Dozvole 2010

2big

Obećava
Poruka
78
Jel ima neko hrabar ko je kupio dozvolu za 2010? Mislim, svega sam se naslusao/ Od toga da vazi za sve vode, do toga da vazi na 70% voda u srbiji (navodno u onih 30% su razni reviri, privatizovana jezera i sl.) pa do toga da je cela Vojvodina izuzeta! Ima li neko pravu informaciju?
 
skontas gde kupujes dozvolu, i vidis sta to "preduzece" pokriva. Znaci ja sam iz NS-a, i kupujem u Vodama Vojvodine dozvolu, izadje mi oko 4500 za celu vojvodinu, a za sve sto ne pokriva imas doplatu da kupis. Npr. za Moravu bih morao doplatu da platim. Odprilike je tako. Plus sto je regulisano malo drugacije ulov robe i odnosenje iste kuci. Imam neku sliku tog odreska pa ako te zanima, mogu okaciti.
 
Nije tako ni otprilike ni... dozvola je JEDINSTVENA, znaci kupis je u NS vazi ti i za Juznu/Zapadnu i Veliku Moravu, ove godine verovatno nece biti doplatnih revira, iduce godine ce verovatno biti izuzet poneki izdasniji teren ili prirodni rezervat za koji ce trebati doplatna dozvola i nece smeti biti vise od 10% cene dozvole, niti ce smeti zauzimati vise od 30% teritorije tog korisnika, a ja sam kupio dozvolu pre 2 meseca i kostala me 5100 dindzora, krece se i do 5500 dindzora, to o 4500 dindzora zaboravite, dodaju na to PDV, clanarinu ribolovackom udruzenju i ode preko 5000 dindzora!
Pozdrav :cool:
 
Hvala na odgovorima. Eto i ovde su razne informacije (umalo) dovele do zabune. Navodno u Beogradu se kupuje dovla gazdinstva Srbijasume, u NS Vojvodina Vode i sl. I sad zbog toga jedna dozvola trazi doplatu za drugo gazdinstvo...
Pogledao sam jos malo po netu i zakljucio sam da su stvari ipak takve kako Lomnica_city kaze. Jedino mi nije jasno kako nigde nema spisak izuzetih voda, niti napomene da ih nema i sl. Cini mi se da cekaju prolece i naglo povecanje broja ribolovaca pa da definisu izuzetke.
 
Ne postoji dozvola ovog ili onog korisnika, dozvola je Republike Srbije i nema doplate ako je kupite recimo u NS i idete na "tudj" teren, to je bilo prosle godine ali samo medju par korisnika, sada je dozvola jedinstvena za celu Srbiju, a te Srbija sume su nazalost izmuvali i Srbija-Zapad ili Jugozapad, ne secam se, i sad ce biti rasulo kao i tamo gde su ovih 10-ak godina gazdovali.
Pozdrav :cool:
 
Mislim da jos nije odradjena kategorizacija voda jer se bukvalno pre par dana saznalo po kom sistemu ce smeti da se uvode posebne kategorije, na mojoj dozvoli ne pise nista odnosno nije zaokruzeno nista, mozda AP Vojvodina izdaje drugaciju dozvolu IAKO bi trebalo da je jedinstvena za celu Srbiju (znaci da je stampa Republika Srbija SVIMA)?
Pozdrav :cool:
 
Pozdrav, da li neko zna kako se krecu cene dozvola za pecanje na Tisi ? ( kod zabaljskog mosta) ili onaj rukavac pored tise, kod neke brane. Nacuo sam neke price da je dnevna dozvola koju placas cuvaru na licu mesta 900 dinara. I takodjeR me interesuje sta cuvar moze da uradi ako npr dodje a ja sve stapove povadim i strpam u sator.. tacnije da li ima dozvolu da mi pretura po satoru ?
 
sad sam proverio u muriji, sme da ti oduzme opremu samo uz prisustvo policije. nije ovlasten da ti pretura po satoru i autu, a to se moze izvrsiti uz prisustvo policije. sve u svemu .. kupiti dnevnu dozvolu :) posto mi se ne isplati da kupujem godisnju, posto pecam jednom u godinu dana.
 
e pandur nema pojma.. kako bih se ispalio da sam ga poslusao... evo sta kaze zakon.

