ARTEMIJE, NJEGOVA SRAMOTA

А зашто потенцираш националност код једних а изостављаш код других ?


Ко потенцира.
Артемиј еје сео за сто са убицам аСрба и потписао да НИСУ ОНИ КРИВИ НЕГО МИЛОШЕВИЋ.

Куме, па за то се иде на вешала....
 
Ко потенцира.
Артемиј еје сео за сто са убицам аСрба и потписао да НИСУ ОНИ КРИВИ НЕГО МИЛОШЕВИЋ.

Куме, па за то се иде на вешала....

Кепец ми је одувек био екстремно одвратан и љигав лик, а умислио да је неки лидер.
 
:D
Е хеби га. Признај да нисте очекивали да ће неко да извуче ове текстове о Артемију:D
Рекох ти раније дела говоре о човеку а не речи.
Кога натовци чувају од српског православног народа ?
Хајде одговори ми ?
 
Рекох ти раније дела говоре о човеку а не речи.
Кога натовци чувају од српског православног народа ?
Хајде одговори ми ?

То ја и кажем.
дела говоре о човеку а не речи

Артемије нема патриотских дела, а дела издаје- од подршке ДОС-у, подршке ОВК и потписивања са ОВК довољно говоре.
 
То ја и кажем.
дела говоре о човеку а не речи

Артемије нема патриотских дела, а дела издаје- од подршке ДОС-у, подршке ОВК и потписивања са ОВК довољно говоре.
Можда говоре теби а можда неком другом православном не говоре ништа.
Не судите другима да вам не би било суђено.
 
Можда говоре теби а можда неком другом православном не говоре ништа.
Не судите другима да вам не би било суђено.

Ок онда замисли да је рецимо Николић сео за сто са тачијем и потписао.
Кога би онда кривио?

По теби је "Православно" да се седне за сто са ратним злочинцем и потпише да је Слоба крив за рат!?

Ај не тупи више-

Артемије како је сејао тако и жање.
 
Можда говоре теби а можда неком другом православном не говоре ништа.
Не судите другима да вам не би било суђено.

Управо је кепец судио и осуђивао човека који је имао највећу подршку срспког народа икада забележену и
који је барем покушао да учини нешто за КиМ, али је дошао исувише касно, а такви као тај кепец су ровашили,
јер су глупи, необразовани, похлепни и не виде даље од сопственог носа.
 
Управо је кепец судио и осуђивао човека који је имао највећу подршку срспког народа икада забележену и
који је барем покушао да учини нешто за КиМ, али је дошао исувише касно, а такви као тај кепец су ровашили,
јер су глупи, необразовани, похлепни и не виде даље од сопственог носа.

Да слажем се сасвим.
Он је још 1987 био на страни Албанских сепаратиста и говорио како српска полиција бије и малтретира Албанце.

Али ужасно ми је да видим како га на форуму прогласише за великог српског патриоту!
(мене за ђубре, али ваљда то тако иде)
 
Хвала на епитету.

Али сматрам да нисам ђубре када говорим Србима да су слепи код очију и да заборављају какве акте издаје је тај Артемије чинио и како се солидарисао са АЛбанцима, и како је говорио да су Албанци патили под Милошевићем.

Боље да будем ђубре него будала.

Само ти ровари и пљуј лажни великосрбине.

Да си искрено забринут сада би био доле испред манастира Грачанице и чувао светињу од нато тенкова и шиптарске полиције.

Увек се нађу колаборационисти, увек када је најпотребније властима и домаћим издајницима.И како као хијене нањушите где треба и кад треба да насрнете
 
Прво да одговори зашто натовци са оклопним возлима чувају од српског православног народа Грачаницу ?

Ма хебе ми се за НАТОвце они су агресори- са којима се братимио Артемије.

Дакле да се не правимо више луди-

Шешељ је Артемија назвао ИЗДАЈНИКОМ-

КО ЛАЖЕ:
Шешељ или Артемије!?
 
Само ти ровари и пљуј лажни великосрбине.

Да си искрено забринут сада би био доле испред манастира Грачанице и чувао светињу од нато тенкова и шиптарске полиције.

Увек се нађу колаборационисти, увек када је најпотребније властима и домаћим издајницима.И како као хијене нањушите где треба и кад треба да насрнете


не просипај јефтине глупости.

А што се НАТОа тиче тај Артемије је славио НАТО и пљувао Слобу сад му се обило о главу!

