Koju maticnu da kupim ( neki od jacih modela )

Ice

Zainteresovan član
Poruka
217
Planiram da malo osvezim komp pa bih uzeo neku memoriju na 400 mhz ( neki made in albania za pocetak ) i bartona 2500.
Problem je sto neznam koju plocu da uzmem.
Razmisljao sam o nekom Delux Asus-u za nekih 90-120 e.
Jel ima neki bolji predlog?
ps. po mogucstvu navedite bar 1 Asus, i da planirao sam da overklokujem procesor pa vidite da se to uklopi sa plocom,
THANKS
 
Incinerator:
ne pljujte po ASUS-u kako kod pogledate to je najbolji proizvodjac,A7N8X deluxe je mnogo bolja od EPOX-a i Abit-a
Ма sta kazes... mnogo? Ja sam ranije u doba P1 imao Asusa koji je sljako ko bog, Kad sam pazario P2-Celerona bio je na Abitu koga i danas imam. Sad Barton 2500+ radi na Asusu koji mi je vrisnuo posle god i po dana rada, dok Abit (4 god star) radi bez ijedne greske! Btw. mogucnosti ovog Asusa su beskrajno skormne u odnosu na neke druge ploce koje sam video. Jednom recju zaebo sam se sa Asusom, nije sto je nekad bio!
 
Kad_LupimLupim:
Incinerator:
ne pljujte po ASUS-u kako kod pogledate to je najbolji proizvodjac,A7N8X deluxe je mnogo bolja od EPOX-a i Abit-a
Ма sta kazes... mnogo? Ja sam ranije u doba P1 imao Asusa koji je sljako ko bog, Kad sam pazario P2-Celerona bio je na Abitu koga i danas imam. Sad Barton 2500+ radi na Asusu koji mi je vrisnuo posle god i po dana rada, dok Abit (4 god star) radi bez ijedne greske! Btw. mogucnosti ovog Asusa su beskrajno skormne u odnosu na neke druge ploce koje sam video. Jednom recju zaebo sam se sa Asusom, nije sto je nekad bio!

Nemozes bas to tako da gledas. Ako ploca duze radi da je bolja. Mnogo stavri moze da utice na to da ploca iako dobrog kvaliteta crkne! Imam i ja ABIT plocu za p1 koja evo radi i posle 9 godina! Ali imam i asus a7v266-e koji radi perfektno. Nikad ni jedan problem nisam imao sa njom stvarno strava. MAda ja mislim da je trenutno najstabilnija ploca Abit IC7
 
manje vise uzeo bih asusa delux ali ima jedan problem.sada po oglasima mogu da nadjem samo A7N8X-xDeluxe ili tako nesto i on kosta 90 evra.Kad sam gledao za ortaka po nekim katalozima cini mi se da sam naleteo bas na A7N8X-Deluxe koji je bio nekih 120 e i imao je integrisan raid kontroler.
Jel ima neko mozda neki test te 2 ploce, ili uopste test asusovih delux ploca?
uzgred trenutno imam ( 2 godine ) a7v266-c za koju vazi da je polu osakacena verzija ali sa njiom nisam imao nikakvih problema a kod druga na njoj sam nasvirao 1800+ na 1,95 jer nisam hteo vise zbog kulera.
 
Pozdrav svima! Malo duže me nije bilo, ali evo me sada opet da se zajedno smaramo :)

A jao, što me nerviraju ovi "Asus je najbolji bla, bla...".

Potpuno se slažem u vezi predloga sa Epoxom i ABitom. Tačno je da ASUS nije ono što je nekad bio, ali ako ćemo iskreno, Asus nije stvarno nikad ni bio nešto. Uvek su Asusove kutije i propratni diskovi bili ono što prodaje njihove proizvode, mnogo pre nego kvalitet.
 
Ice:
samo cu napomenuti....
koja maticna je bila kad su likovi sa tom's hardware overclokovali pentijuma na 5 GHz...
mislim da nema potrebe da navodim ime...

Da si samo malo bolje pratio blistavu istoriju dotičnog sajta, primetio bi da su oni validni ko i baba u kupusu da sude o nečemu. Više puta su ih ismejavali daleko ozbiljniji sajtovi slične namene (Inquirer, na primer) za gluposti koje postave na sajt. Ljudi rade za pare, a za pare se može sve. Uostalom, Asus i jeste poznat po tome (čak su i na sudu završili zbog toga) što voli da se "pretplati" na nameštanje rezultata u test programima.

Uostalom, šta se desilo na nekom filmiću, ne znači NIŠTA, jer prijatelju moj, ne živi se na filmu, nego u stvarnosti. Sa hlađenjem tečnim azotom, P4 bi na 5GHz proradio i na KRŠ & Co. ploči, a svi znamo da su "proraditi" i raditi dve sasvim različite stvari.

Pozdrav i hvala na pažnji.
 
A7N8X Deluxe poseduje četiri ''mountig holes'' za montiranje vodenog i ostalih ''advanced'' sistema za hlađenje.Kada smo se već dotakli napajanja, sa isto se može reći da vizuelno izgleda dosta tanko. Iako se većina proizvođača opredelila da svojim nForce2 pločama koristi 3-phase rešenje, Asus je smatrao da će klasično 2-phase napajanje završiti posao. Elektrolita za peglanje napona nema mnogo, ali je reč o kvalitetnim 3300mF primercima koji osiguravaju dovoljno čist napon. Iako na prvi pogled naponska jednicia izgleda dosta tanko, tokom testiranja i realnom radu nismo naišli na probleme sa napajanjem, ali je vrlo moguće da su overkloking potencijale ove ploče nešto UMANJENI.

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=813&sid=2476&pop=DoP&form22=+Idi!+


sad vidis sta sam mislio.Ja sam athlon XP 2600+(barton)clocovao @3000+ i to je maximum
 
Ice:
znam ja da nisu bas najpouzdaniji ali to opet nemenja cinjenicu da je upitanju asus.Sto nisu uzeli Abit ili tako neku???

A u bre pa odgovor je jednostavan Asus je proizvodjac koji proizvodi najvise ploca u ovom trenutku i ucinice sve da ih rasproda. A da onaj ko proda najvise ploca nema i najbolje ploce moze potvrditi i primer na polju grafickih kartica gde MSI kod nas ima najvise prodatih kartica a GEINWARD najmanje iako ima daleko kvalitetnije kartice! Jednostavno marketing ti je cudo!!!
 
anon1mus:
A7N8X Deluxe poseduje četiri ''mountig holes'' za montiranje vodenog i ostalih ''advanced'' sistema za hlađenje.Kada smo se već dotakli napajanja, sa isto se može reći da vizuelno izgleda dosta tanko. Iako se većina proizvođača opredelila da svojim nForce2 pločama koristi 3-phase rešenje, Asus je smatrao da će klasično 2-phase napajanje završiti posao. Elektrolita za peglanje napona nema mnogo, ali je reč o kvalitetnim 3300mF primercima koji osiguravaju dovoljno čist napon. Iako na prvi pogled naponska jednicia izgleda dosta tanko, tokom testiranja i realnom radu nismo naišli na probleme sa napajanjem, ali je vrlo moguće da su overkloking potencijale ove ploče nešto UMANJENI.

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=813&sid=2476&pop=DoP&form22=+Idi!+


sad vidis sta sam mislio.Ja sam athlon XP 2600+(barton)clocovao @3000+ i to je maximum

Ja imam asus i 2.66 celeron clockovan na 3450mhz radi bez problema...
 

Back
Top