TELEKOM dize impulse i pretplatu za fiksni telefon sa 230 na 460 dinara ili za duplo!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.387
Skuplji fiksni telefon i kablovska
20. februar 2010. | 12:47 | Izvor: B92, Danas
Beograd -- Usluge Telekoma Srbija u fiksnoj telefoniji i kompanije SBB u kablovskoj televiziji po svemu sudeći će poskupeti od 1. aprila, odnosno 1. marta 2010. godine.


Kako piše Danas, Upravni odbor RATEL-a bi na sledećoj sednici trebalo da razmotri finansijske izveštaje dominantnih operatera, Telekoma Srbija u fiksnoj telefoniji i kompanije SBB u kablovskoj televiziji, kako bi analizirao opravdanost njihovih cena, a prema saznanjima Danasa, trebalo bi da bude doneta odluka da njihove usluge mogu da poskupe.

Ipak, prema dokumentima objavljenim na sajtu RATEL-a, UO te agencije već je 12. februara doneo odluke prema kojima bi pretplata za fiksnu telefoniju Telekoma Srbije trebalo da od prvog aprila poskupi sa 230 dinara na 388 dinara bez PDV-a, a oko 460 s PDV-om, dok bi istovremeno pretplata za kablovsku televiziju operatora SBB trebalo da umesto 745 dinara košta 820 dinara sa PDV-om već od prvog marta ove godine.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=20&nav_id=412621

---------------------------------------------------------

TAKO JE TADICU - UDRI NAROD :super:

grejanje za 20% , struja za 20%, pretplata i imuplsi za fiksni telefon ZA DUPLO, porez na upotrebu mobilnog 10%, registracija automobila povecana za 50-100% i kosta od 200 do 2000 evra - a plate zamrznute na 300 evra.

I ko moze u Srbiji da poplaca sve ove silne Tadiceve harace namete razreze i prireze?

A na istoj strani gde je ova vest , stoji i vest da u Srbiji 700.000 ljudi gladuje. Sad ima da ih bude najmanje milion

TADICU ZLOTVORE :evil:
 
Lako je tebi, da podrzavas Tadica iz toplog Beca, kad ti ne zivis u ovom raspadu od zemlje

Lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti kaze jedna srpska poslovica.

Kad toliko volis Tadica i DS sto ne ostavis tu mrsku i hladnu svapsku zemlju i ne dodjes malo da uzivas u Tadicistanu i "blagostanju" kojeg nudi Tadic i njegova mafija .

Dodji malo ovamo da radis mesecno za 200 do 300 evra a da ti za zivot treba samo osnovne racune da poplacas za porodicu - najmanje 1000 pa cu posle 10 dana da te pitam jel ga jos podrzavas i volis.
 
Lako je tebi, da podrzavas Tadica iz toplog Beca, kad ti ne zivis u ovom raspadu od zemlje

Lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti kaze jedna srpska poslovica.

Kad toliko volis Tadica i DS sto ne ostavis tu mrsku i hladnu svapsku zemlju i ne dodjes malo da uzivas u Tadicistanu i "blagostanju" kojeg nudi Tadic i njegova mafija .

Dodji malo ovamo da radis mesecno za 200 do 300 evra a da ti za zivot treba samo osnovne racune da poplacas za porodicu - najmanje 1000 pa cu posle 10 dana da te pitam jel ga jos podrzavas i volis.

Nigde ja ne podržavam Tadića Tihi, samo mi čudno da on uradi tolike stvari.

A doćiću ja za koju godinu, preuzeti DS u roku od 10, pa ćeš onda verovatno pričati o meni kao sad o Tadiću :mrgreen:
 
Tihi, ti treba da uzmes da otvoris jednu temu i njoj napravis popis raznoraznih poskupljenja. Posto vidim da pratis materiju i da su teme s tim vestima najcesce od tebe otvarane, mozes da ih lako popises u jednu, kao retrospektiva zadnje 2-3 godine. Sa linkovima ka temama, gde je full tekst i kratkim objasnjenjem uz sam link o cemu se radi.
Tako bi se stvorila odlicna slika o pravom stanju. Ovako pratimo s vremena na vreme i slabo razmisljamo o onome sto je bilo.
 
