Najbolji film Srdjana Dragojevica

Najbolji film Srdjana Dragojevica

  • Mi nismo andjeli (1992)

  • Lepa sela lepo gore (1996)

  • Rane (1998)

  • Mi nismo andjeli 2 (2005)

  • Sveti Georgije ubiva azdahu (2009)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Haiter

Zainteresovan član
Poruka
121
Srđan Dragojević je srpski filmski režiser. Rođen je 1. januara 1963. u Beogradu. Po obrazovanju je klinički psiholog i reditelj. Izdao je i tri zbirke pesama, a za jednu od njih "Knjiga akcione poezije" je 1986. dobio nagradu "Branko Radičević".

Kao mlad reditelj snimio je film Mi nismo anđeli, tinejdžersku komediju kojom je postao priznati reditelj. Sledeći njegov film, Lepa sela lepo gore je ratna drama po tekstu Vanje Bulića, koja govori o proteklom ratu na prostorima bivše Jugoslavije. Sledeći njegov film Rane govori o posledicama rata i stanju društva utonulog u kriminal. Nekoliko godina je pokušavao snimiti film u Holivudu, ali se zbog različitosti mentaliteta vraća u Srbiju. Poslednjih godina radi producentske poslove usput pokušavajući da snimi i novi film. Prvo je pokušao da snimi "Bodljikavo prase" po romanu Džulijana Barnsa, potom "After - postholokaustnu dramu", adaptaciju romana Melvina Bukea te film "Sveti Georgije ubiva aždahu" po drami Dušana Kovačevića. Snimio je nastavak prvog filma pod nazivom Mi nismo anđeli 2 i napisao scenario za treći nastavak koji je snimljen pod nazivom Mi nismo anđeli 3.

Filmovi Srdjana Dragojevica:

Mi nismo anđeli (1992)
Lepa sela lepo gore (1996)
Rane (1998)
Mi nismo anđeli 2 (2005)
Sveti Georgije ubiva aždahu (2009)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je on jedini nas reditelj ,trenutno ,koji moze napraviti film koji bi i u svetu doziveo uspeh ! Odlicno je spojio umetnicko i komercijalno ...

1. Lepa sela lepo gore - bez premca najbolji srpski film ikad snimljen (po mom misljenju) ,
2. Sveti Georgije ubiva azdahu - film po svetskim standardima ,steta samo sto svet ne razume ovaj mentalitet (kulturu ,tradiciju ,humor ,itd.) !

:hvala:
 
Meni su Rane.

Mislim, izbor je težak. Kod nas su Anđeli u srednjoškolskim danima bili ubedljivo najomiljeniji film. Lepa sela lepo gore je takođe predobar film, ali mislim da su Rane najvišeslojniji Dragojevićev film. Fantastična lekcija u slikama i za psihologe i za sociologe.

Drugi anđeli su napravljeni za lovu. Nije loš za komercijalnu komediju, ali daleko od Dragojevićeg kvaliteta. Sveti Georgije ubiva Aždahu me je razočarao.
 

Back
Top