San na javi

nemcoi

Aktivan član
Poruka
1.406
Ponekad kada zatvorim oci uspem da vizuelizujem misli. Naravno da to nije cista slika ali npr u stanju sam da zamislim lik coveka, trougao, kvadrat... Kocku u 3d mogu okretati u vise pravaca po nahodjenju...Vrlo cesto izgubim kontrolu nad slikom koja tada krene da radi po svojoj volji. Da li je ovo slucaj kod vas?


gaea_ocean.jpg
 
Poslednja izmena:
mogu sve samo sto ne izgubim kontrolu nad slikom, mogu celu seriju snimiti u mislima mislim u video formatu koji je u mislima, kod mene bude nekad u dobrom formatu video, samo sto je crno bele tehnike i na sredini slike je najjasniji a sto se blizi kraju slike tu je losije
moram da zatvorim oci da bi dobio to, mozda nekad i nemoram(ipak cini mi se da moram)

btw ne bi bilo lose da postoji potpuni citac misli, znaci da sve moze da ocitava sve vrste mili, sliku, video, tekst, zvuk i jos sve frekvencije i one jace i vece i osnovne i napredne i sve sto ima, ta nauka bi stekla siroku primenu, tako bi ljudi mogli da uporede svoje misli i videli bi koliko se razlikuju i sl,... ma da bi mozda bilio zloupotreba i ne bi bili slobodni ni u mislima, ma da nekima mozda ne bi ni smetalo to
 
Poslednja izmena:
Ponekad kada zatvorim oci uspem da vizuelizujem misli. Naravno da to nije cista slika ali npr u stanju sam da zamislim lik coveka, trougao, kvadrat... Kocku u 3d mogu okretati u vise pravaca po nahodjenju...Vrlo cesto izgubim kontrolu nad slikom koja tada krene da radi po svojoj volji. Da li je ovo slucaj kod vas?
Bravo Nemcoi.

To moze da bude mnogo korisnije nego sto mozes da zamislis ako se radi na pravilan nacin.

Sanjarenje je fantazija ili zelja unutar uma koju vrtite kao mentalni film. Upotrebite li pravilne kodove boja, onda taj film ili slika moze biti dovedena na zemaljsku ravan. Sve sto trebate da uradite je da posaljete savrsenu mentalnu sliku u braon boji kanalu vase duse, onda sebe stavite u braon. Braon boja kaze slici u visoj dimenziji, "desi se sada". Znacenje braon boje je usidrenje u sadasnjost.

Kada se isceljuje, to je vizuelizacija. Nema veze da li jednostavno vidite pacijenta, ili upotrebljavate stvarne tehnike koje vode ozdravljenju; sve je to vizuelizacija.

Neki upotrebljavaju razlicita imena i termine kao kreativno zamisljanje, vodjena meditacija, itd. Sve je to ista stvar. Kad god kreirate u fizickom svetu, vi vizuelizujete.
 
ja sam zamislio 22 bolida kako prolaze po 260km/h i jos 7 migova kako nadlecu u borbenoj formaciji sa 1.7max-a i to od jednom u nekoj cudnoj projekciji kao kada bi covek mogao ocima da vidi i sta je iza njega a da nista pri tome ne koristi i posle sam dao prioritet mozdanoj frekvenciji gde su bile gole devojke i tako,...
 
Meni se svaku noc pred spavanje desava da kako si rekao "izgubim kontrolu" nad tim sto zamisljam. :)

Nekad se bas poigravam. :)

Mislim da je to samo stanje mozga dok tone u san polako, san se mesa sa javom, a mozda je i nesto drugo...
 
Neki to zovu san na javi,ja to zovem meditacija i koncentracija....

