NASILNO ZATVARANJE MONAHINJA U GRAČANICI!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
Poruka koja je stigla iz manastira Gračanice na mobilni. Prezentujem je ovde, da bi je svi videli i ako ko može da pomogne!
Užasno je i strašno šta se radi i kako se neljudski postupa sa svima koji žele da brane otadžbinu i ispovedaju veru! Ovakve mere i načini njihovog sprovođenja, uz policiju i učešće stranih sila pokazuju kakavo je zapravo pravo lice pojedinih koji se nalaze u vrhu Crkvene vlasti SPC-a!


Zaključali su sve kapije u Gračanici, drže nas zatvorene, a monaštvu koje hoće da uđe i podrži Artemija ne daju da uđu i prete im silom. Nas hoće nasilno da izbace uz pomoć Švedske vojske, okupatorske, uz blagoslov Teodosija. Šalji kome god možeš jer su nam blokirali sajt.“
 
Poruka koja je stigla iz manastira Gračanice na mobilni. Prezentujem je ovde, da bi je svi videli i ako ko može da pomogne!
Užasno je i strašno šta se radi i kako se neljudski postupa sa svima koji žele da brane otadžbinu i ispovedaju veru! Ovakve mere i načini njihovog sprovođenja, uz policiju i učešće stranih sila pokazuju kakavo je zapravo pravo lice pojedinih koji se nalaze u vrhu Crkvene vlasti SPC-a!


Zaključali su sve kapije u Gračanici, drže nas zatvorene, a monaštvu koje hoće da uđe i podrži Artemija ne daju da uđu i prete im silom. Nas hoće nasilno da izbace uz pomoć Švedske vojske, okupatorske, uz blagoslov Teodosija. Šalji kome god možeš jer su nam blokirali sajt.“

Neka ih izbace, onda možete da ih primite u zilote. :per:
 
tako je :ok: da su bile poslušne niko ih ne bi dirao,ovako su postale uljezi jer su se pobunile protiv legitimne crkvene vlasti
Ja mislim da nije tako, ovo nije RKC. Ovde je svaki vladika kao papa na svojoj teritoriji, nema gazde. NIKO ne može da smeni vladiku. Kakav sinod kakvi bakrači. Takvo je ustrojstvo SPC da je Bog gore a episkop dole, a patrijarh je samo prvi među jednakima. :rtfm:
 
Ja mislim da nije tako, ovo nije RKC. Ovde je svaki vladika kao papa na svojoj teritoriji, nema gazde. NIKO ne može da smeni vladiku. Kakav sinod kakvi bakrači. Takvo je ustrojstvo SPC da je Bog gore a episkop dole, a patrijarh je samo prvi među jednakima. :rtfm:

kako to da su ih onda mogli zatvoriti? Kojim pravom? Izgleda da postoji neka "caka" zašto to mogu
 
@ svima iznad potpisanima:
Da mi nije žao ovih monahinja, sad bi se slatko nasmejala na vaše komentare, pogotovo Zazijev! U stvari i jesam se nasmejala! :)


E, sad nove vesti:
Monahinje su izbačene iz Gračanice. Juče je bio pravi "rat" za zauzimanje Gračanice. Sajt IHTUS je blokiran, pa informacije teže "prolaze". Juče su monahinje u manastiru držane nasilno zatvorene, a kada je došao vl. Atanasije Jeftić, situacija se zaoštrila. Monasima iz Crne Reke koji su došli u pomoć monahinjama u Gračanici, zabranili su ulaz, a zatim je došao i vladika Teodosije sa nekim monasima iz Zvečana i tu je nastao pravi "rat" za Gračanicu. Monahinje su danas ISTERANE iz manastira. Prema izvorima, monahinje su pretrpele strašno maltretiranje od strane vladike Atanasija Jeftića i švedske policije. Gde su monahinje sada, nije mi poznato.
 
@ svima iznad potpisanima:
Da mi nije žao ovih monahinja, sad bi se slatko nasmejala na vaše komentare, pogotovo Zazijev! U stvari i jesam se nasmejala! :)


E, sad nove vesti:
Monahinje su izbačene iz Gračanice. Juče je bio pravi "rat" za zauzimanje Gračanice. Sajt IHTUS je blokiran, pa informacije teže "prolaze". Juče su monahinje u manastiru držane nasilno zatvorene, a kada je došao vl. Atanasije Jeftić, situacija se zaoštrila. Monasima iz Crne Reke koji su došli u pomoć monahinjama u Gračanici, zabranili su ulaz, a zatim je došao i vladika Teodosije sa nekim monasima iz Zvečana i tu je nastao pravi "rat" za Gračanicu. Monahinje su danas ISTERANE iz manastira. Prema izvorima, monahinje su pretrpele strašno maltretiranje od strane vladike Atanasija Jeftića i švedske policije. Gde su monahinje sada, nije mi poznato.

Gde je sad Akakije? Ovo mu je šansa da popuni IPHC sa proverenim kadrovima. Zovi ga i reci da požuri. :bye:
 
@ svima iznad potpisanima:
Da mi nije žao ovih monahinja, sad bi se slatko nasmejala na vaše komentare, pogotovo Zazijev! U stvari i jesam se nasmejala! :)


E, sad nove vesti:
Monahinje su izbačene iz Gračanice. Juče je bio pravi "rat" za zauzimanje Gračanice. Sajt IHTUS je blokiran, pa informacije teže "prolaze". Juče su monahinje u manastiru držane nasilno zatvorene, a kada je došao vl. Atanasije Jeftić, situacija se zaoštrila. Monasima iz Crne Reke koji su došli u pomoć monahinjama u Gračanici, zabranili su ulaz, a zatim je došao i vladika Teodosije sa nekim monasima iz Zvečana i tu je nastao pravi "rat" za Gračanicu. Monahinje su danas ISTERANE iz manastira. Prema izvorima, monahinje su pretrpele strašno maltretiranje od strane vladike Atanasija Jeftića i švedske policije. Gde su monahinje sada, nije mi poznato.

