Десет најпознатијих извињења у свету, а њега нигде нема

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/176862/Deset-najpoznatijih-izvinjenja-u-svetu
Deset najpoznatijih izvinjenja u svetu
Nakon što se pevač Džon Majer izvinio zbog korišćenja ružne reči za crnce u intervjuu "Plejboju", magazin "Tajm" je sastavio listu najpoznatijih izvinjenja – i grešaka – u istoriji.

1. "Za korišćenje reči na "c" u intervjuu – žao mi je što sam koristio tu reč. Takođe je šteta što sam to uradio jer je poenta (rečenog) bila u potpunosti suprotna od te reči" – Džon Majer, pevač, nakon intervjua magazinu "Plejboj" u kome je takođe, upoređujući svoj život sa belim rasistima, rekao da nije nikada imao vezu sa crnkinjama.

2. "Izneverio sam svoju porodicu i žalim zbog tog greha svim svojim srcem. Nisam bio odan svojim vrednostima niti ponašanju kakvo moje porodica zaslužuje. Nisam bezgrešan i daleko sam od savršenstva" – Tajger Vuds, najbolji svetski golfer, nakon što je objavljeno u javnosti da je prevario suprugu Elin Nordegren sa hostesom Rejčel Ušitel i konobaricom Džejmi Grabs.

3. "Zato što se ovo preprečilo, i ja sam doprineo tome, želim da raščistim da sam svojim izborom reči, nažalost, odao dojam da klevetam policiju Kembridža ili, preciznije, narednika Kroulija, i mogao sam da drugačije poređam te reči" – predsednik SAD Barak Obama, nakon što je nezvanično prokomentarisao da je narednik policije u Kembridžu u Masačusetsu Džim Krouli postupio "glupo" kada je uhapsio profesora sa "Harvarda" Henrija Luisa Gejtsa dok je pokušavao da uđe u svoju kuću, jer je mislio da je u pitanju provalnik.

4. "Žao mi je zbog tvog bola" – Ešli Dupre, novinarka i bivša prostitutka, koja je tokom ostavke njujorškog guvernera Eliota Spicera zbog skandala sa prostitutkama, koja je prenošena preko televizije, rekla da je sada prvi put shvatila ko je bio njen "klijent broj 9". Ona se izvinila Spicerovoj ženi Sildi, čiji je bolni izraz lica uticao na njenu izjavu.

5. "Neispitan život nije vredan življenja" – Platonov prikaz tri izjave koje je Sokrat pripremio u svojoj odbrani. Grčki filozof je razmatrao kako se Sokrat branio od optužbi da kvari omladinu, ne poštuje bogove i uvodi nove bogove. Platon u čuvenom eseju "apologija" (odbrana) citira Sokrata koji je, nakon što je proglašen krivim, rekao: "Ja da umrem, vi da živite. Šta je bolje, samo Bog zna".

6. "Želim da se izvinim svakome u jevrejskoj zajednici zbog otrovnih i štetnih reči koje sam izrekao predstavniku zakona u noći kada sam uhapšen pod optužbom za vožnju u alkoholisanom stanju" – glumac i režiser Mel Gibson, nakon što je 2006. uhapšen zbog vožnje u pijanom stanju u Malibuu. Razbešnjen, on je rekao: "Jevreji su odgovorni za sve ratove na svetu", navedeno je u policijskom izveštaju.

7. "Pogrešili smo, napravili smo strašnu grešku. Dugujemo budućim generacijama objašnjenje zašto" – Robert Meknamara, nekadašnji ministar odbrane SAD, odnoseći se u svojim memoarima "U retrospektivi" na umešanost njegove države u rat u Vijetnamu.

8. "Suština je sledeća: Bio sam neveran svojoj ženi i povredio sam mnogo drugih ljudi. A sve što mogu da kažem je da se izvinim" – guverner Južne Karoline Mark Sanford, nakon što je priznao da je imao aferu sa jednom ženom u Argentini.

9. Ponekad reči nisu dovoljne. Kada je vladar Svetog rimskog carstva Henri IV prelazio Alpe 1077. da moli papu Grgura VII za oproštaj, nakon što je tri dana klečao u snegu uspeo je da ga ubedi da ga primi nazad u katoličku crkvu iz koje je bio isključen zbog prisvajanja autoriteta pape i imenovanja sopstvenih biskupa.

10. "Stvarno sam imao vezu sa gospođicom Levinski koja nije bila prikladna. U stvari, bila je pogrešna. Obmanuo sam ljude, uključujući čak i moju ženu. Duboko žalim zbog toga" – bivši predsednik SAD Bil Klinton, nakon što je priznao aferu sa Monikom Levinski.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И овај ТАЈМ се изгледа распада...?
А толико лепих извињења, свима....који год су били барем близу нас
смо упутили, а нема нас међу првих десет.
Да ли је могуће, да ни једно од њих није вредно?
:dash: :dash: :dash:
 
"Tajmova" lista deset top izvinjenja u svetu

1. "Za korišćenje reči na "c" u intervjuu – žao mi je što sam koristio tu reč.
Takođe je šteta što sam to uradio jer je poenta (rečenog) bila u potpunosti
suprotna od te reči" – Džon Majer,
12448_dzon-majer-afp_kf.jpg

pevač, nakon intervjua magazinu "Plejboj" u kome je takođe, upoređujući svoj
život sa belim rasistima, rekao da nije nikada imao vezu sa crnkinjama.


