Kupujte u IDEA-i kupujte hrvatske proizvode - jer oni bojkotuju sve sto je srpsko

Људи који је Вам рацку, кад овој Држави није стало до "српских интереса", због чега мислите да ће обичан грађанин бити "тако узвишен" и бојкотовати продавнице у којима се у највећем проценту, продаје српска роба, раде грађани Републике Србије, плаћају се порези држави Србије, продавницу коју рекламира најбољи српски тенисер Новак Ђоковић, и на крају продавницу у којој су српски производи (углавном) јефтинији него у српским трговинским ланцима.
Ево ја на пример бојкотујем словеначке трговинске ланце, а јел знате зашто - зато што сам (примера ради) пре неки дан у Тушу видео "црвене" поморанџе које коштају 150 динара, и то исте оне које сам у Максију само 2 дана пре тога платио 60-так:dash::dash::dash:!
 
pa u Idei se uglavnom u 90% slucajeva prodaju srpski proizvodi ...iako retko kupujem tamo , uzeh pre neki dan za slavu Cekin piletinu spremnu za pecenje sto pravi Vindija Varazdin , kad ono na omotu pise da se pravi u Lajkovcu , a farma im je u Plandistu u Banatu ,slicno je i sa Dukat proizvodima koji se prave u Somboru ... mada mnogo vise kupujem u Tempu i Merkatoru ili iz Djarme ... al kome je zgodno i kome se isplati bolje da kupuje u Idei posto su prozivodi uglavnom isti ,jedino je razlika kome ostavljas marzu , a tu bi cak i pre dao Todoricu posto je on njihov tajkun pa ce njihovu drzavu da yebava i ostvaruje uticaj , nego Misku koji nas jashe ...
 
nikad nisam zgazio u Ideu . A zato i imamo deficit sa Hrvatskom jer oni bojkotuju sve sto je nase, a manje pametni Srbi kupuju u njihovoj idei i njihove proizvode.

Zato imamo deficit jer imamo zebrice i slavke ....

Mi smo Hrvatima omogucili da : kupuju srpksa preduzeca, plasiraju njihovu robu i na najbolji moguci nacin im stvorili uslove za tako nesto pri tome naravno ocekujuci isto da dobijemo i na njihovom trzistu, mi nismo trazili protekcionizam zeleli smo samo uslove koje su oni dobili kod nas. Mi nismo dobili ni deseti deo od onoga sto Srpksa strana pruza Hrvatima. Srpski narod ma kako to zvucalo nekome prepotetno hrani Hrvatski narod, jer da ne plasiraju tu robu u Srbiju veliki trgovinski lanci gde bi je drugde prodavali? Srbija da je ozbiljna zemlja trebalo bi pod hitno da kaze, ili nam dajte uslove ili bezite iz Srbije, jer svaki poslovan odnos gde samo jedna strana dobija nije zdrav, nije korektan, nije eticki, nije zdravorazumski. U nasem slucaju, dobitnici su Hrvatska kao drzava i Hrvatske kompanije. Svu dobit Hrvatska preduzeca sigurno izvlace u Hrvatsku od nasih potrosaca i od naseg trzista. Od bivsih EX Yu republika Srbija je jedino u prednosti u odnosu na ostale sto ima najbolje trziste tj najvece ma koliko ono u svetu izgledalo sicusno ipak je za EX Yu zemlje najprihvatljivije trziste i zbog zlicne kulture, odredjene tradicije a i komplementarnosti EX Yu privreda. Srbija mora da shvati i da tu malu prednost iskoristi, u protivnom ne pise nam se dobro... I sa Slovenijom je manje vise ista stvar....
U svim odnosima sa bilo kim u svetu postoji samo jedno pravilo koje nikada ne sme biti zanemareno R E C I P R O T I T E T...Srbi i ljudi koji upravljaju ovom tužnom zemljom to nikada neće shvatiti jer težak lanac robovskih i poltronskih osećanja prema svetu koji nas okružuje davi naše zakržljale mozgove...
 
imam srpske cokolade, cokoladice kao sto su one kodu kokosove, imamo jafu , medeno srce, bonzitu , munch mellow, srpske karamel bombone - i koji ce mi/nam pored svega ovoga neko hrvatsko sranje zvano bajadare i slicne gluposti?

to po meni kupuju samo ovi sa kompleksom nize vrednost jer sam spreman da se opkladim sa svakim da su srpski konditorski proizvodi ukusnij ii kvalitetniji od hrvatskih.

