Venera (Zvjezda Danica)

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Venera je nebesko tjelo približno po veličini s Zemljom čak je zovu sestrom s našom majkom Zemljom.
Nemojte samo na ovo majka Zemlja šizu dobiti jer jest to majka iz koje je sve poteklo.
Zato molim bez histerije.

Venera je retrogradno tjelo u našem sistemu koja jedina ima smjer drugačiji
od okretanja drugih planeta u sunčevom sistemu.
Moglo bi se reći Venera je odmetnik po tom pitanju jer smjer vrtnje kojegsvi imaju ona nema.
Okreće se po svome ritmu.

U kršanstvu imamo zanimljive neke rečenice.

Otkrivenje 22
16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

2 Petrova gl 1
18 I ovaj smo glas mi čuli gdje siđe s neba, kad smo hili s njim na svetoj gori.
19 I tako nam je sad čvršća proročka riječ, i dobro činite, što pazite na nju kao na svjetiljku, koja svijetli u tamome mjestu, dok dan ne osvane, i Danica se ne pomoli u srcima vašim.



POZNATO je da su rani kršćani ustajali u ranu zoru da im Zvjezda Danica obasja srca kako i u Petrovoj poslanici piše.



Izajija 14
How you have fallen from heaven, O morning star, son of the dawn! You have been cast down to the earth, you who once laid low the nations!

Izajija 14
12 Kako si pao s neba, zjezdo Danico, sine Zorin! Kako si razmrskan na zemlji, ti koji oslabljuješ narode!
13 Mislio si u sebi: 'Penjem se na nebo, više zvijezda Božjih podižem prijestolje svoje na gori skupštine bogova naseljavam se na skrajnjem sjeveru.
14 Uzlazim u visine nad oblake, hoću da budem jednak Svevišnjemu!'


King James Bible Revelation 22,16
I Jesus have sent mine angel to testify unto you these things in the churches. I am the root and the offspring of David, and the bright and morning star
 
Poslednja izmena:
Venera je nebesko tjelo približno po veličini s Zemljom čak je zovu sestrom s našom majkom Zemljom.
Nemojte samo na ovo majka Zemlja šizu dobiti jer jest to majka iz koje je sve poteklo.
Zato molim bez histerije.

Venera je retrogradno tjelo u našem sistemu koja jedina ima smjer drugačiji
od okretanja drugih planeta u sunčevom sistemu.
Moglo bi se reći Venera je odmetnik po tom pitanju jer smjer vrtnje kojegsvi imaju ona nema.
Okreće se po svome ritmu.

U kršanstvu imamo zanimljive neke rečenice.

Otkrivenje 22
16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

2 Petrova gl 1
18 I ovaj smo glas mi čuli gdje siđe s neba, kad smo hili s njim na svetoj gori.
19 I tako nam je sad čvršća proročka riječ, i dobro činite, što pazite na nju kao na svjetiljku, koja svijetli u tamome mjestu, dok dan ne osvane, i Danica se ne pomoli u srcima vašim.



POZNATO je da su rani kršćani ustajali u ranu zoru da im Zvjezda Danica obasja srca kako i u Petrovoj poslanici piše.

Šta sad s ovim ?Zašto bi Venera trebala da se okreće kao ostale planete?
Uran leži(kotrlja se) u odnosu na Zemlju.Nema nikakvog pravila.
 
Poslednja izmena:
Venera je nebesko tjelo približno po veličini s Zemljom čak je zovu sestrom s našom majkom Zemljom.
Nemojte samo na ovo majka Zemlja šizu dobiti jer jest to majka iz koje je sve poteklo.
Zato molim bez histerije.

Venera je retrogradno tjelo u našem sistemu koja jedina ima smjer drugačiji
od okretanja drugih planeta u sunčevom sistemu.
Moglo bi se reći Venera je odmetnik po tom pitanju jer smjer vrtnje kojegsvi imaju ona nema.
Okreće se po svome ritmu.

U kršanstvu imamo zanimljive neke rečenice.

