convert audio

barsa91

Zainteresovan član
Poruka
127
posto sam na vise nacina konvertovao pesmu od 5.50 MB ispalo je da najvise kompresiju imaju sledeci formati
M4A- 2.34 MB
WMA- 2.32 MB
AAC- 2.28 MB
OGG- 1.45 MB
AMR- 315 KB
MP4- 1.58 MB
e,sada me interesuje koji format je najbolji od ovih sem AMR,a da kvalitet pesme bude dobar ??????????
kakav je ovaj format OGG AUDIO.........???????
 
Detailed information for file extension OGG:
Primary association: Ogg Vorbis
Company: Xiph.Org Foundation
File classification: Audio
elated links: Windows Player Setup, Directshow Filters for Ogg Vorbis, FILExt CODEC and Video Player FAQ

bez problema ga WinAmp cita. Pre 4 godine kad sam naleteo na taj format bilo je reci od Audio profesinalaca da je navodno mp3 format vremenom stari i gubi se na kvalitetu zvuka tako da se OGG uskoro zamenuti sto do sada nisam imao prilike da primetim u opticaju OGG sem 20 numera
 
Detailed information for file extension OGG:
Primary association: Ogg Vorbis
Company: Xiph.Org Foundation
File classification: Audio
elated links: Windows Player Setup, Directshow Filters for Ogg Vorbis, FILExt CODEC and Video Player FAQ

bez problema ga WinAmp cita. Pre 4 godine kad sam naleteo na taj format bilo je reci od Audio profesinalaca da je navodno mp3 format vremenom stari i gubi se na kvalitetu zvuka tako da se OGG uskoro zamenuti sto do sada nisam imao prilike da primetim u opticaju OGG sem 20 numera

nisam bas najbolje razumeo da li je los ili dobar od ostalih formata...
sada sam preslusao original format i ogg kada sam ga konvertovao i cini mi se da je kvalitet zvuka isti...bez razlike
 
Poslednja izmena:
kada stavim u totalvideoconverter npr. spotove za konvertovanje kako da ih oznacim sve odjedanput da ne idem da oznacavam jedan po jedan ako postoji ta mogucnost
mada mislim da postoji samo ne znam koja opcija....
 
kada stavim u totalvideoconverter npr. spotove za konvertovanje kako da ih oznacim sve odjedanput da ne idem da oznacavam jedan po jedan ako postoji ta mogucnost
mada mislim da postoji samo ne znam koja opcija....
Као и у самом Windowsu - CTRL+A.
Кад ти се отвори прозорче за убацивање тих спотова (или чега већ), кликни на празан простор у њему па онда CTRL+A и тако ћеш их све означити.
 
... kakav je ovaj format OGG AUDIO.........???????
nisam bas najbolje razumeo da li je los ili dobar od ostalih formata...
sada sam preslusao original format i ogg kada sam ga konvertovao i cini mi se da je kvalitet zvuka isti...bez razlike
Све зависи на ком уређају хоћеш да слушаш и које формате он подржава, али знај, што већа компресија = слабији квалитет.

Ако се упореде рецимо mp3 vs.ogg vorbis, овај други (ogg vorbis) даје нешто бољи квалитет звука за мању величину фајла. И та разлика у квалитету је најуочљивија на нижем bitrate-у, док са повећавањем истог све је теже уочити ту разлику, што не значи да она не постоји. Примера ради, ogg vorbis фајл од рецимо 160kbs еквивалентан је истом том mp3 фајлу од 200kbs! А разлика у величини је приметна.
 
Као и у самом Windowsu - CTRL+A.
Кад ти се отвори прозорче за убацивање тих спотова (или чега већ), кликни на празан простор у њему па онда CTRL+A и тако ћеш их све означити.

ma znam ja to,nego me nisi razumeo
kada sve te spotove vec stavim za konvertrovanje treba da stikliras onaj kvadratic pa kako da ih stikliram sve odjedanput,,,na to sam mislio,jel sada jasnije?????????
 

Back
Top