Rasud :), sud... samo raspolozeni :)!

Perzefona

Zainteresovan član
Poruka
114
Zene :),
neTcu vas moliti za pomoc, vec rasudjvanje... ako ste zaiteresovane, narafski!

E sad, situacija je sledeca... Pre cetri godine moja veza sa jednim deckom-naravno :), se raspala... Mogu reci da je bila jaka, tj. da sam bila poprilicno vezana za njega i on za mene, ali BUM-dogodilo se TO sto jeste i mi smo raskinuli. Jedno vreme se apsoltno nismo ni culi ni videli, i onda najednom se slucajno sretnemo, popijemo kafu, i nastavimo da se cujemo s' vremena na vreme. U medju vremenu sam ja upoznala svog sadasnjeg decka, jako se zaljubila, pocela da zivim sa njim, i postala najsrecnija na svetu :), sto sam i danas. Sa ovim bivsim deckom sam nastavila da se cujem ponekad-dakle, i dalje redje i to iskljucivo kada on pozove, pusti mail... I prihvatila moj i njegov odnos krajnje drugarski ni pomisljala nisam da se bilo sta cudno tu desava ili da se moze dogoditi, i tako proslo je par godina... Ja zaboravim da on postoji i onda na jednom-BUM, poziv... izvestavanje gde radi, gde putuje, ima li devojku, a uz to stidno me pitajuci sta ima kod mene... zatim poziv na kafu, koji ja cesto odbijem.
Posle nekog duzeg odbijanja-sto se te kafe tice, jer, prosto nam obaveze nikako nisu bile uskladjene da bi se sreli, videli.. nismo se culi par meseci, i kad tup, juce poziv... na kafu, naravno, uz detaljno objasnjenje da je bio u inostranstvu i da se zato nije javljao. Ppristala sam da se vidimo, medjutim opet komplikacije oko termina, dana and bla, bla... i kazem mu da cu mu se javnuti preko vikenda i IDEMO NA TU KAFU. Medjutim on uz zamuckivanje, pociinje da objasnjava kako ima devojku sa kojom zivi i kako nije zgodno njemu da mu se javim sat vremena pre, kako on to mora da isplanira i nudi mi da on mene pozove kada bude, citiram-'Upecao pravu priliku'!
Na sta se ja razbesnim, i spustim slusalicu... A zasto sam se razbesnela? :)
Ubacila sam sebe na mesto te devojke, na trenutak... Jako sam iskrena osoba i ne trpim lazi, prevare, malverzacije u bilo kom smislu... Moj sadasnji decko, poznavajuci me, nema razloga da brine iz bilo kog razloga ukoliko cu ja otici, sa gore ne imenovanom oosobom, na kafu, sok, ili sta vec drugo...
E sad, da li je ikako moguce-sta vi mislite, da iz bilo kog razloga on ista oseca, gaji ili kako se vec to zove :)? Ako je tako da oznacim crvenom bojom broj u telefonu :) i nikad se vise ne javim!!!! Buni me ta situacija, laganja te jadne ni krive ni duzne devojke! I zasto je lagati? Tj, zasto zvati bivsu curu na kafu-sada vec drugara, prijatelja, sta god, ako bi to povredilo tvoju sadasnju devojku, i to moras kriti od nje... a pri tom pricas da ti je stalo do nje. Mislim i jeste ako krijes... STA JA NAPRICA :), a? Ne razumem ni samu sebe...
Eh, i sta hoce od mene, u celokupnom ovom slucaju??? :dontunderstand:

Rasudjujte, ja ne mogu sama... Muskarci su u biti, izgleda, komplikovaniji od zena :)!