Otkrivenje 22
16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

2 Petrova gl 1
18 I ovaj smo glas mi čuli gdje siđe s neba, kad smo hili s njim na svetoj gori.
19 I tako nam je sad čvršća proročka riječ, i dobro činite, što pazite na nju kao na svjetiljku, koja svijetli u tamome mjestu, dok dan ne osvane, i Danica se ne pomoli u srcima vašim.



POZNATO je da su rani kršćani ustajali u ranu zoru da im Zvjezda Danica obasja srca kako i u Petrovoj poslanici piše.



Izajija 14
How you have fallen from heaven, O morning star, son of the dawn! You have been cast down to the earth, you who once laid low the nations!

Izajija 14
12 Kako si pao s neba, zjezdo Danico, sine Zorin! Kako si razmrskan na zemlji, ti koji oslabljuješ narode!
13 Mislio si u sebi: 'Penjem se na nebo, više zvijezda Božjih podižem prijestolje svoje na gori skupštine bogova naseljavam se na skrajnjem sjeveru.
14 Uzlazim u visine nad oblake, hoću da budem jednak Svevišnjemu!'


King James Bible Revelation 22,16
I Jesus have sent mine angel to testify unto you these things in the churches. I am the root and the offspring of David, and the bright and morning star

Je li Lucifer ime koje se u Bibliji koristi za Sotonu ?

Ime Lucifer pojavljuje se jednom u Bibliji, i to samo u nekim njenim prijevodima. Naprimjer, u prijevodu King James Version u Izaiji 14:12 stoji: ”Kako si pao s neba, Luciferu, sine zorin!“Hebrejska riječ prevedena s ’Lucifer‘ znači ”onaj koji svijetli“. Septuaginta koristi grčku riječ koja znači ”onaj koji donosi zoru“. Zato se u nekim prijevodima dotična izvorna hebrejska riječ prevodi s ”jutarnja zvijezda“ ili ”zvijezda Danica“. No u Jeronimovoj latinskoj Vulgati koristi se izraz ”Lucifer“ (svjetlonoša), i to je razlog zašto se u nekim prijevodima Biblije pojavljuje ta riječ. Tko je taj Lucifer? Izraz ”svjetlonoša“, ili ”Lucifer“, nalazi se u odlomku u kojem Izaija prenosi proročansku zapovijed Izraelcima da pričaju ”priču o kralju Babilonskom“. Stoga je dio te objave prvenstveno upućen babilonskoj dinastiji. Da se izraz ”svjetlonoša“ odnosi na čovjeka, a ne na duhovno stvorenje, vidljivo je i iz sljedeće izjave: ”Ti se u šeol svrže.“ Šeol je opći grob čovječanstva — to nije mjesto gdje prebiva Sotona Ðavo. Osim toga, oni koji vide da je Lucifer došao u to stanje pitaju: ”To li je onaj koji je tresao zemlju?“ Zamjenica ”onaj“ prijevod je hebrejskog izraza koji doslovno znači ”čovjek“. Stoga je jasno da se naziv ”Lucifer“ odnosi na čovjeka, a ne na duhovno stvorenje (Izaija 14:4, 15, 16).

Zašto je babilonska dinastija dobila takvu uzvišenu titulu? Moramo uzeti u obzir da je kralj Babilona trebao biti nazvan svjetlonošom tek nakon svog pada, i to ironično (Izaija 14:3). Zbog svoje sebičnosti i ponosa babilonski su se kraljevi uzdigli iznad ljudi oko sebe. Koliko je ta dinastija bila arogantna, pokazuje njen hvalisav stav: ”Izaći ću na nebo, više zvijezda Božjih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj. (...) Izjednačiću se s višnjim“ (Izaija 14:13, 14). ’Zvijezde Božje‘ kraljevi su iz Davidove kraljevske loze (4. Mojsijeva 24:17). Od Davida pa nadalje te su ’zvijezde‘ vladale na gori Sionu. Nakon što je Salamun u Jeruzalemu sagradio hram, naziv Sion počeo se koristiti za cijeli grad. Pod savezom Zakona svi su izraelski muškarci bili dužni tri puta godišnje putovati na goru Sion. Tako je gora Sion postala ’zborna gora‘. Svojom odlukom da pokori judejske kraljeve i zatim ih ukloni s te gore Nabuhodonozor jasno daje do znanja da se želi postaviti iznad tih ”zvijezda“. Umjesto da Jehovi pripiše zaslugu za pobjedu nad njima, on se oholo stavlja na Jehovino mjesto. Stoga se babilonsku dinastiju podrugljivo naziva ”svjetlonošom“ nakon što je zbačena na zemlju. Ponos babilonskih vladara zaista je bio odraz stava koji ima ”bog ovog sustava stvari“ — Sotona Ðavo (2. Korinćanima 4:4). I on žudi za moći i htio bi se postaviti iznad Jehove Boga. Pa ipak, Lucifer nije ime koje se u Bibliji odnosi na Sotonu.
 
