EUROVISION 2010

Da li vam se svidjaju nas predstavnik i pesma?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Frank1e

Aktivan član
Poruka
1.226
Blizi se ovaj u evropi najprestizniji muzicki dogadjaj, pa mislim da je pravo vreme da se otvori tema... Iako mnogi osporavaju ovaj festival, on bez dileme privlaci paznju svih i ima ogromnu gledanost... Neke zemlje su vec odredile svoje takmicare za Oslo... Mi cemo to uciniti za dve nedelje. Poznati su nasi kandidati... Ko bi voleli da predstavlja nasu zemlju? Sta mislite o ''tandemu'' Bregovic-Tucakovic koji je radio muziku i tekst za naseg predstavnika...
Sta mislite o novom sistemu takmicenja( nema vise beovizije)?
Dakle, sve vezano za eurosong?
 
Blizi se ovaj u evropi najprestizniji muzicki dogadjaj, pa mislim da je pravo vreme da se otvori tema... Iako mnogi osporavaju ovaj festival, on bez dileme privlaci paznju svih i ima ogromnu gledanost... Neke zemlje su vec odredile svoje takmicare za Oslo... Mi cemo to uciniti za dve nedelje. Poznati su nasi kandidati... Ko bi voleli da predstavlja nasu zemlju? Sta mislite o ''tandemu'' Bregovic-Tucakovic koji je radio muziku i tekst za naseg predstavnika...
Sta mislite o novom sistemu takmicenja( nema vise beovizije)?
Dakle, sve vezano za eurosong?

svake godine, sa napretkom tehnologije, ovo takmichenje sve vishe poprima aspekt vizuelnog ugodjaja i to daleko vishe nego zvuchnog!! Pirotehnika, scenski efekti itd... Pesme uchesnika su toliko medjusobno razlichite DA SU SVE ISTE, originalnost je nestala, nestalo je vishe bilo shta shto ima veze sa muzikom, pa se zato uvode vizuelni efekti da se ljudima dochara kakav takav ugodjaj! Novi sistem takmichenja se razlikuje od beovizije po tome shto ce ljudi biti poshtedjeni smaranja i bacanja para na dopune kredita da bi izglasali svog imbecilnog favorita (jedini koji me je tu ikad odushevio je Trkulja i to je to) kako bi se shto vishe obrukali sa imbecilnom pesmom PRED CELIM SVETOM! Mislim ekipa koja pravi pesme je u osnovi ekipa Sashe Popovica tako da mislim da znam shta se moze ochekivati, osim tuzbe nekog stranog izvodjacha za kradju muzike jer znamo da je Bregovic tome sklon!!! Znachi iz godine u godinu je samo takmichenje sve gore ali nishta nije gore od izvodjacha koje shalje nasha divna kanalizacija od drzave....
 
Kakva drzava takav i izbor...
Jos malo pa nista sto je zvanicno reprezent Srbije nece imati ikakve veze sa reprezentovanjem mene...
Smanjenje troskova je jos vece ako se objavi konkurs, postave kandidati na youtube i na rapidshare u mp4 i uvede glasanje koje ce ionako biti na neki nacin, sms ili authorized....

Prvi dobije za svoj spot 1k e, drugi 1ke, a treci 500 e.....
Ostatak profita i koristi dobija prvi kad ucestvuje i preko medija, tu idu troskovi, ostatak koristi i drugo plasirani i trece plasirani dobijaju takodje preko prestiza i marketinga...jer uvek postoji interes za drugog i treceg na listi...

Nego ovo je em supacka, em sve gluplja, em seljacka zemlja....
Gomila seljosa koji se jedva uzdrzavaju da ne kopaju nos na skupstinama i u vladi vodi drzavu, vodi institucije i saradjuje sa bivsim krimosima sadasnjom elitom...

I mi hocemo tehnicko , eticko i kulturno da se predstavimo kao zemlja koja vredi...hm....

Vise ne iznosim ideje i dobre pronalaske u ovoj zemlji , jer videh na drugima kako su prosli , a to je da se crveni posten covek ne nedelju dana vec godinu dana i vise...
Ne jednom prilikom i ne zbog sitnih inovacija i sitnih poboljsanja....
Greb i ko koga p....je igra koja se skoro stalno igra na ovim prostorima...

Sad cemo trositi pare kako da objasnimo ljudima da je kreativni element jednog coveka bolje resenje od kreativnog dostignuca njih 40 ili vise....

Ali mislim da vecina ljudi nece to ni primetiti ni shvatiti....
Nije ni bitno da li se pretvaraju da nisu shvatili ista ili stvarno to nisu shvatili, rezultat je ocekivan...

Bar ne vicem vise kako smo jadni, jer mi je jasno kako se radi...kod nas je nacionalno sinonim za pljacku i okoristenje...

-----------------------------------------
Dakle sretno izabranoj pesmi koja god da bude, a bilo bi lepo da publika glasa sto vise ne bi li sledece godine imali za organizaciju konkursa , da se ne grebu stalno politicari i medijski radnici od Marine i Brege...
Znaci svako po 3 glasa za preporod srpske TV, da nam ne izumre orginalnost u muzici...
 
O boze koje budale....Ljudi nemaju ovde za leba a sada mi da bacamo pare na Evroviziji. I sada 80% drzave ima misljenje,sace oni nas tamo da obrukaju jaooooo. Sta ima da nas obrukaju,to je osrednje takmicenje gde uglavnom pobedjuju zemlje kao Srbija ...To kod nas treba da se ukine odma,jer svi samo nesto kritikuju,a nemaju veze sa zivotom...
 
