treca grupa sekreta???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
WithdrawnWater:
LepaJeka:
Evo problema...
Bila sam kod mog ginekologa na redovnoj kontroli, i ispade da imam IIIb grupu sekreta. Medjutim, moja doktorka mi rece sve je uredu, divno, krasno, vidimo se mi za 6 meseci, bla, bla... Ali mene je kopkala ova treca grupa, pa odem sa rezultatima na konsultaciju sa drugim ginekologom. Ta rece da to znaci da imam povisen broj bakterija ali da nisu patogene, i kao za svaki slucaj da uzimam vaginalete MACMIROR complex. Odmah odem do apoteke, kupim ih, procitam nacin delovanja i sokiram se! One ubijaju sve zivo sto im se nadje na putu, i bakterije i gljivice(koje ja naravno nemam). Znaci skroz ce da me sterilisu!!! :shock:
Sad se ja plasim da od tih vaginaleta ne bude vise stete nego koristi, i u dilemi sam. Da li da poslusam prvu doktorku i lepo iskuliram tu trecu grupu ili da krenem sa ovim vaginaletama? Da li neko ima pametan savet??? :?:

Uh, bre, Jeko, procita li ti ovu temu od pocetka aman zaman?! Bar nesto od onog sto je vec 5-7 puita ponovljeno?! Da treca grupa jeste opasna, da nije normalno fiziolosko stanje, da treba da se leci, da ne treba gurati bilo kakve vaginalete nego uraditi bris, rece li dr gde, koji, i kolko kosta, pa onda sanirati infekciji, i jos i to kako se pravilno vaginalete koriste i sta se sme a sta ne sme?! Brate mili! Ajde malo bar ti, molim te ovooooolko, bar ti - ajde malo se samo ukljuci! Izvadila si ovu temu iz formalina a nisi ni za sekundicu nasla vremena da bar pogledas sta na njoj pise! Ako Boga znate, sta vam jos nije jasno o trecoj grupi i kakav pametan savet jos zelite? :shock: :shock: :shock:

Da li si ti normalna???? :shock: :shock: :shock:

Procitaj ispocetka!
Znaci, bila sam kod lekara (2 komada lekara u ovoj prici), svaki rekao drugacije, dilema je koga poslusati... NE nisam na svoju ruku kupila doticne vaginalete, NE nisam samoinicijativno zakljucila da je III grupa bezopasna (zasto bi inace konsultovala drugog lekara???????), NE nisam slepo poslusala ni jednu od ove dve doktorke vec nastavljam dalje da se raspitujem, izmedju ostalog i preko ovog foruma.
I DA, procitala sam celu temu, i NE samo ovu vec i neke druge; a ovu sam izvukla iz "formalina" zato sto je pravilo da se ne otvaraju iste teme 100 puta, vec da se postuje pod postojecim (nemoguce da to jos nisi ukapirala)!!!

I nema sta meni da bude jasno ili nejasno oko III grupe, zato sto sam ja nisam doktor i nema potrebe da me to uopste zanima. Za to postoje ginekolozi, koji su se skolovali za to da znaju sta je meni ciniti ako imam tu ili neku drugu grupu, a ja treba da se zanimam sasvim drugim stvarima. E sad, posto su nam lekari takvi kakvi su, ocigledno je da ja moram da konsultujem dva i vise ginekologa, internet forum, prijateljice (kako je krenulo mozda stigne i do gatare), zbog y*bene III grupe sekreta, da dobro citam sta pise na uputstvu za upotrebu, da znam sta su bakterije a sta gljivice, kako se lece, i ko zna sta jos! A usput i da se bakcem sa takvima kao sto si ti.
'Ajde sada idi trazi drugu zrtvu za prosipanje svoje pameti, ili reci nesto u vezi onoga sto sam prethodno napisala (ako si uopste ukapirala o cemu se radi, a ne delujes tako)!!! :evil:
 
Da li si ti normalna? :shock: Ja sam jako pazljivo procitala i shvatila tvoju poruku i problem(e) - od kojih su svi, jedan po jedan vec obradjeni na ovoj temi a i na lepljivoj (ginekologija), no to i nema veze. I ne vidim zato razlog da se becis na mene. A ako ti nesto nije jasno, obrati paznju na crvene navode a zatim i na donji post.

