Godine i u skladu s tim...

Celeste

Primećen član
Poruka
514
Sta je primereno za koje godine? Ok, znam pricu u cemu se osecas dobro, sta tebi odgovara...ali to nije dovoljno. Zanima me vase misljenje... ja imam 23 i do sad mi je bilo svejedno sta nosim dok mi nisu rekli da moj stil nije bas najbolji izbor i da nisam vise dete :eek:
 
Sta je primereno za koje godine? Ok, znam pricu u cemu se osecas dobro, sta tebi odgovara...ali to nije dovoljno. Zanima me vase misljenje... ja imam 23 i do sad mi je bilo svejedno sta nosim dok mi nisu rekli da moj stil nije bas najbolji izbor i da nisam vise dete :eek:

Ja nosim sta ja hocu,i bas me briga sta ko misli.Nosim ono sto mislim da mi stoji i ono u cemu se dobro osecam.Ako se meni to dopada i ako se ja dobro osecam u tome sto nosim,nebitno mi je sta ko misli..Lepo sam prolazila u zivotu,dok sam se opterecivala,sta ko stalno misli...Ti najbolje samam znas sta ti stoji i u cemu se dobro osecas..:)
 
Pa sad zavisi ne treba slusati preterano druge ali se treba menjati i zrelije oblaciti..ne treba da bude svejedno nego probati razne stvari pa videti sta dobro stoji..neozbiljno je nositi patike i farmerke u svakoj prilici..polako pantalone..pa kosulja neka..dzemper..nesto modernije i svezije po mogucstvu originalno
 
hehehe...moguce;) nego nisam bas ni sigurna na sta se misli sa tim u skladu sa godinama. Svaki stil salje neku poruku, zar ne? Za devojke mojih godina je normalno da budu u "grand" fazonu i da im pink diktira modu, sto je meni apsurd. Sve izgledaju copy-paste kao da im je uzor a.n bekvalac b.ceca c.ne znam vise pink girls.Tako da sam se ja malo zbunila :roll:
 
Ja mislim da postoje stvari za razne uzraste - ali neko ko ima dvadeset i nešto godina, čini mi se, još uvek ne mora da rešava to pitanje :)

U svakom časopisu ćeš da pročitaš da već u tridesetim nije u redu nositi jako dugačku kosu, u pedesetim to već postaje skandalozno... da što si stariji treba da se farbaš prema prirodnoj boji... da ne priliči ni muškarcima ni ženama da izigravaju tinejdžere i slično... a na ulici ćeš uvek da vidiš ljude koje boli d+++ za ta pravila, i koji se oblače kako im godi...

Nego, kako se tačno oblačiš (i šta radiš) ako nije tajna... mislim da se drugačije stvari očekuju od studenta, nekoga ko radi u kancelariji... ili zoološkom vrtu :)
 
Nije tajna :flert: Student, 176cm 60kg, do sad sam se oblacila, normalno, pomalo sportski ali ne nista shampavo i siroko. pr.jeans i kosuljice, bluzice, majcice i patike, baletanke... plavo, belo, roze, crno. Govorim o svakodnevnim kombinacijama.
 
Poslednja izmena:
pa dobro sad.... dosta tih pravila je nastalo iz prakticnih razloga
ljudi se godinama zapustaju i onda je smjesno vidjeti srednjovjecnu zenu u pantalonama koje su toliko zategnute da izgleda kao da nosi helanke
npr.
ili kada se oblaci kao djevojcica tipa hello kitty/rainbows i sl. a iznad svega naboran vrat i labava vilica
 
Da, treba se obući u skladu sa godinama, ali ne preterivati, ne znam kakav je tvoj stil i na šta su ti skrenuli pažnju, u čemu je problem?Recimo, ja sam dobila savet, kad sam počela da radim u jednoj firmi da nije poželjno dolaziti na posao u patikama i farmericama, nikako ležerno oblačenje, jer radila sam kancelarijski posao.Meni je bila navika da dođem tako malo ležernije obučena, jer sam pre toga radila u sportskoj kladionici i u proizvodnji, gde sam morala da budem u pokretu, tako da naravno suknjice, košuljice i sl. nije dolazilo u obzir!
 