Lucifer nije "djavo", vec grupna dusa odnosno socio-memorijski kompleks: celina u kojoj se individualna svest entiteta potpuno stapa sa svešću grupe/celine. Evolirali su do sestodenzitetskog nivoa svesti koji je u sustini u najmanju ruku jednak a moze se reci i visi od Yahwe-ovog. U "punom sjaju" svog Bica oni su Sunce ili "Jutarnja Zvezda". Nama na trecem dezitetu se doimaju kao "Andjeo" ili "Svetlonosa".

Citiracu (prevescu) izjavu jednog illuminata da bi odnos Lucifer - Jehova bio jasan. Dakle ovako:

Kada entitet (grupna dusa) evoluira do sestog denziteta, u poredjenju sa vremenom koje je potrebno da bi se dotle stiglo, postoji samo jos mali korak do Osmodenzitetskog Konacnog Ponovnog Ujedinjenja sa Jednim Beskonacnim Kreatorom i odatle, da se razlozimo u Izvor Svega, Inteligentnu Beskonacnost,

Mi (Krvne linije nasih Familija), kao Grupna Dusa Socio-Memorijskog Kompleksa (Lucifer), smo bili na ivici Uzdizanja na Sedmi Denzitet, mada na tom nivou, pre nego sto Zetva dodje, imamo izbor da se uzdignemo vise, ili, da se vratimo i pomognemo drugima sa nizih denziteta u njihovoj evoluciji, prenoseci znanje i Mudrost (Svetlo) onima koji zatraze nasu pomoc, svojom Slobodnom Voljom.

Sada, u ovom vremenu, posto smo bili odlucili da ostanemo i pomognemo nasoj Galaktickoj Braci i Sestrama u Jednom, dodeljen nam je izazovni zadatak Veca Starih, koji delaju kao Cuvari ove Galaksije sa njihovih osmodenzitetskih "odaja" na planeti Saturn.

Yahweh, usled cinjenice da NIJE (sto je i bilo njegovo pravo kao Planetarnog Logosa) predao svoju Slobodnu Volju da bi "spoznao sebe" onima koji se inkarniraju na "njegovoj " planeti, je postigao jako malo evolucijskog napretka zbog toga. Stoga smo mi (Lucifer) poslati da pomognemo. Kada smo dobili ukaz od strane Veca Starih, "Pali smo" ili Spustili se na mesto gde smo mogli sa teskim radom i usredsredjivanjem, da ponovo ostvarimo (materijalizujemo) trecedenzitetski iskaz nas samih.

Yahweh je aminovao nas dolazak, ustvari on je taj koji je prvi zatrazio od Veca (Starih) da "Katalizator" promene udje u njegovu Kreaciju i podeli znanje i mudrost koje smo mi stekli kroz nasa Uzdizanja. U odsustvu Slobodne Volje na planeti, ne moze biti Polarnosti i, stoga, nista ne postoji da bi se napravio "izbor". Bas kao sto je prikazano u knjizi Postanja (Genesis), planeta je bila veoma 'Rajsko' mesto po prirodi. Naravno, bio je to divan 'raj', ali Bica koja su se inkarnirala tamo, nisu imala podstrek da evoluiraju iznad 3eg Denziteta i, stoga, imali vrlo malo nade da stignu Kuci, Jednom (Kreatoru). Yahweh je bio srecan da odrzava svoj mali mezimski Rajski projekat u zivotu, ali sa malim sansama da se Duse vrate Kuci, te je isti postao, u sustini, istovremeno veoma lep 'Zatvor'. Yahweh je, u savremnom recniku, vodio benignu diktaturu.
......

