Kutak za "obicne" ljubitelje filmova !

Deuce

Domaćin
Poruka
3.254
Otvaram ovaj kutak za sve one koji nisu popili svu pamet sveta kad je filmska umetnost u pitanje ,za one koji ne spavaju na klupi ispred katedre za filmsku i pozorisnu reziju ...neka ovo bude mesto gde cemo ukuse razmenjivati mi "obicni ljudi" kojima je film predmet razonode ,a ne seminarski ili diplomski rad :ok: !

Preporucujte ,obrazlazite ,ocenjujte ,komentarisite ,kritikujte ,prepucavajte se ...zanemarite zanr ,rezisera ,glumce ,jednostavno pisite o onome sto vam se svidja i o onim drugim ,preporucite drugima sta po vama treba da gledaju i zasto ,dajte neki laicki argument zasto nesto ne treba gledati ,nemojte samo da se prosera*ate ,sve ostalo moze ...let the games begin :) !
 
I Come with the Rain (2008) - http://www.imdb.com/title/tt1024744/

i-come-with-the-rain-poster.jpg


Da li je neko gledao ovaj film ...deluje mi zanimljivo :think: ?!
 
Pre dva dana sam odgledao

hedwig_and_the_angry_inch.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0248845/

Dobar film, dobra muzika. Koliko sam razumeo prvobitno je bio pozorisni komad. Ako obratite paznju videcete da se u filmu pojavljuje i razglednica iz Jugoslavije, kao i hrvatski pasos. Pametan neki reziser kad je cuo i za nase krajeve :)
Dobra ti je ideja za temu. Vec sam poceo da ludim od onih sto komentarisu filmove u strofama, k'o neku pesmicu.
 
Tema je mozda i nepotrebna,ali razumem Deuca apsolutno.Film treba da te privuce svojom pricom,a ne kritikom ili ocenom na IMDB-u.Problem na ovom podforumu je sujeta forumasa,koji se postavljaju kao neki eminetni kriticari i koji se navodno razumeju u sve aspekte glume,rezije,scenarija,produkcije i imaju problem da prihvate tudje misljenje i da shvate da se utisak filma razlikuje od pojedinca do pojedinca
 
Pitanje za istomisljenike ;) ...da li volite da reprizirate filmove i koliko ste najvise puta gledali neki film ,i koji je to ...i sta vas je u njemu toliko privuklo ,i nista vise :) ?!

Da, bas volim kada je neki film dobar i kada je ostavio utisak da ga odgledam i vise puta!!!
Ne znam tacno koliko al sam dosta puta gledala "Sibirski berberin", jednostavno film ima neku emociju koja me uvek pronadje...
"Zivot je lep".. ah velicanstveni Benini... obozavam ga...
Vise puta sam odgledala i "Gradjanin X" mada uglavnom u nekim reprizama na tv-u ali nikada mi nije bio dosadan, cak sam ga skoro skinula i sa neta i ponovo odgledala...
Ima tu jos... trenutno ne mogu da se setim svih ali kada je film dobar cak se i radujem reprizama. :super: :super: :super:
 
Kao prvo svaka cast za temu!

Pitanje za istomisljenike ;) ...da li volite da reprizirate filmove i koliko ste najvise puta gledali neki film ,i koji je to ...i sta vas je u njemu toliko privuklo ,i nista vise :) ?!

Postoji nekoliko filmova koje znam napamet:
- Lock, stock and two smoking barrels
- Fear and loathing in Las Vegas (ova dva filma gledam skoro uvek kad se napijem, ne znam zasto, to mi je kao neka tradicija)
- Lord of the rings (veliki sam obozavalac Tolkina)
- Stardust (mnogo lep film)
- svi filmovi Pajtonovaca (samo njihovi filmovi mogu da me stvarno zasmeju)
- Forrest Gump (mozda i omiljeni mi film)

Mislim da bi to bilo sve. Ne znam koliko puta sam ih gledao, ali ovi filmovi mi nikad nece dosaditi.
 
