I'm your f.ucking authority

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Ne znam da li je bila tema,ako jeste spojite je sa stvarom or whatever it is that yall do here.
elem,imate li problema sa autoritetom? da li ste poslushni ili vas je teshko naterati...na bilo shta? da li ste alergicni na bilo kakva naredjenja? Naravn,svi imamo razlicite autoritete u raznim sferama zivota-roditelji,skola,trener,ili ako neka ima drustvo,koje previshe voli da zabada nos u to kako i shta treba da radis a kao izgovor koriste kvazi dobronamernost,ili pak vezu gde devojka/decko voli previshe da glumi silu..Koliko trpite te stvari, i koliko naredjenja smatrate za neshto negativno? Da li se lako povinujete ili volite da stojite izvan kruga i van mase? Ili sve zavisi koji je nivo autoriteta u pitanju { da li blag,ili bolesni my way or the highway ultimatum }
 
Poslednja izmena:
Vrlo ne podnosim autoritet, shtavishe, ja se zainatim kad neko proba da mi naredi neshto, pa uradim suprotno. To je, izmedju ostalog, bio i razlog propasti moje poslednje veze. Just one more fight about your leadership, and i will straight up leave your shit.
 
Auh, nikad nikog ne slusham. :-|
To se uvijek obije od moju glavu, ali jednostavno ne trpim nikog "iznad".
Sama sam sebi glavna.
Ni u shkoli [osnovnoj, srednjoj] nisam bash marila za autoritet, jedino sad na faksu malo pazim, ipak mi od toga zavisi buducjnost.

Dodushe, buducjnost bez autoriteta - advokat znachi biti sam sebi shef. :)
A opet, ogranichavaju me zakoni.

Jedina osoba kojoj sam dopustila da me kontrolishe je bila moja dirigentica u horu. :P

Autoritet je i osoba prema kojoj imash dozu poshtovanja. U tom sluchaju, to je moja majka. :)
I to je to. :)
 
Ne znam da li je bila tema,ako jeste spojite je sa stvarom or whatever it is that yall do here.
elem,imate li problema sa autoritetom? da li ste poslushni ili vas je teshko naterati...na bilo shta? da li ste alergicni na bilo kakva naredjenja? Naravn,svi imamo razlicite autoritete u raznim sferama zivota-roditelji,skola,trener,ili ako neka ima drustvo,koje previshe voli da zabada nos u to kako i shta treba da radis a kao izgovor koriste kvazi dobronamernost,ili pak vezu gde devojka/decko voli previshe da glumi silu..Koliko trpite te stvari, i koliko naredjenja smatrate za neshto negativno? Da li se lako povinujete ili volite da stojite izvan kruga i van mase? Ili sve zavisi koji je nivo autoriteta u pitanju { da li blag,ili bolesni my way or the highway ultimatum }

Postujem ljude koji su bolji od mene, ima ih mnogo, a sto se tice postovanja prema meni, to ne trazim ni od koga, ali u podsvijesti to ocekujem od ljudi kojima sam ja vise valjao nego oni meni. To postovanje obicno ne dobijem od takvih ljudi, pa onda slijede razocarenja, ali ga dobijem od ljudi kojima nijesam nesto bog zna valjao, sto je malo neobicno, ali je tako.

A koga ja postujem? Svakoga ko mi je ucinio u zivotu vise nego ja njemu.

A autoritet u skoli? On me je zabrinjavao u osnovnoj i u prva dva razreda srednje, jer sam mislio da sam izgubljen slucaj ako ga nemam. Da, tad sam bio kompleksas. Kad sam shvatio da ako ne postujem sebe, ni drugi me nece postovati, onda je sve bilo drukcije.
 