Svi ste 99% upravu... Nazalost, danas politika je prisutna svuda pa i u muzici... Od 10 kandidata za pola njih nisam ni cuo tako da ne mogu ni da ih komentarisem... Cudno je to sto je Brega za tri dana napisao te tri kompozicije, a Marina je vec izvadila neki od svojih milion tekstova... Mislio sam da posle onog od prosle godine ne moze gore, ali cini se da ipak moze... Ja inace i ne slusam nesto nasu muziku, uglavnom strano i to sedamdesete i zlatne osamdesete iako sam dosta mladji... Naravno, svake godine pratim eurosong i oseca se takmicarski duh izmedju zemalja... Nekako to dozivljavam kao i svako takmicenje u sportu... Eurosong izbaci svake godine par pesama koje postanu hitovi preko leta i onda se zaborave...
 
ovo i mogucih predstavnika:

Minja Samardžić, Marija Lazić, Emina Jahović, Željko Vasić, Nenad Ćeranić, Milan Stanković, Marko Vulinović, Oliver Katić, Adil Maksutović i Jelena Marković...:confused:
 
ovo i mogucih predstavnika:

Minja Samardžić, Marija Lazić, Emina Jahović, Željko Vasić, Nenad Ćeranić, Milan Stanković, Marko Vulinović, Oliver Katić, Adil Maksutović i Jelena Marković...:confused:

Ja cula da ce nas predstavljati ili Milan Stankovic ili Ceca........ Sa ovim prvim ce posteno da nas isprozivaju po svetu ako nas bude predstavljao:(
 
od ovih 10 kandidata cuo sam samo za Milana Stankovica(iz dobro poznatih razloga) i za Eminu... Za ostale prvi put cujem... Stvarno ne vidim nekog ko bi mogao da nas predstavlja, i da mi pritom bude drago sto on predstavlja srbiju... Ja cu i ove godine da navijam za neku drugu zemlju...
 
Pa oni se hvale sa stiklom...kao euro uspehom....
Pored dujmica nemam pojma kako su prosli brega......i marina...

Kad pogledam i tradiciju i plasman hrvatske pop scene , mnogo su bolji od brega trubadura, ali pink se gleda i u hrvatskoj....
Kompromis je da zamolimo pevace koji su dali nesto Sasi ili Marini pa ce uspeti sigurno na Grandu da otpevaju nesto od dobrih pesama na grandu u svom aranzmanu...
Jedino je to nacin da se malo popravi ukus publike....bar malo...

Nije to strasno meni....I molicu neke falshere da probaju da otpevaju melodije koje nisu tri tona....
Pomalo se osecam kao Vuk Karadzic u Srbiji u ono doba....oko mene sprdnja i namestaljke...
 
Sta kazete da prvo poslusamo pesmu koja ce nas predstavljati pa da tek onda, sto bi se reklo, bacamo hejt... Ni ja, da budem iskren, nisam cuo ni za jednog od kandidata osim za Eminu Jahovic, ali to ne znaci da su ostali losi. Sumnjam da ce ljudi iz RTS-a dozvoliti da nas predstavlja neko ko nije dorastao zadatku. Hrvati mozda imaju bolju pop scenu, ali sigurno nemaju bolje kompozitore, inace mislite da bi Severina angazovala Bregu i Marinu za svoj album da u Hrvatskoj ima neko imalo bolji od njih sto se tice pop muzike?

Ne kazem ni da ce pesma biti dobra, ni da ce biti ozbiljna, ni da ce pevac biti dobar, samo kazem da sacekamo svi da poslusamo pesmu pa da onda kritikujemo
 
Sto se ovako promenio u faci... I jel ovo sa nekih proba za eurovision... Bolja mu je Believe i spot je ok onako pomalo zalostan al je ok...

ne znam, odakle ove slike... pa Dima, posto mu pratim karijeru, znam da stalno menja imidz... Zavoleo sam ga ne eurosongu 2006-te... Slusam ga i na ruskom, spanskom i engleskom(ima dvadesetak pesama na engleskom), producent mu je timberland... Da '' Believe '' je bolja s obzirom da je i pobedila... inace spot za koji kazes da je zalostan je istinit... Decko kome je posvecen je bio bolestan, i bila je neka reklama u rusiji da mu se pomogne... skupa operacija i to... Dima je video to i odmah pozvao prijatelje i dali su novac za operaciju ali je decko ipak preminuo kasnije na dan finala eurosonga... Dima je njemu posvetio pobedu... Kao uostalom i spot, celu pesmu... Uostalom pogedaj... Vrlo tuzno...

 
Evo sad odgledah ovaj link.. Boze kako mi zao.. Ja nisam znala da je taj decak umro a Dima se bas potrudio.. Znala sam da je istinit spot ali nisam znala za decaka.. Jako,jako tuzno..
 
Poslednja izmena:
Evo stihova za nasu pesmu :blajk: :bljak: :bljak: :bljak:
“Iš, iš, Iš… Ja sam fina, fina devojčica, a ti bi ispod suknjice pipao šunkice… Seks je musaka…. Ding-dong, ping-pong, ti si mazan i namazan” stihovi su pomenute pesme.
 

Back
Top