pa evo ti od pocetka 2009, je poskupelo gorivo za skoro 100% , zatim struja dosad za 20% pa jos za 20% ce sad da poskupi od marta, zatim hrana za najmanje 20-30%, pa zatim komunalije za jedno 100%, grejanje daljinsko isto za skoro 100% , sve u svemu kontrolisane cene koje odredjuje vlada Srbije su porasle za najmanje 50% u proseku dok su se srpske plate srozale sa 440 na 300 evra sto znaci da srpski narod danas ima DUPLO MANJU KUPOVNU MOC NEGO 2008 GODINE

Sto znaci da narod zivi DUPLO GORE nego pre .....

E pa glasali su za Tadica i DS - tako im i treba.

Pricali im pametni kao ja , gde ih taj potez vodi al oni su verovali da oni sve znaju. Koliko znaju bas upravo vidimo danas.

Glupi ljudi donose glupe odluke a samim tim biraju lopovsku i nesposobnu vlast. Nije uvreda naroda nego jednostavno zivotna cinjenica.
 
По народној о бабама и жабама, бесмислено је поредити "цене претплате" телефонских прикључака у Србији одн. бившој Југославији са онима у ЕУ.

Ту постоје битне разлике:
у ономе што се зове "претплата" у ЕУ корисници имају неки минминални пакет услуга типа бесплатних телефонских позива у локалу или бесплатних 30, 50, 100 минута за телефонирање у националном фиксном саобраћају док се у Србији под "претплатом" подразумева обичан харач који сви корисници плаћају чак и са "нула" саобраћаја а на који се тек додају трошкови телефонских позива.
Неко у Министарству Телекомуникација и самом Телекому би морао да се стиди оваквог стања поготово у време када 90% обичног становништва које не може да дође до државног посла преко партијских веза једва саставља крај с крајем.
(Пљачкају нас без стида, 20. februar 2010 10:41)

TADIC PLJACKA BEZ STIDA


Definitivno je vreme da gradjani izadju na ulice i blokiraju ceo grad!!!! Pa dokle vise ovo izivljavanje na obicnim ljudima??! Ovo nije pljacka, ovo je HARAC!!! Ovo je definitivno gore nego kada smo bili pod Turcima!!! Steta sto nasi ministri toliko putuju po svetu, a ne znaju osnovnu stvar u vezi za raznim pretplatama!!! Postoje razni slojevi drustva, pa neka se orjentisu prema tome! Znaci, sada ce i pretplata na RTS da poskupi! SRAMOTA!!! Imam toliku inspiraciju da pisem komentar, ali jednostvano ne vredi!!!
(toci, 20. februar 2010 11:12)

A i sve vise naroda puca psihicki i iskreno iz petnih zila mrzi Borisa Tadica i njegov DS :super:


Sve vise naroda to uvidja da goreg zla i djubreta na vlasti od borisa tadica i njegove lopovskodemokratske stranke - nije bilo :super:
 
Poslednja izmena:
pa evo ti od pocetka 2009, je poskupelo gorivo za skoro 100% , zatim struja dosad za 20% pa jos za 20% ce sad da poskupi od marta, zatim hrana za najmanje 20-30%, pa zatim komunalije za jedno 100%, grejanje daljinsko isto za skoro 100% , sve u svemu kontrolisane cene koje odredjuje vlada Srbije su porasle za najmanje 50% u proseku dok su se srpske plate srozale sa 440 na 300 evra sto znaci da srpski narod danas ima DUPLO MANJU KUPOVNU MOC NEGO 2008 GODINE

Sto znaci da narod zivi DUPLO GORE nego pre .....

E pa glasali su za Tadica i DS - tako im i treba.

Pricali im pametni kao ja , gde ih taj potez vodi al oni su verovali da oni sve znaju. Koliko znaju bas upravo vidimo danas.

Glupi ljudi donose glupe odluke a samim tim biraju lopovsku i nesposobnu vlast. Nije uvreda naroda nego jednostavno zivotna cinjenica.

