KAKO da title "zalepiš" za film tako da postoji samo jedan fajl bez potrebnog foldera

pretpostavljam da znam sta urka muci tako kako ima fajl film fajl prevod NE moze DVD da prepozna :).

Ako je to problem, onda samo treba prepraviti naziv prevoda da bude identican sa nazivom filma.Ja imam Xwave 9400 Divx player i on bez problema "prepozna" prevod kada isti ima identican naziv sa imenom filma

Npr: Cobra.avi i Cobra.srt ili Cobra.sub
 
evo i ovo,.. ako neko uspe da odradi svaka mu čast.

Nadam se da je ovo nekom potrebno.
Ako nekog interesuje kako ubaciti tilove u filove divx/vdc/dvd:
1.Da bi ubacili titlove u filmove potrebno ih je preraditi t.j. konvertovati u isti format a da su titlovi utisnuti.
2.Naprimer mozemo ubaciti titlove u divx i da dobijemo divx sa utisnutim titlom!Kako?
3.Za ovaj "poslic" su nam potrebna dva programa i to :
1.Win On Cd 6 DVD edition
2.DirectVobSub (DVobSub)
--------------------------------------------------------------------------

1.Udjite u dvobsub configure na jezicku "general" podesite sledece:
1)prva padajuca lista "original height"
2)Cekirajte "MOD32 fix"
3)druga padajuca lista "original resolution"
4)Treca padajuca lista "always load" bez ovog nema subtitle

2.Prvo se udje u win on cd i pojavice se nekoliko mogucnosti.Vi izaberite prvu to jest sa slicicom oko.
3.Kad to zavrsite udjite u "format conversion".
4.Tu izberite film , i ispod toga ce te videti "destinatiom format" tu ce te naravno izabrati output format.
5.Izaberete output gde ce te snimiti.
6.I kliknete na "ok"
7.Pojavice se zelena strelica u taskbar-u t.j dvobsub , udjite u nju na jezicku "main" kliknite na dugme "open" izaberite titl u forumatu .sub.
8.Ako titl nije u formatu .sub mozete ga konvertovati pomocu subtitle workshop.
9. I to je sve. Srecno sa radom !
 
Ако хоћеш да баш буквално залепиш титл на филм, то можеш урадити помоћу програма Auto Gordian Knot. А поступак је следећи:

1. Input file > ту изабереш филм који хоћеш;
2. Притисни CTRL+F8 да би ти се показало поље External subs и ту пронађи одговарајући титл за филм горе;
3. Output file > можеш за почетак оставити како је по дифолту (па касније променити);
4. Target Quality > 75;
5. Клик на Advanced Settings > и ту чекирај Xvid кодек;
6. Клик на Add Job;
7. Клик на Start и пустиш да програм залепи титл на филм.
(НАПОМЕНА: ово ће потрајати отприлике 1.5-2 сата!)

А ево и сликовито...

 
Evo da i ja dam jedno prejednostavno rijesenje. Znaci, citava operacija traje negdje oko dvije-tri minute (kod mene na dual-core 1.70Ghz, 2GB ram) Velicina fonta, boja, crna podloga ispod titla sve to radi k'o doxa i najbitnije ne degradira kvalitet snimka ni najmanje. Evo Tutorial u slikama. Mozda nekom djeluje kao nauka, ali samo su prve tri slike bitne...Za svaki slucaj ako neko ne ukapira sa slika, evo ja cu napisati u koracima kako ide.
1. Klik na Load Avi ( u lijevom gornjem uglu)
2. Klik na Load srt. txt. idx (odmah ispod)
3. Klik na Generate Subbed Avi
4. To je to, samo jos sacekate, koju minutu dok se ne pojavi poruka sa slike br.3 (All Done!)

Jos da napomenem, da titl i film, moraju imati isti naziv. I da se ovako "snimljeni" titlovi, vide samo na DVD player-u, na kompjuteru se ne vide i ne trebaju da se vide, jer ovo i ne radimo zbog toga. Nakon svega, na daljinskom od DVD-a, titl palite na dugme Subtitle, mada u vecini slucajeva, titl se automatski ucita...Program (Avi Sub) se ne instalira nego se samo pokrene dvoklikom, mozete ga skinuti na stranici gore gdje je tutorial.
Uzivajte!
 
Poslednja izmena:

Back
Top