Извини али ово је скроз безвезе, једна тако паушална тврдња без икаквог утемељења.
 
pa u Idei se uglavnom u 90% slucajeva prodaju srpski proizvodi ...iako retko kupujem tamo , uzeh pre neki dan za slavu Cekin piletinu spremnu za pecenje sto pravi Vindija Varazdin , kad ono na omotu pise da se pravi u Lajkovcu , a farma im je u Plandistu u Banatu ,slicno je i sa Dukat proizvodima koji se prave u Somboru ... mada mnogo vise kupujem u Tempu i Merkatoru ili iz Djarme ... al kome je zgodno i kome se isplati bolje da kupuje u Idei posto su prozivodi uglavnom isti ,jedino je razlika kome ostavljas marzu , a tu bi cak i pre dao Todoricu posto je on njihov tajkun pa ce njihovu drzavu da yebava i ostvaruje uticaj , nego Misku koji nas jashe ...
Svi Ideini brendovi se proizvode u Srbiji...kao što i Tempo(Delta)ima svoje brendove koji su takođe naši ali je problem u ostvarenoj dobiti(marža u Idei je 30 -50%)koja se delom preliva u troškove ovde a delom finansira sam Agrokor.
 
Kakvih li neistina ovdje. Upravo zahvaljujući Todoriću i još nekima koji posluju u Srbiji, vanjskotrgovinski deficit Srbije se smanjuje iz godine u godinu,
Pri tom ovi forsiraju uvoz jeftinijih srpskih proizvoda koji u vrijeme krize i smanjenja kupovne moći građana mogu na našem tržištu proći sve bolje (pogotovo ako su trgovačke marke).

Vezano za carinske deklaracije pri uvozu, to je normalna praksa da se kontrolira sirovinski sastav uvezene hrane, ima puno na tržištu nezdravih dodataka u hrani pa je takav zakon na snazi za svakoga tko izvozi hranu u RH.
 
pa u Idei se uglavnom u 90% slucajeva prodaju srpski proizvodi ...iako retko kupujem tamo , uzeh pre neki dan za slavu Cekin piletinu spremnu za pecenje sto pravi Vindija Varazdin , kad ono na omotu pise da se pravi u Lajkovcu , a farma im je u Plandistu u Banatu .....

Ово је жива истина, знам и ко их заступа у Србији, и ко им је продао..... ал да се задржимо на томе да је 100% истина!
 
probao sam 80tih hrvatskeo ne cokolade napolitanke i i kiki bombone.

sve mi imamo kvalitetnije.

al sta da radimo kad je nasem narodu uvek sladje tudje g0vno od domaceg meda...

jedini ko od srba ima kvalitetnije konditorske proizvode jesu nemci i svajcarci.

To se odnosi samo na proizvode koji imaju veliki sadržaj mleka ali ti mogu reći da bi čokol.NAJLEPŠE ŽELJE sa odgovarajućom paletom,reklamom i sortimanom proizvoda ušila SVE NJIHOVE ČOKOLADE ,U PAKETU SA MOCART KUGLAMA I MILKOM...
 
Kakvih li neistina ovdje. Upravo zahvaljujući Todoriću i još nekima koji posluju u Srbiji, vanjskotrgovinski deficit Srbije se smanjuje iz godine u godinu,
Pri tom ovi forsiraju uvoz jeftinijih srpskih proizvoda koji u vrijeme krize i smanjenja kupovne moći građana mogu na našem tržištu proći sve bolje (pogotovo ako su trgovačke marke).

