Skrivene poruke u pesmama

Audia

Zainteresovan član
Poruka
186
Bas sam pre neki dan izokretala pesme na kompjuteru i vecina je zvucala kao neka vrsta nekog arpaskog jezika,a neke reci su se i mogle razabrati.Neke su bile popriclino smesne dok su druge su bile povezane sa Satanom i sa cime sve ne.
Mnogi bendovi su bili optuzivani da time sto snime reci unazad i uklope ih u pesmu imaju cilj da uticu na podsvest omladine i uopste slusalaca.Vecina bendova i izvodjaca je ove cinjenice negiralo a neki su se cak i nasalili na tu temu,tako sto su namerno stavljali poruke u pesme kako bi ismevali optuzbe.Npr. ovaj isecak od EOL-a
.
 
Sad sam to odslusala.Tu Gagu ne podnosim,a i neobicno mi je nesto u njenoj muzici.Prvi put kad sam cula Bad Romance zvucala mi kao neka Euro Pop pesma,kao neka jeftina glupost sa Evrovizije,sto naravno ne dolikuje njenom statusu.A sad posle sto su pesmu pustali jedno 5 hijada puta,jedna mi je od najboljih pop pesama 2009(koja je inace bila uzasna godina sto se tice muzike).Mozda umisljam ali meni tu nesto nije u redu.Stvarno bi trebali otvoriti temu o tekstovima sa onog sajta http://vigilantcitizen.com/.
 
Zajebane su to stvari...

Narocito podsvesne poruke koje americka vlada stavlja u pop pesme,
kako bi oni koji slusaju mislili da je rat u Iraku opravdan

...i da bi mislili da su Afganistanci srusili kule u NY.

...i da bi mislili da vanzemaljci nisu sleteli u Nevadu.

...i da je Zemlja okrugla.

... i da bi otisli u MekDonald's.
 
Zajebane su to stvari...

Narocito podsvesne poruke koje americka vlada stavlja u pop pesme,
kako bi oni koji slusaju mislili da je rat u Iraku opravdan

...i da bi mislili da su Afganistanci srusili kule u NY.

...i da bi mislili da vanzemaljci nisu sleteli u Nevadu.

...i da je Zemlja okrugla.

... i da bi otisli u MekDonald's.

ccc... znala sam da postoji opravdanje što idem u Mek, a ne volim ga, štaviše, mrzim... jupii, nisam kriva! :worth:
:mrgreen:

Ne verujem puno u sve to s pesmama, al' zanimljivo je, ako nemaš pametnija posla :lol:
 
Bas sam pre neki dan izokretala pesme na kompjuteru i vecina je zvucala kao neka vrsta nekog arpaskog jezika,a neke reci su se i mogle razabrati.Neke su bile popriclino smesne dok su druge su bile povezane sa Satanom i sa cime sve ne.
Mnogi bendovi su bili optuzivani da time sto snime reci unazad i uklope ih u pesmu imaju cilj da uticu na podsvest omladine i uopste slusalaca.Vecina bendova i izvodjaca je ove cinjenice negiralo a neki su se cak i nasalili na tu temu,tako sto su namerno stavljali poruke u pesme kako bi ismevali optuzbe.Npr. ovaj isecak od EOL-a
.
jest'
subliminalno nam sublimiraju
kolektivnu (ne)svest
 

Back
Top