Pilula "za dan posle" ...

N

Nelica

Gost
Pre nedelju dana sam, posle "male" nezgode sa kondomom tokom seksualnog odnosa sa deckom, popila dve POSTINOR tablete.
Koristila sam ih onako kako pise u uputstvu...
Sve DO JUCE nisam imala nikakvih tegoba (nezeljenih efekata)... ali od juce sam pocela da imam vrtoglavice i da posle svega sto uradim osecam jaku nesvesticu a ponekad i mucninu. Malaksala sam...
Pocinjem da tripujem da tabletice nisu odradile "svoj posao"...
Jednom sam vec bila koristila Postinor tabletice i sve je proslo "glatko".
Koliko su te tablete zaista pouzdane...? :roll:
...i da li imam razloga za paniku?

Unapred sam vam zahvalna!
 
I ja sam ih uzela, pre dva dana. Nisam osetila nikakve propratne efekte, ali sam malo u frci oko toga da li ce da odrade svoj posao. Drago mi je da vidim da je vama uspelo... Inace, kao sto neko pre mene rece, mogu se uzeti bez recepta u privatnim apotekama, a u Bgd-u su 125 din.
 
Ja sam na primer povracala celu noc!!! Nisam mogla da spavam i strasno mi se vrtelo u glavi! Sutradan sam otisla kod lekara, rekao mi je da se kod nekih zena javljaju te stvari, da je to samo reakcija organizma, i posle je sve bilo ok.
Javo kako si prosla!
 
Nelica:
Pre nedelju dana sam, posle "male" nezgode sa kondomom tokom seksualnog odnosa sa deckom, popila dve POSTINOR tablete.
Koristila sam ih onako kako pise u uputstvu...
Sve DO JUCE nisam imala nikakvih tegoba (nezeljenih efekata)... ali od juce sam pocela da imam vrtoglavice i da posle svega sto uradim osecam jaku nesvesticu a ponekad i mucninu. Malaksala sam...
Pocinjem da tripujem da tabletice nisu odradile "svoj posao"...
Jednom sam vec bila koristila Postinor tabletice i sve je proslo "glatko".
Koliko su te tablete zaista pouzdane...? :roll:
...i da li imam razloga za paniku?



Devojke ako mozete izbegnite Postinor i konkretno pilule za dan posle. Ona potpuno stetno deluje na organizam. Mozda ce zvucati surovo ali manje stete vam izazove abortus nego ta jedna pilula.
Ako vec morate uzmite anti-bebi pilule ali samo one sa najmanjom dozom hormona, a trenutno su to i kod nas i u svetu Logest.
Naravno, prvo se posavetujte sa svojim ginekologom i ne samo to nego zahtevajte da vam pre pocetka koriscenja urade hormonalni test da vidite svoj hormonski status,pa ako je ok...samo napred.
Pruza vam potpunu opustenost i potpuno uzivanje.
A ti Nelice...ipak za nekih 15-tak dana uradi test trudnoce i idi do ginekologa na ultrazvuk...moje prijateljice su imale lose iskustvo...
Secno!
 
**************************
Mozda ce zvucati surovo ali manje stete vam izazove abortus nego ta jedna pilula.
**************************

Jel ovo zaista tacno? :?
Dosta mojih prijateljica koristi POSTINOR ... jos ni od koga nisam cula da je on zaista toliko stetan!!!
Sta strucnjaci kazu?
Moracu da porazgovaram sa svojim ginekologom...
 
Anonymous:
**************************
Mozda ce zvucati surovo ali manje stete vam izazove abortus nego ta jedna pilula.
**************************

Jel ovo zaista tacno? :?
Dosta mojih prijateljica koristi POSTINOR ... jos ni od koga nisam cula da je on zaista toliko stetan!!!
Sta strucnjaci kazu?
Moracu da porazgovaram sa svojim ginekologom...
Nije potrebno da budes nesto posebno medicinski obrazovan da zakljucis da to mora biti jako stetno s obzirom da se uzima da bi u slucaju da je doslo do trudnoce sprecilo plod da se razvija.Zar je moguce da postoje i devojke koje to cesto koriste???????
 