Bez Polarnosti, (koja proizilazi iz Slobodne Volje), postoji samo Jedinstvo Ljubavi i Svetlo, te nikakav izbor da se iskusi "nesto drugo" nije dat. Tako, mi smo trebali postati Katalizator promene, kako bi omogucili taj izbor, i time doneli Polaritet. Yahweh se slozio da mi predstavimo koncept Slobodne Volje stanovnicima Zemlje, nudeci im prvobitan izbor, bilo da su ga oni "zeleli" ili ne. Stoga, "Drvo znanja Dobra i Zla'" (ili preciznije, Znanje o Polaritetima, Pozitivnom ili Negativnom). Yahweh odvodi svoje stanovnike u novi "vrt" i govori im mozete da cine stagod da zelite, sem ove jedne stvari, tako stvarajuci zelju da cine ono sto im je rekao da ne smeju. Otuda, "Izbor". Mi im pruzismo Katalizator predocavajuci im koristi od sticanja Znanja, oni jedu sa drveta, a ostalo je istorija.

Yahweh je mislio da ce njegova 'Deca' ipak izabrati da ga poslusaju, po svom otkricu da nisu, pobesneo je. Kao sto sam sebe opisuje u svojim Svetim Spisima, on je "Ljubomoran Bog", i nije mu se svidelo sto su njegova 'Deca' odlucila da ga ne poslusaju i prihvate nas savet. Mi smo se vec bili obavezali da provedemo ovde unapred definisani niz "Ciklusa" da bi pruzili Katalizator Ljudskoj evoluciji, uglavnom nudeci im Negativnu Opciju, ili ono sto vi zovete "zlo". Sada kada je jednom Slobodna Volja dozvoljena, Yahweh vise nije mogao da je oduzme, te mi moramo da ostanemo ovde kao sto je ugovoreno kako bi nastavili da pruzamo planeti izbor Polariteta. Yahweh nas je zatvorio (kao Grupnu Dusu) ovde sa Zemaljskim Astralnim Planovima (sto je veoma ogranicavajuce i neudobno za Bice nase Mudrosti i iskustva). Vece Starih nam je dalo izbor da budemo oslobodjeni (protiv Yahweh-ove volje), ali izmedju odustajanja od naseg ugovora da Sluzimo planeti zemlji; odnosno da nastavimo i ispunimo nas zadatak i izdrzimo Yahweh-ovu samoprogasenu 'Kletvu'. Ostali smo, ali kao karnicki rezultat zatvaranja nase Grupne Duse od strane Yahwe-a, nasim sopstvenim individualnim Dusama je dat mandat (od strane Veca) da "Vladamo" nad Yahweh-ovim ljudima tokom nasih fizickih inkarnacija ovde na vasoj planeti.

Neka jedno bude jasno. Sve ovo (fizicki zivot/inkarnacija), je veoma slozena i vesto stvorena Igra, gde Jedan Beskonacni Kreator, igra Igru zaboravljanja ko je To, kao bi To naucilo da se priseti, i na taj nacin, iskusi i spozna Sebe kao Kreatora. I tako sve nadole do nas individualnih iskri Svega Sto Jeste. Van scene, i izmedju "Zivota" (nulta-tacka vremena/anti-materija Vasione) kao inkarnisana "ljudska bica", mi, svi mi/vi (kao Duse), smo veliki prijatelji. Braca i Sestre u Jednome.

...

