Šta su osnovni motivi svetske borbe protivu droga ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Borba protivu narko-dilera i droge uopšte širom sveta, ima samo jedan motiv: kako podići cenu tog proizvoda, i kako ne dozvoliti da taj biznis ne propadne padom cena na tržištu.

Videli ste, DEA je stala na rep Šarićima tek kad su isti počeli da rade taj posao na veliko i na tone ...dakle, direktno su ušli u interesnu sferu američkih dilera droge pod državnom kontrolom.

Sećate se onog maloumnog šefa Norijege iz Paname, čovek je uhićen tek kad je postao Panamski Šarić, i to baš od DEA-a i Amerikanaca,

P.S. Po mom sudu, narko dileri i trgovci istim supstancama čine najveću civilizacijsku uslugu čovečanstvu, jer svojim poslom mame karakterno slabe stanovnike planete, da što pre napuste ovaj svet, a time i pročišćenje stanovništva u najboljem smislu te reči. Umesto da im se na tome svetski ideolozi i vladari zahvale, ne, oni ih jure, da kako gore rekoh ne propadne biznis država sa tom robom.
 
Poslednja izmena:
P.S. Po mom sudu, narko dileri i trgovci istim supstancama čine najveću civilizacijsku uslugu čovečanstvu, jer svojim poslom mame karakterno slabe stanovnike planete, da što pre napuste ovaj svet, a time i pročišćenje stanovništva u najboljem smislu te reči. Umesto da im se na tome svetski ideolozi i vladari zahvale, ne, oni ih jure, da kako gore rekog ne propadne biznis država sa tom robom.

Jeeee....Neznanko, ti da si ziveo u vreme Hitlera daleko bi dogurao....

Vrlo slicno razmisljas.
 
Borba protiv droge je cisto svetsko foliranje to je valjda svima jasno. Citave privrede i ekonomije nekih zemalja zavise iskljucivo od droge.Avganistan zivi od toga a preuzimanje kontrole u toj zemlji znaci i kontrolu narkotika ,niko ne ratuje za dzabe ,u juznoamerickim zemljama je to potpuno izrazeno bavljenje proizvodnjom i plasiranjem iste .Svet pogotovu zapadni ne moze bez narkotika kao potrosaci i tu lezi velika lova. Ovo sto su akcije DEA i nekih policija pa kao hvataju ih to je samo farsa. Eto u CG uhvatise jednog od glavnih i odmah pustise a zasto. Zato sto taj radi za drzavu a njoj je neophodan novac i tako redom u krug. Sto se tice droga tu se hapse samo marginalci ,sitni dilercici sto truju decu ispred skola i u kaficima, glavni igraci nikako ne riknjavaju jer su potrebni odredjenim ljudima iz vladajucih garnitura.Prema tome dok je sveta i veka bice igre zandara i lopova ,tu nema kraja sve se vrti u krug.
 
Mislim ja i radikalnije o ovoj temi , ali poštujem ovaj portal, pa biram reči i rečenice...a ti Nataša Kandićko možeš da misliš šta hoćeš, a ja ne , jeli tako a ?

Tako je.

Ti ne mozes da mislis sta hoces jer to sto ti mislis - nije tako.


Kad pocnes da izjednacavas Hitlera i Cercila i Tita i Gandija i mene i Kandicku.....

....ja mislim da si lose rucao, pa dosao ovde da :bljak:.
 
DEA je sve samo ne farsa. Oni rade posao za koji su placeni i rade ga izuzetno. Nezamislivo su logisticki i kadrovski mocni i posveceni tom poslu. To mogu da tvdim.

To sto neko iznad njih, daleko mocniji, ima interes da se takva trgovina odvija, jer time popunjava neke svoje "prljave" budzete, pa im uskracuje neke informacije ili upucuje na pogesne tragove, potpuno je druga stvar.
 
Borba protivu narko-dilera i droge uopšte širom sveta, ima samo jedan motiv: kako podići cenu tog proizvoda, i kako ne dozvoliti da taj biznis ne propadne padom cena na tržištu.

Videli ste, DEA je stala na rep Šarićima tek kad su isti počeli da rade taj posao na veliko i na tone ...dakle, direktno su ušli u interesnu sferu američkih dilera droge pod državnom kontrolom.

Sećate se onog maloumnog šefa Norijege iz Paname, čovek je uhićen tek kad je postao Panamski Šarić, i to baš od DEA-a i Amerikanaca,

P.S. Po mom sudu, narko dileri i trgovci istim supstancama čine najveću civilizacijsku uslugu čovečanstvu, jer svojim poslom mame karakterno slabe stanovnike planete, da što pre napuste ovaj svet, a time i pročišćenje stanovništva u najboljem smislu te reči. Umesto da im se na tome svetski ideolozi i vladari zahvale, ne, oni ih jure, da kako gore rekoh ne propadne biznis država sa tom robom.



Mislim da je ovo u pitanju? :think:
1259637840641_f.jpg


A sta radi prodavacica ljubavi onda? I ona isto im daje srecan put na vecna lovista?
 

Back
Top