Sto rece neko pre mene, zar je stvarno moguce da neke devojke koriste stalno ovaj metod? NEmoj te da se zezate,bolje pij anti - bebi. Ove tablete su mnogo jake,a ako se stalno uzimaju, moze se dsiti da izgube dejstvo. I ja isto mislim da je abortus malo bezobasniji od njih.
 
[size=18]evo sta ´se meni desilo:pukao nam je kondom,a iako on nije svrsio ja sam popila obe pilule za jutro posle.srecom dobila sam ali mi je poranila 20 dana(inace dobijam na 30-35),nisam se uzbudjivala ni oko cega jer u upustvu pise da moze posle biti problema.ja svima savetujem da se o svemu raspitaju kod ginekologa.ja sam cula i da se one mogu uzimati u razmaku od 2 meseca[/size]
 
Koko:
Sto rece neko pre mene, zar je stvarno moguce da neke devojke koriste stalno ovaj metod? NEmoj te da se zezate,bolje pij anti - bebi. Ove tablete su mnogo jake,a ako se stalno uzimaju, moze se dsiti da izgube dejstvo. I ja isto mislim da je abortus malo bezobasniji od njih.

Ja sam koristila POSTINOR samo jednom (puk'o kondom... desava se!)
Nikako ga ne treba koristiti kao kontraceptivno sredstvo... jako su opasne ako se stalno koriste.
Tolika kolicina hormona u telu NIKAKO nije pozeljna i zdrava...
 
Anonymous:
**************************
Mozda ce zvucati surovo ali manje stete vam izazove abortus nego ta jedna pilula.
**************************

Jel ovo zaista tacno? :?
Dosta mojih prijateljica koristi POSTINOR ... jos ni od koga nisam cula da je on zaista toliko stetan!!!
Sta strucnjaci kazu?
Moracu da porazgovaram sa svojim ginekologom...

Zaista je tacno!
Kazi svojim prijateljicama da prestanu da koriste Postinor! Takodje im kazi da odu sto pre kod ginekologa i kazu mu/joj sta rade jer sam sigurna da to cine "na svoju ruku".
Nisam ginekolog ali sam psiholog i radim sa mladima...Pre sigurno godinu i po dana mi je dosla devojka sa pricom da se njen decko posavetovao sa ginekologom koja joj je rekla da ih koristi redovno kao kontraceptivno sredstvo (!!!). Ranije je Postinor sadrzao 4 pilule... jos gore...
Zamislite sta ta pilula moze uciniti vasem organizmu kada expresno izazove "pobacaj" ...ubije oplodjenu jajnu celiju, vi prokrvarite...zamislite taj sok za organizam .
Molim vas...nista ne uzimajte na svoju ruku! Ni anti bebi pilule. Imate sjajnog ginekologa u Studenstskoj poliklinici zove se Bojana Milosevic. Divna je mlada i veoma strucna...
Pa pohitajte...
Pozdrav.
 
Pretrazujuci forum zaintrigirao me je naslov pa i ako je proslo dosta vremena od kad se na ovu temu nesto pisalo prosto moram da odreagujem.
Posto sam lekar i to mladji uzasnuta sam neobavestenoscu nasih devojaka.Nije tacno da Postinor izaziva gore posledice od abortusa.NISTA NIJE GORE PO ZENSKO TELO OD ABORTUSA!!!Nazalost Ni postinor nije bezazlen.Zato se i zove URGENTNA KONTRACEPCIJA a ne svakodnevna.Zaista mislim da bi i za te kontraceptivne pilule trebalo uvesti da se ne moze dobiti ni u drzavnoj ni u privatnoj apoteci bez recepta.Pa sta je vama devojke,nisu to bombone pa da ih uzimate tako cesto.Pravac kod ginekologa!
A sto se tice tih simptoma,sve je individualno i od zene do zene zavise simptomi,neke ce dobiti ranije druge kasnije,neke grceve i mucninu druge nista.
Molim vas vodite racuna,pa nece vas ginekolozi pojesti,tu su da vam pomognu.
 