:)

@ Filozof:

dobro si to rekao,to pred spavanje.....to je neko stanje polu sna,gde si budan a ustvari nisi...kao neki trans.....ili ja bar to tako dozivljavam jer mi se desilo bezbroj puta.....

npr. tako se "uspavam" i onda cujem zvuk tv-a veoma cisto i detaljno i npr keva mi umarsira u sobu,pocne da se dere a ja je nista ne cujem. :)

a i takodje pred spavanje dok lezim onako umoran cujem dosta raznih...zvukova. :confused:
nekad su to reci,pesma neka,neke vibracije.....nekoliko puta sam cuo pozarnu sirenu... :eek::confused: izbezumila me je par puta. :mrgreen::lol::(
 
pa potpuni mrak kada se zatvore oci mozda ne mora ni da se zamislja

ova tema mozda prica o masti a ona je valjda misao , san na javi

ja ne mislim tako, kad zatvoris oci pokusaj da vidis taj mrak, i videces da u opste nije lako, mozes da vidis povrsinu mraka samo na sekund, i odmah ti pogled (i um) odlutaju negde u dubinu i pocnes da mislis o necem drugom. meni je bar tako XD
 
U početku mojih duhovnih istraživanja, ovakve stvari o kojima ste pokrenuli diskusiju, su me zbunjivale ostavljajući me u čudu šta se to dogadja.
Kada bih zatvorio oči mogao sam pokrenuti crtani film koji bi sam od sebe tekao ili posmatrati planine i polja koje nadlećem. ponekada sam video prelepe predele sa drvećem na kojem kao voće stoje kristali koji sijaju dok su okolo ljudi prelepe tamne puti koji mi mašu.
Kasnije sam shvatio da sve to nema nikakve veze sa mozgom niti našom mogućnošću da stvaramo. Jednostavno mi kao Duša na ekranu svoga uma možemo videti ono što negde u univerzumu već postoji, bilo na ovom ili na nekom od mnogih viših svetova.
To su uglavnom rani počeci svesnog tzv. Duša Putovanja višim svetovima što je normalno u procesu aktivnijeg duhovnog razvitka.
 
U početku mojih duhovnih istraživanja, ovakve stvari o kojima ste pokrenuli diskusiju, su me zbunjivale ostavljajući me u čudu šta se to dogadja.
Kada bih zatvorio oči mogao sam pokrenuti crtani film koji bi sam od sebe tekao ili posmatrati planine i polja koje nadlećem. ponekada sam video prelepe predele sa drvećem na kojem kao voće stoje kristali koji sijaju dok su okolo ljudi prelepe tamne puti koji mi mašu.
Kasnije sam shvatio da sve to nema nikakve veze sa mozgom niti našom mogućnošću da stvaramo. Jednostavno mi kao Duša na ekranu svoga uma možemo videti ono što negde u univerzumu već postoji, bilo na ovom ili na nekom od mnogih viših svetova.
To su uglavnom rani počeci svesnog tzv. Duša Putovanja višim svetovima što je normalno u procesu aktivnijeg duhovnog razvitka.

a u kojoj turistickoj agenciji mozemo naci ponudu za ta putovanja?
 
U početku mojih duhovnih istraživanja, ovakve stvari o kojima ste pokrenuli diskusiju, su me zbunjivale ostavljajući me u čudu šta se to dogadja.
Kada bih zatvorio oči mogao sam pokrenuti crtani film koji bi sam od sebe tekao ili posmatrati planine i polja koje nadlećem. ponekada sam video prelepe predele sa drvećem na kojem kao voće stoje kristali koji sijaju dok su okolo ljudi prelepe tamne puti koji mi mašu.
Kasnije sam shvatio da sve to nema nikakve veze sa mozgom niti našom mogućnošću da stvaramo. Jednostavno mi kao Duša na ekranu svoga uma možemo videti ono što negde u univerzumu već postoji, bilo na ovom ili na nekom od mnogih viših svetova.
To su uglavnom rani počeci svesnog tzv. Duša Putovanja višim svetovima što je normalno u procesu aktivnijeg duhovnog razvitka.

Si to video kristalno cisto,kao sto vidis svet otvorenih ociju,ili zataskano u mraku? :confused:
 

Back
Top