Šta imate protiv užičkog naglaska?

Danas sam videla jednog malog (3 godine) Užičanina, sveže pristiglog sa Zlatibora kako pokušava da zagrize glistu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je živa istina :D

Posle je nešto počeo da ukršta noge pa sam ga ja pitala:"Jel ti se ide u wc?"
a on mi je odgovorio:"Ma ne ide mi se, ošu da pišam!"
ali sa ONIM naglaskom..... :lol: :lol: :lol:
neodoljivo!!!!
 
Nemoj mi reci da se primeti kad neko dodje iz Sevojna u Uzice (i obrnuto) da ima drugaciji naglasak??!Pa niste vi toliko daleko-drugi kraj Srbije-da se razlika moze primetiti.Suvise generalizujes stvari-ima Uzicana ,a ima i ljudi iz Sevojna koji neke reci otezu i drugacije izgovaraju-duvaju se mnogo,sta li.(Kao Beogradjani brrrrr).Ali NE svi.Ako vredjas nas,istovremeno vredjas i sebe
 
goshca:
Nemoj mi reci da se primeti kad neko dodje iz Sevojna u Uzice (i obrnuto) da ima drugaciji naglasak??!Pa niste vi toliko daleko-drugi kraj Srbije-da se razlika moze primetiti.Suvise generalizujes stvari-ima Uzicana ,a ima i ljudi iz Sevojna koji neke reci otezu i drugacije izgovaraju-duvaju se mnogo,sta li.(Kao Beogradjani brrrrr).Ali NE svi.Ako vredjas nas,istovremeno vredjas i sebe
Da se ne razlikuje ne bih napisao to sto jesam...(razlikuje se "sevojnicki" i "uzicki" govor srpskog jezika!! :wink:
 
Uzicani imaju naglasak i govore jako cudno. To nii je ekavica niti je ijekavica. Neki put pricaju kao Crnogorci a neki put kao mi, obicni. Sve u svemu, vidi se da su na prelazu izmedju ekavice i ijekavice.

Zlatiborski govor necu pominjem. Oni su tek zanimljivi. Oni recimo imaju "meko sh" i jos neke stvari za koje mi, malo severniji, ne znamo. Heheh, sve u svemu zanimljivi su, ali govore pomalo nepravilno. Dobro, nisu bas kao likovi iz Velike plane i ostali priuceni srpskom jeziku, ali su ipak nepravilni govornici.

Pozdrav iz VALJEVA!
 
pa shta sad? ljudi bre! svi vole svoj naglasak i mogu ga smatrati ispravnim i najpravilnijim (osim jugoistochne srbije - padezi su im katastrofa!). ja npr kazem da beogradjani nemaju naglasak, ali to je zato shto sam ja na taj nachin govora navikla... a uzichana, chachana ili nekoga iz gornjeg milanovca npr prepoznam posle dve rechi!
 

Back
Top