Došla ekipa iz Crne Reke? Sa sve lopatama? :mrgreen:
(Sad krepah od radoznalosti kako jedan vladika i švedska policija maltretiraju kaluđerice...)
 
Gde je sad Akakije? Ovo mu je šansa da popuni IPHC sa proverenim kadrovima. Zovi ga i reci da požuri. :bye:
Da, stvarno, gde je sad Akakije???:think::cool:
:lol:
Ne sumnjam u to da i njegove misli rade na istoj "frekvenciji" kao i tvoje, povodom ove izjave!:cool:
Ali, ja ga svakako ne bih zvala, jer, kako sam već rekla: žao mi je ovih monahinja, pa ne bih da ih još dodatno opterećujem...;)
Ali, po onome koliko sam informisana o pitanju Artemija, mislim da su se oni već postarali za "plan B"... Mada, videćemo koliko će to moći da se sprovede u realnosti.
Ali je ovaj incident, samo još jedan od mnogobrojnih pokazatelja pravog stanja i vojnog duha (diktature) koji vlada u redovima SPC-a. A to je daleko od onoga što bi Crkva trebalo da bude i predstavlja. Sveti oci su naučavali da tamo gde u manastir ili Crkvu uđe ovaj vojni duh discipline i poslušnosti po svaku cenu, tamo Sveti Duh izlazi napolje. Jer poslušanje u Crkvi i manastiru ne treba da bude "slepo" već poslušanje iz ljubavi i razumevanja u cilju duhovnog uzrastanja. Svako nasilništvo i prinuda uopšte, po učenju svetih, jer kontraproduktivna po duhovni život pojedinca. Pogotovo ona koja se sprovodi protivno našoj volji i savesti, pa čak i za pitanja poslušanja duhovniku. Jer ako takvo poslušanje izazove roptanje i mrzovolju, a pogotovo gnev, takva "poslušnost", koja je trebalo da nas dovede u duhovni mir sa samima sobom i drugima, završava se zapravo potpuno oprečnim stanjem duše...Zato su duhovnici nekada i bili pažljivo birani i podvrgavali se sami dugotrajnom poslušanju i podvigu: jer su imali dovoljno strpljenja i snishodljivosti da kada im duhovno čado odgovori "ne", taj duhovnik to prihvati sa smirenjem i bez gneva i želje da se njegova volja po svaku cenu ispoštuje. Probajte takvog duhovnika da nađete danas...teško...Ovde se radi o nekanonskom smenjivanju vladike Artemija, ne zato što je on mali papa, pa mu je nemoguće prići, već zato što je mnogo više onih vladika među episkopima SPC-a koji imaju daleko veće i neprijatnije prekršaje, pa ih Sinod ne samo nije "nagazio" već ih i štiti. Artemije se očigledno nekome ili nečemu grdno zamerio, a to je pre svega što ne želi da se preda svetskim lobojima kojima je pošto-poto stalo da dobiju Kosovo za svoje ciljeve, a u tome im čak i to malobrojno monaštvo tamo smeta...
Čak da Artemije i osnuje novi Sinod u Srbiji, koji bi mogao da ugrožava interese SPC-a, to bi mu bilo višestruko onemogućavano, ako ne i nasilno...I, u svakom slučaju, smo bi Bog mogao u tome da mu bude zaštitnik....:neutral:
 
tako je :ok: da su bile poslušne niko ih ne bi dirao,ovako su postale uljezi jer su se pobunile protiv legitimne crkvene vlasti

На самоубиство ће само слепи и безумни послушник да пристане. Према злу и злима послушања нема, јер много је варалица који под окриљем црквеног достојанства зло чине. Дела их откривају.

Послушање је обавезно само онима који су послушни Божијим и Црквеним законима, а не онима који те Вечне законе мењају и ''реформишу''.
 
Коментари изнад јесу мало прејаки али покрећу интересантно питање.
Сви знамо како је црква организована.
Дешава се екстремна ситуација где се свештенство једне цркве дели и то верници подржавају или осуђују а не прихватају са миром да је и то што се дешава са Божијим разлогом.
Бранити постојеће или хришћански прихватити одлуку јер је све на овом свету Божији разлог?
 
Коментари изнад јесу мало прејаки али покрећу интересантно питање.
Сви знамо како је црква организована.
Дешава се екстремна ситуација где се свештенство једне цркве дели и то верници подржавају или осуђују а не прихватају са миром да је и то што се дешава са Божијим разлогом.
Бранити постојеће или хришћански прихватити одлуку јер је све на овом свету Божији разлог?

nijedan razdor nije Božije delo nego Bog neke stvari zna da dozvoli da bi kasnije izvukao nešto još bolje iz toga
 
nijedan razdor nije Božije delo nego Bog neke stvari zna da dozvoli da bi kasnije izvukao nešto još bolje iz toga
Очито никада ниси прочитао када Христ каже: ''нисам дошао да донесем мир него мач''.

Дошао је да одвоји жито од кукоља, а не да их једини.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top