P.S. Ako se nekome nakon ovoga smuci KAFA, razumecu... :) Toliko puta ponovljena... :zper:heh
 
Kratko i jasno,po meni,on jos gaji neka osecanja.Ja barem tako iz procitanog rasudjujem...Mislim da je za tebe bolje,da prekines svaki kontakt sa njim.Bila sam nekada u tvojoj situaciji i bude jako konfuzno.Ja sam ga tada lepo zamolila,da mi vise nista ne pise,ali za sada nije urodilo plodom,jer se uvek javi iz vedra neba i dodatno me razbesni kada krene o glupostima,a nije znao da kaze ni jedno prokleto izvini.Dakle,moj savet,zbog tebe,da je bolje da se ne cujete,jer momak bi ocigledno voleo da sedi na sve stolice..da vidja tebe,ali da sadasnja ne sazna za to..ako ne radi nista lose,sto joj ne kaze za to? Nije lepo to sto radi.
 
dakle, mogu donekle da razumem kako se osećaš.
ni meni nikad nije bilo jasno zašto pojedini muškarci na moj poziv na jednu običnu kafu,onako drugarsku, odma pominju da imaju devojku sa kojom su u tzv ozbiljnoj šemi i sve to, a sa tim mladićem sam inače drug odavno, znači nisam očekivala da flertujem ili sl
a onda sam jednostavno odbacila muško društvo za kafenisanje i druženje onako jer nikad ne budem shvaćena ozbiljno, tj dtugarski
valjda se i oni prepadnu nečeg ko da ja ujedam:(
a u ovom konkretnom slučaju imam utisak da on tebe nije preboleo, dakle očekuje nešto više od tebe ne samo drugarstvo, sobzirom da on tebe zove na kafu,a napominje da ima devojku, misim što bi to tebe bilo briga, jel...
 
a tvoj momak sa kojim sada živiš ne brani da ideš na tu kafu?
mislim, zna da hoćeš da ideš sa bivšim momkom na tu kafu...taj deo nisam baš razumela...:think:

a ovaj bivši krije od sadašnje da ide sa tobom na kafu:think:?[/QUOT

Moj decko, ne brani... niti ima razloga da brani... Zna kakav je moj odnos prema doticnoj osobi... a i svestan je mog odnosa prema njemu and emocija koje 'gajim'! Vec dugo smo u vezi, a i na samom pocetku je bio upucen u 'ovu' pricu...
A ja kao sto sam gore napricala, nikada nisam inicirala niti uputila poziv... ni iz znatizelje, ni iz dosade. Niti dizala neku frku oko toga, kada on pozove... Nisam osecala da trebe, sve do juce.

Da, on krije... i pitam se sto krije!? I zasto me uopste zove na kafu kada mora da krije! :)
 
on tebi pripada dozivotno...zato ti se pravda, sa puno povjerenja...i njoj pripada dozivotno i pravdace se ako ona sazna i proslim djevojkama pripada dozivotno i sledecoj ce ...i svakoj sledecoj ...i kad se ozeni i zeni...i ljubavnici i avanturicama...i mami i drugaricama i svima pripada dozivotno i drugarici iz vrtica, koleginici...maloj iz kioska i komsinici iz djetinjstva, prvoj ljubavi i...pravdace se da svaka bude zadovoljena ...opravdanjima...da je prva, glavna i najbliza njegovoj dushi...i malo njih ce se buniti zbog tog statusa zenske sa posebnim statusom u njegovom zivoticu...i onda blago njemu

vrlo interesantno...shta on hoce od tebe? shta ti u stvari hocesh od njega...chemu sumnja ? ako necesh nishta , nece ni on i picete kafu kao stari drugovi...mada...

sve je to obnavljanje kontakata sa nepoznatim ljudima, koje kao fol poznajemo, zato sto smo nekad bili u bliskim razmjenama misli i tjelesnih technosti...

zashto se izlazak na kafu s njim razlikuje od izlaska sa bilo kojom osobom suprotnog pola samo shto ti neko koga ne znash dobro ne bi podnio raport , da djevojka ili zena ne zna za susret... a neko i bi

zashto se ti brinesh o njegovom odnosu sa djevojkom, ti samo hocesh na chashicu razgovora sa njim i volish samo svog jedinog najdrazeg dechka..koji ti pripada dozivotno i ti cesh mu mozda reci unaprijed za taj susret s bivshim da bi se opravdala , a mozda i necesh...a mozda njih dvoje imaju takav odnos da ne govore jedno drugom o susretima s bivshim , jer pripadaju jedno drugom dozivotno...