Kao prvo svaka cast za temu!



Postoji nekoliko filmova koje znam napamet:
- Lock, stock and two smoking barrels
- Fear and loathing in Las Vegas (ova dva filma gledam skoro uvek kad se napijem, ne znam zasto, to mi je kao neka tradicija)
- Lord of the rings (veliki sam obozavalac Tolkina)
- Stardust (mnogo lep film)
- svi filmovi Pajtonovaca (samo njihovi filmovi mogu da me stvarno zasmeju)
- Forrest Gump (mozda i omiljeni mi film)

Mislim da bi to bilo sve. Ne znam koliko puta sam ih gledao, ali ovi filmovi mi nikad nece dosaditi.

Kao prvo HVALA :ok: !
A kao drugo ..."2 cadjave dvocevke" je bio film koji sam prvi gledao na kompu kad sam ga kupio ...i dal' zbog toga ili zbog neke "magije" koju nosi ...gledao sam ga minimum 5 puta posle ...Forrest-a takodje ,odlicna ostvarenja !
 
Zasto ste digli toliki bauk oko filma Antichirst :roll:

Ma neeee ...to je bila sala ,upucena na racun g-djice kameron ,ali se ona pravi naivna ,kao nije me cula ( isprozivali je na nekoj temi sto je rekla da joj se ne svidja film - a upala u leglo onih zbog kojih sam ovu temu i otvorio ) ...ja cak i ne zelim da slusam o njemu ,bilo sta vise !
Nego ...imas tu iznad jedno pitanjce ,pa daj odgovor ,nemoj da te mrzi :) !
 
Pitanje za istomisljenike ;) ...da li volite da reprizirate filmove i koliko ste najvise puta gledali neki film ,i koji je to ...i sta vas je u njemu toliko privuklo ,i nista vise :) ?!

Ponavljam dosta filmova, svaki koji mi se onako "vanredno" svidi.
Ali broj ponavljanja ne moze ni da pridje nekim filmovima
koje sam kao klinac gledao iznova i iznova...

True Lies mi prvi pada na pamet... i Peti Element koji sam bukvalno
premotavao cim se zavrsi i gledao ceo ispocetka. :lol:

U skorije vreme uglavnom repriziram nekoliko Dzarmusovih i nekoliko Lynchovih filmova,
ostale gledam 1 do 2 puta.

Offret bi trebalo ponoviti u skorije vreme... i tako. :)
 
Pitanje za istomisljenike ;) ...da li volite da reprizirate filmove i koliko ste najvise puta gledali neki film ,i koji je to ...i sta vas je u njemu toliko privuklo ,i nista vise :) ?!


Filmove koje sam gledao cesto da me opuste i oraspoloze su:

-mulen ruz
-ocean eleven
-fugitive 2
-la vita e bela
-valter
-onaj crtani sa GEA, japanski mislim
-knight tale...sa ledgerom...
-green fried tomato
-sirano
-anne from green gables
-bekstvo iz sosenka
-catch me if you can
-....
---------------------------------------
Fiilmovi koji mislim da su dobri a nisam ih puno puta gledao su:
-perfume
-miris zene
-heat
-tootsie
-showtime
-onaj sa edi marfijem kao brokerom, kolo srece
-Bosko Buha
-blistavi um

-----------------------------------------------------------------
Filmovi koji mislim da su dobri i puno puta sam ih gledao:
-Carlston za ognjenku
-groundhog day
-mulen ruz
-la vita e bela
-magorium wander imporium
-stranger than a fiction
-cashback
-Vuk karadzic (serija)
-opasne veze

P.S.
Zaboravio sam bondock saints koji sam prvi doneo u srbiju, sad je izasao part 2
 
Poslednja izmena:
Ma neeee ...to je bila sala ,upucena na racun g-djice kameron ,ali se ona pravi naivna ,kao nije me cula ( isprozivali je na nekoj temi sto je rekla da joj se ne svidja film - a upala u leglo onih zbog kojih sam ovu temu i otvorio ) ...ja cak i ne zelim da slusam o njemu ,bilo sta vise !
Nego ...imas tu iznad jedno pitanjce ,pa daj odgovor ,nemoj da te mrzi :) !

