Sezonski posao u Grčkoj

MashaG

Početnik
Poruka
11
Da li je neko probao da se bavi ovim poslom? Interesuje me nesto vise o tome. Da li moze ovog leta na mesec dana da se ode, s tim sto bi trebalo da nam neko vec obezbedi smestaj?
Nista bolje od spajanja lepog i korisnog. I zarada i provod!
 
MashaG:
Da li je neko probao da se bavi ovim poslom? Interesuje me nesto vise o tome. Da li moze ovog leta na mesec dana da se ode, s tim sto bi trebalo da nam neko vec obezbedi smestaj?
Nista bolje od spajanja lepog i korisnog. I zarada i provod!

To ti ne bih preporucio, bio sam na Kritu `94, doduse nisam to radio ali znam neke ljude koji jesu, imali su dosta problema sa gazdama, Grci su nezgodni, radis mnogo , nema zarade. Probaj da nadjes nesto drugo, sve je bolje od branja mandarina/limuna/narandzi.....
 
Pozdrav svima,
isla bih na leto da malo radim 3- 4mes. , kao sto pise u naslovu..... Javite se ako imate iskustva na najrazliciijitm poslovima, kako najsigurnije doci do posla ? Kako uopste doci do posla ? Da li preko agencije ili nekim kontaktima ? Da li neko planira da ovog leta radi u Grckoj ?
 
A KAKO misliš da ostaneš 4 meseca, kada možeš samo 3 ?
Meni je takvo razmišljanje samo po sebi neozbiljno. Upuštaš se u nešto u šta se nimalo ne razumeš.

- Jedan dan prekoračenja ostanka ta tri dozvoljena meseca te može koštati petogodišnje zabrane ulaska u EU. Plus mogućnost (zavisi od okolnosti) dospevanja u zatvor mesec dana. Plus novčana kazna...

Najvažnije: NEMAŠ pravo da radiš ! Ako te uhvate, gazdi sleduje kazna 1750 evra. A tebi svakako sleduje deportovanje i zabrana ulaska. (Prvo zatvor)

Ja živim i radim u Grčkoj 5 godina i dovoljno sam se nagledala takvih avanturista, kojima sam odnosila cigarete i hranu u zatvor.

Smanjite malo euforiju oko belog Šengena. Nije to tako kao što piše u novinama...
 
cao ivana, ako pratis desavanja u evropi, onda si sigurno cula da situacija u grckoj nije sjajna trenutno sto se tice posla osim ako imas neku jako dobru varijantu, ali ako hoces preko neke agencije da ides, imas recimo jednu u novom sadu koja ima "summer work eu" program, u ponudi su: grcka, italija, france, spain, malta i kipar...ugovori su do 6 meseci....konkurs je cini mi se do 31. marta a polasci su u maju, imas na sajtu da skines prijavu koju popunis na engleskom i posaljes im kao sto sam i ja uradio...ako te interesuje, mogu ti poslati na pp link sajta agencije da ne pravim reklamu ovde.
pozdrav :bye:
 
Poslednja izmena:
Mesec prekoracenja kosta 200€...imajte u vidu da ce nasi nagrnuti ove godine bez viza i za nase ce biti posla..tako da candia nije to kao pre i retki su slucajevi da neko zavrsi u zatvoru..to su obicno namestaljke ako se neko nekome zameri..gazda zna koga sme primiti i uglavnom zna lokalnu policiju jer su to manja mesta i ne mozes ih ni videti
 
Potpuno je tačno da mesec prekoračenja košta 200 evra. Ali SAMO ako se prijaviš u policiji da ćeš ostati duže, i ako neko garantuje za tebe.

Ako te uhvate da si neprijavljeno ostao duže, kazna je 400 evra po mesecu. (Računa se i jedan dan prekoračenja kao CEO mesec)

Plus gazda nezavisno od toga plaća jednokratnu kaznu 1750 što je primio radnika na crno. A da ga legalno prijavi NE MOŽE.

Isto se slažem da u malim mestima postoje i male šanse da te uhvate. Mene nisu dirali tri godine dok nisam dobila papire. Ali se zato treba DOOOOBRO paziti šta radiš i gde ideš...



Moja iskustva:

Primer 1: Moj drug iz Novog Sada pao sa motora, naišla policijska patrola...otkud tebi motor (ne može da ga vozi, osim ako je iznajmljen u Rent a Car agenciji)....Epilog: 28 dana zatvora, sa lisicama sproveden do granice kao najgori kriminalac, i 5 godine zabrane u EU

Primer 2: Poznanik iz Bora imao sabraćajan udes sa kolima. Nije bio kriv, čak nije ni vozio, bio suvozač. Epilog 40 dana zatvora i deportacija

Primer 3: Devojka iz Subotice koja je radila u mojoj firmi na crno, uhvaćena prilikom racije u diskoteci. Epilog: 20 dana zatvora. Kazna 1200 evra za 3 meseca prekoračenja boravka. Kaznu ne mora da plati, ali onda sleduje 5 godine zabrane ulaska u EU.