Iskreno nisam ni znala da se ocekuje da devojka izgleda tako ili onako, niti da na to ljudi obracaju paznju. Ako je neko zainteresovan bas za tu osobu ok, i da primeti fizicki izgled tipa lice kosa, grudi, noge ili sta vec, ali garderobu... ? Zasto je to bitno? U mojoj glavi su to samo krpice...ali ocigledno da moje rezonovanje nije bas na mestu cim mi ljudi skrecu paznju. Ovom temom sam htela da pokapiram neke stvari...:rumenko:
 
Sta je primereno za koje godine? Ok, znam pricu u cemu se osecas dobro, sta tebi odgovara...ali to nije dovoljno. Zanima me vase misljenje... ja imam 23 i do sad mi je bilo svejedno sta nosim dok mi nisu rekli da moj stil nije bas najbolji izbor i da nisam vise dete :eek:

meni je kod devojaka najlepše kada nose uske trenerke i tangice :rumenko:
naravno za to bi trebalo da devojka bude skroz vitka ... ali takav je moj ukus

gornji deo onako jednostavan i ne baš previše vulgaran :)

A što se tiče lica meni je najvažnije da ima lep karmin i bez preterivanja u puderu , maskarama i kreonima :mrgreen: nadam se da sam ti bio od koristi ...

a ako si nosila dečiju odeću i to dosta pali mmm nevaljale dovojčice kad samo pomislim :rumenko:
 
Iskreno nisam ni znala da se ocekuje da devojka izgleda tako ili onako, niti da na to ljudi obracaju paznju. Ako je neko zainteresovan bas za tu osobu ok, i da primeti fizicki izgled tipa lice kosa, grudi, noge ili sta vec, ali garderobu... ? Zasto je to bitno? U mojoj glavi su to samo krpice...ali ocigledno da moje rezonovanje nije bas na mestu cim mi ljudi skrecu paznju. Ovom temom sam htela da pokapiram neke stvari...:rumenko:

Pa vidi ja mislim da svako ima svoj tip devojke neko voli mršavije devojčice kojima je sve na svom mestu tipa grudi i zadnjice da ne budu prevelike i da budu lpo oblikovane što je slučaj i sa mojim ukusom , e sad što se krpica tiče ne mislim da je to toliko važno , svako ima svoj stil u granicama normale ...
 
pa dobro sad.... dosta tih pravila je nastalo iz prakticnih razloga
ljudi se godinama zapustaju i onda je smjesno vidjeti srednjovjecnu zenu u pantalonama koje su toliko zategnute da izgleda kao da nosi helanke
npr.
ili kada se oblaci kao djevojcica tipa hello kitty/rainbows i sl. a iznad svega naboran vrat i labava vilica

ubi me u pojam,moj vrat nesto poceo da se bora,a spavam u hello kitty pizamici,a najradije nosim sivu majicu(koju sam uzgred pretplatila )sa mini maus.
 
Sta je primereno za koje godine? Ok, znam pricu u cemu se osecas dobro, sta tebi odgovara...ali to nije dovoljno. Zanima me vase misljenje... ja imam 23 i do sad mi je bilo svejedno sta nosim dok mi nisu rekli da moj stil nije bas najbolji izbor i da nisam vise dete :eek:

Sve zavisi od toga kako izgledas. Ako si mladolika, niko ti nece zameriti da ti je stil u neskladu sa godinama jer ti nece ni primetiti godine. Tudje oko napravi neuporedivo bolju procenu od nas samih i zato bi trebalo da verujes savetima koje ti da dobronamerno okruzenje. Na tebi je da procenis, na osnovu nekih drugih stvari, da li su ljudi koji ti ih daju dobronamerni ili ti jednostavno nabijaju kompleks godina, a nazalost se i to desava.
 
pa sad ... nisam saigurna o cemu se radi. Kad me je jedan poznanik pitao koje sam godiste" '91. , '92" (skoro pet godina omasio) svi su mi rekli da je to zato sto delujem neozbiljno navodeci kao primer- eto u tom dzemperu si kao dete. Inace dzemper je na roze i bele pruge, mnogo sladak. Volim roze i belo i cvetice i...jao ja stvarno imam ukus kao devojcica. :eek:
 
pa sad ... nisam saigurna o cemu se radi. Kad me je jedan poznanik pitao koje sam godiste" '91. , '92" (skoro pet godina omasio) svi su mi rekli da je to zato sto delujem neozbiljno navodeci kao primer- eto u tom dzemperu si kao dete. Inace dzemper je na roze i bele pruge, mnogo sladak. Volim roze i belo i cvetice i...jao ja stvarno imam ukus kao devojcica. :eek:


Pa i ja sam donekle slična tebi, a starija sam , znači volim svetle i nežne boje, ali to nosim uglavnom leti i inače izgledam dosta mlađe, bar nekih 5 godina,tako mi kažu.Ali recimo kad sam radila u toj firmi, bila sam prinuđena manje-više da korigujem svoje oblačenje, da ga prilagodim poslu, pa sam nosila tako neke malo ozbiljnije kombinacije.
 
Dakle mislis da su pastelne boje i tako pomalo detinjasti stil ok i to sto ljudi misle da si mladja? Mislim dok ne dodjes u situaciju da moras nesto da menjas, kao sto se tebi desilo zbog posla. Znaci nisam neprosvecena k'o sto sam mislila :manikir:
 

Back
Top