Pilula "za dan posle" ...

ajde shta ste navalili na djecu zbog koje pilule

Ти се зезаш, а то су веома озбиљне ствари!
Какав постинор у пар дана неколико пута!
Па то је ужасно!
Деца мисле да је то контрацепција, као, сексам се, па пијем постинор, па се опет сексам, па опет постинор..па тако сваки пут! :dash:

Контрацепција је превенција, а не касније деловање.

Уосталом, ја пишем, а девојка оде, вероватно да купи постинор...
 
I onda se ljudi pitaju cemu ideja o pokretanju seksualnog obrazovanja...
Sve dok mnogi misle da je Postinor svakodnevna kontracepcija, sve dok misle da je abortus validan vid kotnracepcije, sve dok klinje od 16 godina misle da sa kondomom "ne valja" (kao da on zna sta valja uopste), sve dok se klinke plase da uzmu pilule za kotracepciju (ne Postinor!) jer ce, moz' misliti, odlakaviti... eeee, sve dok je tako stanje stvari, seksualno obrazovanje je neophodno. Ako ne kucno, onda skolsko.
 
A taman sam lepo vratila knjigu na zadnju policu:lol: Nema veze, XII preradjeno i dopunjeno izdanje, str.470:
Norgestrel 0.5mg, zajedno sa etinil-estradiolom 0.05mg, 2 tablete odmah, dve posle 12 sati.

Iskreno, nemam pojma koje su danas kombinacije u opticaju u kontaceptivnim pilulama, i da li bilo koje pilule imaju ovaj efekat. Ja sam u apoteci radila svega godinu dana, pa sam nasla mnogo kreativniji posao, sto u poredjenju sa apotekom i nije tako tesko:cool: Samo sam se, citajuci ove postove zapitala zasto provocirati telom tako jakom dozom, poput Postinora, kada postoji i manje agresivna varijanta.

Preparati koji su prisutni na našem tržištu:
1. Logest (0.02 mg etinil-estradiol +0.075mg gestoden )
2. Mercilon ( 0.02 mg etinil-estradiol +0.15mg desogestrel )
3. Yasmin ( 0.03 mg etinil-estradiol +3mg drospirenon )
4. Jeanine ( 0.03 mg etinil-estradiol +2mg dienogest )
5. Microgynon ( 0.03 mg etinil-estradiol +0.15mg levonorgestrel )
6. Legravan ( 0.03 mg etinil-estradiol +0.15mg levonorgestrel )
7. Cilest ( 0.035 mg etinil-estradiol +0.25 mg norgestimat )
8. Diane 35 ( 0.035 mg etinil-estradiol +2 mg ciproteron-acetat )

Nisam strucnjak ali mislim da bi mozda Cilest dosao u obzir u varijanti koju ti pominjes. To bi naravno bilo mnogo bolje nego da se uzima Postinor ako radi radnju zaista. Pretpostavljam da je Postinor da tako kazem lakse resenje- ne mora se kod doktora da ti kaze sta i kako...
 
Nisam strucnjak ali mislim da bi mozda Cilest dosao u obzir u varijanti koju ti pominjes. To bi naravno bilo mnogo bolje nego da se uzima Postinor ako radi radnju zaista. Pretpostavljam da je Postinor da tako kazem lakse resenje- ne mora se kod doktora da ti kaze sta i kako...

Hvala, Silvie:p, bas lepo, sistematicno i update-ovano. Mislim da su nasa razmisljanja o "manjem zlu" u osnovi ispravna, ali pretpostavljam da je caka u enormnoj profitabilnosti Postinora. Okreni, obrni, uvek se manje vise sve svede na pare:roll:
 
help me, someone...
dechko i ja smo imali odnos u subotu, i desilo se ochekiwano :(
uzela sam nz koje tabletice (morala sam da ih sakrijem od mojih), a kostale su 450 din...
2 ih ima, i piju se u prwih 72 sata, pa druga posle 12h...
popila sam ih 4h posle odnosa, a bio mi je 8 ili 9 dan posle pocetka ciklusa...
neka mi neko posalje odg na mail MOLIM WAS!!!
dimicvanja@hotmail.com
HWALA!!!
 
help me, someone...
dechko i ja smo imali odnos u subotu, i desilo se ochekiwano :(
uzela sam nz koje tabletice (morala sam da ih sakrijem od mojih), a kostale su 450 din...
2 ih ima, i piju se u prwih 72 sata, pa druga posle 12h...
popila sam ih 4h posle odnosa, a bio mi je 8 ili 9 dan posle pocetka ciklusa...
neka mi neko posalje odg na mail MOLIM WAS!!!
dimicvanja@hotmail.com
HWALA!!!