a, jel se pitash da li on voli tebe josh uvijek najvishe od svih

a mozda je nekad izlazio s nekom drugom curom dok je bio s tobom i isto tako nalazio zgodnu priliku za vidjenje i dogovarao se s njom

a mozda sadasnji tvoj dechko ne kaze ti svaki put kad izadje s nekom na kafu, da ne bi pokvario svetachki oreol, kako je dobar tj stalo mu je da ne pokvarish sliku o njemu u svojim ochima.... jer svi oni znaju kakve su zene kad isparanojishu svashta...a to je bila opichna kafa

a shta ako..
a joh ovo, i ono...

gomila pitanja , milion kombinacija, zashto , zashto, zashto ????????????????????????

a da ti ipak samo popijesh kafu sa chovjekom i ne dumash puno shta je osnovna poenta pripovjetke ?

P.S. Sad vidim razliku izmedju zenskog i mushkog mozga

On ce da ga strpa i sutra misli o pecanju i fudbalskoj gumi

Ona ce iz svega toga da razmishlja 55 dana, jel se javio, nije tako kao shto izgleda, shta ce on da misli posle svega, to je fatalna veza na 5 minuta, samo nije sudbina i josh 5 hiljada varijanti o tome shta je on mislio...ah, kamo srece da je uopshte neshto mislio, lakshe bi bilo uz hektolitre kafe drugaricama da dokuche filozofsku pozadinu beznachajnog susreta

i tako

kafa je super , od kafe glava ne boli...
 
P.S. Sad vidim razliku izmedju zenskog i mushkog mozga

On ce da ga strpa i sutra misli o pecanju i fudbalskoj gumi

Ona ce iz svega toga da razmishlja 55 dana, jel se javio, nije tako kao shto izgleda, shta ce on da misli posle svega, to je fatalna veza na 5 minuta, samo nije sudbina i josh 5 hiljada varijanti o tome shta je on mislio...ah, kamo srece da je uopshte neshto mislio, lakshe bi bilo uz hektolitre kafe drugaricama da dokuche filozofsku pozadinu beznachajnog susreta

iii...to bi bilo to :mrgreen:
 
aaaaaaaaa
pricale smo o ovome pre par dana na kutku....

ali iz zenskog, tj. naseg ugla

neke stvari nikad ne prestaju da hm...uznemiravaju i neke stare veze koje su se sasvim opravdano raspale umeju da ostave dozivotne tragove...u smislu da si ti njegova i on tvoj u nekoj sasvim nerealnoj dimenziji

mozda je najbolje ne otici na tu kafu, nikada mu se vise ne javiti na telefon i tako sacuvati mir
ili otici na kafu, i posle toga izbrisati njegov telefon nikada vise ne odgovoriti na poziv
 
Ne voli te.
Nije zaljubljen.
Ne pati.
Kafa ko kafa.
I baš ništa između redova.

Da, i ja bih možda popila kafu sa nekim bivšim, što da ne, sa svima sam u ok odnosima....ali sad baš da me zove kući, i da se pred partnerom dogovaram za kafu...ma nikako...iako nema nikakvog razloga da po bilo kom osnovu sumnja u mene. Niti ja sumnjam u sebe.
Ovako ako bih baš htela da se vidim sa nekim, i popila tu kafu, svakako bih rekla partneru...ali ne i da smo se čuli i dogovarali, već slučajno sreli i seli na kaficu u obilćnji kafeee...što da komplikujem život sebi i njemu zbog bezazlene stvari...bezazlene za mene jer znam da ta kafa nje ništa više od kafe, i da je to samo razgovor sa prijateljem iz prošlog života..
I mislim da se svi mi nekako spontano "krijemo" ili kako god da to nazovem (neprijatno nam je,...kud baš sad da se sretnemo...itd), ako se sretnemo sa bivšim partnerima u prisustvu sadašnjeg..to je neki nagon, spontana reakcija...
 
Smesni su mi muskarci koji se plase devojke ili zene cak i kad je u pitanju obicna kafa sa bivsom devojkom ili prijateljicom.
Smesniji su mi oni koji foliraju bivsu devojku ili poznanicu da je ta kafa jedina stvar koju zele.
A jadni su mi oni koji ne znaju ni zasto se prve plase ni zasto drugu foliraju.

