Dvojno državljanstvo ?

Kome, kada i pre svega zašto, država treba da da nekome državljanstvo, ako je taj već državlajnin druge države ?
:dontunderstand:

Sta je sa izbeglicama iz Krajine (Dalmacije),kako da zive u Srbiji ako nemaju Srpsko drzavljanstvo,sa druge strane kako Hrvatska da im ne da svoje drzavljanstvo kad su se oni rodili na tim prostorima koje danas Hrvati smatraju svojim.U takvim ili slicnim situacijama nastaju dvojna drzavljanstva,slicno je sa Bosnom i drugim zemljama.Ima jos situacija kada neko moze da trazi dvojno drzavljanstvo,ali me mrzi sad da objasnjavam.
I ne to nikako nije izdaja drzave.
 
Grubo je reći da je to "izdaja", ali je činjenica da takve osobe, koje su i "onde i ovde" iz toga mogu izvlačiti različite koristi !

Kao na primer?
Mislis da su te male pogodnosti vredne toga sto je neko ostao bez ognjista,pogubio pola rodbine i proteran u drugu zemlju.Hej,ja da sam mogao da biram,radje bih da sam se rodio u jednoj zemlji i tu i ostao.I tako bi se rado odrekao dvojnog drzavljanstva.
 
Kao na primer?
Mislis da su te male pogodnosti vredne toga sto je neko ostao bez ognjista,pogubio pola rodbine i proteran u drugu zemlju.Hej,ja da sam mogao da biram,radje bih da sam se rodio u jednoj zemlji i tu i ostao.I tako bi se rado odrekao dvojnog drzavljanstva.
Mislim da niko nije protiv dvojnog državljanstva u slučaju vanrednih i specifičnih okolniosti kao što sui događaji u našoj bivšoj "domovini", kao i na drugim sličnim mestima !
Pitanje dvojnog državljanstva postavio sam načelno: treba li da postoji ili ne ?
U slučaju pravila da svaka osoba može imati samo jedno državljanstvo ovo bi bili izuzeci, a kao što je poznato: "Nema pravila bez izuzetaka" !
 
Двојно држављанство је чисто техничко питање које појединим људима олакшава многе правне и администартивне проблеме.
Ја имам двојно држављанство и никада ми то није сметало да будем Србин као што није ништа ни нашкодило мојој земљи Србији.

Двојно држављанство је веома добра ствар за особе које су стицајем околности рођене у једној а живеле и стварале у другој земљи.
 
Ja bih svim izbeglicama i Bosancima oduzela drzavljanstvo. Imas svoju drzavu, pa se tamo zadrzavaj.

То би било нехумано...............ти људи су из тих својих држава побегли зато што нису више могли тамо да остану а не из неког беса....а и где да се врате када им је сва имовина или отета или попаљена.
 
То би било нехумано...............ти људи су из тих својих држава побегли зато што нису више могли тамо да остану а не из неког беса....а и где да се врате када им је сва имовина или отета или попаљена.

Neka se vrate tamo i prijave za obnovu kuca.
 

Back
Top