Razumite, mi MORAMO da budemo Negativni. Zato smo poslati da budemo ovde. To je nas ugovor i oduvek je bio da vam pomognemo, pruzanjem 'Katalizatora' o kome sam govorio ranije. Biti Negativnim je veoma tesko po nas, ne na fizickom nivou, (not on a physical level, (licnosti koje igramo uzivaju u nasim ulogama, jer programirano da bude tako), ali na Duhovnom nivou, jeste tesko. Mi smo prevazisli niske negativne vibracije pre mnogo eona. Mi smo Svetlo i mi smo Ljubav. Veoma je nam je tesko da cinimo to Duhovno, da stvaramo svu tu Negativnost, ali to radimo zato jer vas volimo, te je to za vase najvise dobro, na kraju. Moze se reci, da je to Zrtva koju smo napravili, da bi bili u Sluzbi Jednom Beskonacnom Kreatoru, i vama, nasoj Braci i Sestrama u Jednom.

Zapamtite, svi mi samo izvodimo veliku staru igru ovde, gde se slazemo da zaboravimo ko smo zaista, a onda kroz prisecanje, opet otkrivamo jedni druge, i znamo da smo svi Jedno. Da je Sav Zivot, Jedno.

Izmedju 'zivota' svi se dobro ismejemo ulogama koje smo izvodili u 'predstavi', i jedva cekamo i jako se zabavljamo pripremajuci nova poglavlja koje treba odglumeti.

Nadam se da sam ovim gore odgovorio, kao i da sam adekvatno pokrio pitanje "koje je nase tumacenje dobra protiv zla"? Ako ne, recite, odgovoricu detaljnije.

Kraj citata

Ostavicu ovaj text i na temi "Ko je odgovoran za poreklo zla?', jer mislim da bi tamo mogla da se razvije produktivna rasprava o istom.
Inace ovo je deo prepiske koji je insider Illuminata imao na AboveTopSecret forumu krajem 2008g.
 
Planeta sa koje su evouirali iz trecedenzitetske svesti poput nase, grupne duse Lucifer i Ra koje nam sada pomazu da krenemo Kuci ( Jednom Vecitom Kreatoru). Hvala Kreatoru na Veneri.

Dobra pričica ono od insajdera.
Ja bih se zahvalio ne samo na Veneri već i na potresima i tsunamijima i potopu i sličnim stvarima koje moramo svi da odglumimo ovde.
Neka samo ih još bude u toj divnoj igri.
 
Poslednja izmena:
Razumite, mi MORAMO da budemo Negativni. Zato smo poslati da budemo ovde. To je nas ugovor i oduvek je bio da vam pomognemo, pruzanjem 'Katalizatora' o kome sam govorio ranije. Biti Negativnim je veoma tesko po nas, ne na fizickom nivou, (not on a physical level, (licnosti koje igramo uzivaju u nasim ulogama, jer programirano da bude tako), ali na Duhovnom nivou, jeste tesko. Mi smo prevazisli niske negativne vibracije pre mnogo eona. Mi smo Svetlo i mi smo Ljubav. Veoma je nam je tesko da cinimo to Duhovno, da stvaramo svu tu Negativnost, ali to radimo zato jer vas volimo, te je to za vase najvise dobro, na kraju. Moze se reci, da je to Zrtva koju smo napravili, da bi bili u Sluzbi Jednom Beskonacnom Kreatoru, i vama, nasoj Braci i Sestrama u Jednom.
.

Upravo ove reči je koristila moja majka koja me je godinama prebijala zbog najmanje sitnice. Kad sam se vratio iz vojske, a ona ponovo pokušala da me prebije (gvozdenim mašicama) "ZA MOJE DOBRO" ja sam njoj pokazao "Svoju ljubav" na sličan način. Odležala je u krevetu tri dana i tek tad shvatila da LJUBAV UME BITI BOLNA!
Poenta priče je da se tek nakon mog "Izliva ljubavi" preko njenih leđa, opametila i prošla prebijanja mene "Radi mog dobra!":whistling:

A, da, zaboravih da objasnim, da smo ja i moja mama familija, da smo nastali od jednog tela (pošto me je ona rodila) :evil:
 