Tihi,ti si moj omiljeni forumas.Takvu virtuelnu energiju nisam jos video.Da mogu,organizovao bih ti sastanak od sat vremena sa Botom,da mu sve kazes.:):ok:
 
pa evo ti od pocetka 2009, je poskupelo gorivo za skoro 100% , zatim struja dosad za 20% pa jos za 20% ce sad da poskupi od marta, zatim hrana za najmanje 20-30%, pa zatim komunalije za jedno 100%, grejanje daljinsko isto za skoro 100% , sve u svemu kontrolisane cene koje odredjuje vlada Srbije su porasle za najmanje 50% u proseku dok su se srpske plate srozale sa 440 na 300 evra sto znaci da srpski narod danas ima DUPLO MANJU KUPOVNU MOC NEGO 2008 GODINE

Sto znaci da narod zivi DUPLO GORE nego pre .....

E pa glasali su za Tadica i DS - tako im i treba.

Pricali im pametni kao ja , gde ih taj potez vodi al oni su verovali da oni sve znaju. Koliko znaju bas upravo vidimo danas.

Glupi ljudi donose glupe odluke a samim tim biraju lopovsku i nesposobnu vlast. Nije uvreda naroda nego jednostavno zivotna cinjenica.
E mojne mi tako, evo ti, ko na pijaci. Dao sam ti predlog, koji ima smisla, jer ako neko vidi sve sumirano na jednom mestu i podrzano linkovima ka medijskim izvorima, mozda ce da mucne glavom i sve ozbiljnije shvati.
A ovako kad se gadjemo ciframa u letu, ne moramo bas da ti verujemo na rec.
I da se razumemo, ja sam dao predlog, ne teram te ja nista, samo ti skrecem paznju kako da nesto plasiras da ima ozbiljnijeg odjeka.
 
E mojne mi tako, evo ti, ko na pijaci. Dao sam ti predlog, koji ima smisla, jer ako neko vidi sve sumirano na jednom mestu i podrzano linkovima ka medijskim izvorima, mozda ce da mucne glavom i sve ozbiljnije shvati.
A ovako kad se gadjemo ciframa u letu, ne moramo bas da ti verujemo na rec.
I da se razumemo, ja sam dao predlog, ne teram te ja nista, samo ti skrecem paznju kako da nesto plasiras da ima ozbiljnijeg odjeka.

brate svi citaju valjda vesti dovoljno je da premotas malo vratis film u nazad i sve ce ti biti jasno. A tima koji imaju pamcenje krace od kokosijeg ni Gospod dragi ne moze da pomogne a kamoli tema na podforumu Krstarice.
 
Tihi,ti si moj omiljeni forumas.Takvu virtuelnu energiju nisam jos video.Da mogu,organizovao bih ti sastanak od sat vremena sa Botom,da mu sve kazes.:):ok:

Pripovetka Vodja Radoja Domanovica je izlgeda srpska prica za sva vremena.

Nista se u odnosu na to vreme u Srbiji nije promenilo samo su se promenila imena.

Narod i dalje sledi slepe vodje, cak i 100 puta vise slepe i nesposobne u odnosu na vodje iz 19 veka tj vremena u kojem je ziveo Radoje Domanovic.

lektira za sva vremena

http://misicb.tripod.com/lektira/vodja.htm
 
Poslednja izmena:
Ne diže Tadić nego RATEL ;)
Zna se koja su ovlašćenja predsednika republike.

ovo nije istina i nije lepo sto si mi promenila naslov teme

RATEL samo ODOBRAVA POSKUPLJENJE a zahtev za poskupljenje predaje UO Telekoma gde 80% clanova jesu iz Demokratske Stranke kojima sve naredjuje Boris Tadic.

Tako da realno Boris Tadic dize cenu a ne ratel . Ratel samo odobrava njihov zahtev za poskupljenje i to je sve.
 