Eto...da ne bude posle da vas nisam upozorila...
 
cao ivana, ako pratis desavanja u evropi, onda si sigurno cula da situacija u grckoj nije sjajna trenutno sto se tice posla osim ako imas neku jako dobru varijantu, ali ako hoces preko neke agencije da ides, imas recimo jednu u novom sadu koja ima "summer work eu" program, u ponudi su: grcka, italija, france, spain, malta i kipar...ugovori su do 6 meseci....konkurs je cini mi se do 31. marta a polasci su u maju, imas na sajtu da skines prijavu koju popunis na engleskom i posaljes im kao sto sam i ja uradio...ako te interesuje, mogu ti poslati na pp link sajta agencije da ne pravim reklamu ovde.
pozdrav :bye:

Ok, moze link, znacilo bi mi da to pogledam , hvala :bye::bye:
 
Evo preporuka a ona glasi:
Uzda use i u svoje kljuse
Sto bi rekli namuzi se skupi petlju kreni kad stignes gledaj da odmah radis papire imas tri mesecaali grcka nest neverujem da ce ti proci posto samo sto se za hleba nebiju i mislim da ti to trnutno nije najbolja opcija. Ali svako sa svojom srecom.Zelim ti da uspes i da se javis
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
 
Drugari da li znate nekoga ko ima pozitivno iskustvo, ne bih da se u startu obeshrabrim :confused::(:think:

Ma....ja prva imam SKROZ pozitivno iskustvo.
Došla lepo sama brodom, ušla sa ulice u restoran, rekla: ''Dobar dan, tražim posao...''
Radila tu dok nisam malo naučila Grčki, i našla bolji, lakši posao....
I dalje ćutala i radila...trudila se da se nekome ne zamerim, svakodnevno sticala nova poznanstva...Nikad se ne zna kada će ti za nešto zatrebati sveštenik, vatrogasac, pekar, lekar...itd...
Posle tri godine objavili amnestiju za sve koji su LEGALNO ušli u Grčku, bez obzira što su prekoračili ostanak u okviru vize.
Sada živim sasvim legalno, dižem kredit u banci, imam zdravstveno osiguranje....

Moje upozorenje je za one koji dođu, ponašaju se bahato kako to samo mi Srbi znamo...
voze motor bez svetla, kacige...iako to ni Grci ne smeju....prete gazdi da će ga istući ako ne dobiju platu na vreme...itd...itd
 
Potpuno je tačno da mesec prekoračenja košta 200 evra. Ali SAMO ako se prijaviš u policiji da ćeš ostati duže, i ako neko garantuje za tebe.

Ako te uhvate da si neprijavljeno ostao duže, kazna je 400 evra po mesecu. (Računa se i jedan dan prekoračenja kao CEO mesec)

Plus gazda nezavisno od toga plaća jednokratnu kaznu 1750 što je primio radnika na crno. A da ga legalno prijavi NE MOŽE.

Isto se slažem da u malim mestima postoje i male šanse da te uhvate. Mene nisu dirali tri godine dok nisam dobila papire. Ali se zato treba DOOOOBRO paziti šta radiš i gde ideš...



Moja iskustva:

Primer 1: Moj drug iz Novog Sada pao sa motora, naišla policijska patrola...otkud tebi motor (ne može da ga vozi, osim ako je iznajmljen u Rent a Car agenciji)....Epilog: 28 dana zatvora, sa lisicama sproveden do granice kao najgori kriminalac, i 5 godine zabrane u EU

Primer 2: Poznanik iz Bora imao sabraćajan udes sa kolima. Nije bio kriv, čak nije ni vozio, bio suvozač. Epilog 40 dana zatvora i deportacija

Primer 3: Devojka iz Subotice koja je radila u mojoj firmi na crno, uhvaćena prilikom racije u diskoteci. Epilog: 20 dana zatvora. Kazna 1200 evra za 3 meseca prekoračenja boravka. Kaznu ne mora da plati, ali onda sleduje 5 godine zabrane ulaska u EU.

Eto...da ne bude posle da vas nisam upozorila...

:eek:Au covece..pa gde su tako rigorozni..koji je to period bio?
 
Drugari da li znate nekoga ko ima pozitivno iskustvo, ne bih da se u startu obeshrabrim :confused::(:think:

Pusti ti tudja iskustva koja nece imati veze s tobom i onim sto ces mozda raditi..mnogo je vise pozitivnih iskustava..nego za sta si ti raspolozena i koliko mislis da si kvalifikovana..najbitnije je imati cilj..greska je sto ljudi cesto odu prvi put samo da bi bili na moru..a ne da zarade kesh
 
:eek:Au covece..pa gde su tako rigorozni..koji je to period bio?

Primer 3: Septembar 2008-me. Imam kod sebe original priznanicu na 1200 evra, pošto sam ja išla da platim da mi puste drugaricu iz zatvora. Mogu da skeniram i okačim ako si baš zapeo...

Ostala dva primera su iz 2007-me.
Samo... ja i dalje ne vidim da su sada nešto blaži...
Za ovu srpsku novu godinu su nam zvonili na vrata i upali specijalci sa dva psa i pregledali nam dokumenta. Jeste bila preglasna muzika, ali mislim da nije bilo zbog toga.
 

Back
Top