Zenski problemi i more

doroti perkins

Zainteresovan član
Poruka
123
Nesto se ovih dana dogovaramo oko mora i termina i ja uvek gledam da me ne zakace zenski problemi na moru. Ali, iznenadila sam se koliko mojih drugarica je imalo komentar pa, sta o tome vodis racuna?! Stavis tampon i to ti je to. Ali, meni je to nekako bezveze... Ne znam da li bih mogla bas da se najnormalnije kupam i suncam, opusteno...
Zanima me koja su vasa iskustva?
 
Poslednja izmena:
Nesto se ovih dana dogovaramo oko mora i termina i ja uvek gledam da me ne zakace zenski problemi na moru. Ali, iznenadila sam se koliko mojih drugarica je imalo komentar pa, sta o tome vodis racuna?! Stavis tampon i to ti je to. Ali, meni je to nekako bezveze...
Zanima me koja su vasa iskustva?
prva tri dana bez kupanja, ostali sa tamponom i mjenjanjem kod svakog izlaska
no problem

:)
 
ako su ti tamponi toliki problem, tu su varijante sa kontraceptivnim pilulama, ali nisam sigurana koliko je to dobro, ako ih inace ne uzimas. u svakom slucaju to treba dr da ti odobri. ako si na piluli mozes lepo da "pomeris" menstruaciju.
 
Koji put vec.god.odmor i menstruacija..kao tema..:roll:
To je sve individualno..neke od nas imaju po 3 kapi..neke obilne.
neke opet prvi dan boli stomak.,.neke ne..
neke mogu sa tamponom..neke ne..

samo da ga ne zaborave umutra po 7 dana kao ona od pre 2 godine
sto je pisala..pa joj se inficiralo sve..:zcepanje:
Boze me sacuvaj..:roll:
 
...nikada ne bih otisla na more za vreme ciklusa, bolne, duze, obilne, pijem lekove prva dva dana...ne smem ni da zamislim sta bi se desilo ako bih takva otisla na odmor...za mene bi to bio odmor iz pakla...ne pristaj ako njima ne smeta tebi smeta i gotovo...
 
E, sad, mozda nisam bila najpreciznija:meni traju 7 dana, prva 3 obilno, posle manje. Zanimalo me da li se neko kupa sa tamponom a ima obilne, jer ja nekako stalno imam onaj trip- izlazis iz vode, a ono curi niz noge :dash:
kad sam u tim, najobilnjijim danima, naravno da mi ne pada na pamet da sa sve tamponom gacam po moru..svakako mi nije ni do plivanja tada...budem u sobi/kaficu/odem na izlet
 
...nikada ne bih otisla na more za vreme ciklusa, bolne, duze, obilne, pijem lekove prva dva dana...ne smem ni da zamislim sta bi se desilo ako bih takva otisla na odmor...za mene bi to bio odmor iz pakla...ne pristaj ako njima ne smeta tebi smeta i gotovo...

isti simtomi i meni..
samo ja uvek odem na more..
kada stignem, mene nista vise ne boli..

e sad.. dal` je psihosomatski :roll: (vec tridest godina)ili sta li je :think:, ali meni more leci svaku boljku :mrgreen:
 
Nesto se ovih dana dogovaramo oko mora i termina i ja uvek gledam da me ne zakace zenski problemi na moru. Ali, iznenadila sam se koliko mojih drugarica je imalo komentar pa, sta o tome vodis racuna?! Stavis tampon i to ti je to. Ali, meni je to nekako bezveze... Ne znam da li bih mogla bas da se najnormalnije kupam i suncam, opusteno...
Zanima me koja su vasa iskustva?

Уф увек ме ухвати малер баш кад се тако иде негде...

Тампон, нема шта друго. Или да почнеш оне контрацептивне да пијеш па сама испомераш термин :D али не бих их препоручила да се пију само због тога, да неко не помисли да сам озбиљна.
 