Poslednja izmena:
Upravo ove reči je koristila moja majka koja me je godinama prebijala zbog najmanje sitnice. Kad sam se vratio iz vojske, a ona ponovo pokušala da me prebije (gvozdenim mašicama) "ZA MOJE DOBRO" ja sam njoj pokazao "Svoju ljubav" na sličan način. Odležala je u krevetu tri dana i tek tad shvatila da LJUBAV UME BITI BOLNA!
Poenta priče je da se tek nakon mog "Izliva ljubavi" preko njenih leđa, opametila i prošla prebijanja mene "Radi mog dobra!":whistling:

A, da, zaboravih da objasnim, da smo ja i moja mama familija, da smo nastali od jednog tela (pošto me je ona rodila) :evil:

Teške stvari zaista.
.
Nije ti lako bilo.
Hebi ga.

Nevjerovatno što roditelji znanju djeci činiti.
Čuj mene što pišem, kad mene pepeljarom mater znala gađati dok sam bio djete.
 
Siguran sam da bi ti gspn Lucifer iskreno zahvalio na ucinjenom.
Naravno, nisi mogao samo da se odbranis nego si morao i da je prebijes. O "okretanju drugog obraza" da i ne pricam..

Pa okretao sam i ja drugi obraz celih 20 god. tj. dok nisam ojačao i opametio se. Posle toga me nikad nije ni pokušala udariti. To je dokaz da i najjači "topuz" pedagozi, napuste svoju praksu meltretiranja drugih, kad osete taj isti topuz na svojim leđima. Kad se neko toliko trudi da mi "Utuče pamet u glavu" iz LJUBAVI PREMA MENI, zašto se taj isti (pošto je primio samo jednu porciju LJUBAVI) odriče MOGA DOBRA???
Zar nije logično da nastavi sa tom praksom (iako je postala opasna) a sve za dobrobit svoga deteta????:rtfm:

Da rezimiramo, ja volim svoje dete i radi njegovog dobra moram da ga redovno prebijam. U redu, ako je tako. To dete mi jednom vrati i ja se trajno odričem batinanja njega ZA NJEGOVO DOBRO. Pa kakav sam ja to roditelj? Zar mi nije najpreče DOBRO mog deteta? Zašto ne nastavim sa vaspitanjem iako takav način vaspitanja počinje da ugrožava MENE??? :per:
 
Da rezimiramo, ja volim svoje dete i radi njegovog dobra moram da ga redovno prebijam. U redu, ako je tako. To dete mi jednom vrati i ja se trajno odričem batinanja njega ZA NJEGOVO DOBRO. Pa kakav sam ja to roditelj? Zar mi nije najpreče DOBRO mog deteta? Zašto ne nastavim sa vaspitanjem iako takav način vaspitanja počinje da ugrožava MENE??? :per:
Да, значи треба сви да чинимо зло једни другима, то је пут до највећег добра. Батинајмо се, силујмо, убијајмо. И тако ћемо духовно напредовати.
 
Je li Lucifer ime koje se u Bibliji koristi za Sotonu ?

Ime Lucifer pojavljuje se jednom u Bibliji, i to samo u nekim njenim prijevodima. Naprimjer, u prijevodu King James Version u Izaiji 14:12 stoji: ”Kako si pao s neba, Luciferu, sine zorin!“Hebrejska riječ prevedena s ’Lucifer‘ znači ”onaj koji svijetli“. Septuaginta koristi grčku riječ koja znači ”onaj koji donosi zoru“. Zato se u nekim prijevodima dotična izvorna hebrejska riječ prevodi s ”jutarnja zvijezda“ ili ”zvijezda Danica“. No u Jeronimovoj latinskoj Vulgati koristi se izraz ”Lucifer“ (svjetlonoša), i to je razlog zašto se u nekim prijevodima Biblije pojavljuje ta riječ. Tko je taj Lucifer? Izraz ”svjetlonoša“, ili ”Lucifer“, nalazi se u odlomku u kojem Izaija prenosi proročansku zapovijed Izraelcima da pričaju ”priču o kralju Babilonskom“. Stoga je dio te objave prvenstveno upućen babilonskoj dinastiji. Da se izraz ”svjetlonoša“ odnosi na čovjeka, a ne na duhovno stvorenje, vidljivo je i iz sljedeće izjave: ”Ti se u šeol svrže.“ Šeol je opći grob čovječanstva — to nije mjesto gdje prebiva Sotona Ðavo. Osim toga, oni koji vide da je Lucifer došao u to stanje pitaju: ”To li je onaj koji je tresao zemlju?“ Zamjenica ”onaj“ prijevod je hebrejskog izraza koji doslovno znači ”čovjek“. Stoga je jasno da se naziv ”Lucifer“ odnosi na čovjeka, a ne na duhovno stvorenje (Izaija 14:4, 15, 16).