Nelica:
Pre nedelju dana sam, posle "male" nezgode sa kondomom tokom seksualnog odnosa sa deckom, popila dve POSTINOR tablete.
Koristila sam ih onako kako pise u uputstvu...
Sve DO JUCE nisam imala nikakvih tegoba (nezeljenih efekata)... ali od juce sam pocela da imam vrtoglavice i da posle svega sto uradim osecam jaku nesvesticu a ponekad i mucninu. Malaksala sam...
Pocinjem da tripujem da tabletice nisu odradile "svoj posao"...
Jednom sam vec bila koristila Postinor tabletice i sve je proslo "glatko".
Koliko su te tablete zaista pouzdane...? :roll:
...i da li imam razloga za paniku?
DEvojko sutra ces biti majka predivnog bica i nemoj da se kajes nedaj boze da se nesto hormonalno iskomplikuje.U pitanju je tvoje zdravlje Nebudi glupa i cuvaj svoje dupe.Ja sam za spiralu i kurtone, koji meni nemogu da naude.BITI MAMA JE LAPSE OD SEXA

Unapred sam vam zahvalna!
 
Nemojte da vas je frka od Postinora. On ne radi nista stetno. Samo sprecava nidaciju (ugnjezdenje) oplodjene jajne celije u zid materice. Nije to nikakav abortus vec samo blokada. Menstruacija se moze dobiti na vreme, pre ili kasnije od termina. Obicno je retka i vodnjnikava a mucnina i gadjenje su prisutni u 90% slucajeva. Lek je efikasan 99%. Oni jedan posto otpada na fizicki jake i krupne zene koje su dobro napucane zenskim hormonima (ne muskobanjaste). Pozdrav
 
Dragi moj farmaceute,sve to sto si napisao(la)za postinor je tacno,samo nisam sigurna da si upoznata sa tim da devojcice uzimaju to,i to vise puta mesecno.S obzirom da mi je veliki broj prijatelja farmaceuta prosto je neverovatno koliko dnevno postinora prodaju a da ne spominjem frku koja je bila kad se desio nestanak postinora na trzistu.Ok ga je uzeti ali kad treba jer cesto te "nezgode sa prezervativom"su zapravo bile situacije u kojima nije bilo prezervativa uopste,bilo mi je lepo,sta me briga uzecu sutra postinor.Hocu da kazem da on nije za igru,i da ne treba preterivati sa njegovim konzumiranjem,eto toliko!Devojke oslonite se na sebe a ne na muskarce jer vi cete da se trujete a ne oni.Malo odgovornosti prema svom zdravlju nije na odmet.
 
I jos i ja da se kao lekar nadovezem na zapocetu temu: Postinor moze i desava se da ne deluje, i nije tacno da je 99% efikasan. Moja prijateljica je ginekolog, popila je PCC unutar 24 sata od rizicnog odnosa i pri svemu tome, iako ni odnos nije bio u piku plodnih dana - ipak zatrudnela! Prema tome, pamet u glavu - ovo nije sredstvo kontracepcije nego jaka hormonska terapija koja se uzima u krajnjoj nuzdi. Pamet u glavu, koristite kontracepciju, kondomi pucaju zbog loseg kvaliteta, prekomernog stajanja i prolaska roka, drzanja po dzepovima i novcanicima (ne trpe toplotu ni mehanicke pritiske), vodite racuna o tome, koristite niskohormonske kontraceptive, idite u ginekolosko savetovaliste - Institut za majku i dete ima takvo savetovaliste, Dr Kaca Sedlecki jedan je od najboljih adolescentnih ginekologa.
Naravno, vredi zapamtiti i to da vas kondom cuva i od seksualno prenosivih bolesti i AIDSa osim od nezeljene trudnoce.
 

Back
Top