Da li je ovo problem ili je normalno?

L

laik

Gost
U Windows Task Manageru, na kartici Procesi javlja mi isti exe nekoliko puta i to ovako:
svchost.exe - LOCAL SERVICE - 1,548K
svchost.exe - NETWORK SERVICE - 1,188K
svchost.exe - SYSTEM - 17,588K
svchost.exe - NETWORK SERVICE - 1,952K
svchost.exe - SYSTEM - 2,516K

Da li je ovo u redu i sta u stvari znaci!Hvala!
 
Pjer_Nis:
laik:
U Windows Task Manageru, na kartici Procesi javlja mi isti exe nekoliko puta i to ovako:
svchost.exe - LOCAL SERVICE - 1,548K
svchost.exe - NETWORK SERVICE - 1,188K
svchost.exe - SYSTEM - 17,588K
svchost.exe - NETWORK SERVICE - 1,952K
svchost.exe - SYSTEM - 2,516K

Da li je ovo u redu i sta u stvari znaci!Hvala!

Normalno je, to su servisi windows-a
Tacno, ali ako imas neki dobar firewall mozes da ih iskljucis posto i oni stalno uzimaju neki download...
 
svchost.exe je "paravan" za razlichite procese i servise.
clan:
Tacno, ali ako imas neki dobar firewall mozes da ih iskljucis posto i oni stalno uzimaju neki download...

To nikako ne moze da bude istina. Ako bi iskljucio sve njih onda neophodne funkcije ne bi mogle da pristupe internetu, a to znachi da recimo, kada ukucash www.krstarica.com u prozoru internet browsera ne bi dobio nishta, jer je iskljucen DNS Lookup, koji pronalazi IP addresu na osnovu kucane web adrese (onda bi morao da pamtish silne brojeve). Naravno ima i nepotrebnih servisa. Ako ti ti servisi oduzimaju suvishe resursa, neke od njih mozesh da poiskljuchujesh, a detaljno upustvo mozesh naci na http://www.blackviper.com/ u vidu .pdf fajla.

poz
 
Serijski_Ubica:
svchost.exe je "paravan" za razlichite procese i servise.
clan:
Tacno, ali ako imas neki dobar firewall mozes da ih iskljucis posto i oni stalno uzimaju neki download...

To nikako ne moze da bude istina. Ako bi iskljucio sve njih onda neophodne funkcije ne bi mogle da pristupe internetu, a to znachi da recimo, kada ukucash www.krstarica.com u prozoru internet browsera ne bi dobio nishta, jer je iskljucen DNS Lookup, koji pronalazi IP addresu na osnovu kucane web adrese (onda bi morao da pamtish silne brojeve). Naravno ima i nepotrebnih servisa. Ako ti ti servisi oduzimaju suvishe resursa, neke od njih mozesh da poiskljuchujesh, a detaljno upustvo mozesh naci na http://www.blackviper.com/ u vidu .pdf fajla.

poz
Znamo da je on za razlicite servise i to sto si napisao ali... meni kompjuter radi vec 3- 4 meseca sa iskljucenim svchost.exe i nemam bas nikakvih problema a najmanje sa tim sto si ispisao...
 
U Task Menadzeru nemash ni jedan svchost, a komp radi bez problema? Ne znam..... Znam samo ono shto sam negde prochitao, i znam da ako u firewallu zabranim svchostu access na internet, vishe ne mogu da otvorim ni jednu stranicu ! (osim, valjda, ako ne kucam ip adresu, shto nisam pokushavao, jer nisam znao ni jednu napamet;)
 

Back
Top