LepaJeka:
Evo problema...
Bila sam kod mog ginekologa na redovnoj kontroli, i ispade da imam IIIb grupu sekreta. Medjutim, moja doktorka mi rece sve je uredu, divno, krasno, vidimo se mi za 6 meseci, bla, bla... Ali mene je kopkala ova treca grupa, pa odem sa rezultatima na konsultaciju sa drugim ginekologom. Ta rece da to znaci da imam povisen broj bakterija ali da nisu patogene, i kao za svaki slucaj da uzimam vaginalete MACMIROR complex. Odmah odem do apoteke, kupim ih, procitam nacin delovanja i sokiram se! One ubijaju sve zivo sto im se nadje na putu, i bakterije i gljivice(koje ja naravno nemam). Znaci skroz ce da me sterilisu!!! :shock:
Sad se ja plasim da od tih vaginaleta ne bude vise stete nego koristi, i u dilemi sam. Da li da poslusam prvu doktorku i lepo iskuliram tu trecu grupu ili da krenem sa ovim vaginaletama? Da li neko ima pametan savet??? :?:

dakle, da me ne pitas da li sam normalna i da li sam shvatila, izvlacim ponovo odgovor na sva tvoja pitanja - vezana i za III grupu i za ginekologe koji se prema istoj ponasaju olako.

dr:
Dobro narode imate li vi malo duse prema meni...toliko tema sam ispisala o tome i vi opet...sad samo ukratko,zurim na posao.
1.nije normalno imati 3.grupu sekreta,to ukazuje na prisustvo hlamidije,mikoplazme ili uraplazme...te infekcije vode sterilitetu(za detalje koristite pretrazivac)
2.ginodaktanol se koristi i za vreme ciklusa ,znaci ako krenes da ga koristis onda to cinis u kontinuitetu ne bitno da li si dobila
3.za vreme koriscenja vaginaleta ne smes da imas odnose!!!
4.moj ti je savet da ne koristis vaginalete nego da odes na institut za mikrobiologiju,u dr Subotica na medicinskom fakultetu svakim radnim danom od 8 do 10h i das bris na hlamidiju ,ureaplazmu i mikoplazmu, cena brisa je 1500 dinara,to ne spada pod socijalno i ne ide na uput,znaci moras da ga platis a posto je drzavna i to odlicna laboratorija daleko je jeftinija od privatnih.
Kad dobijes nalaz videces sta je u pitanju,koja god bila od ova 3 mikroorganizma daje se posebna dvonedeljna terapija, koju moras da ispijes i ti i tvoj decko.
Na zalost ginekolozi i to dobar deo njih se sarlatanski odnosi prema 3.grupi sekreta,takve infekcije se malo malo ponavljaju i za par godina eto probelma steriliteta.Sve sto vas interesuje mozete pitati i na pp.

Mozes li sad da mi objasnis sta ti nije jasno u mom prethodnom odgovoru, i zasto si eksplodirala na mene - nisam ja kriva sto imas trecu grupu niti sto su pojedini ginekolozi idioti! Trazila si savet, dr nije tu, a i da jeste rekla bi ti isto sto i ja, pa zato nemas razloga da se deres na mene! Iskuliraj trecu grupu ili kreni sa vaginaletama - pametna si, procitaj sta je napisano pa donesi odluku, pobogu! Niko ne moze da ti kaze sta da uradis mimo ovoga sto je vec receno! Shvatam da si besna na ginekologe ali to nije razlog da se istresas na mene.