Овлашћења рибочувара
Члан 13.
У вршењу својих послова рибочувар, као службено лице, дужан је да
предузме следеће мере:
1) затражи од лица затеченог на риболовној води, или у непосредној
близини риболовне воде, или у риболову, да покаже исправе којима се утврђује
његов идентитет и дозволу за привредни риболов, односно дозволу за
рекреативни риболов;
2) изврши преглед објеката, пловних објеката, возила, риболовног
алата, опреме и улова и да утврди да ли се риболов обавља у складу са овим
законом;

3) приступи свакој риболовној води на рибарском подручју у циљу
контроле;
4) врши продају дневних, вишедневних и доплатних дозвола за
рекреативни риболов;
5) привремено одузме дозволу за привредни или рекреативни риболов,
средства, алат и опрему, као и друге предмете пронађене на риболовној води
или у њеној непосредној близини, ако постоји основана сумња да су
употребљени или намењени за извршавање радњи које су забрањене овим
законом;
6) одузме улов уколико постоји основана сумња да је риба уловљена у
супротности са одредбама овог закона;
7) и друге послове у складу са Програмом управљања рибарским
подручјем.
О извршеном привременом одузимању докумената, средстава, алата,
опреме и улова, рибочувар издаје лицу од кога је извршио привремено
одузимање потврду о томе.
Одузета средства, алате, опрему, улов, као и документа из става 1.
тачка 5. овог члана рибочувар је дужан да без одлагања преда кориснику.
 
AKO se stapom grabulja, oduzima se trajno i koristi kao dokaz na sudu (sad se za to krivicno odgovara, jedan je za 3 kila skobalja, i po sarance i somce od kilo dobio 100 000 kazne, drugi za par skobalja 30 000), AKO se koristi za ribolov bez dozvole i ista se kupi u doglednom roku, vratice ti isti, ako ne onda pisi propalo, plus sto se po novom zakonu dnevna dozvola kupije DAN PRE ribolova!
Pozdrav :cool:
 
Pozdrav, da li neko zna kako se krecu cene dozvola za pecanje na Tisi ? ( kod zabaljskog mosta) ili onaj rukavac pored tise, kod neke brane. Nacuo sam neke price da je dnevna dozvola koju placas cuvaru na licu mesta 900 dinara. I takodjeR me interesuje sta cuvar moze da uradi ako npr dodje a ja sve stapove povadim i strpam u sator.. tacnije da li ima dozvolu da mi pretura po satoru ?

Ja vec 2 god idem na pecanje na Tisu kod Titela i nikada niko nije ni svratio da pita za dozvolu...

Mada.. mislim da je izvadim... Aj nije skupo..
 
Pozdrav !
Potpuno podrzavam politiku naplate dozvola, kontrole itd. ali pitao bih nesto...
Gde smo tu mi, rekreativci, povremeni pecarosi, pecarosi na plovak, vikendasi, jednostavno zaljubljenici u prirodu ?
Da nije malo PUNO 5000/500 din za godisnju i dnevnu dozvolu ?! 500 din. dnevno za izlet na vodi i shaku kedera ?! Za moju relaxaciju na javnoj povrsini ? Kao da cu da izlovim 10 T ribe ?
OK, ali neka kategorija recimo 2000/200 din. za rekreativce, zar to ne bi bilo neki dobar kompromis ? Niti sam ja onda "ilegalac, a ima i para za riblji fond. Em legalno em korisno...
Mislim 5000 din kosta karta za VIP lozu ( prvi red ) na koncertu Eric Claptona, 200 din je bila celodnevna ulaznica za spektakl na Batajnici...Pasosh ( ! ) je manje od 5000 a traje 10 god. i pokriva vecu povrsinu...a kila babuske ~100 din.
 

Back
Top