:azdaja:..tu sam...tu sam
ebo te antihrist..:zag:
 
ti?
pa ja sam mislila da si ti profesionalac..:think:
ha. ha. :roll:
zapravo, za razliku od vecine ljudi sa ovog pdf-a, mislim da imam najmanji "staz" u kao nekom redovnom gledanju filmova.
ranije net nisam koristila za trazenje filmova, a ono sto je na teveu moglo da se nadje, obicno me nije mnogo zanimalo, osim u nekim posebnim slucajevima.
to se sve promenilo kada sam sa deckom shvatila da oboje volimo da gledamo filmove, i onda smo veoma cesto poceli da ih gledamo, a on sad pravi kolekciju i drago mi je sto je ispunjena dobrim naslovima.

e sad, da se vratim na temu..

mislim da sam na temi omiljeni filmovi navela neke filmove za koje sam primetila da se nesto i nisu spominjali na ovom pdf-u (mozda gresim, ali tako sam zakljucila)..

office space http://www.imdb.com/title/tt0151804/

meni jako drag film.
veoma lepo opisuje kako posao/zivot ume da bude neispunjavajuci i kako isto tako moze da se dovede u red.
svaki put se osecam bas lepo posle gledanja filma, a ko zna - mozda ga ne bih ni odgledala da ga moji nisu snimili preko teve kartice (dok jos nisam imala net) i posle kad sam nabavila net, skinula sam ga i osecala sam se bas zadovoljno :) :mrgreen:
salu na stranu, svakom preporucujem film.


jump tomorrow http://www.imdb.com/title/tt0273300/

ovo je takodje film koji su moji snimili, pa sam ga tako odgledala prvi put, i slicno je kao sa prethodnim - bila sam bas srecna kad sam ga skinula sa neta :)
ovaj film je tako predivan.
i citava poenta je da jednostavno treba da sledimo svoje osecaje.. onaj unutrasnji glas..
sad mi se opet gleda ovaj film...

inace, film je uradjen kao rimejk filma

jorge http://www.imdb.com/title/tt0192191/ , koji nisam gledala, ali ako ga nadjem na netu, mislim da cu obavezno da bacim pogled!

u oba filma glumi isti glumac, koga ranije nisam primetila ni u jednom filmu, ali ima veoma zanimljiv lik

http://3.***************/_k3MiOcWliDo/SyVuDbt6m5I/AAAAAAAAEN8/sP6PsDWtQcs/s400/Tunde+Adebimpe.jpg

a nije ni cudo sto ga nisam primetila, kad je lik u stvari muzicar..
 
Da li vi nekad imate utisak da kad gledate film na kompu ,dozivljaj bude skroz drugaciji :think: ! Meni je nekako puno lakse da gledam na tv-u ,cak mi se cini da kad gledam na kompu mnogo teze zapazam detalje ( a da to nema veze sa velicinom monitora i kvalitetom snimka jer sam ja cisti perfekcionista i gledam samo one najboljeg kvaliteta ) i cak brze zaboravljam neke scene i tome sl. :( ! Pa onda moram 5 puta da gledam film da bi mi dojam bio konacan ...e pa ako delite moje misljenje ,preporucujem vam da veceras u 22 h na 1. programu RTS-a odgledate film Derailed - http://www.imdb.com/title/tt0398017/ ,odlicna glumacka ekipa ,zanimljiva radnja ,sjani obrti ...veoma uzbudljiv film ! BTW ,njega sam gledao cirka 3 puta na TV-u i minimum 2 na kompu ! Obozavam taj film:klap: !
 

Back
Top