(Izvinjenja prihvatam i pismenim putem! :lol: )
 
Evo pokusacu sve lepo i jasno da ti pojasnim.
Lekar kome sam do sada potpuno verovala me je "oladio" za tu III grupu (veoma cenjena u svom poslu, veoma poznata po gradu, moj ginekolog oduvek; moras priznati da mi zaista treba dosta podataka da joj ne poverujem). Ja za pocetak posumljam uto njeno "sve je u redu", i pitam drugog lekara (ginekolog, ne tako poznata kao ova prethodna, ali po preporuci drugarice kojoj verujem), i ona mi uvali te vaginalete. Ja procitam uputstvo za upotrebu i prilicno se zbunim.
Vidi, sad nastupa dilema: Mozda je ova prva u pravu, mozda je ova druga u pravu, a mozda je neka potencijlana treca u pravu... Mozda se ove vaginalete koriste bas za (ili protiv) III grupe, a ja to pojma nemam zato sto ih nikad nisam koristila. Znaci, kad ja postavim ovo na forumu, u buduce cu, samo za tebe, i da ponudim moguce odgovore:

a) ako ti je tvoja doktorka rekla da je sve u redu, onda je poslusaj, zato sto je ona obavila kompletan pregled

b) tvoja doktorka pojma nema, a Macmiror se standardno koristi za lecenje III grupe, tako da slobodno pocni da ih koristis

c) obe pojma nemaju, nije sve tako jednostavno kako one pricaju, potrebno je jos analiza uraditi da bi se ordinirala neka terapija

d) dopisati po zelji


S obzirom da sam procitala vise tema o ovome, pa i ovu, vidim da je ovde uvrezeno misljenje da se ova grupa sekreta leci pod obavezno. Ali ja ne znam da li je doticni Macmiror pravi lek, ili je potrebno jos koja analiza da bi videli sta je u pitanju.
Takodje dozvolices da ovde moze svako da iskaze svoje misljenje a ne samo dr ili ti, mozda mi kojim slucajem odgovori neki gineko9log ili neko ko je koristio ove vaginalete i tako lecio III ili neku drugu grupu sekreta. Ovde smo da razmenimo misljenja, a ti ako ga nemas u vezi zapocete diskusije, lepo preskoci, jer dolazis u situaciju da se svadjas na skoro svakoj temi...

I molim te lepo, ja ne mogu nida pretpostavim da postoji takva glupost u nasem zdravstvu, da ti uzmu bris, vide da si neka "potencijalno" problematicna grupa, i ne urade odmah i mikrobiolosku analizu. Priznaces da logicnije zvuci da su uradili testove na ta tri mikroba i na osnovu toga npr. stavili oznaku b pored IIIb, sto bi prouzrokovalo da mi koja dr kaze "sve u redu". Ne znam, samo nagadjam sta bi moglo da bude, a ti mi uopste ne pomazes sa tim "idi i uradi u Dr. Subotica", i sta kad odem, kome onda da pokazem rezutate, prvoj ili drugoj doktorki, ili cu na dalje da se lecim na forumu? :shock:

Sledeci put ako nemas odgovor, moli te zaobidji me, ja nemam ni zivaca ni vremena da raspravljam preko foruma i to jos u sitne sate!
 
LepaJeka:
Evo pokusacu sve lepo i jasno da ti pojasnim.
Lekar kome sam do sada potpuno verovala me je "oladio" za tu III grupu (veoma cenjena u svom poslu, veoma poznata po gradu, moj ginekolog oduvek; moras priznati da mi zaista treba dosta podataka da joj ne poverujem). Ja za pocetak posumljam uto njeno "sve je u redu", i pitam drugog lekara (ginekolog, ne tako poznata kao ova prethodna, ali po preporuci drugarice kojoj verujem), i ona mi uvali te vaginalete. Ja procitam uputstvo za upotrebu i prilicno se zbunim.
Vidi, sad nastupa dilema: Mozda je ova prva u pravu, mozda je ova druga u pravu, a mozda je neka potencijlana treca u pravu... Mozda se ove vaginalete koriste bas za (ili protiv) III grupe, a ja to pojma nemam zato sto ih nikad nisam koristila. Znaci, kad ja postavim ovo na forumu, u buduce cu, samo za tebe, i da ponudim moguce odgovore:

a) ako ti je tvoja doktorka rekla da je sve u redu, onda je poslusaj, zato sto je ona obavila kompletan pregled

b) tvoja doktorka pojma nema, a Macmiror se standardno koristi za lecenje III grupe, tako da slobodno pocni da ih koristis

c) obe pojma nemaju, nije sve tako jednostavno kako one pricaju, potrebno je jos analiza uraditi da bi se ordinirala neka terapija

d) dopisati po zelji


S obzirom da sam procitala vise tema o ovome, pa i ovu, vidim da je ovde uvrezeno misljenje da se ova grupa sekreta leci pod obavezno. Ali ja ne znam da li je doticni Macmiror pravi lek, ili je potrebno jos koja analiza da bi videli sta je u pitanju.
Takodje dozvolices da ovde moze svako da iskaze svoje misljenje a ne samo dr ili ti, mozda mi kojim slucajem odgovori neki gineko9log ili neko ko je koristio ove vaginalete i tako lecio III ili neku drugu grupu sekreta. Ovde smo da razmenimo misljenja, a ti ako ga nemas u vezi zapocete diskusije, lepo preskoci, jer dolazis u situaciju da se svadjas na skoro svakoj temi...

I molim te lepo, ja ne mogu nida pretpostavim da postoji takva glupost u nasem zdravstvu, da ti uzmu bris, vide da si neka "potencijalno" problematicna grupa, i ne urade odmah i mikrobiolosku analizu. Priznaces da logicnije zvuci da su uradili testove na ta tri mikroba i na osnovu toga npr. stavili oznaku b pored IIIb, sto bi prouzrokovalo da mi koja dr kaze "sve u redu". Ne znam, samo nagadjam sta bi moglo da bude, a ti mi uopste ne pomazes sa tim "idi i uradi u Dr. Subotica", i sta kad odem, kome onda da pokazem rezutate, prvoj ili drugoj doktorki, ili cu na dalje da se lecim na forumu? :shock:

Sledeci put ako nemas odgovor, moli te zaobidji me, ja nemam ni zivaca ni vremena da raspravljam preko foruma i to jos u sitne sate!

(Ja se svadjam?! Interesantna projekcija! :D ) Hvala na pojasnjenju, pokusacu (jos jednom) i ja tebi da pojasnim:

da je uradjen mikrobioloski pregled, u nalazu bi ti stajalo koji mikroorganizam je pronadjen i na sta je osetljiv. Vaginalni bris se radi na grupu, a ne na mikroorganizam rutinski (kao sto se ni pri pregledu urina ne radi rutinski urinokultura nego ti pise 'mnostvo bakterija' ili 'malo bakterija' a urinokulturu na to o kojim se balkterijama radi radis posebno, i kada dobijes ono sto se zove antibiogram, odnosno spektar lekova na koje su nadjene bakterije osetljive, lecis ih tim lekovima). Kao sto je moderno leciti sve urinarne infekcije Pipemom (jer zaboga u nalazu mokrace stoji 'mnostvo bakterija'!?) tako je moderno trecu grupu tretirati nasumicno, a najboje vaginaletama koje sve pred sobom ubijaju kao sto ti rece.
Tako da ono sto je tebi logicno nije uopste bitno, vec je bitno da je ono sto bi bilo logicno i ono sto je realnost jesu dve dve razlicite stvari, kako je dr rekla, a i ja se slozila, ginekolozi se olako ponasaju prema tome. Mozes da besnis zbog toga, ali ne vidim razlog da besnis na mene, i da se samnom svadjas, jer stvarno nema ni jednog razloga za to (sem sto si nervozna sto mogu da shvatim). Koristiti lekove sirokog spektra dejstva bez antibiograma je isto sto i baciti nuklearnu bombu u zelji da se iskopa rupa u zemlji - valjda se moze biti specifican, ili se mora unistiti pola planete?!