Nesto se ovih dana dogovaramo oko mora i termina i ja uvek gledam da me ne zakace zenski problemi na moru. Ali, iznenadila sam se koliko mojih drugarica je imalo komentar pa, sta o tome vodis racuna?! Stavis tampon i to ti je to. Ali, meni je to nekako bezveze... Ne znam da li bih mogla bas da se najnormalnije kupam i suncam, opusteno...
Zanima me koja su vasa iskustva?

stvarno, koji su to ženski problemi
mislim, ja u menstruaciji ne vidim nikakav problem
:mrgreen:
ej, ajd šalim se nemo da se ti uzbuđavaš zbog mene oivih dana
u svakom slučaju bila je tema na forumu, probaću da je nađem pa da ti stavim link :kafa:
mene su ovi problemi snašli samo jednom al to bilo pre 18-19 god :cistinaocare: kad nije bilo tampona, pa se nisam kupala 3 dana al sam se sunčala normalno
sad kad bi me snašlo nešto slično,ne bih stavljala tampon jer mi smetaju, nerviraju me, čekala bih 3 dana da prođe pa bih se onda kupala, normalno sa primenom higijensih mera--tuširanje posle kupanja, što se uostalom radi bez obzira ...
 
pa zar nije tek februar?

nema veze...

kad sam na moru - na moru sam, i nema sanse da se ne kupam, sklanjam se sa sunca, koristim tampone i odmah oblacim suv kostim ... i nikakav problem.

I da - ako je voda prljava - ne ulazim (ni bez menstruacije)
 
isti simtomi i meni..
samo ja uvek odem na more..
kada stignem, mene nista vise ne boli..

e sad.. dal` je psihosomatski :roll: (vec tridest godina)ili sta li je :think:, ali meni more leci svaku boljku :mrgreen:

...he i moja mama je takva:heart:...ja mislim da ipak zavisi od zelje za letovanjem, ja sam na moru sva kenjkava..sunce mi przi kosu, izlazi mi alergija, pojedu me komarci, vruce mi je, gorim, izacice mi bore, pojesce me ajkula, ponovo ce me ujesti meduza, vidi pcelu ide pravo na mene, evo mi ga herpes na usni...slana mi je voda pa me stipa, moram pod tus cim izadjem iz mora...uh bljak...ja sam zimsko dete, skijas, planinar, onaj svapski wanredm obozavam...znaci istina je na polovini sto se ciklusa tice...moja mama je rak u horoskopu, samo da je velika voda oko nje, nista ne smeta ni pcela ni ajkula ni kit...sve moze...ja bih ovako objasnila razliku....meni je potrebno podmicivanje da bih uopste otisla na letovanje i uvek biram velika ostrva da imam sta da radim van plaze i planinu na koju mogu da se verem:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
kad sam u tim, najobilnjijim danima, naravno da mi ne pada na pamet da sa sve tamponom gacam po moru..svakako mi nije ni do plivanja tada...budem u sobi/kaficu/odem na izlet

E, pa to sam i ja mislila, to vreme iskoristis za setnjice, kafice i sl. A ove sto sam s njima pricala me ispljuvase, kao ne gube one nista od mora. Nisam bas detaljisala da li su im obilne ili ne, ali kao sto rekoh imam nesto taj trip-ja iz vode, a ono curi, blam :sad2:
 
Imam strahovite bolove onih dana, tada mi se ne zivi od muke. Sve sam probala, ali bol ne nestaje ni posle jedne tablete, caja... Strogo vodim racuna o ciklusu i ni u ludilu ne bih otisla na more ako bi me zakacilo, sto mi je vrlo lakno da izbegnem jer sam tacna kao svajcarski sat po tom pitanju, i to je jedina pozitivna stvar u svemu tome :)

Drugarica je dobila kad smo bile na moru i resila je to ovako: dok je devojka u vodi, ne ide joj, tako da ona iz kucice na plazi leti pod tus, pa u vodu, i obrnuto. Onda se uvije u peskir i ode do apartmana koji je na pola minuta od plaze da se obuce, dodje i sunca se u sorcu...
 
E, pa to sam i ja mislila, to vreme iskoristis za setnjice, kafice i sl. A ove sto sam s njima pricala me ispljuvase, kao ne gube one nista od mora. Nisam bas detaljisala da li su im obilne ili ne, ali kao sto rekoh imam nesto taj trip-ja iz vode, a ono curi, blam :sad2:
pa, sad zavisi od toga kakva je kome meca
ja se ubijam od bolova, nakljukam se brufenima, od cega mi se samo spava i bezvoljna sam...takva nisam ni psihicki za plazu..ima zena koje i ne osete kad dobiju, te sretnice ne moraju ni dana od mora da gube :lol:
 

Back
Top