2. "Izneverio sam svoju porodicu i žalim zbog tog greha svim svojim srcem.
Nisam bio odan svojim vrednostima niti ponašanju kakvo moje porodica
zaslužuje. Nisam bezgrešan i daleko sam od savršenstva"
Tajger Vuds,
1045_tajgervudsv_kf.jpg

najbolji svetski golfer, nakon što je objavljeno u javnosti da je prevario suprugu
Elin Nordegren sa hostesom Rejčel Ušitel i konobaricom Džejmi Grabs.


3. "Zato što se ovo preprečilo, i ja sam doprineo tome, želim da raščistim
da sam svojim izborom reči, nažalost, odao dojam da klevetam policiju
Kembridža ili, preciznije, narednika Kroulija, i mogao sam da drugačije
poređam te reči"
– predsednik SAD Barak Obama
10054_obama5-afp_kf.jpg

nakon što je nezvanično prokomentarisao da je narednik policije u Kembridžu
u Masačusetsu Džim Krouli postupio "glupo" kada je uhapsio profesora sa
"Harvarda" Henrija Luisa Gejtsa dok je pokušavao da uđe u svoju kuću, jer je
mislio da je u pitanju provalnik.


4. "Žao mi je zbog tvog bola" – Ešli Dupre,
13299_esli-dupre-reuter-ho_kf.jpg

novinarka i bivša prostitutka, koja je tokom ostavke njujorškog guvernera Eliota
Spicera zbog skandala sa prostitutkama, koja je prenošena preko televizije,
rekla da je sada prvi put shvatila ko je bio njen "klijent broj 9". Ona se izvinila
Spicerovoj ženi Sildi, čiji je bolni izraz lica uticao na njenu izjavu.


5. "Neispitan život nije vredan življenja" – Platonov prikaz tri izjave koje je
Sokrat
13297_sokrat_kf.jpg

pripremio u svojoj odbrani. Grčki filozof je razmatrao kako se Sokrat branio
od optužbi da kvari omladinu, ne poštuje bogove i uvodi nove bogove. Platon u
čuvenom eseju "apologija" (odbrana) citira Sokrata koji je, nakon što je proglašen
krivim, rekao: "Ja da umrem, vi da živite. Šta je bolje, samo Bog zna".


6. "Želim da se izvinim svakome u jevrejskoj zajednici zbog otrovnih i štetnih
reči koje sam izrekao predstavniku zakona u noći kada sam uhapšen pod
optužbom za vožnju u alkoholisanom stanju" –
glumac i režiser Mel Gibson,
6250_mel-gibson-ap_kf.jpg

nakon što je 2006. uhapšen zbog vožnje u pijanom stanju u Malibuu. Razbešnjen,
on je rekao: "Jevreji su odgovorni za sve ratove na svetu", navedeno je u policijskom izveštaju.


7. "Pogrešili smo, napravili smo strašnu grešku. Dugujemo budućim
generacijama objašnjenje zašto"
Robert Meknamara,
13301_robert-meknamara-ap-fonetap_kf.jpg

nekadašnji ministar odbrane SAD, odnoseći se u svojim memoarima
"U retrospektivi" na umešanost njegove države u rat u Vijetnamu.


8. "Suština je sledeća: Bio sam neveran svojoj ženi i povredio sam mnogo drugih
ljudi. A sve što mogu da kažem je da se izvinim"
– guverner Južne Karoline Mark
Sanford,

13302_mark-sanford-ap-mary-ann-chastain_kf.jpg

nakon što je priznao da je imao aferu sa jednom ženom u Argentini.


9. Ponekad reči nisu dovoljne. Kada je vladar Svetog rimskog carstva Henri IV
13304_henri-iv_kf.jpg

prelazio Alpe 1077. da moli papu Grgura VII za oproštaj, nakon što je tri dana
klečao u snegu uspeo je da ga ubedi da ga primi nazad u katoličku crkvu iz koje
je bio isključen zbog prisvajanja autoriteta pape i imenovanja sopstvenih biskupa.


10. "Stvarno sam imao vezu sa gospođicom Levinski koja nije bila prikladna.
U stvari, bila je pogrešna. Obmanuo sam ljude, uključujući čak i moju ženu.
Duboko žalim zbog toga"
– bivši predsednik SAD Bil Klinton,
12300_bil-klinton-reuter-larry-downing_kf.jpg

nakon što je priznao aferu sa Monikom Levinski.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/176862/Deset-najpoznatijih-izvinjenja-u-svetu

**************************************************************************************

...Ето,..а "нашег драгог нам ем милог председника"
thumbnail.php

нема међу тих десет најпознатијих извињења,..
а он тако волЕ да се извињава.


.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top