Drugo, ako je neko od forumasa i koristio ove vaginalete (slucajno malopre videh da kostaju skoro 1000 dinara!) svakako ti ne moze na forumu reci da li i ti treba da ih kosistis jer lepo je objasnjeno da treca grupa podrazumeva razlicite mikroorganizme, i u zavisnosti koji ti imas odredjuje se i terapija.
Nifuratel+nistatin sto ovaj preparat jeste, deluje na sirok spektar raznih vaginalnih infekcija, ali zasto bi ga pobogu koristila ako mozes da uradis bris pa da vidis sta imas i da onda pijes lek koji je po antibiogramu specifican (posebno sto ako imas partnera i on treba da se leci, a vaginaletama, slozices se, malo ce tesko to obaviti! )

Trece, kad odradis bris i vidis sta imas, onda taj nalaz sa antibiogramom koji uz njega dobijes odneses ginekologu: kome ginekologu nije ni bitno, vec je bitno da ti taj izvesni ginekolog to pogleda i napise izvestaj lekaru opste prakse ( koji ce ti onda prepisati lekove kojue treba da pijes ili lokalno koristis, a i tvoj partner takodje).

I cetvrto, kad opet budes postavljala temu, pa za mene budes sve ovako posebno razlozila lepo i pametno sta te interesuje i sta ti nije jasno, ja cu isto ovako lepo i detaljno da ti kazem svoje misljenje na zadatu temu, cak i ako smatram da je pitanje vise puta odgovoreno. Potrudicu se cak i u sitne sate, ako si ti u pitanju! :wink:

Dakle da sumiram, ja imam misljenje i imam odgovor, i on nije ekskluzivno odgovor tebi vec svima onima koji insistiraju da dobiju odgovor na ovu temu kakav njima odgovara, jer su iziritirani, nasetani od lekara do lekara, umorni, i besni. To sto nemam instant resenje za tebe (ili druge), i to sto ne mogu da budem odgovorna za neodgovornost lekara koji su te lecili - nije moja krivica. Takodje ne mogu ni da promenim nelogicnosti u nasem (i uopste) zdravstvu. A to sto ti zelis da se svadjas samnom po svaku cenu takodje ne mogu da sprecim, no nisam sigurna kako ti to moze pomoci sem da na nekoga izrucis svoju frustraciju. Pa ako ce ti biti bolje od toga - ok.
 
Sta god da kazes na ovom forumu ne valja... Na ovu moju pricu bi lako mogla da dobijem odgovor u stilu 'jel ti lekar lepo rekao sta da radis, slusaj lekara, nemojte samovoljno da se lecite, bla, bla, bla', a moze da bude i ovako (kako se sada i desilo) 'odakle ti uopste ideja da poslusas lekara i kupis doticni lek, pa zar nisi sto puta procitala na forumu o cemu se zapravo radi,itd.'
Ali dobro, vidim da si ovog puta razumela pitanje. S obzirom da se bavim mikrobima, zaista ne mogu ni da pretpostavim da postoji takva glupost da ti uzmu bris a ne urade sve analize sa tim uzorkom, ali dobro.
E sada, kad odem u dr. Subotica, da li oni imaju tamo ginekologa koji ce mi uzeti bris, ili ja treba da prethodno da odem kod lekara da mi uzme bris pa da ga on salje tamo ili da ga ja odnesem?
I da li su dve razlicite analize identifikacija bakterija i antibiogram, ili treba da im naglasim da hocu i antibiogram (i u ovom slucaju je logicno da kad nadju bakteriju odmah urade i antibiogram, ali ja vise ne smem da se oslanjam na logiku)?
 
