Bog-Drvo

martta

Primećen član
Poruka
899
Bog je jedan, ali u isto vreme, On je mnoštvo. Drvo je jedno, ali ima veoma mnogo grana. Kada gledaš granu, osećaš da je to drvo. Kada gledaš u list, osećaš da je i to drvo. Slično tome, Bog može da izgleda drugačije iz različitih uglova. On je, međutim, isti Bog. Sve religije su deo jednog Boga-Drveta. Ovo Bog-Drvo ima mnogo grana, cvetova i plodova.

Ako se popneš na drvo i odmoriš se na nekoj grani, da li će drvo biti nezadovoljno?

Slično tome, ako uzmeš cvet ili plod, bez obzira sa koje grane, Bog-Drvo će biti zadovoljno, jer je svaka grana nerazdvojni deo samog Drveta.

Da li postoji bilo kakva stvarna razlika između jedne religije i neke druge?
Zar postoji temeljna razlika između jedne religije i neke druge, zar svaka religija ne otelovljuje krajnju Istinu?
Da li je svaka religija u pravu, potpuno u pravu, zato što svaka religija prenosi poruku Istine na svoj sopstveni način?
Zar ne postoji samo jedna Istina, ali je različiti ljudi drugačije zovu?
Tvoja religija može da kaže jednu stvar, a moja religija može da kaže nešto drugo. Naše se religije, međutim, nikad neće razlikovati kada je u pitanju najviša Istina?

Krajnji Cilj svake religije je ostvarenje najviše Istine. Na putu ka našem Cilju, možda nećemo razumeti jedno drugo.

Zašto?

Da li upravo zato što postoji mnogo puteva koji vode do Cilja? Neko će slediti jedan put, a neko drugi će slediti neki drugi put. Svaki put može da nam ponudi težnju. Neko će reći da je njegov put daleko najbolji zato što ga zadovoljava. Neko drugi će reći da je najbolji njegov put. Ali, kada oboje dostignu svoje odredište, biće na istom Cilju: Istini. U Istini ne postoji sukob; Istina ili Ostvarenje Boga prevazilaze sve religije.


Bog je načinio mnoge puteve
Što ka Njemu vode
Jer On želi da udovolji
Svakoj osobi na njen sopstveni način,
Kao što On sam želi da bude zadovoljen
Na Svoj sopstveni način.

Religija kaže:

„Ako me prihvatiš na moj način,
Onda si dobar."

Duhovnost kaže:

„Ne moraš da slediš moj put.
Sledi svoj sopstveni put duševno
I dostigni svoj suđeni cilj."
 
Bog je jedan, ali u isto vreme, On je mnoštvo. Drvo je jedno, ali ima veoma mnogo grana. Kada gledaš granu, osećaš da je to drvo. Kada gledaš u list, osećaš da je i to drvo. Slično tome, Bog može da izgleda drugačije iz različitih uglova. On je, međutim, isti Bog. Sve religije su deo jednog Boga-Drveta. Ovo Bog-Drvo ima mnogo grana, cvetova i plodova.

Ako se popneš na drvo i odmoriš se na nekoj grani, da li će drvo biti nezadovoljno?

Slično tome, ako uzmeš cvet ili plod, bez obzira sa koje grane, Bog-Drvo će biti zadovoljno, jer je svaka grana nerazdvojni deo samog Drveta.

Da li postoji bilo kakva stvarna razlika između jedne religije i neke druge?
Zar postoji temeljna razlika između jedne religije i neke druge, zar svaka religija ne otelovljuje krajnju Istinu?
Da li je svaka religija u pravu, potpuno u pravu, zato što svaka religija prenosi poruku Istine na svoj sopstveni način?
Zar ne postoji samo jedna Istina, ali je različiti ljudi drugačije zovu?
Tvoja religija može da kaže jednu stvar, a moja religija može da kaže nešto drugo. Naše se religije, međutim, nikad neće razlikovati kada je u pitanju najviša Istina?

Krajnji Cilj svake religije je ostvarenje najviše Istine. Na putu ka našem Cilju, možda nećemo razumeti jedno drugo.

Zašto?

Da li upravo zato što postoji mnogo puteva koji vode do Cilja? Neko će slediti jedan put, a neko drugi će slediti neki drugi put. Svaki put može da nam ponudi težnju. Neko će reći da je njegov put daleko najbolji zato što ga zadovoljava. Neko drugi će reći da je najbolji njegov put. Ali, kada oboje dostignu svoje odredište, biće na istom Cilju: Istini. U Istini ne postoji sukob; Istina ili Ostvarenje Boga prevazilaze sve religije.


Bog je načinio mnoge puteve
Što ka Njemu vode
Jer On želi da udovolji
Svakoj osobi na njen sopstveni način,
Kao što On sam želi da bude zadovoljen
Na Svoj sopstveni način.

Religija kaže:

„Ako me prihvatiš na moj način,
Onda si dobar."

Duhovnost kaže:

„Ne moraš da slediš moj put.
Sledi svoj sopstveni put duševno
I dostigni svoj suđeni cilj."


Vidi, vidi, vidi...Šri Čin Moj...Nastavak toga što si pastovao ima O V D E
 
Vi ste postavili link pre od mene ali nisam to odatle prepisala.Nema ni veze,vazno je da ima puno pitanja o kojima mozemo raspravljati i videti da je Bog jedan.
 
Problem sa organizovanim religijama je što svaka samouvereno tvrdi kako zna pravi put i da je Istina kod njih, baš.
Naravno, to je glupavo, jer ako Istina i postoji, moze biti samo jedna, tako da...ne mogu svi putevi biti pravi.
Bog je drvo zato sto ima puno religija i sve vode do njega....? Pa to je baš veselo razmisljanje, ali nažalost, Bog ne postoji.
 
Da, Bog jeste jedan :) :zpozdrav:

Jedan je bog TOT


tot_zeleno.gif


recimo
 
Problem sa organizovanim religijama je što svaka samouvereno tvrdi kako zna pravi put i da je Istina kod njih, baš.
Naravno, to je glupavo, jer ako Istina i postoji, moze biti samo jedna, tako da...ne mogu svi putevi biti pravi.
Bog je drvo zato sto ima puno religija i sve vode do njega....? Pa to je baš veselo razmisljanje, ali nažalost, Bog ne postoji.

Razlika između Boga i čovjeka
je u tome što Bog gospodari neznanjem,
a neznanje gospodari čovekom.
 
Jel zabranjeno?
Zašto ti spamuješ... stvarno mi nisi jasna.

Ni ti meni nisi jasna,nije zabranjeno ali ako te neinteresuje sta se pravis onda tu.
Ja hocu da pricamo o tome da li je Bog jedan i da li i ovo spada u pogresna razmisljanja a ne da pricamo ko sam ja i ko si ti i da li su moja razmisljanja dobra a tvoja losa,bas me i briga za to.Imas li stav o ovom pitanju: Da li je svaka religija u pravu, potpuno u pravu, zato što svaka religija prenosi poruku Istine na svoj sopstveni način?
 

Back
Top