Gimnazija Sveti Sava

Ikichan

Početnik
Poruka
3
Jednostavno sam zainteresovana kakva je gimnazija sveti sava... Neku gimnaziju cu sigurno upisati ... ali pitanje je koju. Nekoliko njih mi je reklo da je Sveti Sava kul, medjutim nekoliko njih mi je reklo da je bezveze skola... Meni se cini okej, ali treba mi jos misljenja, i informacija plz :) Sto se tice mojih ocena, drzim se odlicnog proseka, ali sam lenjaaaaaa.... :P
 
Jednostavno sam zainteresovana kakva je gimnazija sveti sava... Neku gimnaziju cu sigurno upisati ... ali pitanje je koju. Nekoliko njih mi je reklo da je Sveti Sava kul, medjutim nekoliko njih mi je reklo da je bezveze skola... Meni se cini okej, ali treba mi jos misljenja, i informacija plz :) Sto se tice mojih ocena, drzim se odlicnog proseka, ali sam lenjaaaaaa.... :P

zavisi koliko poena imas;)
mnogo njih mi je reklo da je skola puna narkomana i alkosa, i da profesori nisu nista bolji:mrgreen:
toliko od mene:mrgreen:
 
Gde se nalazi uopšte ova gimnazija? Treba da odem s drugaricom do nje, a ni ne znamo gde je...:roll::lol:
To je Resavska ulica, paralelno sa ulicom Kneza Miloša, prva stanica trolejbusom posle mosta (ako ideš od Dedinja) ili prva pre mosta (ako ideš iz grada), a staju i neki razni autobusi ali ja uvek tuda prolazim trolejbusom
Most je Mostarska petlja ili kako se to već zove
 
To je Resavska ulica, paralelno sa ulicom Kneza Miloša, prva stanica trolejbusom posle mosta (ako ideš od Dedinja) ili prva pre mosta (ako ideš iz grada), a staju i neki razni autobusi ali ja uvek tuda prolazim trolejbusom
Most je Mostarska petlja ili kako se to već zove
Snašle smo se nekako danas na neki naš način. Ali hvala.;)
 
I ja zelim da je upisem..Msm razmisljam se jos izmedju nje,8-e gimnazije,pravno-poslovne i druge ekonomske..
Bila sam juce do skole i u odnosu na ostale mi se cini totalno ok..
Da nije tih prica o narkomaniji,odmah bi je stavila prvu na listu,bez razmisljanja..
Zato vas molim,ako ima neko ko ide tamo,ili zna nekoga,Samo da mi potvrdite pos zaista ne zelim da idem u skolu sa narkomanima i co,ne bi bilo najprijatnije..:p:confused:
 
I ja zelim da je upisem..Msm razmisljam se jos izmedju nje,8-e gimnazije,pravno-poslovne i druge ekonomske..
Bila sam juce do skole i u odnosu na ostale mi se cini totalno ok..
Da nije tih prica o narkomaniji,odmah bi je stavila prvu na listu,bez razmisljanja..
Zato vas molim,ako ima neko ko ide tamo,ili zna nekoga,Samo da mi potvrdite pos zaista ne zelim da idem u skolu sa narkomanima i co,ne bi bilo najprijatnije..:p:confused:

najpametnije bi ti bilo da upises drugu ekonomsku :mrgreen:
to ti je moj savet ;)
 
I ja zelim da je upisem..Msm razmisljam se jos izmedju nje,8-e gimnazije,pravno-poslovne i druge ekonomske..
Bila sam juce do skole i u odnosu na ostale mi se cini totalno ok..
Da nije tih prica o narkomaniji,odmah bi je stavila prvu na listu,bez razmisljanja..
Zato vas molim,ako ima neko ko ide tamo,ili zna nekoga,Samo da mi potvrdite pos zaista ne zelim da idem u skolu sa narkomanima i co,ne bi bilo najprijatnije..:p:confused:

Sava nije puna narkomana to su sve same price, moja drugarica ju je stavila kao prvu a poznajem i jos neke koji vec tamo idu i kazu da nije losa skolica, ali ja bi ti preporucila da od te tri oko kojih se dvoumis izabreres najblizu ( mada je prosla predaja lista zelja ali nema veze )
 
Hahahaha...jao Boze, koliko se samo ismejem kada procitam komentare ala "Bezi odatle,tamo idu samo sektasi!" ili "Tamo je puno narkomana!" Vi ste ljudi idioti!

Posle cetiri provedene godine u Gimnaziji Sveti Sava mogu vam reci da je to bio najlepsi period mog zivota! Za sve buduce generacije,koje ce otvarati jos milion puta jednu te istu temu...evo vam sad ukratko najvaznije stvari o ovoj gimnaziji! Ako pored toga imate neka pitanja,slobodno pitajte..rado cu vam odgovoriti!