Poslednja izmena:
znaš kako... genarlno sam protiv autoriteta, naročito onog koji nema efektivni temelj, izivljavanje - tu sam gori od hitlera. sa roditeljima oduvek imam ravnopravan, otvoren odnpos bez onog patrijarhalnog autoriteta ili posesivnosti, pa se tu nisam ni mogao isprofilisati u tom smeru... u skoli moras da istrpiš neke stavri, ali opet kažen meosnovano izivljavanje ne prolazi, treneri, ne daj boze vojska - tu bi umro od smeha da neko krene da mi vrišti... u medjuljudskim odnosima isto... poštujem ko je izfradio lični i profesionalni autoritet i stav, al ovo ostalo jok... dakle samo opravdan i sa pravom... nisam ni večiti kontraš...
 
ovo je bila msm moja prva tema na forumu:lol:
da,i sukobljavala sam se,sada me boli uvo
ti svoje,ja svoje,cao
ponekad puknem,sada uglavnom samo radim po svome
ali ne onako slepo,vec ako smatram da sam u pravu
ako ne,uradicu kako cenim da je ispravno,pa cak i ako se to poklopi sa misljenjem "autoriteta"
 
Imam problema jer mnogi ljudi bi hteli da su autoritativni a nisu... :)

Tako da ako primetim da profesor mucno predaje ono sto predaje a pritom ne moze ni za 1% da se odvoji od gradiva gotovo...

Ali, pred profesorima koji izlaze iz svoje sfere uzduz i popreko poslusan sam kao kuce... Takvi ljudi me odusevljavaju i imam maksimalno postovanje prema njima... :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bila tema,ako jeste spojite je sa stvarom or whatever it is that yall do here.
elem,imate li problema sa autoritetom? da li ste poslushni ili vas je teshko naterati...na bilo shta? da li ste alergicni na bilo kakva naredjenja? Naravn,svi imamo razlicite autoritete u raznim sferama zivota-roditelji,skola,trener,ili ako neka ima drustvo,koje previshe voli da zabada nos u to kako i shta treba da radis a kao izgovor koriste kvazi dobronamernost,ili pak vezu gde devojka/decko voli previshe da glumi silu..Koliko trpite te stvari, i koliko naredjenja smatrate za neshto negativno? Da li se lako povinujete ili volite da stojite izvan kruga i van mase? Ili sve zavisi koji je nivo autoriteta u pitanju { da li blag,ili bolesni my way or the highway ultimatum }

Mnoho pitanja. nisam ih sve pročitao, ali verovatno je odgovor na sva ta pitanja:think: hm, NE!
 
Vaspitana sam tako da uvek poštujem autoritet...
Kao dete nisam nikad smela biti drska prema autoritetu(pod drskošću se podrazumevao i neki pogrešan ton glasa...)
I sad me nekako drži to da uvek poštujem...Ali ne volim da mi se govori šta da radim
Šta da ne radim...Ili da mi se zvoca o tome kako sam pogrešno nešto uradila
Nekako sam alergična na to
I zato se uvek trudim da stvari radim tako da niko ne može ništa da mi kaže na to
Da preduhitrim svaku reakciju i da na sve imam objašnjenje koje neće dozvoliti da mi neko zvoca
Ne volim da mi se zapoveda
Zato preduhitrim to, i uradim sama ono što znam da će mi autoritet reći kasnije..
Ali nekad ne uspevam u tome, i kada mi se skrene pažnja, onda izbija taj moj karakter 'meni-se-ništa-ne-sme-reći'
Sreća pa se to ne dešava često :)
 
Vaspitana sam tako da uvek poštujem autoritet...
Kao dete nisam nikad smela biti drska prema autoritetu(pod drskošću se podrazumevao i neki pogrešan ton glasa...)
I sad me nekako drži to da uvek poštujem...Ali ne volim da mi se govori šta da radim
Šta da ne radim...Ili da mi se zvoca o tome kako sam pogrešno nešto uradila
Nekako sam alergična na to
I zato se uvek trudim da stvari radim tako da niko ne može ništa da mi kaže na to
Da preduhitrim svaku reakciju i da na sve imam objašnjenje koje neće dozvoliti da mi neko zvoca
Ne volim da mi se zapoveda
Zato preduhitrim to, i uradim sama ono što znam da će mi autoritet reći kasnije..
Ali nekad ne uspevam u tome, i kada mi se skrene pažnja, onda izbija taj moj karakter 'meni-se-ništa-ne-sme-reći'
Sreća pa se to ne dešava često :)

:super: Potpisujem ovo

Inače ima jako mnogo životnih situacija (pogotovo ako si mlađi tinejdžer) kada ima npr. 5 različitih načina da se bilo šta uradi, a samo jedan se zvanično smatra za "pravi", valjda jer je tako lakše da se stvari organizuju
 
ja imam profesorku koja mi persira, pa vi vidite sta je autoritet....
emoticon-0165-muscle.gif
 

Back
Top