Zašto je babilonska dinastija dobila takvu uzvišenu titulu? Moramo uzeti u obzir da je kralj Babilona trebao biti nazvan svjetlonošom tek nakon svog pada, i to ironično (Izaija 14:3). Zbog svoje sebičnosti i ponosa babilonski su se kraljevi uzdigli iznad ljudi oko sebe. Koliko je ta dinastija bila arogantna, pokazuje njen hvalisav stav: ”Izaći ću na nebo, više zvijezda Božjih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj. (...) Izjednačiću se s višnjim“ (Izaija 14:13, 14). ’Zvijezde Božje‘ kraljevi su iz Davidove kraljevske loze (4. Mojsijeva 24:17). Od Davida pa nadalje te su ’zvijezde‘ vladale na gori Sionu. Nakon što je Salamun u Jeruzalemu sagradio hram, naziv Sion počeo se koristiti za cijeli grad. Pod savezom Zakona svi su izraelski muškarci bili dužni tri puta godišnje putovati na goru Sion. Tako je gora Sion postala ’zborna gora‘. Svojom odlukom da pokori judejske kraljeve i zatim ih ukloni s te gore Nabuhodonozor jasno daje do znanja da se želi postaviti iznad tih ”zvijezda“. Umjesto da Jehovi pripiše zaslugu za pobjedu nad njima, on se oholo stavlja na Jehovino mjesto. Stoga se babilonsku dinastiju podrugljivo naziva ”svjetlonošom“ nakon što je zbačena na zemlju. Ponos babilonskih vladara zaista je bio odraz stava koji ima ”bog ovog sustava stvari“ — Sotona Ðavo (2. Korinćanima 4:4). I on žudi za moći i htio bi se postaviti iznad Jehove Boga. Pa ipak, Lucifer nije ime koje se u Bibliji odnosi na Sotonu.
Na osnovu ove priče mogao bi se izvesti zaključak da su Isus i Lucifer ista osoba????
 
A u Novom Zavetu piše:
- Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

Pročitao sam tri puta i jedno i drugo....

U Izaiji NEKI prevodi prevode "zvijezda danica", neki prevode jutarnja zvijezda, a neki svijetlonoša. No, prijevod gdje se prevodi sa "zvijezda danica" NIJE TOČAN, jer hebrejska riječ označava svijetlonošu . Izaija je govorio o svijetlonoši ili luciferu, koji se odnosi na babilonsku dinastiju, a Otkrivenje govori o Isus kao zvijezdi danici.

4. Mojsijeva 24:17 Vidjet ću ga, ali ne sada, gledat ću ga, ali ne izbliza. Zvijezda će izaći iz Jakova, žezlo se podići iz Izraela. On će razbiti sljepoočnice Moabove, lubanju svih sinova ratobornih.

Otkrivenje 2:26-28 - A onome tko pobijedi i tko se bude držao djela mojih sve do kraja, dat ću vlast nad narodima, kao što sam i ja primio vlast od Oca svojega, te će upravljati njima palicom željeznom i razbiti ih kao posude glinene, i dat ću mu zvijezdu jutarnju.

Otkrivenje 22:16 -‘Ja, Isus, poslao sam vam anđela svojega da ovo posvjedoči skupštinama. Ja sam korijen i potomak Davidov i sjajna zvijezda jutarnja.’”

