Problem sa mikrofonom?

Poruka
86
Imam win xp, i uzeo sam web kameru, a uz to i slusalice sa mikrofonom. Elem, pokusavam da pricam sa drugom preko skajpa, ali mi pokazuje da mi podesavanja za mic nisu u redu. Pokusao sam u opcijama skajpa, i u sound devices, trazio sam po guglu i pokusao sve sto se preporucivalo. Na device manager pokazuje ! na 2 drajvera, - ethernet controler i PCI simple comunications controler. Da li je moguce da je nesto do toga?
Probao sam mic i slusalice na drugom kompu, rade.
Mic nije muted, oko podesavanja u volume controlu sam pokusavao sta sam mogao. Cekirao sam i ono micboost al' nece. Sta bih jos mogao da pokusam?
 
Jesi li instalirao drajvere o kojoj se kameri radi. Podrazi nove drajver, moj drug je uzeo kameru i posle muka oko instaliranja njegovih i tipa koji mu je prodao ispostavilo se da ne radi.Probaj sa prikljucima usb koji su ti na ploci i sa podesavanjim treba da ti je input mic cekirano u maser volume. Znaci master volume/options/properties/mic volume ili cekiraj sve. Javi sta si uradio.
 
Vidim ja da će ovde da radi Sistem Restore. Uzgred kakva je situacija sa prednjim džekovima za slušalice i mirofon, a kakva je sa zadnjim koji su vezani direktno na ploču. Razlika je neki put drastična, jedni se rade u fabrici a druge povezuje čovek koji ume i da zaboravi a i da pogreši.
 
Radio sam system restore, nije uspelo. Moguce da treba da reinstaliram drajver za zvuk. Probao sam sound recorder, kao snima, al' ne reprodukuje. U volume control sam takodje probao sve.
A sto se tice prednjih i zadnjih dzekova, o tome bas veze nemam... Znam da oni koji se nalaze na ploci, nalaze se pozadi na kucistu, ukljucim u centralnu rupu, posto tu ide line out (izlaz) i u roze rupu za mic, to je univerzalno valjda..
 

Back
Top