Hostese i promoterke

Stavio bih harizmu, sarm i odlucnost u nameri ispred samog izgleda (koji ipak treba da bude bar "Vrlodobar 4"). Naime, animiranje ciljne grupe za relativno nepoznat i nov, a konkretan oblik saradnje jednostavno se ne moze poveravati odbojnim i neelokventnim osobama. Placanje : obicno u direktnom odnosu sa ostvarenim ciljevima.
 
Nekako mi dodje kao da prose svojim izgledom. Nikada nisam kupio ista od njih, ali ja nisam starija tetka ili baba ili sedi usamljeni chicha.
A sto pa da ne, bolje prodavati najnoviju najmocniju marku supe, nego svoje telo na shipci u nekom baru.
 
Nekako mi dodje kao da prose svojim izgledom. Nikada nisam kupio ista od njih, ali ja nisam starija tetka ili baba ili sedi usamljeni chicha.
A sto pa da ne, bolje prodavati najnoviju najmocniju marku supe, nego svoje telo na shipci u nekom baru.

Ovo sto si napisao nema veze sa mozgom, ne vidim sta ima lose u tome ako neka mlada devojka - student zeli da honorarno zaradi novac. Nemaju svi pomoc roditelja pa ne vidim sta ima lose u tome ako neko posteno zaradjuje dzeparac u slobodno vreme honorarno.
Ne vidim sta je tu lose....tj, u ovo vreme krize sta bi drugo mogle da rade devojke koje studiraju a treba im novac kada ni svi ostali ne mogu da nadju posao.
 
Da li je neko obavljao takve poslove i kakva su Vasa iskustva?
Da li postoji neka starosna granica kada su takvi poslovi u pitanju ili je bitan samo izgled?

Ja radim kao hostesa u bioskopu Kolosej,Usce i ponosim se svojim poslom.Ne samo sto mi je zanimljivo,obozavam ovaj posao i jako je dobro placen.citala sam komentare i niste upravu kada kazete da prodaju proizvode eto sto dobro izgledaju.moj posao je da ugostim ljude u bioskopu,mi hostes smo njihovi domacini i pomazemo im u svemu,pr.smestanje u sale,davanje inf o filmovima,preporuke,obilazeneje sala i provera klima,i na kraju ispracamo goste.nadam se da posle ovoga ce vam biti jasnije sta rade hostese.
 
Ja radim kao hostesa u bioskopu Kolosej,Usce i ponosim se svojim poslom.Ne samo sto mi je zanimljivo,obozavam ovaj posao i jako je dobro placen.citala sam komentare i niste upravu kada kazete da prodaju proizvode eto sto dobro izgledaju.moj posao je da ugostim ljude u bioskopu,mi hostes smo njihovi domacini i pomazemo im u svemu,pr.smestanje u sale,davanje inf o filmovima,preporuke,obilazeneje sala i provera klima,i na kraju ispracamo goste.nadam se da posle ovoga ce vam biti jasnije sta rade hostese.

Mene takodje interesuje da li taj posao obavljas svakodnevno...tj da li si prijavljena i da li postoji mesecna plata ili vec to drugacije funkcionise?
 
Neko je naveo da je najbitniji izgled... Mala ispravka, najbitnija je veza! Znam promoterke bez izgleda (lepog) :) Naravno, opet zavisi i kakva je promocija u pitanju tj. chega... Kinta je od 10e pa na vishe, to opet zavisi sta je u pitanju. Neko je pitao sta rade, u glavnom nista... Naravno i tu ima devojaka koje rade svoj posao maximalno korektno, ali generalno, kez i to je to. I opet napominjem, dzaba izgled i sve to u full-u. Potrebna je i Nokia :)
 
Ja radim kao hostesa u bioskopu Kolosej,Usce i ponosim se svojim poslom.Ne samo sto mi je zanimljivo,obozavam ovaj posao i jako je dobro placen.citala sam komentare i niste upravu kada kazete da prodaju proizvode eto sto dobro izgledaju.moj posao je da ugostim ljude u bioskopu,mi hostes smo njihovi domacini i pomazemo im u svemu,pr.smestanje u sale,davanje inf o filmovima,preporuke,obilazeneje sala i provera klima,i na kraju ispracamo goste.nadam se da posle ovoga ce vam biti jasnije sta rade hostese.

Ja studiram i zelela bih da radim kao hostesa ili promoterka, da li je potrebno neko iskustvo za te poslove? Kako si ti pocela da radis preko neke organizacije?
 
Da li je neko obavljao takve poslove i kakva su Vasa iskustva?
Da li postoji neka starosna granica kada su takvi poslovi u pitanju ili je bitan samo izgled?
Pozdrav svima, podjelit cu malo iskustva iz Hrvatske. Radim kao hostesa u agenciji Weltrusky iz Zagreba vec 3 godine, mislim da je to super posao ako imate srece i nađete dobre agente koji su profesionalci u poslu!
Ja sam ima jako puno srece jer su moja iskustva samo pozitivna, ali eto i ja se naslusam svega od prijateljica na faksu! Malo sam sebicna pa ovo nikad nebih napisla na nekom nasem forumu jer bi onda svi htjeli tamo raditi a to mi bas nije u interesu, ovako vise meni posla :)
Poslovi hostese su; docekivanje uzvanika na nekom eventu to moze biti promocija knjige ili filma, koorporativni party, kongresi seminari i radionice (workshops) sportska događanja(podjela pokala i cvijeća) degustacije i promocije proizvod u ducanima te djeljenje sempling uzoraka( to su one male probice npr.kreme ili prašak za veš) press konferencije (evidencija novinara i podjela poklon vrecica ili press fascikli) vecernje promocije pica u kaficima i klubovima, otvorenje robnih kuca i shoping centara, promocije proizvoda i usluga, podjele letaka
Eto sve to!
Ono sto nije posao hostese; poslovne večere pod bilo kojom izlikom i objašnjenjem, kave i slična privatna druženja sa klijentima jer to nisu hostese već zna se sta!Kod nas je stogo pravilo da svi članovi moraju donjeti uvjerenje da nisu kažnjavani i proči edukaciju, i postoje stroga pravila ponasanja koja moraju biti u skladu sa moralom i poslovnim bontonom sto je meni osobno super!
Kod nas hostesa mora imati najmanje 18 god a najvise 26 / 27 kasnije se curama vise i neda! Te ozbiljnije hostese rade na kongresima kao koordinatorice ali i na registraciji sudionika, dok mlađe dijele uređaje za prevođenje i pisane materijale DVD-e i sl. sudionicima
Eto nadam se da sma pomogla! ;) Sretno!!
 

Back
Top