LepaJeka:
Sta god da kazes na ovom forumu ne valja... Na ovu moju pricu bi lako mogla da dobijem odgovor u stilu 'jel ti lekar lepo rekao sta da radis, slusaj lekara, nemojte samovoljno da se lecite, bla, bla, bla', a moze da bude i ovako (kako se sada i desilo) 'odakle ti uopste ideja da poslusas lekara i kupis doticni lek, pa zar nisi sto puta procitala na forumu o cemu se zapravo radi,itd.'
Ali dobro, vidim da si ovog puta razumela pitanje. S obzirom da se bavim mikrobima, zaista ne mogu ni da pretpostavim da postoji takva glupost da ti uzmu bris a ne urade sve analize sa tim uzorkom, ali dobro.
E sada, kad odem u dr. Subotica, da li oni imaju tamo ginekologa koji ce mi uzeti bris, ili ja treba da prethodno da odem kod lekara da mi uzme bris pa da ga on salje tamo ili da ga ja odnesem?
I da li su dve razlicite analize identifikacija bakterija i antibiogram, ili treba da im naglasim da hocu i antibiogram (i u ovom slucaju je logicno da kad nadju bakteriju odmah urade i antibiogram, ali ja vise ne smem da se oslanjam na logiku)?

Razumem tvoju frustraciju, ali stvarno nista tu ne mogu da pomognem sto se pojedini lekari ponasaju neodgovorno. Naravno da cemo ljude upucivati sa foruma na lekare, jer nisu sve price iste niti svi lekari neodgovorni; a onda opet, naravno da cemo ljudima koji nam ispricaju staim se desilo skrenuti paznju na neregularnosti i aljkavo odradjen posao i sugerisati im promenu lekara ili eventualno adekvatniju proceduru: u tome i jeste svrha ovog foruma. Nisam imala nameru da se zadevam sa tobom samo mi nije bilo jasno sta je tebi nejasno, to je sve.
Sto se brisa na institutu za mikrobiologiju tice, koliko ja znam (nisam tamo radila nikakve analize, Bogu hvala nisam imala potrebe) skoro da sam sigurna da ti oni na licu mesta i uzmu bris i prema vrsti mikroorganizma se onda odredi terapija. Ali svake sigurnosti radi, ako nisi bas u prevelikoj zurbi sacekaj jos 2 dana dok se dr ne vrati pa ce ti tacno objasniti detaljno sta ti je najbrze i najefikasnije ciniti.
Pozdrav.
 
OK, cekam dr. Imam jos jedno pitanjce: ovako, da li treba od njih (Institut za mikrobiologiju, dr. Subotica) traziti sve testove koji se ticu identifikacije bakterija koje spadaju u III grupu, ili moram poimence da im navodim hlamidija, ureoplazma, i koje vec spadaju u datu grupu. Sta ja ustvari trazim od njih, kako se te analize zovu u medicinskom recniku? Pretpostavljam da jako smaram nekog ko je zavrsio medicinu, ali ljudi shatite, nisu je svi zavrsili!!! Ono sto je vama logicno, nije i meni, stavite se malo u moju kozu... Ja sam prilicna "ginekoloska neznalica", a upravo obavljam posao ginekologa, stoga moram pitati i najsitnije, najgluplje detalje... :roll:

Evo, strpljivo cekam dr... :wink:
 
LepaJeka:
OK, cekam dr. Imam jos jedno pitanjce: ovako, da li treba od njih (Institut za mikrobiologiju, dr. Subotica) traziti sve testove koji se ticu identifikacije bakterija koje spadaju u III grupu, ili moram poimence da im navodim hlamidija, ureoplazma, i koje vec spadaju u datu grupu. Sta ja ustvari trazim od njih, kako se te analize zovu u medicinskom recniku? Pretpostavljam da jako smaram nekog ko je zavrsio medicinu, ali ljudi shatite, nisu je svi zavrsili!!! Ono sto je vama logicno, nije i meni, stavite se malo u moju kozu... Ja sam prilicna "ginekoloska neznalica", a upravo obavljam posao ginekologa, stoga moram pitati i najsitnije, najgluplje detalje... :roll:

