Pilula "za dan posle" ...

Sva tri puta sam ostala u drugom stanju tokom ciklusa, sto ce reci, ne oslanjajte se bas 100% na plodne/neplodne dane.
Pozdrav!
[/COLOR][/QUOTE]

u drugom stanju uvek zena ostaje nakon odnosa tokom ciklusa. menstrualni ciklus to period izmedju dve menstruacije - od prvog dana jedne do zadnjeg dana pre sledece.Mozda si mislila na menstruaciju - a tu jeste moguce da se zatrudni tokom redovnog mesecnog krvavljenja.
 
hello_world:
pa pametna ajd napishi te simptome

e je l su a-b pilule ok...meni se to ne svidja ne volim lekove ali mislim da necu ni morati da mislim o tome

izvoli - ne osecaju sve zene simptome ovulacije - kod nekih su izrazeni , kod nekih ne.
1. Posmatranje vaginalniog sekreta - u periodu ovulacije on lici na belance - providan je i moze se razvlaciti na prstima.
2. neke zene posmatraju neznatno krvarenje - nekoliko kapi - u vreme ovulacije
3. bolovi u donjem delu stomaka, osecaj napetosti u stomaku
4. posmatranje temperaturne krivuje
5. koriscenje testova za ovulaciju

Ovulacija u regularnom ciklusu pripada na 14 (+- 2 dana) pre pocetka naredne menstruacije. Odredjivanju ovulacije pomaze visemesecno posmatranje ciklua( sekret, temperatura i posmatranje cerviksa).
Inace, kontracepcija og tipa nije preterano efikasna
 
:I sorry na tonu otkud znam

e je l u srbiji povecan broj muka da se dobije dete? kao je l sad to teze da li zene imaju vise problema nego ranije.
e meni pada na pamet negde ti valjda i ocesh kao da imash dete ali na svesnom nivou ti to ne odgovara i onda si u sukobu. ali dosta filozofiranja za danas

e inace je l u ratu bilo manje trudnoca... recimo malo znam ljudi tj roditelja dece uglavnom rodjenih 40-45 uglavnom su 46 pa nadalje
 
Nazalost, malo koji decko moze "paziti"...i posle malo koji klinac prezume odgovornost i za devojku, i za eventualno dete...najlakse za njih je abortus...koji se izvrsava ne na njima, nego na devojci...Zato-nemojte biti naivne i terajte ih da koriste kondomeako nece-znaci da mu nije stalo do vas!
 
hello_world:
jbt polozila si ispit iz ginekologije i posisala si svu svetsku mudrost...

naravoucenije nemoj da se ebesh ako necesh decu....

Ljupko.... vidi sve sto je napisala je tacno a tebi ako se ne svidja me to je tvoj problem... ja licno cu pre da koristim a-b pilule nego da merim temperaturu analno, i da preporucimPostinor ako moze da predupredi kiretazu.
 
pa i menis e ne svidja merenje temperature i sl...samo-ako hoces da zarudnis-temperatura pomaze, posmatranje sekrecji takodje...ja licno ne mogu koristiti pilule, jer pusim, te u trudnoci imala sam prblema sa pritiskom,... vec nekoliko godna ja i muz koristimo prezervativ- nikad nije pukao, slkiznuo se...iako za nas trudnoca ne bi bila problem.
naturalna kontracepcija je ipak bolja nego nikakva. Ali-treba posmatarti redovno svoje telo...i ne mora se temperatura meriti analno-moze vaginalno ili oralno.
i ja, kad sam bila negde pre dvadesete desilo se da koristim Postinor...Sam-kasnjie, adse pretera u tome, moze biti problema npr sa trudnocom.
 
Ja sam dva puta do sada koristila Postinor i drugu tabletu sam pila posle 12 sati. Svaki put sam se plašila neželjenih efekata ali, hvala bogu, nije ih bilo. Ostala sam u drugom stanju a da nisam ni znala. Nismo koristili nikakvu zaštitu ali smo to radili kao i poslednjih 9 godina i stvarno ne znam kako sam zatrudnela. A baš sam počela da mislim kako to da nam se nikad nije omaklo i to ranije kad smo to mnogo češće radili i više puta za redom.
 