A sto se tice teme, Srbi su jedini u Evropi , placali telekomu infrastrukturu koju je on trbao da plati, tacnije placali su od 1000 do cak 5000 maraka uvodjenje fiksnog telefona

I st se na kraju desilo? Telekom je prisvojio svu tu tehniku koju nije platio i sada naplacuje onima koji su to finansirali ODRZAVANJE SVEGA TOGA :super:

Pa ovo bre ni Monti Pajton nije mogao da smisli z:D

Druga stvar gde vam udaraju harac za nesto sto ste kupili sopstvenim novcem je cuvena registracija automobila

U vecini zemalja Evrope nema nikakve registracije automobila , osim kad kupite novi auto i to je sve , posle toga idete samo na tehnicke preglede i placate osiguranje auta i to je sve. A u ovima u kojim ima to je neka mizerija tipa 10% od njihove prosecne plate u proseku i slicno.

A kod nas je Tadic uveo registracije auta od 300 do 2000 evra, i naplacuje vam harac za koriscenje onoga sto ste vi kupili sopstvenim novcem!

A narod mesto da uzme govnjive motke i razjuri lopovsku bandu , on cuti i dalje placa njihove harace.

E pa takav narod bez svesti, bez osecaja solidarnosti i ne zasluzuje bolji zivot.

Jer oni razmisljaju "sta da se bunim opet ce da bude isto" . Pa bice uvek isto dok sedis kao ovca kuci i placas sve njihove racune, harace, razreze prireze, poskupljenja i slicno.

Sve dok narod ne ukapira da treba da yebe mater svakoj vlasti koja radi na stetu vecine gradjana nece biti bolje - bili oni demokrate ,radikali, socijalisti.....
 
Pripovetka Vodja Radoja Domanovica je izlgeda srpska prica za sva vremena.

Nista se u odnosu na to vreme u Srbiji nije promenilo samo su se promenila imena.

Narod i dalje sledi slepe vodje, cak i 100 puta vise slepe i nesposobne u odnosu na vodje iz 19 veka tj vremena u kojem je ziveo Radoje Domanovic.

lektira za sva vremena

http://misicb.tripod.com/lektira/vodja.htm
Тихи, хвала за овај линк. :)
Дуго сам трагала за "Вођом" у електронском виду. Да не знаш, можда, има ли где и "Страдија"?
Ја од Домановића пронађох "Дангу", "Краљевића марка по други пут..." и "Мртво море".
 
moderatori vidi se da podrzavate pro jevropsku,pedersko-lezbejsku,anti-srpsku,lopovsku koaliciju zvanu ZES...
pazi ovako....
harac je za vreme turaka bio 10 posto....znaci da je u to vreme da je plata bila 300e seljak bi drzavi dao 30e....a sada
18%PDV na sve proizvode+akcize benzina su 120% cene litre benzina(litra 40 dinara a akcize 70 dinara),porez za koriscenje telefona sad covek kaze za 100% se dizu...a cisto poredjenja radi kubik gasa je za vreme Slobe kostao 12 dinara!!!!12!!!!!!pogledaj sam koliko sad kosta a cena barela nafte se od Slobinog vremena povecala za 60 %....znaci trebalo bi da kosta sad maksimalno 20...pogledaj sad koliko kosta...
nezaposlenost je u SR Jugoslaviji bila 2 (160.000)....sad je milion....znaci 6 puta veca...
vojska ukinuta,preduzeca rasporodata,Kosovo prodato,Srpstvo se kaznjava........
reci mi samo 1....SAMO 1 stvar koju su dobro uradili DOS/ZES posle 5. oktobra i koja je bolja ili makar ista kao pre oktobra 2000.....
 
Тихи, хвала за овај линк. :)
Дуго сам трагала за "Вођом" у електронском виду. Да не знаш, можда, има ли где и "Страдија"?
Ја од Домановића пронађох "Дангу", "Краљевића марка по други пут..." и "Мртво море".

U jednoj staroj knjizi citao sam cudnu pricu, a vrag bi ga znao
otkud meni ta knjiga iz nekog smesnog vremena, u kome je bilo mnogo
slobodoumnih zakona, a nimalo slobode, drzali se govori i pisale
knjige o privredi, a niko nista nije sejao, cela zemlja pretrpana
moralnim poukama, a morala nije bilo, u svakoj kuci pun tavan logika,
a pameti nije bilo, na svakom koraku gororilo se o stednji i blago-
stanju zemlje, a rasipalo se na sve strane
, i svaki zelenas i
nitkov mogao je sebi kupiti za nekoliko grosa titulu "veliki narodni
rodoljub".


