Zaboravljeni domaci glumci

Poruka
18.529
Dakle svi smo culi za legendarne Paju Vuisica,Batu Zivojinovica,Zorana Radmilovica,Gagu Nikolica,Batu Stojkovica itd.Medjutim,postoje i neki nepravedno zaboravljeni sjajni glumci,za koje novije generacije mozda nisu ni cule

Aleksandar Gavric

Aleksandar_Gavric.jpg


Sjajan glumac i velika zvezda 60-ih godina,koji je tragicno izgubio svoj zivot u saobracajnoj nesreci,bio je jedna od prvih akcionih zvezda u nasoj kinematografiji.Javnost ga je gotovo zaboravila,naravno nepravedno


Voja Miric

Jedan od mojih omiljenih glumaca stare garde,poznat po glavnoj ulozi u cuvenoj ekranizaciji Selimovicevog romana "Dervis i smrt" iz 1974.godine,ali i jos po nizu poznatih uloga "Brat doktora Homera","SB zatvara krug","Dvoboj za juznu prugu" itd.


Slobodan Dimitrijevic

fotka_single.php


Ko je gledao Valtera,sigruno zna o kome je rec :mrgreen: Vrlo talentovan glumac,koji je napravio i solidnu internacionalnu karijeru,ipak nije ostavio neki preteran utisak u nasoj kinematografiji.Steta,jer je zaista rec o odlicnom glumcu...


Dajte i vi neka imena sad ;)
 
Koliko sam shvatila, tema je o glumcima kojima se mnogi danas ne sećaju ni imena, a o ulogama da ne govorimo, ali koji su ostavili "neizbrisiv trag" u domaćoj kinematografiji...:think:


Pa dobro bre ,priznao sam gresku ...nisam pazljivo procitao uvodnu poruku ,pa sam kontao da se misli na glumce koji su tu negde i mogli bi ih ponovo videti ,kao sto je S. Stimac nedavno "vaskrsao" kod Kuste ;) !
 
Dušan Vojnović...

DusanVojnovic.jpg


1974.se pojavio u filmu "Užička republika"..igrao u serijama "Drugarčine","Vojnici","Priče iz radionice"..u filmografiji nema ničeg od 1986. do 1995., kad je opet zaigrao u filmu "Treća sreća"..i do danas opet ništa...
Šteta,beše simpatično momče...
 
Dušan Vojnović...

Pogledajte prilog 72789

1974.se pojavio u filmu "Užička republika"..igrao u serijama "Drugarčine","Vojnici","Priče iz radionice"..u filmografiji nema ničeg od 1986. do 1995., kad je opet zaigrao u filmu "Treća sreća"..i do danas opet ništa...
Šteta,beše simpatično momče...

E da...On mi je kul,bas pozitivna faca,ali iskreno i nije bas neki talenat pokazivao :)
 
Dušan Vojnović...

Pogledajte prilog 72789

1974.se pojavio u filmu "Užička republika"..igrao u serijama "Drugarčine","Vojnici","Priče iz radionice"..u filmografiji nema ničeg od 1986. do 1995., kad je opet zaigrao u filmu "Treća sreća"..i do danas opet ništa...
Šteta,beše simpatično momče...

Ali na ovoj slici izgleda kao maximalno za*eban baja ...a ako se ne varam ,to je onaj slikar iz "Majstorske radionice" :think: !
 

Back
Top