Sprečimo uništenje parka

00 Chief Parish

Zainteresovan član
Poruka
480
Ne znam da li ste upoznati sa planom da se uništi deo parka da bi se izgradili teniski tereni. Kragujevčani sprečite ovaj zločin. Izađite i sprečite da poseku drveće. Zar da se, zbog par bogatih maminih i tatinih sinova, onemogući da hiljade Kragujevčana uživa u parku? Kragujevac i Kragujevčani neće imati nikakve koristi od tog projekta.

Ovo je opis grupe Ne damo park sa fejsbuka (link: https://www.facebook.com/group.php?gid=270091382916&ref=ts ):

Veliki Park koji se nalazi u samom centru Kragujevca nije u privatnom vlasnistvu i nikada to nece biti. Ni jedan covek, porodica, gradonacelnik ili neko cetvrti ne moze da otme nesto sto pripada svima nama. Veliki Park se na tom mestu se nalazi jos od 1898 godine i za svo to vreme predstavljao je jedan od najlepsih i najistaknutijih simbola grada. Do juce se na ovom mestu nalazio park u kome su mame i tate mogli da dovedu svoje klince da se igraju, nema Kragujevcanina koji ne pamti Veliki Park kao mesto odrastanja i opustanja. Danas, visoka zicana ograda, kapija, osmatracnica - iz koje cuvar nadgleda privatan posed gospodina Djokovica...

Djokovic je reprezentovao nasu zemlju na pravi nacin, zahvalni smo mu na tome. Medjutim 35.000evra, 350.000evra ili 3 miliona ne mogu da kupe Veliki Park. Gospodine Djokovicu, mozes slobodno da gradis akademiju, cak sta vise, svi mi bi se zalozili da zemljiste dobijes na koriscenje potpuno besplatno, ali ne u parku u kome se nalazi preko stotinu stabala topola, bora i dr.,parku u kome je jos pre vise od 30 godina bilo veliko igraliste za decu, mesto gde su sva deca mogla bezbrizno da se igraju.

Do sada ugovor o koriscenju zemljista na 99 godina nije pruzen javnosti, niko ne moze cak ni da pretpostavi sta stoji u pozadini ovog ugovora. Da li cemo svi dozvoliti da jedini gradski park bude sravljen sa zemljom radi izgradnje nekog Stambeno poslovnog objekta, Shoping centra ili Akademije. Zato, gospodine Djokovicu, ukoliko vec toliko marite za sport, omladinu i zdrav zivot, ostavite nam jedinu gradski oazu koja je simbol naseg grada. Ipak, ukoliko ne zelite, a naravno da ne zelite posto je u svemu tome jedan veliki INTERES, porucio bih vam samo da se nece zavrsiti na ovome. Pisuci ovo govorim u ime svih Kragujevcana koji se nece odredji VELIKOG PARKA ni za kakve pare ili interes!
 
Sramota je sto se to radi.Mislim da se tu ucenjuju ljudi iz vlasti od strane Djokovica da ako ne urade "to i to",Novak nece vise da igra za Srbiju.I ta akademija koju izgrade ce biti neki skorojevicki hram,za bogate mamine i tatine sinove,koji ni casu ne mogu da drze,a kamoli reket.Sve se vrti oko love,a u toj igri nista nije svetu...A bojim se da je ovo samo pocetak...:( Bruka
 
Sramota je sto se to radi.Mislim da se tu ucenjuju ljudi iz vlasti od strane Djokovica da ako ne urade "to i to",Novak nece vise da igra za Srbiju.I ta akademija koju izgrade ce biti neki skorojevicki hram,za bogate mamine i tatine sinove,koji ni casu ne mogu da drze,a kamoli reket.Sve se vrti oko love,a u toj igri nista nije svetu...A bojim se da je ovo samo pocetak...:( Bruka

I šta onda?:dontunderstand:
A šta to mi,Kragujevac imamo sad od njega?
 
