Da li Novom Sadu treba aerodrom?

John Locke

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
140
kad bi ste bili na adekvatnoj poziciji i imali potrebna novcana sredstva na raspoloaganju da li bi ste izgradili aerodrom u novom sadu ili bi ste novac usmerili u nesto potrebnije i u sta? ja smatram da novom sadu ipak treba aerodrom bez obzira na blizinu surcina jer u razvijenom svetu skoro svaki grad od 100.000 stanovnika ima aerodrom. eto novi sad je najveci grad u bivsoj jugoslaviji, onoj velikoj, bez aerodroma.
 
kad bi ste bili na adekvatnoj poziciji i imali potrebna novcana sredstva na raspoloaganju da li bi ste izgradili aerodrom u novom sadu ili bi ste novac usmerili u nesto potrebnije i u sta? ja smatram da novom sadu ipak treba aerodrom bez obzira na blizinu surcina jer u razvijenom svetu skoro svaki grad od 100.000 stanovnika ima aerodrom. eto novi sad je najveci grad u bivsoj jugoslaviji, onoj velikoj, bez aerodroma.

Ja bih radije napravio liniju koja bi na 15 minuta spajala Novi Sad - aerodrom Nikola Tesla - Beograd vozom - dva koloseka za svaki pravac po jedan i to samo za tu liniju, a ostali vozovi neka idu postojecim sinama.
 
treba mu ko piletu sise... tu je surčin za 45min...
Treba mu isto koliko i nuklearka...
Ja bih radije napravio liniju koja bi na 15 minuta spajala Novi Sad - aerodrom Nikola Tesla - Beograd vozom - dva koloseka za svaki pravac po jedan i to samo za tu liniju, a ostali vozovi neka idu postojecim sinama.

Nije loša ideja... Ubaciti, ne baš MagLev, ali na taj pricip... Tamo si za 15... (:
 
treba mu ko piletu sise... tu je surčin za 45min...

Ма шта 45, кад споје новосадски и загребачки аутопут неће требати више од пола чуке,па пре ћеш стићи са Детелинаре него са Бањице. Већу ......... скоро нисам чуо:dash:, или је проблем можда утоме што је аеродром на територији Београда - Централне Србије:think:!
 
Niste vi videli prištinski aerodrom...Čačanska železnička izgleda neuporedivo bolje.:hahaha:
airport.jpg
 
kad bi ste bili na adekvatnoj poziciji i imali potrebna novcana sredstva na raspoloaganju da li bi ste izgradili aerodrom u novom sadu ili bi ste novac usmerili u nesto potrebnije i u sta? ja smatram da novom sadu ipak treba aerodrom bez obzira na blizinu surcina jer u razvijenom svetu skoro svaki grad od 100.000 stanovnika ima aerodrom. eto novi sad je najveci grad u bivsoj jugoslaviji, onoj velikoj, bez aerodroma.
kada bi postojala neka direktna linija ns-bg aerodrom, onda ne bi trebalo
ovako je smjesno ako se putuje bilo cim osim svojim autom
 
kad bi ste bili na adekvatnoj poziciji i imali potrebna novcana sredstva na raspoloaganju da li bi ste izgradili aerodrom u novom sadu ili bi ste novac usmerili u nesto potrebnije i u sta? ja smatram da novom sadu ipak treba aerodrom bez obzira na blizinu surcina jer u razvijenom svetu skoro svaki grad od 100.000 stanovnika ima aerodrom. eto novi sad je najveci grad u bivsoj jugoslaviji, onoj velikoj, bez aerodroma.

Novi Sad ima budzet po glavi stanovnika veci od Bg , medjutim ima i dalje velikih infrastrukturnih problema , preko 400 neasfaltiranih ulica , komunalne probleme ,najskuplji bus prevoz u Evropi itd tako da svakako postoje veci prioriteti od aerodroma koji bi verovatno u buducnosti bio izgradjen na Ceneju ali za sada svakako ima precih stvari ,po meni za Ns je najvaznije izgradnja novog centra koji se planira i vec je predvidjen izmedju severnog dela Naselja ,Veternika, Detelinare i Sajlova , zatim zavrsetak postojecih bulevara kao i nastavak bulevara Vojvode Stepe
 
