Da li je vera ljudska potreba ili nametnutost?

Mozda neko i sam sebi nesto licno uskracuje, no on to neradi namerno. Sputan od pojavljivanja na ovaj svet raznim nametnutim strahovima, pojedinac te strahove vise i ne dozivljava na svesnom nivou, sve se to odigrava podsvesno u vidu akcije i reakcije: pretnja - > strah - > potcinjenost.

I onda covek koristi veru da bi oziveo iluziju da ce nekad sva ta 'patnja' nestati i sve nade ce se ostvariti
 
Poslednja izmena:
Tebi trebaju naočare...:confused:

A jel tebi taj tvoj agnosticizam potreba ili nametnutost? :zcepanje:

Mislim da moja agnostičko filozofska uverenja ne doživljavam ni kao potrebu a niti kao neophodnost. Nije nikakva potreba jer i sa tim uverenjima i bez njih mi se život ne bi ništa menjao. A daleko bilo nije ni neophodnost jer koliko u trenutku mogu da ih zanemarim i da mi se život ništa ne promeni zbog toga.

A ako se ti odrekneš budističkog učenja ...šta biva onda...:bye:
 
Mislim da moja agnostičko filozofska uverenja ne doživljavam ni kao potrebu a niti kao neophodnost. Nije nikakva potreba jer i sa tim uverenjima i bez njih mi se život ne bi ništa menjao. A daleko bilo nije ni neophodnost jer koliko u trenutku mogu da ih zanemarim i da mi se život ništa ne promeni zbog toga.

A ako se ti odrekneš budističkog učenja ...šta biva onda...:bye:
kako se ne bi menjao? :zcepanje: pa ako postaneš JS moraćeš da obijaš tuđe pragove i pričaš koještarije..:lol:

A šta biva sa kojicom..:think:
pa.. verovatno će me Buda lansirati u pakao...:zcepanje:

Budistički pogled na svet je takav kakav jeste... ako se promeni, promeniće se..
Toliko sam promena preživela do sada da se više ni jedne ne plašim. :D
 

Back
Top