Prosli put smo se bunili sto ce poseci stabla i unistiti parking kod hale jezero da bi izgradili merkator - rodu. ne samo da nismo nista postigli, vec je ta roda jedno od najposecenijih mesta u gradu. i mi ga rado posecujemo. Ne vidim bas najbolje iz prilozenih skica i slika koji deo velikog parka nameravaju da poruse zbog ovog tenisklog igralista. i ne mogu priloziti svoj glas ako ne znam zasto ga prilazem, samo na osnovu toga sto je to novak djokovic, ili nesto drugo... objasnite mi zasto treba da se bunim i bunicu se...
 
Pa to što je on brend (u svetu) ne daje mu (njegovom ocu)za pravo da se uništava nešto što je ovde.Nek ide onda u svet pa nek betoniraJer tu se ne radi o "parkiću iza zgrade" nego o VELIKOM PARKU (ne znam tačno koliki je park,nisam iz Kragujevca).Čisto sumnjam da bi neko dozvolio da npr.Agasi pravi sebi teren u Riversajd parku (ne pada mi na pamet neki drugi baš-PARK,koji nije i nacionalni park).
 
Ja sam na pocetku bio za ovaj Noletov projekat,ali sad......
1)Cuo sam,tj. opste je poznato da su mu otac i stric takvi muljatori da je to nevidjeno i samo grebu na njegovo ime,a decko nema pojma sta oni rade dok je on po svetu....
2)Deo parka koji su uzeli,prvo nije na prodaju,a i da je na prodaju,sigurno ne kosta 36 000 evra......Pa sta,sad i Takovac moze da izvadi pare iz dzepa i plati tu sicu i kupi park????
3)Nisam za to otkad,zato sto je na pocetku bilo 15 terena i jedna zatvorena hala,ako se ne varam,pa 10,pa sad 8 terena,a hala se nigde ne pominje.....Ali se zato pominju hoteli i stambene zgrade,koje ce se verovatno prvi graditi.....
 
dobro, koliko kapiram svi se bune na osnovu glasina i traceva. Hajde da se pojavi neko ko ce stvarno objasniti sta se tamo desava i u cemu je problem, pa da se bunimo stvarno. Da se razumemo, ne brenim Verka i njegove lopove, ja sam prvi koji ce im pljunuti u facu, nisam bas neki obozavalac tog Djokovica, on meni znaci koliko i lanjski sneg, nisam pomodarac, ne pratim tenis i ne zanima me kolika je on velicina. Samo me zanima u cemu je stvar, da li je to stvarno vredno pobune ili je to samo izmontirana glasina kojom pojedinci zele iskoristiti naivni narod u ovom gradu, opet, poko zna koji put, u svrhe svog dnevnopolitickog napretka.
 
dobro, koliko kapiram svi se bune na osnovu glasina i traceva. Hajde da se pojavi neko ko ce stvarno objasniti sta se tamo desava i u cemu je problem, pa da se bunimo stvarno. Da se razumemo, ne brenim Verka i njegove lopove, ja sam prvi koji ce im pljunuti u facu, nisam bas neki obozavalac tog Djokovica, on meni znaci koliko i lanjski sneg, nisam pomodarac, ne pratim tenis i ne zanima me kolika je on velicina. Samo me zanima u cemu je stvar, da li je to stvarno vredno pobune ili je to samo izmontirana glasina kojom pojedinci zele iskoristiti naivni narod u ovom gradu, opet, poko zna koji put, u svrhe svog dnevnopolitickog napretka.

Pa stvar je jasna.Rusi se onaj mali parkric,gde su one zute cevi i ona staza za bicikle.Sve je to ogradjeno i spremno za rusenje(mozes da prosetas do parka da se uveris i sam).Malopre je neko pomenuo Rodu.Mislim da se ovo ne moze porediti sa Rodom.Kad je ona izgradjena,srusena je ona mala sumica i onaj smrdljivi buvljak(bilo je krajnje vreme).Ja sam recimo protiv onog sranja sto se gradi pored "Brvnare",na obali samog Bubanjskog jezera.Ono je cist debilizam,kao i ovo rusenje parka i gradnja teniske akademije,koja se sluziti za muzenje para ovom vec izmuzenom narodu.Ovi "punisici" ce naravno prvi da upisu svoje klince,a sto je najgore i ovi lose stojeci sugradjani ce svoju decu,posto-poto upisivati na to sranje jer ce zeleti da im deca budu "u trendu".Odvajace od usta,da bi njihovi klinci mogli da masu reketima.Sramota je sto se svo to gradsko zemljiste daje za dz,a Verko i ekipa skupljaju kajmak.Ponavljam,nije daleko dan kada ce nam Sumarice pretvoriti u neki Wellnes centar
 
