slobode, jer je, kako saznajemo, detaljno objasnio svoju ulogu u ovim zloupotrebama.

http://www.novosti.rs/code/navigate...ftver&kword_add=igre na srecu, lutrija srbije
 
i ja sam procitao clanak i zapanjen sam

pa ta bleda nada da ces mozda nesto dobiti kada posaljes sms, od strane grupe bandita je izvrgnuta ruglu

kako ucesnicima nadoknaditi iznevareno poverenje u sistem, kada su u pitanju rts(cak je bilo i na dnevniku) i pink?

za pocetak da i rst i pink plate visestruko vecu novcanu kaznu, kao saucesnici. sumnjam ja u njihovu `nevinost`
 
Bože, daj mi sedmicu 2010-03-07

Bože, daj mi sedmicu

ŠTA ako dobijem premiju na lotu? Sa ovom strašnom nadom svakog utorka i petka suočava se oko milion i po Srba, revnosnih igrača na sreću.
Amerikanac Vilijam Post za godinu dana je, ako je verovati „Benkrejtu", uspeo da proćerda čak 16,2 miliona dolara osvojena na pensilvanijskoj lutriji i da zaglibi u dug od milion dolara. Sudio se sa devojkom, koja je uspela da uzme deo novca, i sa bratom, koji je čak unajmio plaćenog ubicu da ga se reši. Familija ga je nagovorila da uloži u posao sa kolima i u restoran, zbog čega je bankrotirao. Danas ima 65 godina, živi od 450 dolara socijalne pomoći mesečno i uredno skuplja sve kupone koji obezbeđuju popust na hranu.
Neko od ovih iskušenja moglo bi se naći i pred srpskim loto dobitnikom. Ko dobije „sedmicu" vrednu oko četiri miliona evra, postaće vlasnik najmanje 3,2 miliona evra, kad se državi namiri porez. Najverovatnije prvi put u životu. Da ne bi brzo ostao bez ičega, stručnjaci preporučuju nekoliko pametnih načina za ulaganje - nekretnine, akcije, obveznice stare devizne štednje.

KVADRATI

U „KINGS Sturdžu", poznatoj konsultantskoj kući za nekretnine, kažu da je poslovni prostor dobar način da se uloženi novac povrati. Prvo pravilo je da pored svog kapitala, investitor isto toliko novca pozajmi od banke. Kancelarije će iznajmiti, a od rente otplaćivati ratu i lagodno živeti.
- Kod nas svi gledaju da ulože u nekretnine, da žive od kirije i da ništa ne rade. To je san većine u Srbiji - kaže Nebojša Nešanović, savetnik u „Kings Strudžu". - Banke sada oduzimaju dosta nekretnina. Kada se ponovo prodaju odobrava se dobar popust. Treba kupiti takvu nekretninu. Ako se zaduži kod banke, imaće oko sedam do osam miliona evra, a kada isplati kredit osteće mu čitava zgrada. Od tog novca može da kupi od 3.000 do 3.500 poslovnih kvadrata na dobroj lokaciji u Beogradu. Mesečno bi imao oko 50.000 evra rente.
Poslovni kvadrati donose veću zaradu. Iako postoji rizik da ih je teže izdati, Nešanović kaže da ponuda u Srbiji nije prevelika. Već dve godine se ne grade nove zgrade. Cene su skoro na minimumu i pravi je trenutak za kupovinu. Stambeni kvadrati donose manje novca od kirije i kapitalna dobit nije izvesna.

OBVEZNICE

EKONOMISTI su po pravilu obazriviji. Oni srećnog dobitnika savetuju da toliki novac uloži u sigurno. Bez obzira što će i zarada biti manja.
- Najsigurnija stvar su državne obeeznice stare devizne štednje - kaže ekonomista Goran Nikolić. - Prinos jeste mali, u proseku četiri do pet odsto, ali tu nema rizika. Mogao bi i da ih oroči u banci.
Nema te banke koja našeg milionera ne bi dočekala širom otvorenih vrata. Ko zna, možda bi mu ponudili specijalne aranžmane. Ono što sada važi za sve štediše je kamata od 5,5 do 8,5 odsto za sredstva oročena na godinu dana. Ukoliko shvati da mu ovaj tempo zarade nije dovoljno brz, može da ih razroči bez plaćanja penala.

