Lijepe obrve

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Lijepe obrve

Najbolji način za odstranjivanje suvišnih dlačica je čupanje. Za to je potrebna kvalitetna pinceta, ogledalo i odgovarajuće svjetlo. Dlačice čupamo u smjeru rasta.

Za određivanje dužine obrva potreban vam je štapić ili olovka. Naslonite štapić na spoljašnju stranu nosa i držite ga uspravno, pa tamo gdje štapić presijeca obrvu, tu treba da bude početak obrve. Sve ostalo prema korijenu nosa je višak koji morate odstraniti.

Naslonite štapić na sam spoljašnji kraj oka i tamo gdje on presijeca obrvu, tu je kraj obrve. Sve što ide dalje prema sljepoočnici je nepotrebno.

Najistureniji dio luka obrve treba da bude od prilike na liniji koja se sječe sa obrvom, a koja kreće od vrha nosa i prolazi kroz zjenicu.

obrve%20cupanje%201.jpg

Potrebno je iščupati sve dlačice iznad korjena nosa, jer one ukazuju na neurednost cijelog lica.

Trenutno je moderan prirodan izgled obrva, ali uredan i sa odgovarajućim oblikom.

Tanke obrve koje su iste debljine u svim svojim djelovima i koje su dugačke samo koliko i oko su van trenda. One treba da budu duže od kontura oka. Skroz iščupane obrve i nacrtana linija olovkom, trenutno se, takođe smatraju neukusnima.

Za lijep izgled potrebno je uskladiti i boju obrva sa bojom kose. Veliku grešku čine, pogotovo plavuše kojima svijetla nije prirodna boja. Plava kosa i crne obrve čine njihov izgled vrlo neprirodnim. Pravilo je da boja obrva bude samo za dvije nijanse tamnija od boje kose.
 
Супер тема!

Мислим да су обрве јако битне, јер могу много да улепшају или поружне некога.

Ја моје стално сређујем :)

Неко време сам гајила танке али не одговарају мом лицу.

Волим да смарам другаре да им чупам обрве :lol:
 
Lijepe obrve


obrve%20cupanje%201.jpg



Za lijep izgled potrebno je uskladiti i boju obrva sa bojom kose. Veliku grešku čine, pogotovo plavuše kojima svijetla nije prirodna boja. Plava kosa i crne obrve čine njihov izgled vrlo neprirodnim.

O da...upravo tako...ja sam se bas namucila dok nisam procitala pre par godina ovaj savet, znala sam odavno za pocetak i kraj obrvica ali sam mukicu imala sa lukom, sada sam prezadovoljna...volim sve sto mogu matematicki da izracunam:mrgreen:...potpuno se slazem i za boju, cudo jedno koliko su neskaldne tamne obrve na svetlu kosu...ne volim bas tanke ali jos manje volim debele, lepo istanjene u skladu sa konturama lica obrave koje prate kost iznad oka zapravo otvaraju pogled i cine pogled bistrijim...bravo za tebe:klap:
 
Наилазила сам на оваква упутства и у тинејџерским часописима, али никада их се нисам придржавала...
 
Hmmmm....a kako vi ljudi skracujete dlaku?
Prijateljica to radi,i vecito ima rupice....ja se,najiskrenije,ne usudjujem!

...Potrebna je vestina i strpljenje - ocesljati obrve ka celu (na gore) i pazljivo makazicama ukloniti dlacice koje strce preko spoljasnje ivice luka...Cesljanjem obrva se cesto anulira problem duzih dlacica koje, poput kose kada je dobro fazonirana, pronadju svoje mesto i ne strce...Postoje i preparati za negu i stilizovanje obrva, koji pomazu da se zeljeni oblik fiksira...Eventualne praznine/tackice u luku lako se popunjavaju olovkom odgovarajuce nijanse (lakim, kratkim pokretima, dodavati malo boje do zeljenog efekta)...Srecno!...:)
 
Moja drugarica ima problem. Naime prilikom cupanja pocupala je obrve tako da joj na jednom mestu uopste ne rastu. Znam da zvuci nelogicno, ali tako je. Jel ima neko neki predlog kako da dlake tu ponovo "niknu"? Tu prazninu popunjava crtanjem, ali joj je vise dosadilo...
 
masiranje starom cetkicom za zube kao dio dnevnog rituala
ali ako je osoba sklona manjku dlaka, vrlo je moguce da nece ponovo izrasti
mama i dan danas mora da docrtava da bi se vidjelo da ima obrve
 

Back
Top