Sex kao greh.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NPiM_Filozof

Obećava
Poruka
60
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?
 
Pa ovako... Prosecan covek dnevno na seks pomisli gomilu puta (cak i kada ga upraznjava). Postoje i oni nadprosecni koji na seks pomisle mnogo puta vise...
E sad... Kada ti coveku zabranis nesto sto je prirodno i sto mu je nenormalno potrebno, on ce jos vise da misli o tome... A kada covek samo o seksu misli, nece da ima vremena da razmislja i o tome kako ga crkvenjaci *ebu u glavu, pa ce tako crkvenjaci da nastave da ga *ebu u glavu...
Zbog toga sve te zabrane... Da bi lakse kontrolisali vernike... :)
 
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?

Nije greh samo imati odnos, greh je i požuda, strast... nagoni uopšte... sve što vodi u "greh", a nije pod okriljem dozvoljenog... koje radi isključivo u svrhu stvaranja potomstva. Vernici za strast imaju univerzalini naziv: blud... što nekako navodi na nemoral.

Ispravka... grešnim se smatra sex.odnos i u braku, ako mu je jedini cilj zadovoljenje nagona... mada, tome se gleda kroz prste, pa će ti opet neko reći: možeš da osetiš zadovoljstvo, ali da bude umereno. :mrgreen:

Po meni je svaka zabrana kontraproduktivna... i koji su bili tadašnji trendovi? Nemoj da se zavaravaš, zatucanih ljudi ima i danas... trend se menja jedino u smislu što više nije u modi seno, već hotel.
 
Nije greh samo imati odnos, greh je i požuda, strast... nagoni uopšte... sve što vodi u "greh", a nije pod okriljem dozvoljenog... koje radi isključivo u svrhu stvaranja potomstva. Vernici za strast imaju univerzalini naziv: blud... što nekako navodi na nemoral.

Ispravka... grešnim se smatra sex.odnos i u braku, ako mu je jedini cilj zadovoljenje nagona... mada, tome se gleda kroz prste, pa će ti opet neko reći: možeš da osetiš zadovoljstvo, ali da bude umereno. :mrgreen:

Po meni je svaka zabrana kontraproduktivna... i koji su bili tadašnji trendovi? Nemoj da se zavaravaš, zatucanih ljudi ima i danas... trend se menja jedino u smislu što više nije u modi seno, već hotel.
:super:
 
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?

Evo ti jedan citat iz knjige Isusov zapis, pa razmisli o njemu.
"Pojam devičanskog porođaja javila se kada je hebrejska Biblija prevedena na grčki u III v.p.n.e. Isaija(7:14) je prorekao da će "devojka" roditi sina. Hebrejska reč za "devojku" alma prevedena je u grčkoj Bibliji kao "devica" partheno.
Crkva je nastavila da stvara kult devičanstva, a taj kult je privukao sebi dosta muškaraca koje bi u njihovom najboljem izdanju mogli opisati kao "poremećene", a u najgorem kao patološke čistunce-muškarce poput oca Oregona, koji je sa 18g samog sebe uškropio, kako bi postao savršen hrišćanin, ili poput Augustina koji je mrzeo svaki užitak, pogotovo onaj podstaknut seksom".
Moje lično mišljenje je da je crkva stvorila kult devičanstva da bi prikrila Isusovo vanbračno začeće i rođenje.
 
Pa ovako... Prosecan covek dnevno na seks pomisli gomilu puta (cak i kada ga upraznjava). Postoje i oni nadprosecni koji na seks pomisle mnogo puta vise...
E sad... Kada ti coveku zabranis nesto sto je prirodno i sto mu je nenormalno potrebno, on ce jos vise da misli o tome... A kada covek samo o seksu misli, nece da ima vremena da razmislja i o tome kako ga crkvenjaci *ebu u glavu, pa ce tako crkvenjaci da nastave da ga *ebu u glavu...
Zbog toga sve te zabrane... Da bi lakse kontrolisali vernike... :)

:klap::klap:
 
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?

Zavisi skoje strane gledas. vise je u pitanju moralna strana i cast nego sta bilo drugo .

a nije istina da se rangira kao ubistvo lopovluk i td...
 