Vezano za carinske deklaracije pri uvozu, to je normalna praksa da se kontrolira sirovinski sastav uvezene hrane, ima puno na tržištu nezdravih dodataka u hrani pa je takav zakon na snazi za svakoga tko izvozi hranu u RH.

Чињеница је да је могућност да неки Србин купи неку "хрватску твртку или подузеће" - немогућа мисија, исто важи и за тендере и сл.
То је једноставно чињеница!
 
Чињеница је да је могућност да неки Србин купи неку "хрватску твртку или подузеће" - немогућа мисија, исто важи и за тендере и сл.
То је једноставно чињеница!
to jeste i na tome bi nasa drzava morala da vise insistira i pritiska drugu stranu , mada opet kad vidim ko je prvi zainteresovan za ulaganja tamo nekako mislim da i ne moraju mnogo da se trude , posto mi obicni gradjani od toga ama bas nista necemo imati :(
 
Možda???

Glaso o dobroj kvaliteti se daleko čuje, o lošoj još dalje...

Ja kad kupujem nemam nikakve sentimente,samo kvaliteta i cijena su kriterij..

- Причамо о оној подметачини са манчмелоуом
- Причам о томе да ће се ако се појави неки српски купац, увек неко досетити да не би било лоше организовати неки "просвијед удруга домовинског рата" који би ту куповину спречио

- Ја и нисам помињао лични бојкот (има и тога), већ тихи државни бојкот!
 
To se odnosi samo na proizvode koji imaju veliki sadržaj mleka ali ti mogu reći da bi čokol.NAJLEPŠE ŽELJE sa odgovarajućom paletom,reklamom i sortimanom proizvoda ušila SVE NJIHOVE ČOKOLADE ,U PAKETU SA MOCART KUGLAMA I MILKOM...

- Што се тиче "Животињског царства" - комплетан пројекат који траје већ деценијама је генијалан! Њихов албум је просто фантастичан!

- Поменуо бих и Чоколино - и то да им никакав проблем не представља, да као поклон за одрђени број скупљених купона шаљу ЋИРИЛИЧНЕ календаре за децу, српска предузећа више преферирају ЛАТИНИЦУ!
 
Američka tvrtka za medije, Reader's Digest tvrdi drukčije...

http://www.kras.hr/index.php?page=news_details&news_id=45

Тихи је дао једну паушалну, емотивну оцену, чињеница је да у Хрватској, као и Србији постоје производи који су једноставно квалитетом и осталим елементима постали бренд, и да се поред силног труда и гомиле фалсификата, њихова позиција не може угрозити!
 
Stop za investicije

U Srbiji posluje oko 200 hrvatskih firmi, dok broj srpskih kompanija koje posluju u Hrvatskoj ne prelazi brojku deset. Ulaganja hrvatskih privrednika u Srbiju rastu i iznose oko 500 miliona evra, srpska investicija je vredna 20 miliona evra. Mnogo je neuspelih pokušaja privatizacije hrvatskih firmi. “Denjub fud grup” je uskraćena kupovina “Karlovačke mlekare” iako je ta ponuda jedina bila validna. Komtrejd je na tenderu u Hrvatskoj imao najnižu cenu, ali je posao dobila drugoplasirana firma.

znaci u hrvatskoj pravila trzisne ekonomije ne vaze - srpske pare im se gade, zato Danub Group nije mogla da kupi Karlovacku mlekaru niti je bilo koja druga srpska firma mogla da prodje u Hrvatskoj.

Стварно нема ни једног логичног објашњења а да није веома погрдно за нашу власт, нарочито за Динкића. Јуче ми један таксиста рече да поуздано зна да је Динкић Буњевац - у том случају, уколико је истина, можда у томе лежи одговор његовог ужасног сакаћења Србије.:cool:
 

Back
Top