Poslednja izmena:
Pa to što je on brend (u svetu) ne daje mu (njegovom ocu)za pravo da se uništava nešto što je ovde.Nek ide onda u svet pa nek betoniraJer tu se ne radi o "parkiću iza zgrade" nego o VELIKOM PARKU (ne znam tačno koliki je park,nisam iz Kragujevca).Čisto sumnjam da bi neko dozvolio da npr.Agasi pravi sebi teren u Riversajd parku (ne pada mi na pamet neki drugi baš-PARK,koji nije i nacionalni park).

Ovo je mala zemlja,a Djokovic je ipak vece ime u svetu od Tadica:DKad neki tamo Englez ili Amer cuje za Srbiju,prvo sto ce da pomisli(pored Slobe i ratova) je Novak Djokovic:roll:***,svidjalo se nama to ili ne,tako je.To je kao neki zastitni brend Srbije.To su uvideli i ovi sa vlasti,pa mu se cepe,sto njegov tatko i striko dobrano koriste.U tome je cela poenta;)
 
Pa stvar je jasna.Rusi se onaj mali parkric,gde su one zute cevi i ona staza za bicikle.Sve je to ogradjeno i spremno za rusenje(mozes da prosetas do parka da se uveris i sam).Malopre je neko pomenuo Rodu.Mislim da se ovo ne moze porediti sa Rodom.Kad je ona izgradjena,srusena je ona mala sumica i onaj smrdljivi buvljak(bilo je krajnje vreme).Ja sam recimo protiv onog sranja sto se gradi pored "Brvnare",na obali samog Bubanjskog jezera.Ono je cist debilizam,kao i ovo rusenje parka i gradnja teniske akademije,koja se sluziti za muzenje para ovom vec izmuzenom narodu.Ovi "punisici" ce naravno prvi da upisu svoje klince,a sto je najgore i ovi lose stojeci sugradjani ce svoju decu,posto-poto upisivati na to sranje jer ce zeleti da im deca budu "u trendu".Odvajace od usta,da bi njihovi klinci mogli da masu reketima.Sramota je sto se svo to gradsko zemljiste daje za dz,a Verko i ekipa skupljaju kajmak.Ponavljam,nije daleko dan kada ce nam Sumarice pretvoriti u neki Wellnes centar

koliko sam ja ukapirao, taj deo parkica nicemu i ne sluzi, deca se vise ne igraju tamo, posto je sve puno srce od flasa, igala i upotrebljenih kondoma, i licno mislim da taj deo parka i nije zasluzio bolju sudbinu.
Punisici, kako ih ti nazivas ce uvek imati para i uvek ce upisivati decu u privatne skole i tome slicne stvri, ljubomori i zavisti tu nema mesta, tako je svuda i uvek bilo, pa i za vreme tzv. socijalizma.
poenta je u tome, da ce oni koji imaju mnogo manje imati prilike da se zaposle u tom sranju i da budu, ne znam, konobari, sankeri, ljudi koji uredjuju terene, a pojedinci koji su stvarno talenti se mozda i dokopaju neke stipendije u toj akademiji, cega do sad nije bilo.
prema tome stvarno ne vidim cemu tolika ostrascenost.
zato zelim da mi neko objasni.
 
koliko sam ja ukapirao, taj deo parkica nicemu i ne sluzi, deca se vise ne igraju tamo, posto je sve puno srce od flasa, igala i upotrebljenih kondoma, i licno mislim da taj deo parka i nije zasluzio bolju sudbinu.
Punisici, kako ih ti nazivas ce uvek imati para i uvek ce upisivati decu u privatne skole i tome slicne stvri, ljubomori i zavisti tu nema mesta, tako je svuda i uvek bilo, pa i za vreme tzv. socijalizma.
poenta je u tome, da ce oni koji imaju mnogo manje imati prilike da se zaposle u tom sranju i da budu, ne znam, konobari, sankeri, ljudi koji uredjuju terene, a pojedinci koji su stvarno talenti se mozda i dokopaju neke stipendije u toj akademiji, cega do sad nije bilo.
prema tome stvarno ne vidim cemu tolika ostrascenost.
zato zelim da mi neko objasni.