ЖЕНО БОЖЈА АРТЕМИЈЕ ЈЕ ПОДРЖАВАО АЛБАНЦЕ И ГОВОРИО ДА СУ ПАТИЛИ ПОД СРПСКОМ РЕПРЕСИЈОМ!!!!!!
 
Ма хебе ми се за НАТОвце они су агресори- са којима се братимио Артемије.

Дакле да се не правимо више луди-

Шешељ је Артемија назвао ИЗДАЈНИКОМ-

КО ЛАЖЕ:
Шешељ или Артемије!?
Значи избегаваш одговор јер ти не иде у прилог ?
 
Значи избегаваш одговор јер ти не иде у прилог ?

Сви сте као последњи скочили да браните Артемија као "патриоту" а заборавили шта је вољени војвода говорио о њему!!!!!!

Заборавили сте како је Артемије говорио да су Албанци патили под српском репресијом!?!?

Извините.
Ја нисам паљевина да неког браним и заборавим какву издају према држави је починио.


Артемије је заслужио теееешку катзу.
 
Сви сте као последњи скочили да браните Артемија као "патриоту" а заборавили шта је вољени војвода говорио о њему!!!!!!

Заборавили сте како је Артемије говорио да су Албанци патили под српском репресијом!?!?

Извините.
Ја нисам паљевина да неког браним и заборавим какву издају према држави је починио.


Артемије је заслужио теееешку катзу.
Па ја нисам никад би члан ни једне партије, а ти ?
Уз кога је стао српски православни народ на Косову и Метохији и уз тог и ја стојим !
 
не просипај јефтине глупости.

А што се НАТОа тиче тај Артемије је славио НАТО и пљувао Слобу сад му се обило о главу!

ЖЕНО БОЖЈА АРТЕМИЈЕ ЈЕ ПОДРЖАВАО АЛБАНЦЕ И ГОВОРИО ДА СУ ПАТИЛИ ПОД СРПСКОМ РЕПРЕСИЈОМ!!!!!!



Срам те било сда си нашао да вадиш ствари из контекста и оптужујеш једнох владику , док нам пола владе продаје државу и уништава спц..

Па стварно си провидан.Срам те било
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ти си упорни провокатор , простак и лицемер.

Срам те било сда си нашао да вадиш ствари из контекста и оптужујеш једнох владику , док нам пола владе продаје државу и уништава спц..

Па стварно си провидан.Срам те било провакоторе најбаналнији и лицемерни.

http://news.beograd.com/srpski/clan...mije_naivno_jagnje_ili_vuk_u_ovcjoj_kozi.html

Prvi put (za koji ja znam) vladika Artemije je prekrsio vladanje jednog svestenika u avgustu 1995. Vojska bosanske Republike Srpske i Srpske Krajine krvarile su pod napadom kombinovanog hrvatsko-muslimanskog napada potpomognutog od strane Amerikanaca, s jedne strane, i bratoubilackih sankcija koje im je nametnuo Milosevicev rezim, s druge strane. Osim toga, Klintonova administracija i lideri EU su se bili nameracili za "ubistvo," spremni da aktiviraju NATO-vu poraznu vazdusnu moc protiv sicusne srpske armije s druge strane Drine.

Suocen sa takvim nemogucim izgledima, dr Radovan Karadzic, tadasnji predsednik bosanske Republike Srpske, poslao je poruku Beogradu da su on i njegova vlada voljni da razgovaraju. Citaj - da popuste. Slobodan Milosevic se slozio sa Karadzicevim predlogom i zakazao sastanak krajem avgusta u Dobanovcima, utocistu jugoslovenske vlade zapadno od Beograda. Karadzic je takodje zamolio patrijarha Pavla da prisustvuje planiranoj sednici kao svedok.

Pored Karadzica, bosansku Republiku Srpsku su predstavljali i Momcilo Krajisnik i general Ratko Mladic. Njegova Svetost je sa sobom poveo vladiku Irineja (Backog). General Momcilo Perisic, tadasnji vrhovni zapovednik jugoslovenske vojske, takodje je bio prisutan. Na pocetku sastanka Perisic je rekao bosanskim Srbima da ce NATO poceti da ih bombarduje u 10h ujutru narednog dana. Karadzic i Krajisnik su se samo smejali (sto pokazuje koliko je "dobra" bila njihova inteligencija).