Evo, strpljivo cekam dr... :wink:

Evo mislim da ce dr danas da se vrati, u medjuvremenu - oni na mikrobima znaju sta da traze, kad dodjes i kazes im imas III grupu i da ti treba bris, uzmu ti bris i rade na sve ono sto pripada trecoj grupi dok se ne ustanovi sta ti imas (mislim, nece raditi na primer na Trihomonas, jer to ne pripada III grupi). Tako da ce oni to da ti odrade u smislu identifikacije bakterija III grupe. Oni su prilicno dobra i pouzdana kuca. Ali za ostale informacije 'stafetu' prepustam dr koja mnogo vise zna o ginekologiji jer joj je to uze polje interesovanja, a ja se vracam na glavu (i dushu!).
Pozdrav i srecno!
 
Evo me, institut za mikrobiologiju radi od ponedljka do petka i briseve uzima u periodu od 8 do 10:30, telefon je 685961(da znas tacno koliko ti para treba), briseve ce ti uzeti mikrobiolog, boze moj nisu samo ginekolozi bogom dani da umeju da stave spekulum i uzmu bris.
Trazices da ti se urade sledece analize: hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, mikoloski i bakterioloski cervikalni bris, bakterijska vaginoza, i trichomonas vaginalis...otprilike racunaj da ti treba oko 2600 dinara.
Poslusaj nas, ne stavljaj vaginalete nego lepo utvrdi sta lecis, vecina tih infekcija zahteva oralnu terapiju, vaginalete mu u tom slucaju dodju kao pomocno lokalno sredstvo.
A kad dobijes nalaz sa izolovanim uzrocnikom a dobices ih sigurno idi sa tim nalazom i nabij ga na nos svom ginekologu.
Jedna moja poznanica je tako lecila 2 meseca III grupu sekreta dok je nisam odvela na institut , rezultat toga sto je njen ginekolog nazvao " nista strasno" je bio streptokok ,ureaplazma, bakterijska vaginoza i kandida pa ti vidi.
 
Ja se necu svadjati sa vama, ali bih nesto da dodam,
i moja doktorka takodje (ozbiljna, proverena, popularna, ceka se na red po dva tri sata kod nje) takodje smatra da treca grupa nije nista preozbiljno, jer kao sto neko rece "neke devojke nemaju tegobe". Pa tako kad se desi da mi izoluju trecu grupu, ona me pita "A da li ti smeta?". Podrazumeva se da sam valjda i dosla zato sto mi nesto smeta, to jest uocila sm promene pa bih da vidim o cemu se radi. Jednom mi je rekla, da niko nije sterilno cist, i to sto bih ja htela da budem kao alkoholom obrisana, to ne moze.
Tako sam radila i u dr.Subotica test,(jako su ljubazni i strucni), gde nisu izolovali nijednu nespecificnu bakteriju. Zamolila sam ih da mi objasne rezultate, i receno mi je da prirodno u vagini zive bakterije, da su moje sve na broju, i da se previse ne stresiram, da se svaka sluzokoza "ispira", stvarno mi je to receno, te da pijem vise tecnosti dve nedelje, a najbolje uvin caj, ili od persuna.
E sad, ako insistiram, sa tim rezultatima od svoje dr. dobijem neke vaginalete, i plus jos neke tablete za decka, on da pije(tada sam imala decka, cudo jedno kako muskarci vole tablete, samo da ne moraju da rade nikakve preglede, briseve isl)i tako to prodje.
Nije jos gotovo, citajte dalje...
Sledeci put kad su mi se ponovili rezultati(III gr) ja se normalno zabrinem, procitam sve teme od lepljivih do obicnih, smorim jos malo dr. i odem kod moje dr. sa listom zelja: molim vas uput za: hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, a jel moze molim vas i bakterijska vaginoza, (sve sam naucila) i sa tim se uputim u dr.Subotica(nesto se placa a nesto ne, nije sad vazno),i- ne nadju mi NISTA. Nista bre od svega toga.
A ja jos malo da upisem medicinu.
Nikad kraja zabavi...
Skoro, odem u Gak N.Front na kontrolu, ultrazvuk kolposkopija ovo i ono, kazu mi da imam neku infekciju, prepisu 6 komada vaginaleta(necemo da razmenjujemo recepte), ja i tamo pitam, izvinte a koja je to treca grupa sto se NE LECI? nasta dobijem odgovor -To je zastarelo shvatanje, mi se ovde ne koristimo vise tim terminima, samo vi kupte taj lek i dodjite na kontrolu.
Strava, a?
Jos nisam otisla na kontrolu, ali sve nesto strepim sta ce mi reci, nego vise ne mogu da se stresiram.
Nisam imala nameru da unosim zabunu, nego i meni se otvorise novi vidici sa tim "Zastarelim metodama"
:roll:
 