a ja nisam bas ukapirala tvoje pitanje u svemu tome...
 
help me, someone...
dechko i ja smo imali odnos u subotu, i desilo se ochekiwano :(
uzela sam nz koje tabletice (morala sam da ih sakrijem od mojih), a kostale su 450 din...
2 ih ima, i piju se u prwih 72 sata, pa druga posle 12h...
popila sam ih 4h posle odnosa, a bio mi je 8 ili 9 dan posle pocetka ciklusa...
neka mi neko posalje odg na mail MOLIM WAS!!!
dimicvanja@hotmail.com
HWALA!!!

Шта тачно да ти се помогне?

Али, то што кажеш да је било очекивано, значи да нисте водили рачуна о контрацепцији,него сте се ослонили на таблетице...

Не можеш се ослањати на посткоиталну контрацепцију, она се може узети једном годишње, и то свакако није препоручљиво у твојим годинама. ( Колико год да их имаш)
 
Читам и ''ушокиравам се'' мало по мало !!!

Децо, је л' умете ви да читате, ако већ немате родитеље са којима можете да разговарате о контрацепцији? Нађите литературу, образујте се!!

Јесте ли чули за саветовалишта у домовима здравља за младе у којима можете све питати о сексу и контрацепцији?

А сад још озбиљније, такозване пилуле за ''дан после'' су буквално ОТРОВ!!

Треба их избегавати у пуном луку.
Раније су се давале за спречавање зачећа само силованим женама јер се одлично зна колико су штетне.

Избачене су на тржиште јер се израчунало да је јефтиније попити њу, него урадити жени абортус, а и мања је траума по организам.

Значи, пилуле за дан после се не користе уместо кондома или прекинутог сношаја, него УМЕСТО КИРЕТЕ којом се ради абортус на операцион столу.


Ако већ не желите да користите кондоме, онда пут под ноге па код гинеколога по анти-беби пилуле.
За цео месец, кутија кошта 450 динара и сачуваће вас од нежељене трудноће , АЛИ неће вас сачувати од сексуално преносивих болести!!!

Памет у главу, један живот се има, а жени ,живот без деце, је обично јако тежак и монотон.

Тако неодговорним понашањем себи ускраћујете и здравље, а неки и могућностда једног дана буду родитељи!
 
Poslednja izmena:
Pre nedelju dana sam, posle "male" nezgode sa kondomom tokom seksualnog odnosa sa deckom, popila dve POSTINOR tablete.
Koristila sam ih onako kako pise u uputstvu...
Sve DO JUCE nisam imala nikakvih tegoba (nezeljenih efekata)... ali od juce sam pocela da imam vrtoglavice i da posle svega sto uradim osecam jaku nesvesticu a ponekad i mucninu. Malaksala sam...
Pocinjem da tripujem da tabletice nisu odradile "svoj posao"...
Jednom sam vec bila koristila Postinor tabletice i sve je proslo "glatko".
Koliko su te tablete zaista pouzdane...? :roll:
...i da li imam razloga za paniku?

Unapred sam vam zahvalna!

Pilule za dan posle inače i izazivaju takav efekat...poznato je da se dešava prava erupcija u organizmu i zato se smeju popiti samo jednom u šest meseci....ali ipak ti proveri...
 
zdravo... Imala sam odnos sa deckom pre jedno 2 sata, i spavali smo bez kondoma,kao sto obicno i radimo. Medjutim njemu se nikad nije desilo da svrsi u mene,ne svrsi cak ni kada izvadi penis,vec posle nekoliko minuta,ali veceras je izvadio pa svrsio,i ja sam se sad uplasila,i za dva tri sata ce da mi kupi tablete,ja cu da popijem za svaki slucaj. Jel da pijem te pilule za dan posle ili ne??? Molim vas odgovorite sto pre... Hvala unapred
 
Ivonica252,
Procitaj celu temu. Mi ovako napamet preko interneta ne mozemo da ti kazemo sta da radis. Ako vec ne mozes ni sa kim da razgovaras, pa... odluka je na tebi. Niko, cak ni ginekolog, ne moze da zna da li je u vasem slucaju bilo predsemene tecnosti, niti da li ce spermatozoidi eventualno doci do tvoje jajne celije i oploditi je. Ne mozes dobiti cak ni odgovor u procentima, sansa je 3,5% ili 35% ili 95% da ces ostati u drugom stanju...