Urbanistici nema potrebe za aerodromom. Kao prvo logika da aerodrom bude blizu grada ja apsurdna, znaci mora biti na nekih 15min od grada min, sto zbog buke sto zbog zagadjenja vazduha i okoline, drugih vazdushih linija, prilaza pisti... Pa ako da izmestis na recimo 15km od grada gubi smisao, jer je tu odmah iza coska i stari aerodrom. Onda dolazi u pitanje isplativost takvog poduhvata. Ako bi Srbija ukinula Jat-u monopol na prevoz putnika i dozvolila drugim malim avio-prevoznicima da prevoze nase putnike onda mozda i ima logike, takodje mora se uzeti u obzir koliko ce se taj aerodrom koristiti, jer ljudi iz recimo Krusevca 100% nece dolaziti u NS na aerodrom vec ce korititi onaj kod BG-a. Onda takodje mora se voditi racuna o razdaljini, tj u koju zemlju putujes....

Ja sam vise za to da Novi Sad dobije hipodrom ( a ako se dobro secam urbanistickih planova jedan je predvidjen da bude u blizini Majevice, na tom potezu oko Detelinare i Novog Naselja ). Samo sto za takvu investiciju treba min 200miliona E. Jer opet treba menjati sve pristupe, a izmena urbanistickih planova je mnogo skupa..


Moj glas je znaci NE, NS-u nikako ne treba aerodrom... A one price svaki grad u EU od 100K stanovnika ima jedan aerodrom su smesne. Nema svaki grad aerodrom a onaj koji ima pitanje je koju velicinu aviona moze da primi, sto zavisi recimo od duzine piste, terminala.... A i vidi cuda, svaki drzavljanin u EU moze sa proseecnom platom da uziva, a u SR ne.... Zaista mrzim takva poredjenja....
 
@markons82

ja ni nisam predlagao da novi sad dobije aerodrom poput hitroua u londonu vec mali, adekvatan njegovoj velicini i potrebama prvenstveno namenjem lowcost kompanijama.


Srbija je mala zemlja, sa malim brojem stanovnika i napraviti aerodrom pored NS-a znaci da ce recimo 20% stanovnistva imati korisiti ( moguce koristi ), jer ljudi iz unutrasnosti 100% nece dolaziti u NS da bi leteli.
Takodje, low cost kompanije jos ne funkcionisu u Srbiji, rodjaka je pre 3 nedelje otisla iz Budimpeste do londona za 130E ( povratna karta ), dok ovde Beograd - Tivat toliko kosta...
 
Vojni aerodrom u Lađevcima kod Kraljeva se adaptira za korišćenje i u vojne i u civilne svrhe, te će i Surčin imati nešto manje putnika (Kraljevo, Kragujevac, Čačak i G. Milanovac će biti pokriveni Lađevcima). I gde je onda računica Novom Sadu za izgradnju novog aerodroma, gde je tu profit za grad, državu?
I odkud toliko interesovanja za avionska putovanja, a opet toliko štrajkova i siromaštva i kritika vlasti?
 
Na leto rekonstrukcija čenejskog aerodroma
13. mart 2010. | 17:56 | Izvor: RTV

U saradnji sa FTN i firmom AlfaNum
NOVI SAD -

“Rekonstrukcija čenejskog aerodroma trebalo bi da počne do kraja leta, a prvi komercijalani let možemo očekivati početkom 2012. godine”, izjavio je za RTV direktor Aerokluba Novi Sad, Stanislav Novaković.
...

U projektu, osim tog kluba, učestvuje i Vlada Vojvodine, a novac bi trebalo da bude obezbeđen i iz fondova Evropske unije.

U neformalnom razgovoru sa vazduhoplovnim vlastima, tvrdi Novaković, dobijena su uveravanja da će budući aerodrom dobiti dozvolu za rad, pod uslovom da se dokumentacija kompletira i pripremi u skladu sa zakonom i propisima što će, kako kaže, sigurno biti urađeno. Nezvanično saznajemo da će se budući aerodrom zvati „Aerodrom Novi Sad Internacional“.

Novaković dodaje i to da će pista, od najmanje 2.5 kilometara dužine, moći da prihvati avione teške poput Boinga 737, a da će aerodrom dobiti C kategoriju. Prema njegovim navodima, hrvatska „Kroacija erlajns“, slovenačka „Adria“ i crnogorski „Montenegro erlajns“ već su iskazali zainteresovansot za usluge budućeg aerodroma Novi Sad.

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/n...ma_178398.html

Dobre vesti!
 

Back
Top