Imam dva pitanja ali ne bih previse da vas smaram, pa ako mozete, odgovorite mi kratko.

1. Ako posle dve ture vaginaleta i negativnog testa na hlamidiju III a grupa i dalje postoji, da li ce tada Papa Nikolau test definitivno pokazati u cemu je problem? (moram samo da naglasim da se sve odvija pod nadzorom ginekologa)
2. koliko koristenje dnevnih ulozaka tipa AllDays utice da sekret bude pojacan?
 
nsbee:
Imam dva pitanja ali ne bih previse da vas smaram, pa ako mozete, odgovorite mi kratko.

1. Ako posle dve ture vaginaleta i negativnog testa na hlamidiju III a grupa i dalje postoji, da li ce tada Papa Nikolau test definitivno pokazati u cemu je problem? (moram samo da naglasim da se sve odvija pod nadzorom ginekologa)
2. koliko koristenje dnevnih ulozaka tipa AllDays utice da sekret bude pojacan?
Negativan test na hlamidiju ne iskljucuje infekciju ureaplazmom i mikoplazmom, dakle to sto je hlamidija negativna ne znaci da ne postoje ova dva mikroorganizma(takodje to ne iskljucuje ni ostale bakterije koje se otkrivaju obicnim bakterioloskim brisom) s druge strane ove infekcije su i suvise otporne tako da lecenje zahteva primenu oralne antibiotske terapije, vaginalete tu same malo sta mogu da urade.
Papa test nije mikrobioloski test vec citoloski, njime se traze potencijalno maligne celije i sa njim nikada se ne moze otkriti uzrocnik infekcije.
Sto se tice ulozaka, postoji tema vec na kojoj sam ispljuvala sve vrste ulozaka pogotovo te dnevne, najlonske...ako Vam nije mrsko pronadjite je pomocu pretrazivaca.
Pozdrav!
 
Ja imam ||| grupu sekreta vec neko duze veme,valjda sam je dobila u trudnoci(jer pre toga nisam imala potrebe da radim bris).U trudnoci sam koristila prvo vaginalete poliginex i maxmiror,ali nisam imala nikakvih tegoba,a na mikrobiolosni nalaz (samo urinokultura)bio je bez baterija.Porodla sam se pre dva meseca,i kad sem sad isla na kontrolu i dalje imam |||grupu,i ponovo su mi dali poliginex i rekli kad zavrsim sa terapijom da ponovo radim bris,zavisno od njega dalje lecenje.........Ali mi ni jedan doktor ni sad ni u toku trudnoce nije pominjao da je ozbiljnija |||grupa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top