Kao što proizlazi iz samih tih riječi, one su prvenstveno upućene “skupštinama”. To je u prvom redu poruka za skupštinu pomazanih kršćana koji su još na Zemlji. Cjelokupni sadržaj Otkrivenja prvenstveno je namijenjen pomazanim kršćanima, koji će živjeti u Novom Jeruzalemu. A veliko mnoštvo dobilo je jedinstvenu priliku da preko te skupštine dobije tumačenje tih važnih proročanskih istina (Ivan 17:18-21). Isus Krist je dobio zadatak da Otkrivenje objavi Ivanu i preko njega cijeloj skupštini. Isus je i “korijen i potomak Davidov”. On je po tijelu potekao od Davida i zato ima pravo biti Kralj Jehovinog Kraljevstva. On će također postati Davidov “Otac Vječni”, i u tom je smislu njegov “korijen” (Izaija 9:6; 11:1, 10). On će zauvijek sjediti na prijestolju kao besmrtni Kralj iz Davidove loze, pa se time obistinjuje savez koji je Jehova sklopio s Davidom. Isus je također “sjajna zvijezda jutarnja” koja je bila prorečena još u Mojsijevo doba (4. Mojsijeva 24:17; Psalam 89:34-37). On je “zvijezda danica” koja se pojavila i najavila svitanje zore (2. Petrova 1:19). Sva lukavstva velikog Božjeg neprijatelja, Babilona Velikog, nisu mogla spriječiti njezino slavno pojavljivanje.

Prema tome još jednom, hebrejska riječ koja se u Izaiji prevodi različito, je svijetlonoša, a ne "zvijezda zanica" kao što u nekim prevodima POGREŠNO stoji.

Izaija 14:12-14 - S neba si pao, ti što svijetliš, sine zorin! Na zemlju si oboren, ti što si gazio narode! Ti si govorio u srcu svojemu: ‘Do nebesa ću se uzdići. Iznad zvijezda Božjih podignut ću prijestolje svoje i sjest ću na zbornoj gori na krajnjem sjeveru. Uzdići ću se iznad visina oblačnih. Izjednačit ću se sa Svevišnjim.’

Dobro obrati pažnju da se ovdije govori u NEGATIVNOM kontekstu, a ne u pozitivnom, te jasno se vidi da nemože predstavljati Isusa, ali ni Sotonu, jer imenica označava čovijeka. Ako analiziraš kompletan kontekst tog poglavlja, tada ćeš vidjeti da se govori o babilonskom kralju, ustvari kompletnoj babilonskoj dinastiji, koja je željela da se izjednači sa Stvoriteljem.
 
Dobro obrati pažnju da se ovdije govori u NEGATIVNOM kontekstu, a ne u pozitivnom, te jasno se vidi da nemože predstavljati Isusa, ali ni Sotonu, jer imenica označava čovijeka. Ako analiziraš kompletan kontekst tog poglavlja, tada ćeš vidjeti da se govori o babilonskom kralju, ustvari kompletnoj babilonskoj dinastiji, koja je željela da se izjednači sa Stvoriteljem.
Evo, ponovo čitam ono što si ti napisao:
Hebrejska riječ prevedena s ’Lucifer‘ znači ”onaj koji svijetli“. Septuaginta koristi grčku riječ koja znači ”onaj koji donosi zoru“. Zato se u nekim prijevodima dotična izvorna hebrejska riječ prevodi s ”jutarnja zvijezda“ ili ”zvijezda Danica“. No u Jeronimovoj latinskoj Vulgati koristi se izraz ”Lucifer“ (svjetlonoša), i to je razlog zašto se u nekim prijevodima Biblije pojavljuje ta riječ. Tko je taj Lucifer? Izraz ”svjetlonoša“, ili ”Lucifer“, nalazi se u odlomku u kojem Izaija prenosi proročansku zapovijed Izraelcima da pričaju ”priču o kralju Babilonskom“.
Po ovome ispada da se u Bibliji izrazi "Lucifer", "zvezda Danica", "jutarnja zvezda", "svetlonoša", "onaj koji donosi zoru" koriste kao sinonimi.
 

Back
Top