Ako ce ih zaposljavati kao sto su ih zaposljavali u "Rodi",onda cemo stvarno da prosperiramo.Druga stvar,ako neko i dobije posao,to ce biti kadrovi aktuelne stranke na vlasti.
Taj deo parka moze jos lepse da se uredi i nije tacno da tamo nema dece koja se igraju i da nicemu ne sluzi.A tih igala,srca itd. ima i u drugom delu parka,i po Sumaricama,i po ovom mom Bubanjskom jezeru,pa znaci i to da rusimo,je l'?Uostalom,to je posao policije i ona je kriva za takvo stanje.
Sto se talenata tice,oni i nece imati kinte da se upisu na tu akademiju,vec ce bogatasi da upisuju svoju zadriglu i retardiranu decu.
Na kraju krajeva,ima onu poljanu izmedju "Cika Dace" i muzeja,pa je tamo mogao da pravi da je hteo.Mozda se Verko trudi da uposli ove bageriste,da poveca produktivnost,a?:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
vidi, obracas se na pogresnu adresu. pogledaj moje ranije postove, videces ko je ovde najvise pljuvao po gradskoj vlasti.
Sto se tice zaposljavanja, zar u rodi nisu zaposlili nikog?
Sto se tice zaposljavanja partijskih kadrova, zasto prebacujes odgovornost, gradska vlast je izabrana na poslednjim izborima ogromnom vecinom, sta je sad tu problem? ali i da je neko drugi dosao na te pozicije, mislis li da bi bio bolji? Ovo je Srbija
i, samo da razjasnimo, nije policija odgovorna za to sto se desava u tom delu parka i to sto se tamo nalazi, i zasto vecito prebacujemo odgovornost na nekog drugog?
Odgovornost lezi u nama, u porodicnim odnosima, vaspitanju itd, itd...
smatram da je ovo jos jedna od kampanja koju ce pojedinci kasnije iskoristiti u dnevno politicke svrhe i kojom ce jos jedan ''neko'' prikupiti par politickih poena.
sve dok me neko ne uputi u celu stvar i ubedi da je drugacije...
gospodo, dajte tacne podatke, a ne vase pretpostavke, glasine i traceve koje ste culi, tad cete imati moj glas i jos mnogo drugih
 
vidi, obracas se na pogresnu adresu. pogledaj moje ranije postove, videces ko je ovde najvise pljuvao po gradskoj vlasti.
Sto se tice zaposljavanja, zar u rodi nisu zaposlili nikog?
Sto se tice zaposljavanja partijskih kadrova, zasto prebacujes odgovornost, gradska vlast je izabrana na poslednjim izborima ogromnom vecinom, sta je sad tu problem? ali i da je neko drugi dosao na te pozicije, mislis li da bi bio bolji? Ovo je Srbija
i, samo da razjasnimo, nije policija odgovorna za to sto se desava u tom delu parka i to sto se tamo nalazi, i zasto vecito prebacujemo odgovornost na nekog drugog?
Odgovornost lezi u nama, u porodicnim odnosima, vaspitanju itd, itd...
smatram da je ovo jos jedna od kampanja koju ce pojedinci kasnije iskoristiti u dnevno politicke svrhe i kojom ce jos jedan ''neko'' prikupiti par politickih poena.
sve dok me neko ne uputi u celu stvar i ubedi da je drugacije...
gospodo, dajte tacne podatke, a ne vase pretpostavke, glasine i traceve koje ste culi, tad cete imati moj glas i jos mnogo drugih