BERZA

SA 3,2 miliona evra u džepu, „loto milioner" bi skoro mogao da otkupi čitavu beogradsku berzu. Među tolikim firmama negde bi na kraju i profitirao. Šalu na stranu, brokeri ulaganje u akcije savetuju ljudima koji su spremni da čekaju zaradu.
- Sigurna je investicija u štedne zapise i obveznice stare devizne štednje - kaže Nenad Gujaničić, glavni broker „Sinteze". - Naša berza je i dalje na relativno niskom nivou. Trebalo bi da kupi neke od akcija kojima se najviše trguje. Može da zaradi duplo, ali može da završi i u minusu. U svakom slučaju, na dugi rok, one daju prinos veći nego štednja u banci.

PREDUZEĆA

SUMA od 3,2 miliona evra je dovoljna da se dobitnik sa punim pravom pojavi na aukciji za neko društveno preduzeće. Pod uslovom da nije pod istragom ili da nije osuđivan. Problem je što su najbolje srpske firme već rasprodate. U ponudi su ostala preduzeća koja do sada mnogi drugi nisu hteli.
Primera radi, najskuplja prodata firma u poslednje vreme bila je „Hercegovina" iz Ravnog Topolovca. Prodata je za 120 miliona dinara. Nekoliko nedelja ranije Televizija Smederovo je dostigla cenu od 42 miliona dinara, mada sa tim kupcem na kraju nije sklopljen ugovor. Zanimljiva je i imovina Prve srpske fabrike šećera. Doduše, procenjena je na čak 118 miliona evra, pa za ovu transakciju ne bi imao dovoljno novca.

ŠTA JE JOŠ MOGUĆE
Sa toliko novca srećni dobitnik zaista ima neverovatan izbor. Može da kupi apartmane na moru, planini, selu. Da otvori restoran ili bar na plaži. Pokrene posao na drugom kontinentu, poveri novac investicionom fondu na Gibraltaru. S druge strane, može i da uplati najskuplji mogući turistički aranžman, obiđe ceo svet, časti sve koje zna i posle dugog godišnjeg odmora vrati se na stari posao. U istu kancelariju, u nešto boljem odelu, ali tada već praznih džepova.

NAŠI MILIONERI PAMETNIJI
SVETSKI mediji su puni primera kratkoročnih milionera, koji su svoje dobitke izgubili za kratko vreme. Mi sudbinu naših dobitnika ne znamo. Od 2003. godine zakon im garantuje zaštitu identiteta. U Državnoj lutriji Srbije kažu da jedino ako hoće sami, mogu da izađu pred javnost. U Srbiji, međutim, to niko nije uradio godinama.
S druge strane, pre nekoliko godina Državna lutrija je sa medija podelila nekoliko srećnih priča. Jedan je kupio stan u Beogradu, a ostatak do 1,45 miliona evra - poklonio ćerki.
Dobitnik sa Novog Beograda je najavio da će najpre platiti kiriju. Kupio je nove patike kod Kineza, a na kraju stan na Zvezdari. Jedan Pančevac, koji je bio poslednji dobitnik u 2008. godini, radnicima Lutrije je najavio da će kupiti celu stambenu zgradu. Pominje se i dobitnik koji je kupio preduzeće u privatizaciji.

DOBITNICI OD 2005. DO DANAS
OD 2005. godine do danas sedmicu je pogodilo 44 igrača. Poslednja je izvučena 30. oktobra 2009. godine. Sledećeg srećnika očekuje najveći dobitak od oko 4,1 milion evra. Po visini dobitka sledi prvi dobitnik 2005. godine - 321 milion dinara. Treći je srećnik čija je kombinacija izvučena 1. januara prošle godine - 258 miliona dinara.

Izvor: Večernje novosti
Skoro trecina punoletnih ljudi u Srbiji zivi u iluzijama... strashno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top