1.Price koje kruze o skoli! Glavni problem zasto je ljudi zaobilaze! Misle da smo svi sektasi i narkomani...e pa ovako,da pocnem! Pre par godina dvoje ucenika gimazije su izvrsili samoubistvo,pretpostavilo se da su clanovi sekte Crna ruza...Izvrsili su samoubistvo daleko od skole,Bog sami zna gde su i preko koga upali u tu sektu,ako su u njoj i bili...Nikada u skoli nisam od ljudi cula nesto o sektama i ostalim glupostima! Ali evo vam jos jedna cinjenica...u trecoj gimnaziji se dogodila identicna stvar,ali njihova direktorka je politicki aktivna bla bla...i to se nikada nije saznalo...A ta gimnazija je "najelitnija" skola u Beogradu! Bljuc! Nadam se da vam je sada barem malo jasnije... Ista stvar sa drogom...Omladina se drogira,to je cinjenica...drogiraju se ljudi i u Savi...ali se drogiraju i u svim ostalim skolama...nemojte misliti da udjete u skolsko gde svi bleje sa spricevima...A ljudi bas imaju takvu sliku o ovoj skoli.sto je jako tuzno!

2.Skola se nalazi u centru,samim tim budite uvereni da ce 70% ljudi iz skole biti iz centra grada,najvise iz osnovnih skola Drinka Pavlovic i Kralj Petar,njih u svakoj generaciji ima milion! Kakav god fazon da furate nacicete ekipu sa kojom cete se druziti...preko metalaca do fensera,devojaka koje dolaze svaki dan ful skockane u stiklama preko ljudi koji ne dolaze u skolu uopste! Nacicete se sa nekim.... Npr ja sam dosla prvi dan sama,ni jednu jedinu osobu nisam poznavala...Sada mogu da se pohvalim da imam neverovatno drustvo koje ne bi menjala ni za sta!!!

3.Profesori! Pod pritiskom desavanja iz stavke 1 oni su skroz povileneli! Znaci ako mislite da cete celu ovu skoli proci na mufte,nema sanse...Kod nekih moze da se mulja,kod vecine ne...jer su u fazonu da dokazu svima koji ih pljuju da iz ove gimnazije izlaze obrazovana i pismena deca! Vecina ce vam izaci u susret sta god da vam treba,jos ako vam zapadne neki dobar razredni,vi ste na konju! Imate par jaaaako zajebanih profesora kao sto je istoricarka Jasmina,biologicarka Ljubica itd. Najvaznija stvar jeste kada zavrsite skolu,ostacete veliki prijatelji sa profesorima! Pa nema nista lepse od toga da posle 4 godine odete sa razrednom na kafu! Divota! :)

4.Ekskurzije! Uuuf,milina...U prvoj i drugoj godini vas istreniraju da pazite sta radite...ali niko vas ne prati,ne smara...U trecoj i cetvrtoj godini radite sta hocete jer su profesori sigurni da se niko nece otrovati alkoholom,baciti se pod metro i sl. Ni jedan profesor vam nece banuti u sobu da vam oduzima alkohol jer su stekli poverenje u vas! Mogu se pohvaliti da ni na jednoj ekskurziji u mojoj generaciji nije izbio ni jedan jedini problem...Ni tuca u diskotekama,sto se cesto dogadja...ni trovanja od alkohola...ni privodjenja policiji...nista slicno! :)

Ako ima jos nekih pitanja,pitajte... Gimnazija Sveti Sava je moja preporuka svima onima koji traze dobro drustvo,znanje i 4 godine pravog pravcatog zezanja! :)
 
Poslednja izmena:
U osmom razredu me je nekoliko njih odgovaralo od Sv. Save govoreći mi kako ću "da se navučem na alkohol, drogu, upašću u sekte i biću ubijena u toj školi". Kada sam govorila nastavnicima da ću da upišem ovu gimnaziju odgovarali su ćutanjem i izrazom lica kao da sam im rekla da sam ubila nekoga.
Druga sam godina, i da opet moram da biram koju ću školu da upišem, moj izbor bi definitivno bio ponovo Gimnazija Sveti Sava. Profesori su sjajni. Kao što je već rečeno, ima par zajebanih profesora, ali ni oni nisu TOLIKO zajebani da ne može da se prođe godina (ovo ne važi za one koji ne uče apsolutno ništa). Sa makar malim trudom s vremena na vreme, prolaziš godinu definitivno, znam iz iskustva mog brata.
Te priče o drogi, sektama itd, ne mogu da kažem da su neistinite, ali toga ima svuda. U svakoj mogućoj školi, po celom gradu, po celom svetu! Nema gde nema. Bilo je incidenata u ovoj školi, smrtnih slučajeva, ali i toga ima svuda. I ova škola je, zbog toga, jedna od najobezbedjenijih škola u gradu, pa i u Srbiji.
Ako pitate - moja preporuka vam je definitivno gimnazija Sveti Sava. :)
 