Nego mene vise brine cinjenica da vi nikada ne koristite kontracepciju. Ako zelis da imas seksualne odnose a ne zelis da zatrudnis moras da koristis kontracepciju, nema druge. Ko (smatra) da je dovoljno zreo za seks, treba da se tako i ponasa. Priprema za seksualni odnos nije brijanje nogu i stidnih dlacica, vec zastita od trudnoce i polnih bolesti. Zar je to tako tesko da se shvati????

Izvini ako zvucim grubo, ali ovo je jedini odgovor koji mogu da napisem. Nije stvar u tome da li ce zena, jednom u zivotu, pod izuzetnim okolnostima, uzeti "pilulu za dan posle". Vec je problem u neodgovornom ponasanju. Kao sto je Sofija napisala, te pilule nisu kontracepcija, vec ekstremna mera koja se koristi da ne bi bilo abortusa. Ponavljam, ne mzoes da imas seksualne odnose bez kontracepcije, a ove pilule to nisu!
 
zdravo... Imala sam odnos sa deckom pre jedno 2 sata, i spavali smo bez kondoma,kao sto obicno i radimo. Medjutim njemu se nikad nije desilo da svrsi u mene,ne svrsi cak ni kada izvadi penis,vec posle nekoliko minuta,ali veceras je izvadio pa svrsio,i ja sam se sad uplasila,i za dva tri sata ce da mi kupi tablete,ja cu da popijem za svaki slucaj. Jel da pijem te pilule za dan posle ili ne??? Molim vas odgovorite sto pre... Hvala unapred

Постоје ,,pharmatex'' вагиналне таблете ако не желиш или из неког разлога не смеш код гинеколога.
Оне се купују у апотеци, нису скупе и ставе се у вагину 10 минута пре односа.
Дејство им траје 3 сата.
Али, децо, пре ступања у сексуалне односе распитајте се о контрацепцији! Имате интернет, то је бар лако!
 
Постоје ,,pharmatex'' вагиналне таблете ако не желиш или из неког разлога не смеш код гинеколога.
Оне се купују у апотеци, нису скупе и ставе се у вагину 10 минута пре односа.
Дејство им траје 3 сата.
Али, децо, пре ступања у сексуалне односе распитајте се о контрацепцији! Имате интернет, то је бар лако!

a ako se ne istope malo je aprijatno...ne postoji razlog iz kog se ne sme ili ne zeli ici kod ginekologa!
 
Постоје ,,pharmatex'' вагиналне таблете ако не желиш или из неког разлога не смеш код гинеколога.
Оне се купују у апотеци, нису скупе и ставе се у вагину 10 минута пре односа.
Дејство им траје 3 сата.
Али, децо, пре ступања у сексуалне односе распитајте се о контрацепцији! Имате интернет, то је бар лако!

Аааа...то су оне ''шне нокле''? z:mrgreen:z:D

Зезам се, све је боље него без заштите! z:)
 
a ako se ne istope malo je aprijatno...ne postoji razlog iz kog se ne sme ili ne zeli ici kod ginekologa!

Слажем се, Силви, али има девојака које живе у малим срединама, које због родитеља не смеју, које не желе из њима знаног разлога..

Зато пишем овде, видиш да се и јављају девојке које не иду код гинеколога, да иду, не би постављале оваква питања!
 
Imam jedno pitanje...nisam imala kome da se obratim,pa...eto...evo me..evo ide jedno veliko nishta...zanima me, AKO posle korishcenja tableta postinor2 dodje do krvarenja, da li to znachi da je trudnoca potpuno izbegnuta ili josh uvek postoji shansa?
 
Zvezdice hvala na savetu,i potpuno si u pravu...Ja sam mu rekla da necemo imati odnose dok ne dobijem a to je 16. i rekla sam mu da cemo od sada pa nadalje koristiti kondome. Mi smo koristii kondome kada smo poceli da spavamo,medjutim posle 2-3 meseca smo prestali. Ja sam pricala sa majkom i strinom o tome i one su mi rekle da se ne plasim,ali za ove pilule a dan posle nisam smela nista da kazem...
 
Zvezdice hvala na savetu,i potpuno si u pravu...Ja sam mu rekla da necemo imati odnose dok ne dobijem a to je 16. i rekla sam mu da cemo od sada pa nadalje koristiti kondome. Mi smo koristii kondome kada smo poceli da spavamo,medjutim posle 2-3 meseca smo prestali. Ja sam pricala sa majkom i strinom o tome i one su mi rekle da se ne plasim,ali za ove pilule a dan posle nisam smela nista da kazem...

Ако већ имаш сталног дечка и редовне односе - што не одеш код гинеколога да ти препише неке пилулице?
 

Back
Top