Katarina, bilo je lepo "procitati" te opet :)
 
Bila sam u slicnoj situaciji.....idi na kafu...vidi sta hoce. Ako je to kafa ko kafa, super. Ako je kafica:per: oladi ga i guraj dalje. Mnogi momci kojima ne ide u trenutnoj vezi, makar to bile i najmanje gluposti, vode se logikom "sto se nekad dobro jelo"....ako si stvarno srecna sa sadasnjim deckom takvo smaranje ti ne treba!
 
Zene :),
neTcu vas moliti za pomoc, vec rasudjvanje... ako ste zaiteresovane, narafski!

E sad, situacija je sledeca... Pre cetri godine moja veza sa jednim deckom-naravno :), se raspala... Mogu reci da je bila jaka, tj. da sam bila poprilicno vezana za njega i on za mene, ali BUM-dogodilo se TO sto jeste i mi smo raskinuli. Jedno vreme se apsoltno nismo ni culi ni videli, i onda najednom se slucajno sretnemo, popijemo kafu, i nastavimo da se cujemo s' vremena na vreme. U medju vremenu sam ja upoznala svog sadasnjeg decka, jako se zaljubila, pocela da zivim sa njim, i postala najsrecnija na svetu :), sto sam i danas. Sa ovim bivsim deckom sam nastavila da se cujem ponekad-dakle, i dalje redje i to iskljucivo kada on pozove, pusti mail... I prihvatila moj i njegov odnos krajnje drugarski ni pomisljala nisam da se bilo sta cudno tu desava ili da se moze dogoditi, i tako proslo je par godina... Ja zaboravim da on postoji i onda na jednom-BUM, poziv... izvestavanje gde radi, gde putuje, ima li devojku, a uz to stidno me pitajuci sta ima kod mene... zatim poziv na kafu, koji ja cesto odbijem.
Posle nekog duzeg odbijanja-sto se te kafe tice, jer, prosto nam obaveze nikako nisu bile uskladjene da bi se sreli, videli.. nismo se culi par meseci, i kad tup, juce poziv... na kafu, naravno, uz detaljno objasnjenje da je bio u inostranstvu i da se zato nije javljao. Ppristala sam da se vidimo, medjutim opet komplikacije oko termina, dana and bla, bla... i kazem mu da cu mu se javnuti preko vikenda i IDEMO NA TU KAFU. Medjutim on uz zamuckivanje, pociinje da objasnjava kako ima devojku sa kojom zivi i kako nije zgodno njemu da mu se javim sat vremena pre, kako on to mora da isplanira i nudi mi da on mene pozove kada bude, citiram-'Upecao pravu priliku'!
Na sta se ja razbesnim, i spustim slusalicu... A zasto sam se razbesnela? :)
Ubacila sam sebe na mesto te devojke, na trenutak... Jako sam iskrena osoba i ne trpim lazi, prevare, malverzacije u bilo kom smislu... Moj sadasnji decko, poznavajuci me, nema razloga da brine iz bilo kog razloga ukoliko cu ja otici, sa gore ne imenovanom oosobom, na kafu, sok, ili sta vec drugo...
E sad, da li je ikako moguce-sta vi mislite, da iz bilo kog razloga on ista oseca, gaji ili kako se vec to zove :)? Ako je tako da oznacim crvenom bojom broj u telefonu :) i nikad se vise ne javim!!!! Buni me ta situacija, laganja te jadne ni krive ni duzne devojke! I zasto je lagati? Tj, zasto zvati bivsu curu na kafu-sada vec drugara, prijatelja, sta god, ako bi to povredilo tvoju sadasnju devojku, i to moras kriti od nje... a pri tom pricas da ti je stalo do nje. Mislim i jeste ako krijes... STA JA NAPRICA :), a? Ne razumem ni samu sebe...
Eh, i sta hoce od mene, u celokupnom ovom slucaju??? :dontunderstand:

Rasudjujte, ja ne mogu sama... Muskarci su u biti, izgleda, komplikovaniji od zena :)!

P.S. Ako se nekome nakon ovoga smuci KAFA, razumecu... :) Toliko puta ponovljena... :zper:heh

Нада се крес варијанти са тобом, ипак си му бивша! :zper:

Од особа мушког пола не очекивати ниииикакво """другарство""" након везе, поготово дуге везе.
 

Back
Top