NATO bombardovanje je zapravo pocelo devet casova pre nego sto se ocekivalo. SAD / NATO su ocigledno pomerili rok da ne bi morali da stopiraju ili otkazu planirani vazdusni rat u poslednjem trenutku, ako bi Srbi najavili potpisivanje sporazuma u Dobanovcima sledeceg dana, sto bi oznacilo prakticno kapitulaciju bosanske Republike Srpske. Sto pokazuje da je Vasington zeleo srpsku krv, a ne samo stare srpske teritorije.

Takav krvozedni stav je prethodio dodatku u poslednjem trenutku na Apendix Rambuje sporazuma koji bi dao NATO-u pravo da okupira celu Srbiju, a ne samo Kosovo. Prirodno, srpska delegacija u Rambujeu ga je odbacila. Sto je bio izgovor koji su Klintonova administracija i NATO iskoristili da pocnu bombardovanje Srbije 24. marta 1999. Jos jednom su zle sile Novog svetskog poretka pokazale da zele srpsku krv, a ne samo geopoliticku dobit.

A sta je vladika Artemije radio usred takvog zlobnog napada na narod iz kojeg on potice? Lansirao je zlobne napade na srpskog predsednika i srpskog patrijarha. Napad na patrijarha je bio narocito neukusan. U svom pismu upucenom jednim kosovskim novinama u septembru 1995. on je napao prisustvo patrijarha Pavla na sastanku u Dobanovcima i optuzio Njegovu Svetost da podrzava Milosevicev rezim.

To je bila lazna optuzba, naravno. Kao sto sada znate, dvojicu srpskih crkvenih lidera je zamolio Karadzic, a ne Milosevic, da prisustvuju sastanku u Dobanovcima. I to da bude tamo samo kao svedok. Osim toga, Sveti Sinod je vec bio osudio Miloseviceve sankcije protiv bosanskih i krajinskih Srba uvedene 1994. godine. Sto je jos gore, Artemije se nije potrudio da obavesti njegovu Svetost o svojim klevetnickim optuzbama pre nego sto je s njima izasao u javnost. Sto predstavlja krsenje kanonskih pravila ponasanja, a da ne spominjemo kako je to sramotan cin Njegove Milosti.


"Urednici ovih novina su me nazvali i obavestili me o tome sta pise u njima i da ce ih pustiti u stampu," rekao je patrijarh Pavle ovom autoru. "Tako sam ja saznao za to." Patrijarh nije mogao da se seti imena novina.

Nije to bio izolovani ispad. Proslog novembra, na primer, Vladika Artemije je ponovo lansirao javni napad na Njegovu Svetost. Ovog puta zato sto je srpski patrijarh prisustvovao prijemu za 29. novembar koji je priredio srpski predsednik Milosevic (29. novembar je praznik stare komunisticke drzave).

Patrijarh Pavle je objasnio svoje obrazlozenje za to sto je odlucio da prisustvuje prijemu za 29. novembar kako sledi. Rekao je da posto ce katolicki, muslimanski i jevrejski verski lideri takodje prisustvovati i tako priznati Milosevica kao sefa drzave a 29. novembar kao drzavni praznik, on je smatrao da lider srpske pravoslavne crkve i gradjanin te zemlje ima obavezu da uradi isto. Pravilno ili pogresno, opet, nije bilo prethodnog tкte-а-tкte izmedju otvorenog prizrenskog vladike i njegovog pretpostavljenog, kao sto to zahtevaju kanonska pravila ponasanja, da ne spominjemo pravila obicne pristojnosti.

Takvo neotesano ponasanje jednog clana Svetog Sinoda prema drugom - i to prema Patrijarhu uz to - je u ostrom kontrastu sa pokornim stavom vladike Artemija prema srpskim neprijateljima na Zapadu. Nije ni cudo da je cak i jedan "umereni" ruski ministar spoljnih poslova, Igor Ivanov, izgrdio ovog srpskog vladiku tokom njegove posete Moskvi u aprilu. Ivanov je navodno upozorio da "bi bilo dobro ako bi on (Artemije) smanjio svoje kritikovanje srpskog predsednika i svoje ulagivanje Vasingtonu," prema jednom izvoru koji je bio prisutan na tom sastanku.
 
Не мораш више никакве текстове да постављаш.

Јасно је да подржаваш папизам и унијаћење.

Ено их доле у Грачаници већ модерни Тадићеви монаси и владике служе по католичком , отворених Двери, а народ у цркви су им полицајци шиптарскох КПС-а.
 

Back
Top