Pazi,najbolje je da odes do parka i da vidis.Sve je vec ogradjeno i spremno za rusenje.Tesko da tu nesto moze sad da se uradi,kad je sve dovedeno pred svrsen cin.
Sa ovim oko partijskih kadrova se potpuno slazem sa tobom.Nepotizam je generalni problem ove drzave.
Sto se zaposljavanja u "Rodi" tice,na pocetku su zaposlili enormno veliki broj ljudi,da bi pokazali kako je to prosperitetno.Cak,ako se secas,neke su zaposlili da bi stavljali kupcima namirnice u kese:mrgreen: E,vremenom kad su se strasti smirile,sledio je period masovnih otkaza i od svih tih zaposlenih,bar 50% je otpusteno.Ali je propaganda upalila.
Sto se vaspitanja tice,tu se opet slazem sa tobom,ali i policija treba da ima odgovornost itekako.Pogledaj,najvise tuca se desavalo ispred Jobsa,na par metara od policijske stanice.Ovi sto patroliraju gradom,provere motorolom par momaka,ispune kvotu i odu na pice ili u pekaru.Treba malo rigoroznije to odradjivati.Ako se zna koje su problematicne zone,molim lepo,po dva pandura moraju da spartaju tuda.
I za kraj,ja nisam clan nijedne stranke i zabole me uvo za politicke poene.Ja samo necu da se ovaj grad pretvori u Las Vegas i da se zastitni simboli ovog grada,nesto sto je tu pre nego sto su ovi zajahali svoje fotelje i poceli da izigravaju Boga,ruse.Razumem tvoj skepticizam,ali ponavljam,vreme ce pokazati ispravnost ovog sto ja pisem.Pozz:bye:
 
Poslednja izmena:
Evo, da vam jos turistka javi, kakvo vam je stanje u KG. Ma bre, meni je super, stvarno.
Nisam ni primetila,da je bilo nesto ogradjeno u velikom parku, al dobro, corava sam, mozda zato.
Inace, ako cu moci da se prosetam i posle izgradjenog teniskog terena, kako sto sam se danas,
nema frke, meni je sasvim dovoljno.
Ako to znaci, da ce KG dobiti vise sportasa, ja sam za :zper: dobro ajde, zezam se, mozak > misici, naravno :)
Sto sam primetila je, da vas cistoca malo zeza. Na putu do jezera sumarice je strasno.
Al dobro, potrebna bi bila sam jedna akcija i opet bi bilo sve lepo. E, to je vise fetis ;)

Ono sto meni zaista smeta i ne mogu da skontam je, da niko niko niko ne igra po
klubovima. Trebala sam da igram samo na 40 posto, da ne bi bila
previse ekscentricna, al tesko mi je bilo :D
To pricam za pop/rock, nekako nisam ja za naradnu muziku, verovatno je tamo malo vise opustena scena.

Aaaaa, a sta je sa ovimi problematicnimi zonami? Ja se ono setam kroz grad, a neznam ni, da postoje.
Ajde, kazite gre su, da ne zalutam tamo il da pocnem sa regrutiranjem bodyguarda :D
 
...lepo je da se rekonstruiše i gradi ali ne i da grad izgubi svoju lepotu i identitet, za ove 4 godine što dolazim u Kg smatram da vaš grad polako gubi identitet i u budućnosti će sve više gubiti isti, ako se pitate zašto zato što vam je gradonačelnik kreten ali ako vam je lakše nije samo vaš gradonačelnik kreten većinom su kreteni ali nažalost kako reče zexy sami smo krivi jer smo glasali za njih :)...svaka vlast u srbiji radi po jednom modelu rasprodati sve što se može rasprodati bud zašto a ispod tezge uzeti što više para i napuniti svoje džepove...to što je Verko prodao Đokovićima nešto što vredi za male pare je ništa u odnosu na to da je veći deo Luke Beograd prodat Miškoviću za sitan novac obzirom da 1 ar realno vredi par stotina eura a njega veći deo nije koštao par stotina eura...
...iskreno možete vi da se bunite i protestvujete koliko hoćete ali džaba ako je neko namerio tuu nešto da pravi ima da napravi neće ni da vas pita, budite srećni pa nisu dali nekoj drugoj budali da pravi nešto drugo, naprimer da kupi ceo park sa sve jezerom i da zatrpa jezero i napravi recimo kartig stazu, morate da znate da je za pare sve moguće....
 