Nelica:
Pre nedelju dana sam, posle "male" nezgode sa kondomom tokom seksualnog odnosa sa deckom, popila dve POSTINOR tablete.
Koristila sam ih onako kako pise u uputstvu...
Sve DO JUCE nisam imala nikakvih tegoba (nezeljenih efekata)... ali od juce sam pocela da imam vrtoglavice i da posle svega sto uradim osecam jaku nesvesticu a ponekad i mucninu. Malaksala sam...
Pocinjem da tripujem da tabletice nisu odradile "svoj posao"...
Jednom sam vec bila koristila Postinor tabletice i sve je proslo "glatko".
Koliko su te tablete zaista pouzdane...? :roll:
...i da li imam razloga za paniku?

Unapred sam vam zahvalna!
stvarno,a li stvarno ne smes da koristis te tablete cesto. to su ubedljivo najjace tablete i najteze reakcije. ja mislim da je nesvestica samo od jakog dejstva tablete,verujem da je tableta dobro odradila posao,ali da se tvoj sistem u organizmu mozda malo poremetio. tablete koristis najvise 2 puta u toku godine, to znas?
 
Jaooo! Bolje bi mi bilo da nisam ulazio na ovu temu...mislio sam da neku devojku samo zanima da li deluje, kako deluje itd.pa kao da dam savet. Procitao sam samo prvu stranu i bukvalno sam se ja najezio od onoga sto devojke tako lako same sebi rade, i koliko je to uobicajeno.

Meni se jednom desilo da pri iznenadnom seksu (bukvalno sreli se na ulici i otisli u park) mi pukne kondom (koji je onako napaljena i raskopcana otisla da kupi, jer iako smo totalno opusteni i otvoreni, istovremeno smo i odgovorni prema sebi i partneru), pa sam joj sutra doneo day after pilulicu i srecom bilo je sve u redu (upali smo u onih 85%:-)) i SUPER je sto ta pilula postoji, i preporucujem je, u tako nekoj vanrednoj situaciji.

Ali da vam decko bude u fazonu "pazicu" a da vi gutate to kao bombonice...ne znam, nije mi dobro ni od same pomisli. I uostalom znam nekoliko devojaka koje su u tom fazonu, pa je svaka kad tad imala neke fizicke, a zbog njih i psihicke posledice. Sta ako pocne da ti opada kosa...? Necu nikog da plasim, jos manje da prozivam i nadam se da mi se devojke ovde nece naljutiti, samo sam dobronameran, a sto se tice zdravstvenih saveta njih treba potraziti iskljucivo od lekara, ne cak ni od farmaceuta, opet bez namere da prozivam.
 
I ja generalno mislim da su muskarci, posebno mislim na mlade jako nezreli i neodgovorni sto se odgovornosti prema njihovim partnerkama tice! Naravno cast izuzecima, ali jako ih je malo. Njima je ko dobar dan reci: " E, u popij onu pilulicu za dan posle, nista strasno! Nisi ni prva ni poslednja!" A nisu upste svesni kakve to posledice moze da ima. Ali ipak devojku su po mom misljenju vise krive, ako sebi dozvole da im se jedan tako nezreli klinac igra sa sopstvenim telom!
 
E sad kod tih posledica..Zna li neko primer gde je otac u toj 'posledicnoj' situaciji uzeo dete da odgaja a majka otisla svojim putem..Mislim da te posledice 'nepaznje' mnogo vise pada na teret zene nego muskarca..Ako i on zna da uradi TO,treba da zna i da prihvati to dete,da ga gaji i izvede na pravi put.Uvek u takvim situacijama se krivica svaljuje na zenu,pa ona treba da misli,pa ovo pa ono..
 

Back
Top