...

- Kazu da u toj zemlji ima dosta svinja.
- Zar je samo zbog svinja cuvena ta zemlja? - upitam zacudjeno.
- Pa ima i budalastina mnogo, al' to mene slabo zanima! - rece onaj
hladnokrvno, i uze opet krpiti mreze.
Bese mi nejasan taj odgovor, te ga nanovo zapitam:
- Kakve budalastine?
- Svakojake - odgovori ovaj s nekom dosadom, i zenu ravnodusno.
- Dakle, svinje i budalastine?! Ni o cemu drugom nisi slusao?...
- Sem svinja, vele da imaju mnogo ministara, koje u penziji, koje
na raspolozenju, ali njih ne izvoze na stranu. Izvoze samo svinje.

U 19 veku smo bili poznati po izvozu svinja, danas svinje uvozimo, a i dalje imamo u izobilju budalastina i onih koji ih proizvode, kao i ministara i ostalih vladinih sluzbenika z:D

Stradiju nisam uspeo naci u elektronskom formatu.
 
moderatori vidi se da podrzavate pro jevropsku,pedersko-lezbejsku,anti-srpsku,lopovsku koaliciju zvanu ZES...
pazi ovako....
harac je za vreme turaka bio 10 posto....znaci da je u to vreme da je plata bila 300e seljak bi drzavi dao 30e....a sada
18%PDV na sve proizvode+akcize benzina su 120% cene litre benzina(litra 40 dinara a akcize 70 dinara),porez za koriscenje telefona sad covek kaze za 100% se dizu...a cisto poredjenja radi kubik gasa je za vreme Slobe kostao 12 dinara!!!!12!!!!!!pogledaj sam koliko sad kosta a cena barela nafte se od Slobinog vremena povecala za 60 %....znaci trebalo bi da kosta sad maksimalno 20...pogledaj sad koliko kosta...
nezaposlenost je u SR Jugoslaviji bila 2 (160.000)....sad je milion....znaci 6 puta veca...
vojska ukinuta,preduzeca rasporodata,Kosovo prodato,Srpstvo se kaznjava........
reci mi samo 1....SAMO 1 stvar koju su dobro uradili DOS/ZES posle 5. oktobra i koja je bolja ili makar ista kao pre oktobra 2000.....

realno harac je za vreme turaka bio 33% i harac su kao najgori turski porez placali tzv kmetovi bezemljasi koji su obradjivali tzv agovsku i begovsku zemlju

oni koji su imali svoj posed su placali porez koji se nazivao DESETAK i iznosio je 10% od onoga sto zaradis.

A danas poreza imamo vise nego prihoda, samo je porez drzave na NETO licni dohodak koji se isplati radniku 70% od njegovog iznosa....

A gde su tu PDV ,akcize i ostali haraci i reketi Tadicevske vlasti
 
ovo nije istina i nije lepo sto si mi promenila naslov teme

RATEL samo ODOBRAVA POSKUPLJENJE a zahtev za poskupljenje predaje UO Telekoma gde 80% clanova jesu iz Demokratske Stranke kojima sve naredjuje Boris Tadic.

Tako da realno Boris Tadic dize cenu a ne ratel . Ratel samo odobrava njihov zahtev za poskupljenje i to je sve.

Ok ... ako ti znači mogu da napišem da UO Telekoma diže cenu.
To kome Tadić naređuje ili ne naređuje je nešto što u tekstu ne piše i što je tvoj proizvoljni zaključak :D
 
Ok ... ako ti znači mogu da napišem da UO Telekoma diže cenu.
To kome Tadić naređuje ili ne naređuje je nešto što u tekstu ne piše i što je tvoj proizvoljni zaključak :D

eto ispravi ovo RATEL u TELEKOM , stim sto Telekomom upravlja DS, ceo im je kadar iz Demokratske Stranke sto znaci da cenu dize DS iliti Tadic kao alfa i omega Demokratske Stranke u kojoj nista ne moze da se uradi i desi bez da on to prethodno ne odobri.
 

Back
Top