ovako..
osmi razred..srednja skola..upis.. sta upisati?
u planu imam gimnaziju jel ne bih sebi zatvarala vidik sto se tice fakulteta.. dvoumim se izmedju gim. Sveti Sava i 14. gimnazije
citala sam sve sto ste pisali.. tako da necu pitati ista pitanja.
Moj problem jeste kako ja objasniti roditeljima da gim. sveti sava nije toliko losa kako se prica! Svaka skola ima dobre i lose strane.
U svakoj skoli ima i drogiranja i klosarcina i budala i glupaca koje su nevaspitane!! u svakoj!!
inace moja jedina i podrazumeva se najbolja drugarica planira sveti savu, pa mi prave problem kako zelim da idem samo zbog nje bla bla bla Njen brat ide tamo ..i super mu je .. upoznala sam njegovo drustvo i svidelo mi se ..nekako izgledaju normalno za razliku od ostalih budala i klosarcina! Zelim normalno drustvo jel to za ovih osam ajde da kazem 2-3 kada treba najvise da se druzimo i volimo nisam imala! ja sam sebe unistila u osnovnoj(msm jos traje) ali ocu da pobegnem od toga i ako moze da bude malo normalnije ..
isto me privlaci sto ima spanski jel je to jedini jezik koji bih ucila! profesori? uvek se nadje neki ..nema veze..
sto se tice 14. gim. tu mi je veliki problem sto idu i ici ce osobe koje meni defintivno ne prijaju ..od toga ustvari bezim! jedino sto mi je blizu ima spanski..i nzm to je to..mozda sto je skola kao dobra ..
eto da biram sama birala bih gim. sveti savu ali sta je sa mojima ..ne mogu da se prtivim njima ..volela bih da razmisljaju ko ja i daa shvate da ce ovo biti raj za mene u odnosu na osnovnu .. ali videcu nekako da im objasnim i pokazem komentare i pitanja .. :)
 
Htela bih da vam moje iskustvo pomogne u odluci da li da upisete gimnaziju Sveti Sava.
direktorka izgleda ovako http://www.sveti-sava.edu.rs/images/o-skoli/direktor.jpg
celu pricicu sa sajta odmah zaboravite, pogotovo - Мисија наше школе је да подстичемо и подржавамо развој сваког ученика и његово одрастање у образованог, успешног, задовољног и доброг младог човека. Nit sam obrazovana, nit sam uspesna, a daleko da sam zadovoljna. Niko te ni na sta ne podstice, osim na samoubistvo (culi ste, verujem, za slucaj od prosle godine, a i ranijih godina). Isto, navedeno na sajtu, kompjuteri najnovije generacije. Da, ako je trenutno 2004. godina. Tacno je da ima miseva, ali ne u kabinetu biologije, vec u kabinetu informatike (koji se nalazi bukvalno u podrumu). navedene ribice u kabinetu biologije postoje. Zapravo jedna. A i pitanje je koliko jos dugo. A sad, da li je gimnazija laka, jeste jednom ili dva odeljenja (zavisi od razrednog, jer sve ide preko veze, odlicna je skola za zivot, na nepravdu se naviknete jos 7. septembra). Iskreno, sada, kao maturant, kad pogledam u sta su mi otisle najbolje godine, u ucenju biologije i latinskog, mislim da je bolje cak i hemijsku skolu da sam upisala. Niko vam nije rekao kad upisujete gimnaziju koliko casova nedeljno imate.... Mnogo. U prvoj godini mislim da je 4 puta 7, i 1 puta 6 casova. Predmeta milion. Pogotovo u prve dve godine. Ja sam ovu skolu upisala zbog blizine i sto sam mislila da je laka. Sada bih pre putovala i 2 sata samo da je normalna skola. A da, ekskurzije, obezbedjenje, djacki dinar... Sve ce vas terati da platite, eksurzije se tradicionalno biraju najsuplje, i to sa nekom agencijom iz novog sada (modena travel msm da se zove)... Ugl, da mi sada neko kaze da moram jos jednu godinu da idem u ovu skolu, prebacila bih se sigurno. Nije vredno. Eto, nadam se da sam vam pomogla da NE odaberete ovu skolu.
 
Od svih agencija u beogradu, svake godine idemo sa ovom iz novoga sada. Cista posla? ne bih rekla... svaka ekskurzija je pakao, program i organizacija su stvarno ocajni. u programu ti navedu jedan hotel, na kraju zavrsis u drugom (po kvalitetu 10 klasa ispod navedenog, a ni hotel koji je naveden nije nesto). djacki dinar je posebna stvar.... u skoli se nista ne radi, ne obnavlja, te pare odlaze NEKOME (imas sliku kome) u dzep... ako ti sedis na informatici, i mis protci iza tebe, to dovoljno govori o skoli....
 

Back
Top