Vidis, u Rodi su na pakovanju u kese u pocetku zaposljavali studente i to preko onih zadruga ili kako se vec zovu, a sad iste uposljavaju na promocijama i sl. Bilo je par otkaza, ali to je normalno, svaka firma prima na probni rad, pa ako im ne odgovaras, dovidjenja, ali ta Roda i dalje zaposljava stotinjak ljudi, sto i nije bas malo.
Elem, policajci... Bas ih ne volem (osim jedne :P), ali veruj mi, nema ih dovoljno da bi pokrili sve, kako ti kazes problematicne zone. Ako nisi primetio grad je jako porastao, pa su problematicne zone i u Stanovu, kod dragstora, i u Bresnici blizu mosta, i u Pivari kod parkica, i kod Stajge, i na aerodromu kod TCA i kod vel parka i kod skole s. markovic... ima ih jos. To bi sad komunalni policajci trebali pokriti, ali cekamo dok pocnu raditi...
A kao sto rekoh, najosnovniji nam je problem nivo kulture i vaspitanja pojedinaca, sto se vidi iz postova uvazenih dama iznad mene, jer smece, igle, flase i ostalo na ulicama i parkovima nije rezultat nerada gradskih vlasti, policije isl.
a kako bi se vratili na temu, opet, kao sto i sam kazes, to se desava i to je to. Ne mozemo mi tu mnogo uraditi. Mozemo uraditi jednu stvar, na sledecim izborima, ne davati glas lopovima. Dovedimo neke druge lopove. mozda ce manje da kradu.
moje misljenje da ovaj grad treba da predstavlja grad buducnosti Srbije i da treba polako rusiti staro i graditi novo. to je neki normalan trend, i sa tim bi se trebali pomiriti.
ni ja nisam ljubitelj Djokovica, niti (ne)kulture koju namecu ovi novopeceni stanovnici Kragujevca, a koju donose iz svojih krajeva, da bi ih pobedili moramo biti jaki, ali, kao sto vidimo, vecina je odlucila da im se pridruzi, i ovo je njihovo vreme. doci ce i nase. Nadam se...
 
...jedna mala digresija obzirom da ste se uhvatili kasa u rodi i ljudi koji su nekad pakovali robu na kasama :mrgreen: pitam se kako ćete reagovati kad vam uvedu ove nove merkator-roda "samoposlužujuće" kase koje su već u svojim objektima uveli u Novom Sadu a planiraju i u ostalim objektima, znači kasirke ne postoje, ili ti kasirke dobijaju otkaz :( zamenjivanje ljudske radne snake modernom tehnologijom...
 
Da,samo da se razumemo....Ja nemam nista protiv Novaka Djokovica,cak ga obozavam zato sto je covek car koji nas u super svetlu predstavlja u svetu,sto nam dobro dodje posle onih prvih asocijacija na nasu zemlju(rat,Milosevic,Tito..)....Imam protiv njegovog oca i strica koji su obicni beogradski mangupi koji koriste ime svog sina ili bratanca koji i ne vidi sta oni rade dok je on po belom svetu....
 
U Rodi je bilo tih promoterki i kad je otvorena,tako da ne verujem da je izvrsena prekomanda.Nemam nista protiv Rode,opet ponavljam,ali smeta mi taj marketing jer se zamazuju oci narodu.Prvo ti najure polovinu radnika "Zastave",a onda se hvale sa par desetina zaposljenih u "Rodi".Mislim,ko je ovde lud...
Drugo,sto se tice policajaca,stoji to da postoji dosta problematicnih zona,ali to nije alibi za policajce da ne rade nista.Jednostavno,po tim najopasnijim zonama,gde su bas ucestala sranja,treba stalno da dezuraju panduri,a u drugim zonama,gde su sranja malo redja,treba banuti par puta,preplasiti te delikvente i onda ce tesko da im padne na pamet da prave sranja iduci put.
I slazem se da je najbolje resenje izabrati iduci put drugu vlast,ali je tesko bilo naci protivkandidata Verku.I verujem da mnogi nisu verovali da ce slizati sa Dinkicem i poceti da prodaje sve zivo.Ali ***,nadamo se da ce biti bolje...
 

Back
Top