Kako sacuvati update za Windows XP?

Fajlovi se nalaze u folderu WUTemp na drugoj particiji ako je imas...(folder je sakriven)

kada pocne instalacija svih update-ova brzo ih kopiraj u neki drugi folder. Ako neces da trosis vreme na netu otkazi instalaciju sa sajta i instaliraj rucno :wink:

p0z! FaXcooL
2100292433412b8080c34d8.gif
 
...je zakon:
treba mi objasnjenje kako da sacuvam vec skinuti update sa microsoft-ovog sajta? Ja kada ga skinem ne skida ga kao exe fajl vec direktno instalira u windows. Kako da od toga sacuvam update da mogu kasnije da ga instaliram ponovo a da ne skidam sa sajta?

djzivke@verat.net

Vecina abdejta sa mic. sajta se moze skinuti kao exe fajl vidi opcije kada skidas , trebalo bi da imas neki programcic za skidanje mada i sam XP ima tu opciju da spasis fajl a ne open, od oko 25-6 siguronosnih i kriticnih samo 5-6 se ne mogu sacuvati, ja sam otvorio folder na drugoj particiji gde imam preko 30 exe apdejta!
 
...je zakon:
FaXcooL:
Fajlovi se nalaze u folderu WUTemp na drugoj particiji ako je imas...(folder je sakriven)

kada pocne instalacija svih update-ova brzo ih kopiraj u neki drugi folder. Ako neces da trosis vreme na netu otkazi instalaciju sa sajta i instaliraj rucno :wink:

p0z! FaXcooL
2100292433412b8080c34d8.gif
Ipak za ovako nesto treba malo vise iskustva. Mozes li da budes malo precizniji?

Ako imas dve particije (C:,D:) i uzmimo da je XP na C:, kada pocnes da skidas UPDATE sa microsoftovog sajta , automatski se otvara nov folder na particiji D: a to je WUTemp. Njega ne mozes da vidis osim ako ne udjes u control Panel, otvoris folder options, kliknes na View i izaberes Show Hidden Files And FOlders.

Kada pocnes da skidas update-ove sa sajta mozes da vidis kako se skupljaju u folderu WUTemp. Pretpostavljam da si video u toku skidanja prozor za transfer update-ova na tvoj racunar (prvi red). Drugi red ti pokazuje proces instaliranja UPDATE-ova sa NET-a.

Sto znaci : cim se prvi red kompletira u potpunosti i krene instalacija UPDATE-ova kliknuces CANCEL. Za svaki slucaj izkopiraj sve skinute aplikacije u neki drugi folder da ne bi morao da ih sidas ponovo sledeci put kad re-instaliras Windows....

malo jasnije? :wink:
 
FaXcooL:
...je zakon:
FaXcooL:
Fajlovi se nalaze u folderu WUTemp na drugoj particiji ako je imas...(folder je sakriven)

kada pocne instalacija svih update-ova brzo ih kopiraj u neki drugi folder. Ako neces da trosis vreme na netu otkazi instalaciju sa sajta i instaliraj rucno :wink:

p0z! FaXcooL
2100292433412b8080c34d8.gif
Ipak za ovako nesto treba malo vise iskustva. Mozes li da budes malo precizniji?

Ako imas dve particije (C:,D:) i uzmimo da je XP na C:, kada pocnes da skidas UPDATE sa microsoftovog sajta , automatski se otvara nov folder na particiji D: a to je WUTemp. Njega ne mozes da vidis osim ako ne udjes u control Panel, otvoris folder options, kliknes na View i izaberes Show Hidden Files And FOlders.

Kada pocnes da skidas update-ove sa sajta mozes da vidis kako se skupljaju u folderu WUTemp. Pretpostavljam da si video u toku skidanja prozor za transfer update-ova na tvoj racunar (prvi red). Drugi red ti pokazuje proces instaliranja UPDATE-ova sa NET-a.

Sto znaci : cim se prvi red kompletira u potpunosti i krene instalacija UPDATE-ova kliknuces CANCEL. Za svaki slucaj izkopiraj sve skinute aplikacije u neki drugi folder da ne bi morao da ih sidas ponovo sledeci put kad re-instaliras Windows....

malo jasnije? :wink:
Ok Ovo mi je sve jasno. Ali nemam particiju D! Gde da nadjem taj WUtemp na C particiji?
 
Pa postoje neki mali programcici koji sluze samo za skidanje update-ova sa MS sajta (velicina je od 30 do 100kb). Mislim da je jedan od njih WinUpdatesList 1.00

Nikada nisam imao "ceo" hdd. Uvek je bio podeljen da particije pa pretpostavljam da se update-ovi nalaze u C:\Program Files\Windows Update. I Ovaj folder je sakriven.

PS: Samo pretpostavka, nisam siguran...

PPS : Lepo sam rekao, cim pocne internet instalacija jedan po jedan fajl se brise, bar je tako kod mene bilo... :D
 
Agent Orange:
...je zakon:
Objasni ,kako to da uradim? Kada odem na microsoft sajt, instalacija se pokrece automatski i sve tako. Ne mogu da biram preko kog programa cu da skidam te zakrpe!

Ne znam...Ja kada odem na primer ovde http://www.microsoft.com/downloads/...2d-d3b9-4de8-8b6f-fc27715bc0cf&displaylang=en i kada sa desne strane izaberem download opciju, otvara mi se ( u mom slucaju GetRight) i,kao sto rekoh, skinem kao i svaki file te kasnije ga pokrenem.
Pa upravo zato sto ti imas getright! Ja ga nemam i meni sam pokrece download i sam pokrece instalaciju,posle cega verovatno brise taj exe fajl koji ne mogu da sacuvam!
 
Agent Orange:
...je zakon:
Pa upravo zato sto ti imas getright! Ja ga nemam i meni sam pokrece download i sam pokrece instalaciju,posle cega verovatno brise taj exe fajl koji ne mogu da sacuvam!
:shock:
Pa instaliraj prokleti GetRight ili neki drugi download menager ( osim Download Acceleratora Plus)
A zasto ne Download Accelerator? Gde mogu da skinem getright?
 
Agent Orange:
Zato sto je DAP, izmedju ostalog pun Spyware gamadi.
A sto se tice GetRight njega mozes da skinesh, gle logicnosti, sa njegovog maticnog site-a tj http://www.getright.com/
Skinesh ga, instalirash, lupish mu "flekicu" podesish opcije i teraj.
Ako kotistish Operu, moraces da skinesh plug-in za Operu da bi mogao da ga integrishesh. A to ces naci na ovoj adresi http://www.getright.com/opera.html
Getright patch u sebi nosi trojanca, tako da ne bih radio sa njim.
 

Back
Top