Poslednja izmena od moderatora:
A gde se informiše onaj koji je sebe pogrešnim tumačenjem doveo u situaciju da tek rođeno dete ostavi, ili nedajbože baci.
Slusaj..ja sam odgovorila na temu onako krajnje iz neke dosade,jer gledam -milion novih tema a sve iste!
U Bibliji se kaze da svaki seks koji nema za nameru pravljenje potomstva-jeste greh.Ali nama je ostavljeno na volju da biramo hocemo ili necemo se necega pridrzavati iz Biblije.
Ja se toga licno ne pridrzavam:p
Elem,isto tako iako verujem u Boga ,smatram da je Biblija malo "prekrojena" da bi se neke stvari nametnule ljudima,uplasile ih itd itd...
To sto verujem u Boga ,ne znaci da imam lobotomiju mozga.:lol:
Svako odgovara za svoje postupke.
 
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?

Vidi teme. :zper:

Nekako to dovodim u vezu sa time sto u ono vreme kontracepcija nije postojala, pa valjda da bi se znalo ko je cije dete. Ovo vazi za zene, a zabrana muskarcima je posledica zabrane predbracnog sexa zenama.
 
Slusaj..ja sam odgovorila na temu onako krajnje iz neke dosade,jer gledam -milion novih tema a sve iste!
U Bibliji se kaze da svaki seks koji nema za nameru pravljenje potomstva-jeste greh.Ali nama je ostavljeno na volju da biramo hocemo ili necemo se necega pridrzavati iz Biblije.
Ja se toga licno ne pridrzavam:p
Elem,isto tako iako verujem u Boga ,smatram da je Biblija malo "prekrojena" da bi se neke stvari nametnule ljudima,uplasile ih itd itd...
To sto verujem u Boga ,ne znaci da imam lobotomiju mozga.:lol:
Svako odgovara za svoje postupke.

Ok, ali slušaj ti sada... to što ti i slični pišete iz čiste dosade će neki klinac sutra da pročita i neće kupiti kondom... ili će čuti na ulici, u kući, u školi, u crkvi.
Bibliju treba zakonom zabraniti baš zbog ljudi kod kojih su roditelji napravili propust u vaspitanju, ili se priroda poigravala sa IQ. Negativno utiče, negativne poruke šalje.
 
Po meni sam seks nije greh on može biti uzajamno pružanje i primanje nečeg lepog.Problem nastaje pošto mi ljudi posedujemo pohlepu sebičnost ljubomoru i.t.d.Seks sa takvim kvalitetima uma dovodi do toga da pre ili kasnije neko ili oboje pate a nanositi sebi i drugom bol nije dobro.Isto tako ni hrana nije greh ali proždrljivost uzimanje i otimanje samo za sebe je loše.
 
O Jelena..:lol:
Ja sam UVEK za siguran sex ;)
U svom postu sam obrazlozila svoja razmisljanja na temu

O, Zvezdana... mašiš suštinu. Tvoje razmišljanja nam kažu jedno, tvoje reči izrečene u šali, koja vrlo lako može da preraste u crni humor, nam govore nešto drugo.
Ne moraš me više citirati... ovo je bilo uopšteno zapažanje... izraženo u primeru tvog posta.
 
Jos od mladjih dana :) me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?

Zato sto tako kaze Bog...

Biblija osudjuje blud a u blud spada svaki nedozvoljeni odnos takodje i vanbracni...

Bog je postavio moralna merila i zna kako je stvorio coveka i sta je najbolje za njega...

a naziv teme nije prikladan jer seks sam po sebi nije greh, osim u nedozvoljenim okvirima..
 
Posto je izmisljen kondom, crkve su izmislile da je njegovo koriscenje greh ili koriscenje bilo kakve kontracepcije. Sto se vise ljudi namnozi, vise je ovcica za sisanje, pada standard, a ljudi u teskim situacijama ili kada su bespomocni imaju obicaj da se okrenu bogu tj. crkvi.
 
Posto je izmisljen kondom, crkve su izmislile da je njegovo koriscenje greh ili koriscenje bilo kakve kontracepcije. Sto se vise ljudi namnozi, vise je ovcica za sisanje, pada standard, a ljudi u teskim situacijama ili kada su bespomocni imaju obicaj da se okrenu bogu tj. crkvi.
Pa vidis...tu ti se kao brine o moralu,jer se polazi od cinjenice da ti kondom ako ne menjas partnere ne treba jel'? To je vazilo za vremena kad je Biblija pisana..
Posto su se vremena promenila , i seksualni apetiti promenili,promenili su se i stavovi nekih Crkvi.Neke od njih dozvoljavaju planiranje porodice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top